Skocz do zawartości
KitKat

Zestaw Do Gier, Grafiki, Programowania I Codziennego Użytku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę w imieniu kolegi, który zajmuje się podobnymi rzeczami co ja. Jak dotąd bazował tylko na laptopach, nie ma pojęcia o montażu elementów, więc chce on już zmontowanego gotowca do 5500 zł(To jest absolutne maksimum). Jest zapalonym grafikiem i graczem, też programuje, komputer, również ma służyć do codziennego użytku. Mówimy tu o samej wyposażonej "budzie", gdyż monitor, mysz, klawiaturkę itd. już posiada. Chciałbym zapytać jakie mielibyście propozycje. Zależy mu na jak najlepszym wykorzystaniu tej kwoty, więc tu chodzi o jak najwydajniejsze części, sporo RAM'u, mile widziane SLI lub Crossfire, oraz ewentualnie system(Tutaj akurat zależy mu na (z)Viście, bo się przyzwyczaił). Być może będzie chciał go kiedyś troszkę podkręcić, ale chwilowo z tego co się orientuję to niewiele o tym wie, także tutaj niewiele bierzmy możliwości podkręcania, a jednak jak najlepsze fabryczne parametry. W skrócie mówiąc zajmuje się szeroko pojętą grafiką 3D, 2D, CAD itp., ale zależy mu na tym też, żeby nowe gierki pięknie chodziły na wysokich detalach. Bardzo prosiłbym o pomoc, bo nie orientuję się w cenach, jakie panują za całe, gotowe zestawy.

 

Spodobał mu się ten zestaw: http://allegro.pl/item520427189_nowosc_dla...hd_4870_x2.html

 

Co prawda 300 zł droższy, ale jeśli wart jest tej ceny to może tyle dopłacić. ;)

 

Pozdrawiam,

KitKat

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten zestaw na Core I7 z alledrogo jest ok , wszystkie podzespoły są markowe a nie od firm krzaków .

 

Przyczepił bym się tylko do tego HDD , Samsung F1 640 GB ostatnio robiony jest robiony z 3 talerzy po 250GB z badsectorami a nie 2 x 333GB .

 

Lepiej brać WD AAKS 640 GB .

 

Zestaw będzie dobry w grafice 3D , w grach nie wiem czy będzie szybszy od E8400 , jak już co to minimalnie .

 

Przy takiej ilości ramu to Vista 64-bit jest koniecznością , przy wersjach 32-bit OS będzie widział tylko ~ 3,5 GB .

 

Może lepiej kupić kompa z E8400/Xeonem E3110 , 8 GB Ramu i HD4870X2 .

 

Procesor : Intel Xeon E3110 - 639 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 90 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK P45 Plus - 579 zł

RAM : 2 x Mushkin 2x2GB 1066MHZ XP - 798 zł

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870x2 2GB - 1599 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W - 330 zł

HDD : WD 640GB 16MB Cache AACS - 220 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 99 zł

 

Razem : ~ 4 379 zł .

 

Ceny z esc.pl , jak kolega chce to mu od razu ten komp złożą .

 

Skoro kolega ma 5 500 zł fundusz to można co nie co dołożyć do tego zestawu , CPU wymienić na Q9550 .

 

Dodać drugi dysk 640GB i zrobić RAID 0 , albo wymienić te dyski na wersje 1 TB i również zrobić Raid 0 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie masz pełną rację. Jak tak teraz pomyślał, to potrzebna mu jest przecież klawiatura i głośniki jeszcze, gdyż wcześniej korzystał z lapka. 1k na głośniki + klaw. chce przeznaczyć więc taki zestaw byłby według mnie świetny. Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawa to jakieś 50 - 100 zł , chyba że chce super wypasiony model bezprzewodowy .

 

Nie opłaca się ładować 900 zł w głośniki komputerowe , te co kosztują 300-400 zł będą grać podobnie jak te za ~ 1000 zł .

 

Już lepiej kupić tu dobre ampli i normalne głośniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klawą mamy problem właśnie. ^^ Kolega się napalił na Logitecha G15, dla mnie to w sumie troszkę strata pieniędzy, lecz on uważa, że dla niego będzie super... Ventrillo, makra, podświetlenie i te sprawy. Jak uważasz, które głośniki byłyby w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też mu mówiłem, ale G15, ponieważ przyda mu się, gdy gada przez Ventrillo.

 

A moglibyście doradzić jakieś inne kości RAM? Tych Mushkinów aktualnie nie ma. Aaa... i wrzucilibyśmy Intel Q9550. icon_wink.gif

No i jeszcze jaką obudowę tu najlepiej dać?

Może te? http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15285 Jak mówicie?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak budę Antec Nine Hundred? Jeśli chodzi o RAM to koniecznie coś z esc.pl, a tam nie widziałem tych A-Data 2x2GB 800 EE. Cena max. 800(No może 900) za 2 zestawy 2x2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... przeoczyłem, dzięki. :)

Ok... i teraz jak mówicie? Jakbym wpakował 2 zestawy takich RAMów co by mi dało 8 GB i reszta sprzętu taka:

 

Procesor : Intel Cora 2 Quad Q9550.

