Skocz do zawartości
ath

Windows 7 Beta / Rc / Rtm

Rekomendowane odpowiedzi

Powiec dokładnie co mam ustawic bo ja zbytnio się na tym nie znam w Xp potrafilem bo ladnie okienko wyskakiwalo wystarczylo nacisnac klawisz sformatowac dysk i instalowac a tutaj nie zabardzo wiem o co chodzi

 

kurcze za chiny ludowe nie potrafie tego zainstalowac:P juz nawet wale we wszystkie guziki ale i tak nie wyskakuje okienko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania sie komputera, musisz wejsc do biosu wciskajac "delete" - tak jest w moim przypadku, albo ktorys z F.. Nie pamietam, czy jest to F1, czy F2...

W biosie masz do wyboru opcje, ktore z urzadzen jest ustawioen, jako startowe.

Zaznacz CDROM, zapisz i wyjdz. I juz powinno dzialac. Nie mam w pamieci dokladnych nazw, ale jakos na pewno do tego dojdziesz.

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas uruchamiania sie komputera, musisz wejsc do biosu wciskajac "delete" - tak jest w moim przypadku, albo ktorys z F.. Nie pamietam, czy jest to F1, czy F2...

W biosie masz do wyboru opcje, ktore z urzadzen jest ustawioen, jako startowe.

Zaznacz CDROM, zapisz i wyjdz. I juz powinno dzialac. Nie mam w pamieci dokladnych nazw, ale jakos na pewno do tego dojdziesz.

Ok wszytsko zrobilem plyta sie uruchamia wszystko cacy pieknie laduje sie przygotowanie do instalatora wyskakuje niebieskie tlo od instalatora i koniec nic do wybru poprostu tlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie długie czekanie spowodowane było napędem DVD. Instalowałem kilka razy - gdy słychać było szum płyty (szybki odczyt), to instalator odpalał się szybciutko, ale za niektórymi "razami" płyta zwalniała, jakby miała problem z odczytem w szybszych prędkościach, wtedy przy 'niebieskim tle' czekałem ponad 5 minut...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odświeżaniem ekranu Compaq V710 na Windows 7. Maksymalnie mogę dać 85Hz, monitor robi 120Hz przy 800x600 - tak wcześniej było na XP i Viście. Próbowałem z najnowszymi sterownikami nVidia 86GT, jak również tymi pod Viste. Próbowałem też wymusić PowerStripem odświeżanie, ale bez rezultatów. Czy to wina systemu? Czy niedopracowanych sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli system jest 64bitowy i aplikacje również, to teoretycznie taki zestaw powinien działać dwa razy szybciej niż ten sam zestaw w 32bit.

 

 

No to zes dowalil do pieca ;) Max co osiaga najlepszy soft pisany pod x64 to cos okolo +35% wydajnosci

zazwyczaj jednak 10-15% co i tak jest wartoscia przyzwoita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację, dlatego w swojej wypowiedzi użyłem słowa teoretycznie ;) . Czy może ktoś już ma RTM z MSDNa. Niestety obroniłem się w Lipcu :D i nie mogę sobie już pobrać softu. Ale na szczęście mam młodszego brata na studiach, więc nie wszystko stracone :) . W tej chwili posiadam RC i zastanawiam się czy zmiany w RTM są na tyle duże, aby opłacało się stawiać system od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal wywala do pulpitu

To ciekawe bo parę postów wcześniej padło to samo pytanie i odpowiedź była odmienna. PunkBuster działa, bo brat sam grał w gierkę z PB (nie pamiętam nazwy) jeszcze na BETA (7000). W poście natomiast padła odpowiedź, że trzeba uruchamiać grę z prawami admina (prawy klawisz myszy->uruchom jako).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem. jak klikam na folder, czy tez np na plik txt, to otwiera mi sie okno wlasciwosci :| wczesniej bylo dobrze. nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat, czy to wirus? build 7100

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kalibracją ekranu w wbudowanym narzędziu w Windows7. Ustawienia nie zapisują się "Nie można zapisać nowej kalibracji wyświetlania kolorów. Nie można odnaleźć elementu". Dodam, że nic nie było usuwane, czysto postawiony OS.

 

Opcja: PPM/Personalizuj/Ekran/Kalibruj Kolor/

 

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma ktoś z Was dostęp do MSDNAA bo ja na swojej uczelni mam widoczna wersje PROFESSIONAL ( co było wiadome od jakiegoś czasu ze taka dostanie się studentom) w wersji angielskiej i do tego udostępniony jest multi lang pack dvd. I tu rodzi się pytanie. Instalacja Lang Packow możliwa jest tylko w Ultimate i bodajże w Enterprise. To w takim razie po kiego są Lang Packi udostępnione i wersja tylko Angielska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PunkBustera , grywam prawie co drugi dzien w BF2

od jakiegos miesiaca punkbuster juz mnie nie wywala

chyba ze odpale FRAPS.exe do pamiuru fps ,to zazwyczaj punkbuster krzyczy ze mam jakis niedozwolony proces

czy cus i wywala tyle ze nie do pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma ktoś z Was dostęp do MSDNAA bo ja na swojej uczelni mam widoczna wersje PROFESSIONAL ( co było wiadome od jakiegoś czasu ze taka dostanie się studentom) w wersji angielskiej i do tego udostępniony jest multi lang pack dvd. I tu rodzi się pytanie. Instalacja Lang Packow możliwa jest tylko w Ultimate i bodajże w Enterprise. To w takim razie po kiego są Lang Packi udostępnione i wersja tylko Angielska ?

ja dostalem maila, ze u mnie na uczelni win7pro rtm bedzie dostepny 15 sierpnia, a polska wersja we wrzesniu... ogonie to inne wersje niz angielska beda na msdn-ie po 20 sierpnia...

