Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

ja,musiałem wyłączyć na stałe proces windows media player network ,zżerał mi 30-100 % procesora ,ktoś wie za co ten proces odpowiada ??.Po wyłączeniu zużycie ramu spadło o jakieś 100mb

 

Mam jeszcze jeden ciekawy problem,zarówno na moim 1 jak i 2 komputerze we wlaciwosciach komputera,w miejscu gdzie ma byc pokazana ilosc pamieci mam puste pole(na każdym bulidzie)

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad sie biora tacy agenci co im Windows 7 chodzi szybciej niz XP

zakladajac ze oba systemy sa zainstalowane jak nalezy ???

 

tacy to chyba musza pracowac w kotlowni ;)

Siedziałem rok na Viście, potem od początku 7000. Teraz zainstalowałem XP i pomimo tego że soft i gry chodzą szybciej, to system jest mniej responsywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt pewnie sharing przez wmp :)

tak to jest właśnie Usluga udostepniania w sieci programu Windows Media Player ,chyba można spokojnie wyłączyć.A dlaczego system nie pokazuje we właściwościach ilości ramu tego jeszcze nie rozwiązałem (konfiguracja 3x1GB)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

znalazlem fajna rzecz w menadzerz'e zadan , jest tam opcja "monitor zasobow", mozmy sobie fajnie sprawdzic wszystkie watki oraz zrobic podglad na wszystkie procesy, zuzycie hdd ,ramu itp itd, byc moze byla ta opcja takze w viscie, ale w sumie to nie przesiadlem sie nigdy na viste i malo ja uzywalem.

 

mam zuzycie 876 mb ramu, mysle ze to w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainstalowałem 7 RC 64 bit i mam następujący problem - ani riva, ani ati tool ani program gigabyte'a do OC nie pozwala kręcić karty - sterownik zdaje się jest nie rozpoznawany..jakieś rady co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainstalowałem 7 RC 64 bit i mam następujący problem - ani riva, ani ati tool ani program gigabyte'a do OC nie pozwala kręcić karty - sterownik zdaje się jest nie rozpoznawany..jakieś rady co z tym zrobić?

Zainstaluj sterownik do karty grafiki:

 

http://www.nvidia.pl/object/win7_x64_185.81_beta_pl.html

 

Jak riva rozpozna, to juz sam sobie poradzisz.

 

Mozesz jeszcze sprobowac tym programikiem poocowac:

 

http://www.pcworld.pl/news/344538/EVGA.Pre...o.pobrania.html

 

A jak to nie pomoze, to podkrec karte w jej biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ciekawe, 20gb to ja nawet nie miałem w momencie instalacji. :D

Wyłączyłem przywracanie systemu może to coś dało.

Moja rada:

1. W panelu sterowania ->"system"->Ustawienia zaawansowane->ochrona systemu i wyłączyć przywracanie systemu dla dysku C: i usunąć dotychczasowe pliki

2. W system-> zaawansowane->wydajność->zaawansowane->pamięć wirtualna-> dla dysku C: ustawić bez pliku stronnicowania (chyba, że masz mało ramu, albo robisz coś co go dużo potrzebuje. Ja do neta i filmów, ze swoim 1.5gb ramu mam wyłączoną pamięć wirtualną i wsio śmiga)

3. Menu start-> w szukajce wpisz "cmd", kliknij prawym i uruchom jako administrator -> w wierszu poleceń wpisz "powercfg -h off" to wyłącza hibernacje i oszczędza dużo miejsca na dysku.

4. po tym wszystkim włącz oczyszczanie dysku i vo ala. Kupa miejsca na C: tylko na Twoje potrzeby. ;-) Moja 7 home basic po instalacji zajmowała 5GB. Teraz około 5.9GB

 

W7 RC1 x86.

Uruchamiam instalator na staruszku AXP 2000+ i płycie Abit NF7S (nForce2) i ... instalator wita mnie komunikatem, że nie ma dysku twardego, gdzie mógłby się zadomowić.

No to ja klikam BROWSE, coby z dysku podać mu sterowniki i ... widzi tylko FLOPA, DVD i wirtualny napęd, który tworzy w celu instalacji!

 

Czy MS nie mógłby zaimplementować prosty filemanager, żeby sterowniki odczytać z PenDrive?

W 2009 roku muszę flopa podpinać do kompa, żeby sterowniki dysku zainstalować?

Ke? Przecież ms pomyślał i ten menadżer widzi pendrive'y. Ty nie pomyślałeś, bo poprostu sterowników od usb do Twojego mobo siódemka też nie ma i temu nie wykrywa. ;-) Jak ja ostatnio nagralem image'a na zepsutej nagrywarce, to też się pluł o sterowniki, a jak nagrałem na desktopie moim, to już było ładnie wszystko i się zainstalował bez pytania, więc sprawdź, czy z Twoją płytką wszystko ok. Czasem 7 też nie lubi kiedy SATA na starszych płytach jest ustawiona w trybie RAID, sprawdź czy masz jakieś ustawienia SATY w biosie i sprawdź na innych.

