Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum. Opłaca mi sie przesiadać na testowe wersje Win 7 jeśli posiadam tylko 3 Gb pamięci ram??

Win 7 daje rade na lapkach z 1Gb ramu, na 2Gb da rade komfortowo pracowac ( bez przesady oczywiscie ale przegladarka, media player, word, powerpoint, photoshop i autocad naraz smigaja ) a ty sie o 3Gb boisz ;P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forum. Opłaca mi sie przesiadać na testowe wersje Win 7 jeśli posiadam tylko 3 Gb pamięci ram??

Następne takie pytania będę wywalał bez ostrzeżenia. Czytajcie temat do jasnej cholery! Miliony razy było pisane, że przyzwoicie działa nawet na 1GB. A parę postów temu pisali o uruchomieniu na 96MB!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ze sterami pod audigy 2 i 4. Kolega miał wersję 7000 i A4 trzeszczała co jakiś czas. Ja mam 2ke i też się obawiam...

Następne takie pytania będę wywalał bez ostrzeżenia. Czytajcie temat do jasnej cholery!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ze sterami pod audigy 2 i 4. Kolega miał wersję 7000 i A4 trzeszczała co jakiś czas. Ja mam 2ke i też się obawiam...

My też się obawiamy. Na twoim miejscu nie kombinowalibyśmy z Sevenem.

Moja Audigy w PC trzeszczy w rytmie "sie-dem" i "win-dows", staram się ją nauczyć "A-SUS".

 

/literówka

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie kopie dokumentów, plików ustawień etc. ze starego komputera. Później na nowy poinstaluj w miarę możliwości 64-bitowe wersje programów. Przerzuć ustawienia i twoje pliki w odpowiednie miejsca.

 

/Jak to jak? Siecią lub adapterem ATA/SATA->USB.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrętka skrosowana jest to standardowy kabelek do laczenia dwoch kompow ze soba za pomoca kart sieciowych. Jak pojdziesz do komputerowego i poprosisz o cos takiego, to Cie zrozumieja.

 

Problemow z polaczeniem nie bedzie, mam taki uklad w domu po Wifi i hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kabel, podłączyłem i oczywiście że nic nie widać. Tworząc homegroup na 7 czytamy: "Computers must be running Windows 7 to participate in a homegroup. (...)". Jak ja mam to zrobić? Mam też WiFi, może tak bedzie łatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam olalem to cale homegroup, bo dla mnie to jest utrudnianie ludziom zycia.

Zreszta, ten wynalazek nie jest potrzebny do dzialania sieci, wystarczy udostepnic zasoby na obu maszynach i korzystac z Eksploratora Windows (pod haslem "Siec" bedzie widac kompy).

 

Na wszelki wypadek nadaj adresy IP obu komputerom na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Skrętka skrosowana jest to standardowy kabelek do laczenia dwoch kompow ze soba za pomoca kart sieciowych. Jak pojdziesz do komputerowego i poprosisz o cos takiego, to Cie zrozumieja.

 

Problemow z polaczeniem nie bedzie, mam taki uklad w domu po Wifi i hula.

Ja tak robilem - skretka - kompy widza siebie , ale za nic z kompa pod np. XP nie moge wejsc na udostepnione rzeczy z Sevena - haslo ciagle chce , bredzi cos o uprawnieniach , gdy z Sevena moger wejsc bez przeszkod na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam olalem to cale homegroup, bo dla mnie to jest utrudnianie ludziom zycia.

Zreszta, ten wynalazek nie jest potrzebny do dzialania sieci, wystarczy udostepnic zasoby na obu maszynach i korzystac z Eksploratora Windows (pod haslem "Siec" bedzie widac kompy).

 

Na wszelki wypadek nadaj adresy IP obu komputerom na sztywno.

nic nie widać ani z tej ani z tamtej strony. co to znaczy nadac sztywno ip?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście komputery musza być w tej samej grupie roboczej. W 7 trzeba zmienić że komputer znajduje się w domu a nie sieci publicznej.

 

Jakby ktoś szukał PPM na Mój Komputer i właściwości

 

We własciwościach połączenia sieciowego znajdzie opcje "uzyskaj adres IP automatycznie" i to zmienisz na ręcznie. Potem wpiszesz 192.168.1.1 a na drugim komputerze 192.168.1.2

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałeś jakichkolwiek tweakerów, firewalli i antytrojanów? Grzebałeś w ustawieniach zabezpieczeń? Instalowałeś jakieś łatki? Bodajże wwdc dla XP zamyka jeden z portów SMB. Może jakieś badziewie zamknęło port do komunikacji z SMB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Nawet w pomocy windows jako jedna z przyczyn rozwiązania problemu pod tyt "nie moge sie połączyć z folderem udostępnionym" jest napisane sprawdź czy komutery są w tej samej grupie roboczej lub domenie...

Jeszcze na XP dopóki nie wpisałem tej samej grupy roboczej to nie mogłem przeglądac udostępnionych danych.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania w sieci składającej sie z kilkudziesięciu komputerów z kilkunastoma grupami powinienem nie miec dostepu do zadnego komputera z innych grup roboczych. Nic bardziej mylnego.

 

Tylko co ja się bee produkował jak nawet w tej chwili mam w sieci jeden komputer będący w innej grupie do którego/z którego nie ma zadnego problemu z dostepem do plików.

 

 

A w XP to był taki drobny szczegół ze ten system jest ułomny i domyslnie wyswietla komputery tylko z tej samej grupy. Z tego tez powodu aby dostac sie do komputera trzeba wyjsc poziom wyzej na całą siec, albo wklepac bezposrednio adres komputera z którym chce się laczyc.

 

Pewnie z tego powodu nawet w pomocy visty znajdują sie te głupoty o ustawianiu takich samych grup roboczych.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez tego bluetooth nie dziala?

 

U mnie jakiegos dongla USB wykryl jako "Broadcom USB Bluetooth2.0+EDR Adapter" i sam sobie zainstalowal wszystkie potrzebne stery, laczenie z k770i przebieglo bez zadnego bolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...