Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

ooo u mnie teraz zaczęło działać? Nie wiem co się stało, ale zaczęło - hmm coś dziwnego?

 

Wiecie może o co chodzi, że przy włączaniu Windowsa (nie za każdym razem) dysk twardy cały zcas pracuje i pracuje (nawet jak już wszytko się wczyta)/?

Przez pierwsze dni moze troche mielić podobnie jak Vista. Jak sobie trochę pomieli to pózniej lepiej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze dni moze troche mielić podobnie jak Vista. Jak sobie trochę pomieli to pózniej lepiej chodzi.

 

trzeba wyłączyć usługe indeksowania... otwierasz moj komputer PPM na dysk>właściowośći i odchacz opcje "zezwalaj na indeksowanie..." stosujesz do folderow i podfolderów i jak wyskoczą jakies błedy to ignorujesz wszystkie i czekasz aż operacja sie zakończy i to tak do każdego dysku musisz zrobić....

 

potem sobie wchodzisz windows+R : services.msc i wyłączasz usługe Windows search

 

pozdr.

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest komp, na kompie zainstalowany jest w7 64bit RTM. Problem polega na tym że co jakiś czas pojawia sie komunikat dźwiękowy o podłączonym pendrive pod USB, oczywiście żaden pendrive nie jest wtedy podłączony. Może to być spowodowane nie pasującymi sterownikami od MoBo? Z tego co pamiętam instalowałem chyba stery od Visty (nie pamietam czy 64bit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł joł. Taki sam problem miałem pod XP:

Głowna karta wpięta jest w PCIeX1 i doń środkowy monitor podpięty jest w prawy slot (ten od strony mobo), prawy monitor wpięty jest w drugi slot tejże karty, a lewy - w pierwszy slot karty w PCIeX2.

 

Jak to poprawić?

http://img27.imageshack.us/img27/8031/trzyl.jpg

 

Dodam, że podmiana kabli nic nie daje, a pupity są ustawione odpowiednio - przejeżdżam myszą na lewy ekran - w lewo. Na prawy ekran - w prawo.

 

EDIT:

Kolejna dziwaczność:

Przy wybieranieu uaktualnienia, paczka ma 108MB, gdy każę ją ściągać, nagle ma 2x tyle.

Nie wiem nawet po co to, skoro obie karty są zainstalowane na nowych sterach nvidii.

(ten "important" jest odznaczony, bo to MS Malicious software removal tool - innymi słowy sniffer microsoftu szukający lewego softu. ;) )

Dołączona grafika

 

 

PS. Paint daje radę! ;)

PS2. Ten update był niepotrzebny - mam zainstalowane stery przecież, co ujawnił error code 80070103

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo cen, nie wiem czy bylo bo od dluzszego czasu nie sledze watku. W UK jest fajna promocja dla studentow, Proffesional lub Home (do wyboru) za 30 GBP. Warto sprawdzic czy jest cos w tym styu w PL.

Aha, klucz jaki sie dostaje jest identyczny jak retail wiec uprzedzam pytania o roznice w wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przycisnac swojego pracodawce zeby zmienil mi OS na Windows 7. Chce 64-bitowa wersje, zebym mogl w pelni wykorzystac 8GB ramu w kompie.

 

Ale jest pewien problem - jeden z uzywanych przeze mnie programow nie dziala w srodowisku 64-bitowym. Testowalem to juz pod Vista Ultimate 64-bit, ktora 1,5 roku temu firma kupila i ktora kurzy sie na polce, bo soft pod nia nie chce dzialac. A ja sie mecze pod XP 32-bit i mam do dyspozycji 1/4 zainstalowanego ramu :?

 

Wiem, ze w Windows7 jest znakomicie dzialajacy XP Mode, ale pytanie - czy jest mozliwe uruchomienie Virtual PC w taki sposob, zeby XP Mode w nim dzialalo w trybie kompatybilnosci z 32-bitowa wersja XP?

 

Pytam, bo jesli nie jest mozliwe uzyskanie trybu 32-bit w Win7 64-bit, to musze przygotowac psychicznie mojego pracodawce na koniecznosc zakupu nowej wersji tego softu, a to wydatek rzedu paru tysiecy € :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zainstalowałem sobie Windows 7, potem doinstalowałem kodeki i mam spore problemy z odtwarzaniem filmów i nie tylko...

 

Otóż na początku zainstalowałem takie kodeki, które zawsze instalowałem na XP i działało - Codecs all in one. Tutaj po zainstalowaniu tego i próbie włączenia filmu, w Allplayerze wyskoczył jakiś błąd, że mimo że korzystam z LiveUpdate, to program nie może odworzyć filmu i było zapytanie, czy powiadomić o tym. Bestplayer również wywalał błąd przy otwarciu. Reinstall sterowników nic nie dał. Zainstalowałem potem kodeki Windows7 codecs 2.0. i było to samo. Potem jeszcze pare innych "polecanych" paczek - nic nie pomogło. Wkurzyłem sie i odinstalowałem to wszystko, zostały tylko te codecs all in one. I ku mojemu zdziwieniu (mając włączonego foobara i odtwarzał piosenki), film się otworzył, jednak w tym momencie foobar przestał grać. Wyłączyłem film, włączyłem jeszcze raz i wtedy obraz strasznie się przycinał + w ogóle nie było dźwięku w filmie. Foobar dalej nie gra, a co ciekawe nawet teraz pliki z wrzuty nie chcą grać. Po zresetowaniu kompa wraca do normy, czyli dopóki nie włącze jakiegoś filmu, to foobar gra.

