Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Przelaczyc w media playerze :

view-options-playback-output>VRM7 na EVR. Inna opcja jest uzywanie AllPLayera , uzywa innego ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...poczekaj na RC2 bo ma być 11 czerwca gotowy.

:blink: miał być tylko jeden RC... Wqr wiają tylko bo nie nadążamy ściągać i instalowac, mam nadzieje, że bedzie można uaktualnić RC1 do RC2...

 

PS. a to autołaczenie neta na modemie jak zrobić? :razz: Tylko mi chyba nie zadziała, bo ogólnie mi BlueScreeny wywalały na starcie gdy miałem podłączony modem. Musiłem ustawić ręczne uruchamianie usługi Speedtouch 330 Manager i po włączeniu systemu musze teraz ręcznie ją włączać to wtedy nie ma BSODa i jest ok :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: miał być tylko jeden RC... Wqr wiają tylko bo nie nadążamy ściągać i instalowac, mam nadzieje, że bedzie można uaktualnić RC1 do RC2...

 

PS. a to autołaczenie neta na modemie jak zrobić? :razz: Tylko mi chyba nie zadziała, bo ogólnie mi BlueScreeny wywalały na starcie gdy miałem podłączony modem. Musiłem ustawić ręczne uruchamianie usługi Speedtouch 330 Manager i po włączeniu systemu musze teraz ręcznie ją włączać to wtedy nie ma BSODa i jest ok :rolleyes:

Zapomnij. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: miał być tylko jeden RC... Wqr wiają tylko bo nie nadążamy ściągać i instalowac, mam nadzieje, że bedzie można uaktualnić RC1 do RC2...

 

PS. a to autołaczenie neta na modemie jak zrobić? :razz: Tylko mi chyba nie zadziała, bo ogólnie mi BlueScreeny wywalały na starcie gdy miałem podłączony modem. Musiłem ustawić ręczne uruchamianie usługi Speedtouch 330 Manager i po włączeniu systemu musze teraz ręcznie ją włączać to wtedy nie ma BSODa i jest ok :rolleyes:

Ja w ogole nie uswiadczylem niebieskiego ekranu, natomiast samo dzialanie ADSLAutoconnect bylo wadliwe. Jak wiemy, w oknie programu jest obszar, cos w stylu log aktualnych operacji. Na W7 w ogole nie bylo tam tekstu tylko puste pole. Mozna sprobowac patentu jak na xp czyli stworzyc polaczenie z neostrada, wylaczyc monitorowanie o nazwe uzytkownika i haslo oraz numer telefonu, i takie polaczenie wrzucic do autostartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. W benchamrku FarCry2 na pierwszym tescie (powtarzanym 2razy) 1920x1200 przy Ultra High i AAx2 na DX9 mam średnio 25,6 fps a na DX10 36,3 fps :) Ciekawe. W tym drugim wiecej postaci, a wiecej fps. Szkoda ze nie zrobilem testu na XP, byloby porownanie jaka jest zmiana po przesiadce na Win7. Robil ktos jakies testy w grach? Ciekawe czy widoczna wieksza ilosc ramu w nowym systemie cos dala, watpie, ale przynajmniej mam DX10 teraz.

PS. Te testy troche dziwne, bo za kazdym razem postacie sa gdzie indziej (jakby losowo)i ich ilosc tez. W crysis przynajmniej wszystko co do joty bylo identycznie w kolejnych i-teracjach, tutaj nie.

PS2. W XP moja grafa miala 110 st.C. i nie bylo zadnych problemow, temperatura dalej nie rosla, oscylowala wokol tej temp i nie bylo artefaktow. W Win7 przy 105st.C. mam arty w FarCry2 i mi wywala winde, dziwne. Czym moze to byc spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robil ktos jakies testy w grach?

moze nie w grach ale w 3dmark06, do odpalenia gier nie wytrzymalem, w porownaniu do visty x86 wyszlo mi 300 pkt (9200 na vista) mniej na win7 x64, natomiast w win7 x86 ktore mialem rowniez zainstalowane nie wytrwalem nawet do odpalenia tego 3dmarka, niestety chodzi u mnie ten system zalosnie w porownaniu do visty, raczej RC 2 tez sobie podaruje, bedzie w sklepach, beda sterowniki, bedzie wsparcie programow na ktorych mi zalezy to wrzuce win7 i zobacze jakie efekty, moze stery do win7 cos poprawia (teraz wiekszosc to stery z visty dawac musialem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. W benchamrku FarCry2 na pierwszym tescie (powtarzanym 2razy) 1920x1200 przy Ultra High i AAx2 na DX9 mam średnio 25,6 fps a na DX10 36,3 fps :) Ciekawe. W tym drugim wiecej postaci, a wiecej fps. Szkoda ze nie zrobilem testu na XP, byloby porownanie jaka jest zmiana po przesiadce na Win7. Robil ktos jakies testy w grach? Ciekawe czy widoczna wieksza ilosc ramu w nowym systemie cos dala, watpie, ale przynajmniej mam DX10 teraz.

