Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Wina tp, sam dzisiaj siadam jakoś po 12 i oczywiście net stoi, restart modemu dopiero pomógł.

 

btw. po kilku postach, że PB w BF2 działa zaraz biorę się do instalacji :wink: .

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak mozna wylaczyc sortowanie plikow w katalogu ? Chce sobie np uporzadkowac zdjecia, a potem zmienic ich nazwy, teraz nie jestem w stanie ustlaic ich kolejnosci, bo przenoszenie myszka we wskazane miejsce nie dziala ?

2. Jak mozna wylaczyc maksymalizowanie itd przy przenoszeniu okna aplikacji na krance ekranu ?

3. Czy mozna ustawic klasyczne menu start, albo dac liste "all programs" domyslnie zamiast ostatnio otwartych ?

Edytowane przez Bujakashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rada ode mnie.

 

Po długich walkach z zainstalowaniem radeona 4850 już byłem gotowy się poddać.

Działo mi się tak, że zainstalowałem stery - restart i wszystko ok - wyłączam i włączam kompa i kij nie ma grafiki.

 

Problem okazał się banalny - wystarczyło zainstalować system na niepodkręconym komputerze.

Teraz wszystko działa idealnie - wieczorkiem może jeszcze pomęcze jakieś programy to napisze czy wszystko działa ok.

 

AHA panowie instalujecie poprawkę do kart ATI z win update?? Ja zainstalowałem catalysta 9.5.

I czy generalnie instalujecie wszystkie poprawki i nic się nie dzieje?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zsysam wsio co daje Windows Update i nic złego się nie dziej.

Opera śmiga, Napi śmiga;

Kompa instalowałem na podkręconym procku - też zero problemu. Ale ja mam oc takie że nic... więc może dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was ponownie, nie wiem co się kompletnie dzieje ale mój problem nadal występuje, ściągnąłem od nowa tego Windowsa i nic nie pomaga. porostu podczas kończenia instalacji robi się na moim monitorze no signal i nic już potem nie mogę zrobić karta taka jak w podpisie a testuje go na monitorze LG 24 cale takim jak w podpisie, nie wiem czy jest to wina sterowników czy czego pod samym Windows 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

3. Czy mozna ustawic klasyczne menu start, albo dac liste "all programs" domyslnie zamiast ostatnio otwartych ?

We własciwościach menu start w dziale prywatność odznacz dwie opcje jakie tam są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem drugiego monitora/TV nie masz podlaczonego?

 

wlansie nie mam wiesz i probowałem takze instalowac sobie pod TV i było doklanie to samo nie wiem czego to jest przyczyna moze sterowników GTX280 pod samym windows 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak by wyjasnic to W7 lazi mi na nV na :

-182.50

-182.52

-185.81

-obecnie na 185.85

 

Sprawdzilbym u kolegi typ podlaczenia monitora - niech podepnie go przez dsuba i sprawdza. Mozliwe , ze DVI lockuje sie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlansie nie mam wiesz i probowałem takze instalowac sobie pod TV i było doklanie to samo nie wiem czego to jest przyczyna moze sterowników GTX280 pod samym windows 7 ?

Tak samo miałem kiedyś z moim 88GT jak testowałem betę siódemki, a wcześniej jeszcze pod Vistą - przy połączeniu DVI-DVI monitor pokazywał no signal i się wyłączał.

Pomogło podpięcie przez D-SUB i zainstalowanie od nowa sterów.

 

Właśnie ściągnąłem sobie 7RC x64, może po pracy będę miał czas to zainstaluje w ramach testów.

 

EDIT:

Firekage był o minutę szybszy :)

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We własciwościach menu start w dziale prywatność odznacz dwie opcje jakie tam są.

To pozwala jedynie na usuniecie listy ostatnio otwartych programow w menu start, a na all programs trzeba dalej klikac, ja chce by byly one otwarte domyslnie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was ponownie, nie wiem co się kompletnie dzieje ale mój problem nadal występuje, ściągnąłem od nowa tego Windowsa i nic nie pomaga. porostu podczas kończenia instalacji robi się na moim monitorze no signal i nic już potem nie mogę zrobić karta taka jak w podpisie a testuje go na monitorze LG 24 cale takim jak w podpisie, nie wiem czy jest to wina sterowników czy czego pod samym Windows 7 ?

Zrób tak:

 

Gdy komp będzie się uruchamiał po restarcie podczas instalacji wcisnij F8 i wybierz uruchomienie w 640x480.

 

Ja miałem ten sam problem z HD4870 i ten sposób pomógł.

 

Wynika to z tego, ze win7 nie ma jakiś sterowników i nie rozpoznaje karty (choć podobno nie u wszystkich, ale jednak). Po załadowaniu systemu zainstaluj sterowniki od karty i wszystko zaczyna hulać normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej SIÓDEMCE przyszlo dzis do "jadra" zeby sobie zrobic BACKUP. I w prawym dolnym rogu jest flaga z krzyzykiem i jest napisane zebym "Set up backup". Zwiedzalem zakamarki Panelu Sterowania ale nie potrafie tego wylaczyc, a nie chce robic zadnego backupa (mocna wiara w siebie, ze nic nie schrzanie :) ).