Problem tkwi zapewne w kodekach, ale sam już nie wiem co mam zrobić skoro wszyskiego próbowałem. Zostały napewno jakieś śmieci po tych starych...

Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji tego gdy próbuje włączyć film, wyskakuje błąd: "xvidcore.dll not found".

ja instaluje m5studio(ma xvida) + ffdshow + realalternative(lub media player classic home cinema) - w takiej kolejnosci i dziala wszystko --- same ffdshow nie maja w sobie xvid-a trzeba ustawic libvacodec w ustawieniach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam przycisnac swojego pracodawce zeby zmienil mi OS na Windows 7. Chce 64-bitowa wersje, zebym mogl w pelni wykorzystac 8GB ramu w kompie.

 

Ale jest pewien problem - jeden z uzywanych przeze mnie programow nie dziala w srodowisku 64-bitowym. Testowalem to juz pod Vista Ultimate 64-bit, ktora 1,5 roku temu firma kupila i ktora kurzy sie na polce, bo soft pod nia nie chce dzialac. A ja sie mecze pod XP 32-bit i mam do dyspozycji 1/4 zainstalowanego ramu :?

 

Wiem, ze w Windows7 jest znakomicie dzialajacy XP Mode, ale pytanie - czy jest mozliwe uruchomienie Virtual PC w taki sposob, zeby XP Mode w nim dzialalo w trybie kompatybilnosci z 32-bitowa wersja XP?

 

Pytam, bo jesli nie jest mozliwe uzyskanie trybu 32-bit w Win7 64-bit, to musze przygotowac psychicznie mojego pracodawce na koniecznosc zakupu nowej wersji tego softu, a to wydatek rzedu paru tysiecy € :?

Tryb XP jest tylko 32bitowy więc załatwia Twoja sprawe w 100% ;)

...

Wiecie może o co chodzi, że przy włączaniu Windowsa (nie za każdym razem) dysk twardy cały zcas pracuje i pracuje (nawet jak już wszytko się wczyta)/?

Oprócz tego co pisano wyżej może być jeszcze tak że jakaś aktualizacja się kończy instalować po uruchomieniu. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem dzisiaj posiadaczem Windowsa 7, ale mam jeden problem - karta graficzna. Niby ten Windows sam pobiera dobre sterowniki, ale mi jakoś nie pobrał dobrych <Sads> Posiadam kartę graficzną ASUS Radeon AH3650 AGP. Jest jakaś możliwość, aby zadziałały mi stery na tym Windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wiecie jak wylaczyc podglad zawartosci okna po najechaniu kursorem na dany program w pasku startowym..? Nie wiem czy to aero peek ale wylaczenie tego nic nie dalo.

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam niemały problem z moim Windowsem 7. Zainstalowałem go jakieś 3 dni temu i problemu, który opiszę poniżej, nie miałem przez co najmniej dobę, po tym okresie bardzo zaczął mi dokuczać.

Sprzęt jak w sigu. Windows 7 Ultimate w wersji 32 bitowej, RTM, zainstalowały się już chyba absolutnie wszystkie dostępne aktualizacje. Coś jednak zaczęło zżerać mi moc mojego procesora. Doszedłem, że to jeden z 11 procesów o nazwie svchost. Poczytałem trochę o tym w Internecie, jednak nikt nie potrafił tego problemu wyeliminować. Zagłębiłem się więc jednak w związki pomiędzy tymi procesami a sprzętem i doszedłem do wniosku, że to musi być coś z kartą dźwiękową. Szczególnie dlatego, że zużycie procesora skacze nieregularnie, gdy słucham muzyki. Oto wykres z menedżera zadań. Świeżo uruchomiony komputer, włączony winamp i gg:

 

post-143894-1256391711_thumb.png

 

Czasami obciążenie jest tak wysokie, że nie można ruszyć kursorem myszy, nie mówiąc o czymkolwiek innym. Nawet winamp na moment przerywa odtwarzanie (a mówi się, że winamp zawsze umiera ostatni ;) ). Problem znika całkowicie, gdy wyłączę odtwarzanie muzyki, wykres uspokaja się, użycie procesora waha się wtedy pomiędzy 0 a 8%.

 

Kodeki to KLM Codec Pack, najnowsza wersja. Sterowniki do wszystkich urządzeń automatycznie pobrał i zainstalował mi Windows Update. Znalazłem na googlach dość ciekawy artykuł z identycznym problemem odnoszącym się jednak do Visty: klik

Metoda ta nie okazała się u mnie skuteczna.