PS. Te testy troche dziwne, bo za kazdym razem postacie sa gdzie indziej (jakby losowo)i ich ilosc tez. W crysis przynajmniej wszystko co do joty bylo identycznie w kolejnych i-teracjach, tutaj nie.

PS2. W XP moja grafa miala 110 st.C. i nie bylo zadnych problemow, temperatura dalej nie rosla, oscylowala wokol tej temp i nie bylo artefaktow. W Win7 przy 105st.C. mam arty w FarCry2 i mi wywala winde, dziwne. Czym moze to byc spowodowane?

Bez kitu ale twoja grafa mogłaby mi robić za czajnik na wodę :lol:

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. W benchamrku FarCry2 na pierwszym tescie (powtarzanym 2razy) 1920x1200 przy Ultra High i AAx2 na DX9 mam średnio 25,6 fps a na DX10 36,3 fps :) Ciekawe. (...)

FC2 tak ma. Na DX10 chodzi szybciej. W wątku o grze jest to wielokrotnie opisywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

FC2 tak ma. Na DX10 chodzi szybciej. W wątku o grze jest to wielokrotnie opisywane.

U mnie na DX10 nie wiem czy chodzila szybciej , za to wiem jedno - myszka miala znanego laga , ktory byl szeroko opisywany na www , przez co grac i tak sie nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - użytkuje ESET Smart Security oryginał którego dostałem z jakąś tam gazetą - ważny jeszcze 2 miechy i wszystko działa jak należy.

 

I to na wersji x86 jak i x64

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Kaspersky'ego bo jest jednym z lepszych i jest darmowa licencja beta do grudnia, ale z kolei troche zasobów pożera. Z chęcią bym przetestował Eseta na Win7 gdyby tez zaproponowali darmową licencje na jakiś dłuższy czas... :razz: Bo wydaje mi sie, że system z Kasprem troche przydługawo sie uruchamia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zonka

Mam rc, zainstalowany ff/opera/ie, czuwa nad nim Comodo FW, FW windosowski disabled...

 

Co jakiś czas tracę połaczenie z siecią, na xp tego nie mam... Bez ostrzeżenia - przegladam strony nagle komunikat błędu, ze net nie działa i kupa...

Coż, moze to zbieg okolicznosci i akurat provider failed gdy akurat sie bawiłem w7...ale mówię, po restarcie w xp wszystko działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zonka

Mam rc, zainstalowany ff/opera/ie, czuwa nad nim Comodo FW, FW windosowski disabled...

 

Co jakiś czas tracę połaczenie z siecią, na xp tego nie mam... Bez ostrzeżenia - przegladam strony nagle komunikat błędu, ze net nie działa i kupa...

Coż, moze to zbieg okolicznosci i akurat provider failed gdy akurat sie bawiłem w7...ale mówię, po restarcie w xp wszystko działało

To może być provider.... Ostatnio mi się tak robi na XP....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest od providera. Mi też raz tak sie zrobiło, że ogólnie internet był bo utorrent sobie działał :lol: ale żadna przeglądarka nie widziała neta. Restart połączenia pomógł. Coś w systemie na moje. ale mi tylko raz tak sie zdarzyło narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też używałem troche czasu Kaspra na Viście i byłem zadowolony poza tym, że mi sie system długo uruchamiał, po części chyba przez antywira.

 

A ta beta to chyba to: Klik. Mnie przekierował Windows 7. Fajnie jest zrobiony wybór antywirusów gdy nie masz żadnego zainstalowanego, wtedy Win7 zapodaje linki do polecanych antywirów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy ls (śmiga jak trzeba), tyle,ze każdy u mnie system (xp,Vista, w7) wykrywa tez dodatkowe urządzenie,które udało mi sie zainstalować tylko na xp i jest to "Creative Game Port" na innych systemach pozostaje "unknown". i właśnie przy próbie akutalizacji tego przez internet cały system się wiesza, ale...