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum,

Płyta Główna : DFI LanParty DK P45 Plus,

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870x2 2GB,

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W,

HDD : WD 640GB 16MB Cache AACS,

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA

 

... to to wszystko ładnie będzie współgrało ze sobą? Będę do niego czegoś jeszcze potrzebował? Np. dodatkowe wentylatorki? Czy może wystarczą te co są standardowo w Nine Hundred? Sądzę, że wystarczą te podstawowe, bo po pierwsze obieg powietrza jest odpowiedni dzięki umieszczeniu zasilacza na dole obudowy, 20 cm monstrum itd., ale wolę zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jednak widzę :wink: Klik

Nine Hundred oczywiście może być. Jest lepsza niż ThreeHundred. Inne godne polecenia to Coolermaster RC-690.

Duzo jest fajnych bud, tego ktos za Was nie wybierze. Kilka bud, ktore moge polecic to np. antec 300-1200, cm centurion 590, dominator 690, sharkoon rebel 9/12, nzxt tempest, chiefteci. Ale jak juz pisalem sami musicie sie znastanowic, co i jak chcecie w budzie upchac, czy w przyszlosci nie najdzie ochcota na wc i przede wszystkim, ktora sie najbardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja Foq. :) Wybór padł na "Antka" 900. Kto wie, może kiedyś nawet toal... znaczy WC się upcha. Tylko teraz pytanie czy do tego zestawu będzie trzeba coś jeszcze dodać prócz systemu(64-bitowej Visty Ultimate), czy może to już wszystko? Jakieś kable, czy może wszystko dołączone?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak teraz przemyślałem to jeszcze trzeba głośniki kupić, klawiaturkę i obudowę, a zapomniałem tego uwzględnić. GTX295 jest jednak droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym na twoim miejscu pomyślał nad tym gtx 295 http://www.hardwarezone.com/articles/view....d=3&id=2770 Zobacz na ten test jaka jest różnica w wydajności! A czy jest droższy? no może trochę jest ale w porównaniu do różnicy w wydajności to jest to nic! Radek 4870x2= 1600 zł

GTX295 = http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...it_PCI-E_H.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tak jak pisałem, niestety wszystko musi być z esc.pl, bo kolega po 8 latach na laptopach nie wie jak komputer wygląda od środka(:D), a co dopiero jak się go składa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji... czy GTX295 uciągnie ten zasilacz co wybraliśmy kilka postów wyżej?

Wybranie GTX295 od Gigabyte to dobry wybór czy z innej?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ogółem o mocny dźwięk, ze zrównoważonym, ale jednocześnie potrafiącym "dać czadu" basem, ogółem przyjemny dźwięk w grach, dźwięk przestrzenny 5.1. Może coś z Creative X-Fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, moment. :D Chodzi Ci o to, że jeśli złożą komputer i wyślą to przyjdzie uszkodzony, czy że 295 będzie winna czemuś? :> Niestety kolega nie umie składać komputera, a ja mu nie mam jak pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może by się udało tak zrobić, że wszystko mu podłączą, sprawdzą, bios skonfigurują, po czym odłączą kartę graficzną i wyślą. Myślę, że z 4 śrubkami od budy i jedynie włożeniem karty sobie poradzi. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wziął HD4870X2, będzie te kilka FPS mniej ale imho będzie lepiej. Czemu? Bo kanapka NV to 2 karty połączone mostkiem tak jak w SLI. I tak jak w SLI i CF występują mikroprzycięcia i nawet przy wysokim fps nie gra się zbyt przyjemnie. Na hd4870X2 to podobno nie występuje ponieważ rdzenie komunikują się poprzez dużo szybszy mostek PLX.

 

A pozatym może warto zaczekać chwilę:

http://www.in4.pl/komentarze_Ta%C5%84sze:_..._4870,17777.htm

 

100$ to sporo kasy.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Ta odpowiedź mnie zdziwiła w sumie, ale skoro tańsze będzie lepsze, to nie mam nic przeciwko. icon_smile3.gif Teraz takie pytanie. Do tego wszystkiego... dla przypomnienia:

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1

Płyta Główna : DFI LanParty DK P45 Plus

RAM : 2 x A-data 2x2GB 800mhz EE

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870x2 2GB

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W

HDD : WD 640GB 16MB Cache AACS

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA

 

Wystarczy tu standardowo dodane chłodzenie do obudowy, czy wypada wyposażyć to w dodatkowe wentylatory(Budą będzie Antec Nine Hundred)? Trzeba jakieś kabelki, kieszenie na dyski zakupić do tego czy już wszystko jest w zestawie?

 

Ew. czekam na propozycje jakichś zmian w sprzęcie. icon_biggrin3.gif Ale wszystko z esc.pl musi być już niestety. icon_razz.gif

Człowieku... czekamy do być może połowy lutego, więc złapię pewnie nie jedną część taniej. icon_biggrin3.gif

A jaką kartę z serii Creative X-Fi byście mi polecili? Chodzi mi o połączenie jakości i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...