Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pamięcią zajmuje się system, to jakie znaczenie ma czy program działający pod systemem x64 jest 64 bit czy32 bit. Oczywiście nie chodzi mi o wykorzystanie procesora i jego instrukcji 64 bit, jedynie o sposób korzystania z pamięci.

Takie ze program 32 bitowy jest uruchamiany na 32 bitowym windows, którego funkcję pełni tu wow64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to sobie dodatkowo poczytałem troszeczkę.

Czyli w skrócie x64 emuluje x86 i teoretycznie działa to na tyle dobrze, że wszystko hula w emulatorze podobnie jak na gołym x86, a w bonusie mamy więcej pamięci do dyspozycji oraz "przyszłościowy system"

W wolnej chwili zainstaluje x64 b7000. Jestem już prawię przekonany do niego :-) ....

 

THX

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to nawet nie emuluje bo procesory x64 to nadal x86 i nie ma potrzeby emulacji. Zadaniem wow64 jest tylko przełączanie się we własciwy tryb cpu), bo sam 64 bitowy system nie jest w stanie uruchomic 32 bitowego programu(z tego powodu w x64 jest zdublowany niemal cały system w wersji 32bit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś sie wachał odnośnie tego systemu pod kątem oprogramowania do diagnostyki samochodów to chce powiedzieć że kilka aplikacji próbowałem i działają jak należy.

Zainstalowanie karty XpressCard34 do RS232 też było bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie to nawet nie emuluje bo procesory x64 to nadal x86 i nie ma potrzeby emulacji. Zadaniem wow64 jest tylko przełączanie się we własciwy tryb cpu), bo sam 64 bitowy system nie jest w stanie uruchomic 32 bitowego programu(z tego powodu w x64 jest zdublowany niemal cały system w wersji 32bit).

i dlatego vx64 zajmuje fizycznie 2x więcej miejsca na hdd no i więcej w pamięci ram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że ostro pracują chłopaki. Zauważyli że może to byc wielki hit sprzedaży to może tym bardziej sie przyłożą. Dla mnie bomba i czekam z niecierpliwością końca roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Imho nie ma w ogole sensu sprawdzac tego , to juz lepiej czekac do oficjalnego RC1 , ktory ma byc w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL , ledwo pokazal sie 68 , a juz slysze o 72...

co z tego, żę juz słychać o 72 jak nigdzie nie ma tylko jest info, że jest :) z tego co wiem 68 to bardzo dobry build ale ja leje siedzę na 7000 po tym jak naciąłem się na faila jakim był 7057 to nie chce mi się robić następnych updatów, poczekam sobie do maja na RC1 i tyle wpieniam się tylko, że mi de-noise i EE nie działa ale dla mkv

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między kolejnymi buld-ami są tylko minimalne zmiany i poprawki. Przykładowo w 7057 nie mogłem usunąć instalki lub rozpakowanego katalogu z instalką programu , które były instalowane :lol2: . Dopiero po restarcie można było , w 7068 już tego problemu nie było. 7068 działa nieco lepiej pod pulpitem i szybciej startuje , ale za to używa więcej ramu :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja 7057 spróbowałem i nie mam mu nic do zarzucenia.

Ja oglądałem głownie napis na większość stron o za długim czasu oczekiwaniu i tak cyklicznie działa, krzaczy się do tego padaka była bo często zwieszały się okna przy odpalaniu plików jak wyskakiwał warning czy chce uruchomić, gadałem z kilkoma osobami z różnych części globu i większość potwierdza dziwne problemy z netem niby ok a czasem jakieś dziwne akcje i ogólne nie stabilności za to 7068 działa idealnie ale nie będę dyskutował bo za gadanie o innych buildach już 10% dostałem więcej mi nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kazdym buildem jest coraz lepiej , Ja dla przykladu na 2 kompach testowalem ponad 3 tygodnie

build 7000 32bitowy i x64 ,ani jednego bluescreena ,jedynie drobne problemy oprogramoaniem .

 

Przypuszczam ze jezeli cena nie bedzie wygorowana Windows 7

bedzie moim kolejnym windowsem na nastepne kilka lat .

 

 

b.t.w

 

moze ktos slyszal czy jest jakas opcja zeby zmienic/przeniesc ''przycisk'' showdesktop

to umiejscowienie po prawej stronie to padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem 256mb ram i teraz mam 768mb i różnica jest kolosalna względem 512,wszystko uruchamia się szybciej,prawie tak szybko jak na moim 2 kompie z 3GB RAM,no i dysk przestał mielić.Teraz działa jak rakieta a komp to dziad Celeron 2,8Ghz 3x256mb ram GF 5200FX.Areo oczywiście działa ale wyłączyłem przezroczystość bo FX dostawał lekkiej zadyszki.Jestem pod dużym wrażeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ze strachu przestaliscie pisac o Windows 7 ?

 

Moze ktos zna jakies Tweaki , najbardziej mnie wkurza umiejscowienie ShowDesktop

i licze ze ktos to usprawni jakims tweakiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JROX

 

Ciekawe jakie sa plusy umieszczenia ShowDesktop z dala od menu start i ikon ze skrotami ??

Siedzac w necie najczesciej operuje na skrotach do IE i FF ktore mam po lewej stronie

zaraz po nich Total Commander ,wiec jaka mam kozysc zeby jechac ''kilometry'' do prawej strony ??

niech mnie ktos wytlumaczy ??

 

 

b.t.w

 

jest jakis skrot z klawiatury dla ShowDesktop ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja..

 

swoją drogą to po (ponad) 3 miesiącach użytkowania os'u się przyzwyczaiłem, a na początku mocno psioczyłem na to rozwiązanie..

 

z innej beczki - allplayer ma coś tendencję do wysypywania się po kilku minutach filmu, na bestplayerze i wmp problem nie występuje.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedząc na necie zawsze umiejscawiam myszkę trochę poniżej środka ekranu, więc na jedno wychodzi czy chcę kliknąć coś po lewej, czy po prawej.

Lekko myszką po skosie w prawo i już mam pulpit, dla mnie bomba.

 

Jeszcze na XP zawsze miałem pokaż pulpit przy szybkim uruchamianiu i mnie to wkurzało strasznie, a teraz jest tam gdzie być powinien. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, ten sam od ponad 10 lat.

Dokładnie.

PS. Zaj... znajomy styl pisania. :P

 

Dla niewtajemniczonych w obsługę pomocy w systemie Windows :

To minimize open windows using the keyboard

Press the Windows logo key + M. (To restore minimized windows, press the Windows logo key +Shift+M.)

BTW. Gdyby ktoś chciał zainstalować w 7 jakieś urządzenie, którego nie ma na liście w "Dodaj nowe urządzenie", to polecam użyć sterownika dla Windows XP x64. U mnie w przypadku Canon IP 1600 sprawdził się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

z innej beczki - allplayer ma coś tendencję do wysypywania się po kilku minutach filmu, na bestplayerze i wmp problem nie występuje.. ;/

U mnie sie nie wysypuje. Kilkanaście filmów od początku W7 obejżałem na alplayerze i ani razu sie nie wysypał. Uzywam pakietu CCCP i żadnych innych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...