Czy wie ktos moze jak sie tego pozbyc ?? bo co jakis czas mi wyskakuje dymek, a pozatym ta flaga wyglada bardzo niebezpiecznie z tym krzyzykiem ... :P

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej SIÓDEMCE przyszlo dzis do "jadra" zeby sobie zrobic BACKUP. I w prawym dolnym rogu jest flaga z krzyzykiem i jest napisane zebym "Set up backup". Zwiedzalem zakamarki Panelu Sterowania ale nie potrafie tego wylaczyc, a nie chce robic zadnego backupa (mocna wiara w siebie, ze nic nie schrzanie :) ).

Czy wie ktos moze jak sie tego pozbyc ?? bo co jakis czas mi wyskakuje dymek, a pozatym ta flaga wyglada bardzo niebezpiecznie z tym krzyzykiem ... :P

Bardzo prosto. Flaga->Open Action Center->Maintenance->Turn off messages about Windows Backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, chodzi o backup plikow i folderow. aby w przyszlosci za pomoca plyty naprawczej moc zrobic restore

 

kur ... jestem wlascicielem pliku a mimo to mam:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, chodzi o backup plikow i folderow. aby w przyszlosci za pomoca plyty naprawczej moc zrobic restore

 

kur ... jestem wlascicielem pliku a mimo to mam:

mialem to samo z tym za ja jeszcze nie moglem wejsc na pendriva i odtworzyc plyty cd w napedzie pomogl format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto. Flaga->Open Action Center->Maintenance->Turn off messages about Windows Backup.

O widzisz :) Najciemniej pod latarnia :) ... Ciekawe czemu przeoczylem ... starosc nie radosc :P

Dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie pracuję na Windows 7 RC. Mam 4 GB RAM i tu pojawia sie problem, zawsze w trakcie instalacji jakiegoś programu czy to gry system zajmuje prawie cały ram ok 3,85 GB i niestety po skończonej instalacji nic w tej kwestii sie nie zmienia. Proszę o podpowiedzi, jaka może być przyczyna i możliwe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąłem się na bardzo irytujący problem przy kopiowaniu z partycji na pratycje transfer to max 30mb/s ale do tego zaczyna przycinać cały system czego na 7000 nie było spotkał się ktoś z czymś takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie , u mnie na 7100 miedzy 4 dyskami wszystko chodzi normalnie , miedzy Barkami 11 i Wdkami do 100MB/S , miedzy stara 10 okolo 50.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stopień ostrości sie zmienił wszystko strasznie ostre,musiałem zmiejszyć ostrośc w kodekach z 40 na 1 bo nie dało rady oglądać pulpit dalej ostry a w sterownikach ati nie da sie tego wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam 3 problemy w 7100:

1-filmy w divXie dość rzadko mają takie krótkie przycięcie. Zawsze to wygląda tak samo. troche czasu lata ładnie, jedno krótkie przycięcie i wszystko wraca do normy. FFDshow (wersja SSE)i Bestplayer. We wcześniejszym buildzie to samo=brak problemu

2-filmiki na youtube szczególnie HQ nie są zbyt płynne.

3- na desktopie kliknięcie PPM na plik exe albo jego skrót = restart procesu explorer.exe oO myślę że błąd wywołuje jakieś zewnętrzne oprogramowanie które dograł mój brachol, ale nie mam pojęcia co to, a jest wkurzające.

i mały błąd, ale mam go gdzieś. Na profilu założonym dla mamy nie działa opcja zmiany tapety w panelu "personalizacja" raz włączyłem jakąś tapetę i teraz nie da się jej zmienić. Trzeba używać zewnętrznego oprogramowania z opcją "ustaw obraz jako tapetę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zaobserwował dosyć znaczny spadek wydajności w grach typu cs:source? Mam kartę 7600, a między XP, a 7mką różnica wynosi nawet do 20 FPS'ów więc sporo... Sterowniki mam ok, system nawet mniej zasyfiony niż xp - czy może karta nie daje rady, czy tu coś tkwi po stronie software'owej?

Czy instalacja sterowników omega(w wersji na viśte <: ) może coś poprawić, czy raczej więcej zepsuje, niż wniesie dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąłem się na bardzo irytujący problem przy kopiowaniu z partycji na pratycje transfer to max 30mb/s ale do tego zaczyna przycinać cały system czego na 7000 nie było spotkał się ktoś z czymś takim ?

Mam podobnie, czasem nawet przy kopiowaniu płyt komp się wogóle zawiesza dobrze że nie robę tego często

P.S. config kompletnie inny niż Twój więc raczej nie wina sprzętu

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...