Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozwiązany!

Zdecydowałem tym razem ładnie usunąć wszystko, co oprogramowanie Creative'a i jego sterowniki zostawiły w kompie. Uruchomiłem ponownie kompa, a ten przystąpił do instalacji jakichś swoich sterowników do dźwiękówki. Co się okazało? Oto zrzut pokazujący menadżer urządzeń i właściwości sterownika karty:

 

post-143894-1256488413_thumb.jpg

 

Zainstalowały się sterowniki z bazy sterowników systemu, przez niego samego uważane za wersję starszą od poprzednich.

Najnowsze dały po prostu ciała. A te z Microsoftu w obsłudze nie różnią się niczym od tych Creative'a - w mikserze można tak samo, jak w przypadku tamtych włączyć dźwięk 24-bitowy oraz efekty dźwięków takie same, jakie oferuje program Creative Control Panel dołączony do usuniętych przeze mnie sterowników Creative'a.

 

Wszystko działa. Dzięki wszystkim za sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem paczke z moimi Windowsami ;)

Dołączona grafika

 

Zainstalowalem wersje x64 + Comodo Internet Security ( wczesniej uzywalem wersje W7 RC 7100 + Kasperskiego )

ano wiec , wychodzi na to za Comodo ma jakies problemy z W7 bo zaliczylem pierwsze od ponad pol roku Freezy Windy .

np. Proba wyjscia do pulpitu z gry ARMA II ( na wersji RTM + Kasperski nie bylo problemow )

 

Moje pytanie czy spotkal sie ktos z was z podobnymi problemami ?? prawdopodobnie wine ponosi Comodo

bo raczej pelna wersja Windows 7 Home Premium powinna byc stabilniejsza od RC.

 

Ewentualnie co polecacie :

 

Comodo Internet Security

czy

Kasperski Internet Security

 

pierwszy jest darmowy i to jego najwiekszy plus ,drugi trial 30 dni albo licencja na 2 lata za 29 funow .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie może program pod Win 7 x64 podobny do CWK 9Czasowy wyłącznik komputera) - wspomniany program nie za bardzo chce współpracować z tym systemem.

 

EDIT - wersja 2,43 Beta działa

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie systemu 64 bitowego, a dokładniej chodzi mi o partycje, o partycje z danymi, które zostały utworzone na systemie 32 bitowym, czy to może w jakikolwiek sposób się ze sobą 'gryźć' czy to jest całkowicie bez różnicy jeśli dysk został podzielony na Windows'ie XP Pro 32 bitowym i sformatuję tylko partycję z systemem i zainstaluję nowy, 64 bitowy system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie systemu 64 bitowego, a dokładniej chodzi mi o partycje, o partycje z danymi, które zostały utworzone na systemie 32 bitowym, czy to może w jakikolwiek sposób się ze sobą 'gryźć' czy to jest całkowicie bez różnicy jeśli dysk został podzielony na Windows'ie XP Pro 32 bitowym i sformatuję tylko partycję z systemem i zainstaluję nowy, 64 bitowy system?

To kompletnie nie żadnego znaczenia. Skąd Ci przyszedł do głowy taki pomysł? Nie ma danych 64 bitowych i 32 bitowych. Są tylko systemy i aplikacje 64 i 32 na których można tworzyć bity danych. A bit danych to bit danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kompletnie nie żadnego znaczenia. Skąd Ci przyszedł do głowy taki pomysł? Nie ma danych 64 bitowych i 32 bitowych. Są tylko systemy i aplikacje 64 i 32 na których można tworzyć bity danych. A bit danych to bit danych.

Pomysłowy jestem i wyobraźnia ma czasami ponoszona jest fantazją [ ; ; ) Tak też myślałem, że nie ma to raczej żadnego wpływu, ale wolałem się po prostu dla pewności zapytać, chyba nie ma w tym nic złego? ; >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na systemie 64-bitowym są jakieś problemy z uruchomieniem Neostrady na ZTE ZXDSL 852 v2, czy mój znajomy jest zdolny inaczej?

 

Na windows Vista był problem ze sterownikiem, ponieważ sterownik od TPSA nie posiada podpisu cyfrowego. Rozwiązaniem było zainstalowanie programu wyłączającego wymuszanie podpisu sterowników podczas każdorazowego startu systemu (lub uzyć F8 i wyłączać to ręcznie).