U mnie sie system nie wiesza, ale strownika nie znajduje. Olalem temat, bo z gameportu korzystalem ostatnio jeszcze za czasow podstawowki chyba... ;)

 

Co do antywira: ja uzywam AVG Free i problemow nie sprawia zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa znowu mam problem z odtwarzaniem filmow z kamery AVCHD

pliki .mts , nic nie zmienialem , mam zainstalowany Win7Codec

wszystko chodzilo cacy a tu po jakims czasie sprawdzam filmy .mts i [gluteus maximus] zbita

odinstalowalem win7codecpack i dalej to samo , moze jest jakas opcja przywracajaca

windowsowe codecki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tydzień temu za betę win7 x86 zainstalowałem RC x64 i co jakiś czas pojawia się dziwny problem. Otóż zdarza się, że komp dostaje jakiegoś dziwnego freeza. Dziwne jest to, że nie ma pyk i wisi, tylko jakby spowalnia przez chwile i dopiero wówczas na nic nie odpowiada. Kursorem mogę sobie latać, jednak klikanie nic nie daje. W tym czasie dioda od dysku świeci stałym światłem, więc wygląda na jakąś przypadłość z tej strony, jednak chrobotania samego dysku brak. Za pierwszym czy drugim razem twardy reset rozwiązywał sprawę, jednak potem zostawiłem na chwile kompa i się o dziwo odetkał. Wszystkie kliki myszy zostały zapamiętane i wykonane. Freez trwa jakieś 2-3 minuty. Zdarzał się do tej pory podczas normalnej pracy: przeglądarka, word i wczoraj .mkv. Jakieś pomysły?

 

Win7 7100 x64 on Dell m1330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć mu intel chipset utility (stery do chipsetu) i sprawdź hd tunem czy wszystko wporządku z dyskiem, wtedy będziesz wiedział czy to problem natury sprzęt/sterownik, czy jakiś proces/usługa go tak zawiesza.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery i HD Tune 2.55 zainstalowane. Error scan nic nie pokazał, 100% ok. Jeśli chodzi o SMARTa to chyba to samo co w HD Tune zakładka Health, tam też niby wszystko w porządku. Mam nadzieję, że to wina braku sterowników od chipsetu i już będzie śmigać. Jeśli sytuacja się powtórzy, napiszę. Oby nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma podobny problem. Ma lapka HP NX7300 (c2d, 2gb ramu, 10gb hdd) i komputer mu świruje. Wcześniej miał xp, który mimo, że byl bardzo zadbany cholernie zwalniał. Włączanie komputera zajmowało bite 10 minut, a np jak na pulpicie wyskakiwały ikonki to jedna po drugiej i zajmowło to 10 sekund. Postawiłem mu 7 7100 i byłem pewny, że reinstalka to naprawi, i było dobrze na chwile i znów zaczęło się to samo. Próbowałem wszystkiego. Smart w normie, transfer danych w normie, wirusów zero. Wczoraj usunąłem eseta, bo to jedyny program który był na obu systemach i być może mógłby zrobić takie kuku, ale to też nie pomogło.

 

Najdziwniejsze jest to, że czasem problem występuje od samego początku bootowania i już wtedy zanim pokaże się pulsujący znaczek windy mija kupa czasu, zanim winda skończy się ładować mija drugie tyle, a potem zamiast "zapraszamy" jest "czekaj" przez minutę

Czasem bez wyraźnego powodu komputer startuje bezproblemowo i działa tak długo i dopiero po kilku restartach jest kicha, a czasem działa długo dobrze a zacznie zwalniać bez restartu.

 

Podczas mulenia dysk nie mieli za dużo, ale jak próbuje coś robić i następuje spowolnienie, to sama akcja powoduje więcej mielenia niż powinna. Poza tym użycie procesora jest bliskie 100% choć w taskmgr nie ma żadnego procesu, który by tyle pożerał, a jak jest to jest nim sam taskmgr 0o. Kto jest na tyle masta, żeby mi pomóc, bo ja pierwszy raz w takiej sytuacji wymiękam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem problem z zainstalowaniem Win7 na HP nx6310 - znany problem ze sterownikiem CD/DVD. Zainstalowałem w końcu z pendrive'a ale pojawił się kolejny problem. Nie działa mi lewy klawisz Ctrl oraz wszystkie funkcyjne tzn. Fn+ .... Najciekawsze, że lewy Ctrl działa tylko wtedy gdy razem z nim wcisnę Fn. Troszkę to kłopotliwe bo lewy Ctrl jest bardzo przydatny. Ma ktoś pomysł co jest tego przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...