 

wi ktos jak zmienic recznie wielkosc dyskowego keszu w W7

chcialbym wykozystac wieksza czesc mojego ramu bo bidak lezy bykiem.

Punkt 2 mojej odpowiedzi na pierwszy post. Różnica między 512mb ramu i 1gb wirtualnej a 1.5gb ramu i 0mb wirtualnej jest spora. Dużo mniejsza zamuła przy uruchamianiu programów i dużo mniej mielenia dyskiem. Polecam. Ale pamiętaj, że prefetch w viście i 7 potrzebuje kilka dni na nauczenie się jakie programy kiedy wczytywać do ramu, więc użycie go może wzrosnąć (ale zmaleć też może) a czas reakcji powinien się troche poprawić.

 

instalowal go ktos na lapku? Ciekawi mnie czy bede mial problemy ze sterownikami ...

Na moim wiekowym sony vaio, który czasy świetności miał, kiedy xp był najnowszym oesem, wszystko śmiga (nawet przedziwna karta wi-fi firmy "lan-express") bez instalowania niczego. Ale nijak nie mogę dograć sterów do klawiszy funkcyjnych (tych od głośności, podświetlenia itd), ale te stery działają koślawie nawet w xp, więc nie jestem zaskoczony. Myślę, że w każdym lapku z vistą nie będzie tego problemu.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem dotyczy chyba tylko kart serii 7.

 

U mnie na sterach dedykowanych win7 i 9600GT bez oc, minimum fps na takim d2 w 1440x900, all max, MSAAx8, Anizo x16 po wejściu do smoke'a równa się około 130 (grafa bez oc), bez dymu jest średnio ponad 200. A i dodam, że mam tylko 1GB ramu :lol2: w7 x64 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program iTracker Asusa wogóle nie działa na W7.

 

EDIT

Kurcze mam problem z częścią plików .exe które nie chcą się uruchamiać. Na ikonie jest symbol tarczy i dwuklik powoduje pytanie czy chce instalować ale dalej nic się nie dzieje. Próbowałem trybów zgodności i różnych poziomów UAC łącznie z wyłączeniem.

To wygląda tak jakby system nie dopuszczał do ich uruchomienia! A są to bezpieczne pliki które działały na XP i Viście m.in patch do Battlefield.

Wszystkie to pliki Setup.exe

 

EDIT2

Co dziwne przeniosłem plik na systemowy C i teraz odpalił! Żadne tryby zgodności nie były potrzebne. Tamte pliki są na innym dysku i partycji.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowal go ktos na lapku? Ciekawi mnie czy bede mial problemy ze sterownikami ...

Na Toshibie U400 jedyne stery, jakie musialem sam doinstalowac, to Bluetooth Stack - cala reszta albo hulala od razu, albo sie dociagnela z netu.

 

Co do nowych fajnych zabawek w 7 - monitor zasobow to pikus, polecam zajrzec do konfiguracji Firewalla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainstalowałem 7 RC 64 bit i mam następujący problem - ani riva, ani ati tool ani program gigabyte'a do OC nie pozwala kręcić karty - sterownik zdaje się jest nie rozpoznawany..jakieś rady co z tym zrobić?

Najnowsze bety ze strony NV dla 7 i pomimo że w Rivie nie działa, to na programie od Gigabyte ( Gamer HUD ) da się podkręcać grafe i wszystko regulować. Nawet działają profile 2D i 3D na 7. W windowsie grafa mi chodzi z odnizonymi taktami , a w grach automatycznie sie przełącza. O dziwo nawet w Viscie potrafiło być z tym różnie, a tutaj działa jak należy :). No proszę jednak można coś poprawić :wink: .

 

A niedługo pewnie wyjdzie nowa Riva Tuner i juz problem zniknie z rozpoznawaniem sterowników pod 7.

 

Jak narazie wszystko chodzi pod 7 znakomicie, miałem chwile problem ze sterownikami do drukarki Brothera, i Fine Printa, ale juz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na b7000 działa bez zarzutu. Drukarka Canon. Problemem może być jedynie zdobycie sterowników do starszych/mniej popularnych modeli.

No i przy instalacji drukarki sieciowej na drugim kompie (z XP) trzeba użyć innych sterowników, bo "pobranie" z Seven nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to rzekome rozwiązanie z PunkBusterem pod 64bit i niestety nie pomaga :/

Dla mnie straszna katastrofa i jak nic na to nie znajde to wracam szybko do Visty :( a szkoda. Brak możliwości gry w Battlefield jest dla mnie nieakceptowalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szansa że ten cały emulator XP pozwoli na używanie sterów dedykowanych win 2k/XP ? Czy nie da rady tak obejść braku wsparcia dla sprzętu?

 

P.S. Jak to w ogóle działa? Coś ala tryb zgodności w XP czy też automatycznie wykrywa aplikacje i się aktywuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff poradziłem sobie z odświeżaniem na crt... po prostu stery do w7 maja buga i nie można wybrać wszystkich, dostępnych odświeżań. Instalacja najnowszych sterów pod viste rozwiązuje sprawę.