 

Domyślam się, że podobny myk będzie potrzebny przy Win7. Zresetuje kompa i podam nazwe programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem czemu, ale mam ogolnie gorsza wydajnosc na Win7 Ult niz mialem na XP SP3. Tzn. na zasyfionym juz lekko XP, w COD4 nie mialem az tak wielkich spadkow FPS, czy tez tak nieplynnej gry, jak mam na Win7. Tu mi z 250FPS potrafi spasc do 110FPS i stracic plynnosc, jakbym gral na 40-60FPSach.

 

Nie wiem czy cos popierdzielilem i sie zle jakis sterownik zainstalowal, czy tez sterownik gryzie sie z innym/systemem bo jest nieodpowiedni, czy to jeszcze cos innego. W sumie nie mam bladego pojecia co zrobic. Chyba poczekam jeszcze troche, az wyjda juz doszlifowane stery/programy pod wszystko co mam i zrobie jeszcze raz format, bo czuje jakbym ten komp dzialal jak poprzedni. : x

 

W ogole, mam wrazenie ze gry dzialaja mi w zwolnionym tempie : d

 

Moze jakies sugestie, co wylaczyc albo jakim programem sprawdzic czy to moje wyobraznia, czy cos jest nie tak z sprzetem/systemem?

Edytowane przez reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowlaem win 7 x64 i zastanawiam sie jak wyglada sprawa sterownikow od plyty glownej czy te od visty beda smigac bez problemow na win7??? bo na stronie asrocka nie ma jeszcze pod win7 zadnych

Po pierwsze odrobina wysiłku w przeszukaniu tego wątku przyniosła by Ci odpowiedzi, po drugie system sam instaluje i wyszukuje sterowniki do ogromnej większości plyt głównych poprzez WindowsUpdate i niczego nie trzeba zwykle doinstalowywać.

Po trzecie tak, ostatecznie kiedy system sam nie znajdzie używasz sterowników od Visty. W końcu to prawie ten sam system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zainstalowałem Win7 i niestety nie mam neta problem z DHCP karty sieciowej pisze że jest nie włączony jak to włączyć i czy to pomoże

Miałem to samo, a przynajmniej podobnie. Tzn. po pewnym czasie zniknął mi net. Zmieniłem wtedy na karcie sieciowej IP z automata na ręczne plus dałem sprawdzanie połączenie. Krzyknął mi wtedy, że nie ma właśnie DHCP i czy ma samemu naprawić. Po naprawie wszystko wróciło do normy. Następnego dnia pojawiło mi się w aktualizacjach łatka do mojej sieciówki, więc widać nie tylko ja miałem z tym problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dodaję katalogi z dysku sieciowego do biblioteki (np. Muzyka) muszę poprzez Centrum Synchronizacji ustawić je jako dostępne w trybie offline. Wówczas system nie jest w stanie podać właściwości dysku sieciowego, miejsca zajętego i wolnego. Podmontowany dysk w oknie Komputer nie wyświetla paska zajętości (przy widoku kafelki) a po kliknięciu PPM-> Właściwości jest informacja Zajęte miejsce=0B, Wolne miejsce=0B.

Czy może wiecie jak ustawić dysk sieciowy (wybrane katalogi) jako dostępny offline i jednocześnie wyświetlać jego stan zapełnienia? Nie interesuje mnie dodanie do biblioteki skrótu do wybranych katalogów dysku sieciowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na windows Vista był problem ze sterownikiem, ponieważ sterownik od TPSA nie posiada podpisu cyfrowego. Rozwiązaniem było zainstalowanie programu wyłączającego wymuszanie podpisu sterowników podczas każdorazowego startu systemu (lub uzyć F8 i wyłączać to ręcznie).

 

Domyślam się, że podobny myk będzie potrzebny przy Win7. Zresetuje kompa i podam nazwe programu.

Na 7 64-bit podłączenie modemu skutkuje windowsowym "tududu". W menedżerze nic się nie pojawia, instalacja sterowników vista 64 nie pomaga.

Neostrada odpalona na 7 32-bit bez problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...