Skocz do zawartości
KitKat

Wszechstronne Głośniki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytać... jakie zestawy głośnikowe do komputera moglibyście polecić? :> To miałby być wszechstronny zestaw. Przeznaczenie: 40% gry, 40% muzyka, 20% inne(Filmy, czasem sklejenie kilku sampli). Cena tu nie gra roli, ale nie przesadzajmy... 700 zł maksimum, a myślę, że za 400 zł znajdziemy coś bardzo porządnego. Prosiłbym o jakieś propozycje. ;)

 

Pozdrawiam,

KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil200384

Logitech G coś tam chyba 5 , ale ja jestem bardzo zadowolony z głośników logitech x-530 , niska cena tylko 225 zł a resztę wydaj na nie wiem co chcesz proponuje piwo :D :kijem: :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli miałbym coś brać do gier, co by dawało naprawdę dobre wrażenia, ale lubię też sobie posłuchać dobrej jakości muzyki, ale nie mam pieniędzy w tym momencie na dokupienie 2 kolumn na przód to co wybrać? Lubię sobie całkiem mocno podkręcić gałkę Vol, ale znów nie hałasuję tak, że w całym domu wszystko drży.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genius ładniej zagra, Logitech głośniej.

BS, logitech zagra głośniej i lepiej sprawdzałem ale minus logów, że męczą na większej głośności, ogólnie dźwięk z Logów jest bardziej męczący nawet przy mniejszych głośnościach więc decyduj Logi bardziej męczą słuchacza zrozumiesz jak kupisz po kilku dniach, Gienki są gorsze ale dźwięk tak nie ryje bani na dłuższą metę. Testowałem całą stawkę rok temu i ostatnio 6000 ale one jakby gorsze od 5005 rób jak chcesz Gienki dużo tańsze ale funkcjonalnością nie dorastają do pięt Logom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minus logów, że męczą na większej głośności

Logi bardziej męczą słuchacza zrozumiesz jak kupisz po kilku dniach, dźwięk tak nie ryje bani na dłuższą metę.

ogólnie dźwięk z Logów jest bardziej męczący nawet przy mniejszych głośnościach

To co napisałeś chyba nie świadczy dobrze o z-5500 ?

 

Przeznaczenie: 40% gry, 40% muzyka, 20% inne(Filmy, czasem sklejenie kilku sampli).

W takim wypadku lepszym wyborem będzie Solo 6/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety ja poszukuję czegoś co daje mocne wrażenia w grach, wynikające m. in. z otaczającego dźwięku. Muzykę mogę przeboleć przez pół roku na 5.1, a później dokupiłbym 2 kolumny na front.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś chyba nie świadczy dobrze o z-5500 ?

 

 

 

W takim wypadku lepszym wyborem będzie Solo 6/7.

wręcz przeciwnie nie jest to aż tak wredne większość nawet tego nie zauważa, inni uważają to za zaletę bo jak to się mówi po odkręceniu na 50% skali czują że grają a to, że ja zauważałem i jadę po wadach Logów bez mydła to inna sprawa ale też widzę ich niewątpliwe zalety które ciężko przyćmić.

Jak chcesz dowiedzieć się więcej to wpadnij na audioholics.com i tam sobie o logach recenzje przeczytaj bo to chyba jedyna recka tych głośników wykonana przez profesjonalny serwis o audio.

 

Razor nie polecaj mu Microlabów bo na dłuższą metę będzie miał gorzej po 6 miechach kupi na promo w fotoaudio jakieś podstawki będzie miał wypas zestawik a tak będzie miał tylko microlaby które bóg wie czy nie zaczną pierdzieć czy świszczeć po 6 miechach a przy ich dostępności to czas oczekiwania na naprawę musi być nie wąski

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, raczej się zdecyduję na Z-5500. Mam niestety teraz problem z tym, jakby tu rozstawić satelitki. Z centralnym i subwooferem nie będzie żadnego problemu, ale z pozostałymi czterema proszę o pomoc. Dla zobrazowania tego wszystkiego, podaję link do projektu(Robionego 2 minuty :D ) mojego pokoju. Projekt mojego pokoju Komputer znajduje się przy biurku. Siędzę 1,3 metra od lewej ściany, oraz 2,9 metra od szaf po prawej stronie, które siegają sufitu. Oznaczona innym kolorem ściana(Ta po lewej ode mnie) to ściana poddaszowa, która biegnie po skosie(Kąt wynosi ok. 40 stopni) od 1 m nad powierzchnią pokoju, aż do sufitu, który jest na wysokości 2,55 m. Please, pomóżcie, jeśli ktoś ma jakieś pomysły.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :D Ja właśnie też tak myślałem, tylko nie wiedziałem czy skos nie będzie przeszkadzał w przepływie dźwięku. Do Logitechów są dodawane od razu podstawki do mocowania w ścianie czy trzeba samemu kupić? I jeszcze te tylne satelitki to muszą być gdzieś na wysokości głowy czy ok. 50-60 cm wyżej(Różne wersje czytałem). Głośniki powinny być skierowane ku mnie czy po prostu być zwrócone naprzeciw siebie(Np. lewy tylny zwraca się ku lewemu przedniemu i na odwrót)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może tylko to jedno pytanie już z tym, czy trzeba dokupować rzeczy, aby przytwierdzić satelitki do ściany? Tak to od razu kupię wszystko, a nie na raty. Z resztą w takim razie już myślę, że sobie poradzę, skoro jest wszystko ładnie w instrukcji opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już zestaw Z-5500 Logitecha. Wygląda cudnie, ale to tylko wygląd... 10% tego co przykuwa moją uwagę. Podłączyłem poprawnie do subwoofera wszystkie głośniki, panel sterowania głośników z subem. Wykonałem test za pomocą przycisku. Ze wszystkich głośników leci dźwięk, więc tu jest ok. Jeszcze dziś podłączę całość do mojego Xonara DX(Karta dźwiękowa Asusa, jeśli ktoś nie wie ;) ). Chciałbym podłączyć je analogowo.

 

Mam jedno pytanie. Czy po zakończeniu w danym dniu użytkowania tych głośników to co mam zrobić? Po prostu wyłączyć stojący na biurku panel sterujący za pomocą przycisku, czy może przełącznikiem na subwooferze, albo nawet odłączyć od listwy wtyczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz sobie, prawda?

 

I napisz cos o tej Xonara DX bo raczej nikt o niej tu nie slyszal. To musi byc jakas high-endowa karta...

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, jednak ktoś odpowie? Wolałbym być pewny. Słychać cichutki dźwięk dochodzący z sekcji zasilania subwoofera, który irytowałby trochę w nocy, dlatego też wyłączam po prostu listwę na noc. Przełącznik na subie jest ustawiony w pozycji włączonej, bo nie mam za bardzo dostępu do tyłu i po prostu musiałbym wysuwać szafkę. :P

Czyli ogółem nie ma nic przeciwko temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...