 

Btw powoli zaczynam wrzucać do pierwszego posta jakieś "hinty", jak ktoś ma coś ciekawego, co powonno znaleźć się w pierwszym poście to pisać. :)

 

Z ciekawostek to w7 poprawnie wykrył i zainstalował (z czym xp i vista miały ogromne problemy, potrzeba było manewrów z edycją plików itp.) mojego starego bluetootha z allegro za kilka zł. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi .. moze bylo ale nie odnalazlem

jak usunac (da sie?) ten nowy gadzet na pasku zadan ... ala quick launch .. takie duze ikony mnie draznia i zabieraja mi miejsce pracy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jest jakaś szansa że ten cały emulator XP pozwoli na używanie sterów dedykowanych win 2k/XP ? Czy nie da rady tak obejść braku wsparcia dla sprzętu?

 

P.S. Jak to w ogóle działa? Coś ala tryb zgodności w XP czy też automatycznie wykrywa aplikacje i się aktywuje?

Instalowalem Haupejdza 150 MCE na sterach z XP bez trybow zgodnosci i dziala bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam taki problem, nie wiem jak, ale wyłączyłem autostart(?) pendrive'a tzn, jak go wkładam do usb, to w komputerze się pojawia, ale nie wyskakuje okienko. Próbowałem autofix'em ale nie działa na 64 bit :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to rzekome rozwiązanie z PunkBusterem pod 64bit i niestety nie pomaga :/

Dla mnie straszna katastrofa i jak nic na to nie znajde to wracam szybko do Visty :( a szkoda. Brak możliwości gry w Battlefield jest dla mnie nieakceptowalny.

U mnie tak samo, gdyby ten PB poprawili to już bym na win 7 siedział..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowalem Haupejdza 150 MCE na sterach z XP bez trybow zgodnosci i dziala bez problemow.

Hmm...mi sie udalo wrzucic stery do dzwiekowki, ale po restarcie (to juz zreszta pisalem ale powtorze) system wywalal bledy. Dopiero awaryjny i uninstal ozywil 7mke. Jakies pomysly? Moze wymusic na stale tryb XP dla tych driverow, da jakos rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na netbooku Samsung NC10 śmiga bez (prawie) zarzutu, chociaż wolniej niż XP. Cały soft do klawiszy funkcyjnych działa, z gładzikiem jest jakiś problem z przewijaniem (chociaż przed aktualizacją biosu tego nie zauważyłem - nie wiem, czy akurat problem wynikł z tego flasha). No i jest problem (to jest najgorsze) z modem HSDPA. Stery się instalują, przechodzi diagnostykę (czyli niby ze sterami jest ok), a soft samsunga do obsługi modemu nie może go wykryć (próbowałem zgodności, ale nic z tego).

 

 

Komuś się udało zainstalować W7 na płycie z ATI Xpress 3200 (+ULI M1575)?

Zarówno beta jak i RC ładuje pliki i się wiesza (nie reaguje na CTR+ALT+DEL). Czekałem ponad godzinę, że może się "namyśli", ale nic z tego. Z Vistą beta miałem dokładnie to samo, chociaż finalna wersja nie robi najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, gdyby ten PB poprawili to już bym na win 7 siedział..

Własnie potwierdziłem że problem jest rozwiązany częściowo. Dokładniej mówiąc da sie grać ale tylko na 64bit serwerach!

Każdy 32bit wywala mnie najpóźniej po 2min a na 64 grałem dwie pełne rundy. Problem w tym że nie ma ich aż tak wiele. No ale jest to coś...

 

@MariuszDW - może mój kumpel sie zdecyduje na instalke więc jak coś to dam ci znać co z tym X3200

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ogromny problem ze sterownikami do modemu Thomson ST 330 na Windows 7 RC x64. Sterowniki i oprogramowanie przygotowane dla tego modemu dla Windows Vista 64bit instalują się, jednak zaraz po instalacji gdy mam podać login i hasło do usługi Multimo komputer się wiesza i wyskakuje blue screen. Później przy każdym uruchomieniu komputera zaraz po załadowaniu systemu wyskakuje ponownie blue screen... No chyba, że odłączę modem od USB to wtedy system się uruchamia normalnie, ale zaraz po podłączeniu modemu znów zwiecha i blue screen.

 

Sterowniki można odinstalować w trybie awaryjnym. Instalacja w trybie awaryjnym kończy się zainstalowanym softem, jednak sterowniki się nie wgrywają. Próbowałem również instalacji ręcznych sterownika, do tego różnych trybów kompatybilności i uruchamiania jako administrator.

 

Wyciągnąłem nawet 4 z 8gb ramu, jednak to nie rozwiązuje problemu. Jakieś rady? Ktoś zainstalował te sterowniki na Windows 7 x64 lub w jakikolwiek sposób połączył się ADSLem poprzez ten modem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...