 

 

jesli nie da sie pakietu jezykowego zainstalowac na professional to zawsze mozna go uzyc na ultimate rc/bete, ktora tez pewnie masz w repozytorium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swiezym windowsem. Otoz jak proboje uruchomic zdecydowana wiekszosc programow (np. foobar, firefox czy jakas gre) to startuje tylko proces ktory moge conajwyzej recznie zamknac z menadzera. Wszystko dziala jak uruchomie program jako admin. A jak wylacze UAC to juz nic zadnym sposobem nie chce ruszyc. Spotkal sie ktos z tym ? Gdzie mozna ustawic zeby wszystko zawsze startowalo z uprawnieniami admina ?

 

Jakby kogos interesowalo to problem dotyczy sterownikow Asus Xonar i Win 7 build 7600

czesciowe rozwiazanie problemu:

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=612423

Podobno mozna jescze zainstalowac FIX do driverow Visty i wszystko smiga lacznie z panelem

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo parę postów wcześniej padło to samo pytanie i odpowiedź była odmienna. PunkBuster działa, bo brat sam grał w gierkę z PB (nie pamiętam nazwy) jeszcze na BETA (7000). W poście natomiast padła odpowiedź, że trzeba uruchamiać grę z prawami admina (prawy klawisz myszy->uruchom jako).

no ciekawe, ciekawe. 7100 pb mnie nie kickało. na 7600 częste kicki. bajerowanie w prawa administratorskie i usuwanie plików pb nic nie dały.

 

ULLISSES

 

czasem to nie Ty skasowałeś mój post w temacie o subedicie i windows7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swiezym windowsem. Otoz jak proboje uruchomic zdecydowana wiekszosc programow (np. foobar, firefox czy jakas gre) to startuje tylko proces ktory moge conajwyzej recznie zamknac z menadzera. Wszystko dziala jak uruchomie program jako admin. A jak wylacze UAC to juz nic zadnym sposobem nie chce ruszyc. Spotkal sie ktos z tym ? Gdzie mozna ustawic zeby wszystko zawsze startowalo z uprawnieniami admina ?

Ja tak miałem pare miesięcy temu (o czym tu pisałem) jak probowałem odpalić jakikolwiek .exe z partycji innej niż C to nie ruszało. Wystarczyło przenieśc na systemową i odpalało od razu bez zająknięcia.

Z tym że od dawna tego nie mam. Nie wiem co to powodowało ale prawdopodobnie coś z ustawieniami uprawnień.

 

@nierealny - w jakiej gierce masz te kicki?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć pytanie przed uruchamieniem programu sciagnietego przez IE/FF ?

 

Pojawia się okienko "Nie można zweryfikować wydawcy. Czy chcesz uruchomić te oprogramowanie?" albo cos w tym stylu. Strasznie to denerwujące jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem to nie Ty skasowałeś mój post w temacie o subedicie i windows7?

Jeśli mowa o ostatnich 7 dniach to raczej nie ja, a dawniej to nie pamiętam. No chyba że walił po oczach niezgodnością z regulaminem.

 

A co do PB, to może masz jakiś programik w tle, który PB uznaje za niedozwolony? Tak jak kolega wyżej pisał na temat Fraps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w końcu można grać w gry z PB czy nie? Bo trochę żeście zagmatwali i się zgubiłem. Zainstalowałem 7 na laptopie kumpla (pdc e2xxx, 2GB, GMA X3100) - sprawnie wszystko działało, co mnie ucieszyło, nie trzeba było instalować wszystkich sterowników na nowo, wszystko było ;).

 

Czy posiada ktoś drukarkę HP DJ3650 albo skaner Plustek Opticpro S28? Nie ma problemów z tym leciwym sprzętem pod tym systemem? Tak się składa, że odzyskałem swój komputer z siga i zamierzam się z 7 zaprzyjaźnić.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w dalszym ciagu sa problemy z grami z PB. Od postawienia Win7 RC1 x64 nie mialem zadnych problemow z Quake Live, natomiast w Q3 notorycznie mnie kopie z serwerow z PB. Takze bawilem sie z roznymi ustawieniami (plikow) PB - tryby zgodnosci, interakcja z pulpitem, aktualizacje, reinstalacja itd - jednym slowiem, [gluteus maximus]. Odpalanie jako administrator oczywiscie takze probowalem. Mimo tego udalo mi sie 2x zagrac w Q3 na serwerach z PB. Do dzisiaj nie wiem, dlaczego sie to udalo :) Drugi raz byl wczoraj. Ale po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu Q3 ponownie mnie kopalo. Dzisiaj tez nie idzie zagrac. Frapsa wylaczalem, nic nie pomagalo. pbsvc zglasza, ze wszystko jest w porzadku.

 

Innych gier korzystajacych z PB nie sprawdzalem, bo w nie nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mnie sie cos ta 7 RC wiesza za czesto. Dzis musialem ubic ja na sztywno,bo zwieche dostala po wcisnieciu "power" :(

MOBO: Gigabyte P31-DS3L

CPU:E8400@4.05GHz@V1.31 + TRUE BLACK

RAM: A-DATA 2x2GB DDR2 PC800 Extreme Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś z Was Audigy2 pod W7? Zainstalowałem stery dostępne na stronie creative, ale chyba nie sprawują się najlepiej, bo mam problem "skaczącego dźwięku", chociażby w winampie. Winampa oczywiście przeinstalowywałem i nie pomogło.

Może ktoś polecić jakieś modowane drivery do Audigy2 pod w7 albo ma pomysł co zrobić z tym dźwiękiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...