 

Sprawdzałem też komentarze do tego artykułu. Ludzie opisywali, że pomaga wyłączenie urządzeń konkurencyjnych dla karty dźwiękowej w menedżerze urządzeń. Tak też zrobiłem, zostawiłem włączonego tylko X-Fi:

 

post-143894-1256391758_thumb.png

 

Pomogło to tylko doraźnie, po restarcie problem znowu występował. A nie chcę rezygnować z tunera, to chyba oczywiste.

 

Wykluczyłem też wszelkie wirusy. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem po postawieniu systemu, była instalacja NODa 32 i zaktualizowanie go. Później robiłem skanowanie całego dysku i nic nie wykryto. Podobnie postąpiłem z narzędziem do usuwania złośliwego oprogramowania od Microsoftu - nic.

 

Jakieś pomysły? Ja wymiękłem ;)

 

PS. reinstalacja sterowników, inne kodeki - wszystko to na nic.

Edytowane przez kalor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainstalować Windows 7 od zera na laptopie, ale problem polega na tym, że padł w nim napęd optyczny i nigdzie nie można dostać choćby działającej używki (FS Amilo l1300). Bootowania z pendrive'a ten notebook nie obsługuje. Chciałbym zlikwidować istniejące partycje i inaczej podzielić dysk, dlatego odpada uruchomienie instalatora ze starego systemu. Ale przyszła mi do głowy pewna myśl. Gdybym skopiował płytę instalacyjną win7 na sformatowaną partycję, to mógłbym jakoś wskazać w boot managerze starego systemu instalkę win7 jako domyślny system? Wiem, że po pierwszym ponownym uruchomieniu instalatora pojawia się boot manager z wyborem starego systemu i instalatora świeżego Windowsa. Czy da się do takiej sytuacji doprowadzić ręcznie?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wiecie jak wylaczyc podglad zawartosci okna po najechaniu kursorem na dany program w pasku startowym..? Nie wiem czy to aero peek ale wylaczenie tego nic nie dalo.

Przez rejestr:

Windows Registry Editor Version 5.00  [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] "TaskbarNoThumbnail"=dword:00000001
Przez GPEdit.msc

Konfiguracja użytkownika -> szablony administracyjne -> Menu Start i pasek zadań -> włącz "Wyłącz miniatury paska zadań"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na systemie 64-bitowym są jakieś problemy z uruchomieniem Neostrady na ZTE ZXDSL 852 v2, czy mój znajomy jest zdolny inaczej?

Nie wiem czy dokladnie na tym modemie,ale generalnie sa problemy z neo,sam u brata mordowalem sie z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Czasami obciążenie jest tak wysokie, że nie można ruszyć kursorem myszy, nie mówiąc o czymkolwiek innym. Nawet winamp na moment przerywa odtwarzanie (a mówi się, że winamp zawsze umiera ostatni ;) ). Problem znika całkowicie, gdy wyłączę odtwarzanie muzyki, wykres uspokaja się, użycie procesora waha się wtedy pomiędzy 0 a 8%.

 

Kodeki to KLM Codec Pack, najnowsza wersja. Sterowniki do wszystkich urządzeń automatycznie pobrał i zainstalował mi Windows Update. Znalazłem na googlach dość ciekawy artykuł z identycznym problemem odnoszącym się jednak do Visty: klik

Metoda ta nie okazała się u mnie skuteczna.

 

Sprawdzałem też komentarze do tego artykułu. Ludzie opisywali, że pomaga wyłączenie urządzeń konkurencyjnych dla karty dźwiękowej w menedżerze urządzeń. Tak też zrobiłem, zostawiłem włączonego tylko X-Fi:

...

Pomogło to tylko doraźnie, po restarcie problem znowu występował. A nie chcę rezygnować z tunera, to chyba oczywiste.

...

Sterowników do x-fi nie ma w WU więc jakim cudem ci zainstalował? Sprawdzałeś najnowsze na stronie Creative? Wyjmij na próbe i odinstaluj sterowniki od tego tunera. Może jest konflikt między sterownikami obu urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki znalazł mi Windows Update. Zainstalował je automatycznie. Na stronie Creative są identyczne, oznaczone jako wersja pod Vistę, 32 bit.

Tuner nie powoduje konfliktów, sprawdzałem właśnie odinstalowując go.

To musi być coś z X-Fi, które de facto działało wzorowo na XP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegos czasu siedze na win7 ultimate i fajnie by bylo jak by powstalo cos w stylu prostego poradnika np jakie funkcje mozna spokojnie wylaczyc: jak np. ustawic plik stronicowania lub czy wylaczac lepiej przywracanie systemu czy ustawienie zrzut pamieci jadra, jakie bedzie najlepsze. Takie proste porady podstawowch funkcji, nie mowie juz o grzebaniu w rejestrze tylko najprostrze rzeczy dla zwyklego kowalskiego. Tez mnie interesuje np czy jesli korzystam z nortona inetnet security 2010 z wbudowana zapora to czy tą windowsowska mozna spokojnie wylaczyc ? czy ta z nortona jakos ja uzupelnia tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...