Skocz do zawartości
Gość XBiT

E5200 - Jaka Płyta Główna Do 250zł Max.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Obecnie mam taki sprzęt:

Procesor: Athlon AM2 4200+ @ 2200MHZ

MOBO: Asus M2N-MX SE

Pamięć: 2x2GB Kingston 800MHz

Grafika: GeForce 9800GT MSI 512MB DDR3 @ 660/1900

Dyski: Western Digital 160GB

Zasilacz: PENTAGRAM 430W PSF 430-P12S

Napęd: Liteon Combo DVD

 

Zamierzam zmienić procesor, gdyż ten co mam teraz ostro hamuje kartę graf. (8000pkt w 3DMark06, a powinno być ok. 12000).

 

Chcę zmienić procesor, ponieważ na mojej płycie główniej nie mam możliwości O/C (brak opcji w BIOS'ie).

 

Myślę, żeby przejść na Intela. Słyszałem, że model E5200 2x2,5GHZ jest porównywalny do 6000+ 2x3,0GHZ (cena podobna), więc jeżeli dobrze wnioskuję, po O/C E5200 ,,zje" 6000+ w przedbiegach, i nie jestem przekonany do pakowania się znów w AMD.

 

I teraz nasuwa się pytanie, jaka płyta główna? Nigdy nie znałem się na nich i chyba dlatego wzięłem taki szmelc co mam teraz (zero opcji O/C).

 

ps. Aha, i czy moja zasiłka udźwignie tego Intela po O/C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłkę mam podobną tyle że 460W i daje rade na sprzęcie w sigu więc Twoja też powinna.

 

Płyta do 250zł wydaje sie być ta dobra choć fanboyem płyt Gigabyte nie byłem i nigdy nie bede. KLIK

Jeżeli możesz naciągnąć budżet to ta Asusa byłaby lepsza chyba, jeżeli nie zależy Ci na RAID bo nie ma -_- KLIK

Ogólnie wierz mi że jak zajrzysz w odpowiednim czasie na Allegro to można trafić na takie okazje że głowa boli. Ale trzeba sie troche znać żeby wiedzieć czy to okazja czy nie :wink: Np. moją MSI P35 Neo2-FR na Allegro dwa miesiące temu nówkę z pełnym wyposażeniem box i 3-miesięczną gwarą dostałem za 200zł + 20 wysyłka :razz: W tym samym czasie wszędzie gdzie indziej w necie stała po ~340zł :lol2:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale dałeś mu Gigaszrota z DDr3 :D

Ty, faktycznie :P Nie zauważyłem, sorry. Model podobny na ddr2 ale niewiem jak dokładnie idzie i droższy chyba...

Ale widze że masz tą płyte do której też podałem linka P5QL PRO :P mógłbys cos napisac o niej, moze bys go przekonał do wyboru jej i dołożeniu 50zł bo zdaje mi sie ze to byłby najlepszy wobór w tej cenie pomijając brak raida ;)

 

Ale jeżeli nie można wyjść poza 250zł to chyba nie nalezy sie dużo zastanawiać. TA lub TA Takie moje zdanie -_-

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI P35 Neo-F. OC na niej jest bezproblemowe. Jedyne co mnie w niej irytuje, to po OC dualboot. Za te pieniądze warto, chociaż możesz rzucić okiem na Gigabyte Ga-p31-ds3l nie występuje na niej zjawisko dualboot troszkę słabszy chipset bo P31, ale różnica raczej marginalna, FBS na poziomie 450 z palcem w sockecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje dołożyć do Asus P5QL Pro i nie bawic się w żadne zabawki typu P5K czy P5K SE. Ewentualnie Gigabyte EP31 DS3L.

 

Hmm, a o co chodzi dokładnie w DualBoot?

 

A jak z tą płytką: MSI P6N SLI V2??

Dualboot to podwójny start płyty. Doczytaj na google.

A ta MSI to jest już stara i nie interesuj się nią.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesety Asus P5QL Pro jest stanowczo za droga :/, a Gigabyte EP31 DS3L nie obsługuje 8GB pamięci więc raczej odpada (teraz mam 2x2gb i w razie chęci dołożenia musiałbym znów płyte nową kupywać).

 

Może jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co złego jest w P5K? Może o czymś nie wiem... :wink: Poczytajcie komentarze na stronie Komputronika. Każdy chwali i poleca.

To wtedy MSI P35 Neo-F bedzie chyba najlepszym wyborem. MSI to bardzo dobra firma, sam mam i polecam, a w tej cenie to chyba lepszego OC nie możesz sobie wymarzyć :razz:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a o co chodzi dokładnie w DualBoot?

Dualboot - objawia się on tym, że po próbie uruchomienia komputera włącza się on na chwilę, po czym wyłącza na kilka sekund by dopiero po ponownym samoczynnym uruchomieniu poprawnie wystartować

 

@zzizzy - po za zjawiskiem dualboot i brakiem RAID nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry hehe :)

 

Faktycznie, czyli występuje, a jakaś inna w której nie występuje te zjawisko? (czy jest bardzo uciążliwe, i czy dużo dłużej się ładuje)

 

Czyli chyba Gigabyte EP31 DS3L będzie najodpowiedniejsza? czy jest dobra do o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry hehe :)

 

Faktycznie, czyli występuje, a jakaś inna w której nie występuje te zjawisko? (czy jest bardzo uciążliwe, i czy dużo dłużej się ładuje)

 

Czyli chyba Gigabyte EP31 DS3L będzie najodpowiedniejsza? czy jest dobra do o/c?

To jest trochę upierdliwe np. gdy spieszy Ci się coś szybko sprawdzić na necie, a masz wyłączony komputer, a tak po za tym to nic wielkiego się nie dzieje włącza się 10sek dłużej niż normalnie. EP31 DS3L nie ma tego problemu. Do oc oczywiście jest dobra FBS na poziomie 450 robi spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ośmieszaj się.

Tylko na taką odpowiedź Cie stać?? wow. Nie uważam tego za ośmieszenie.

Mógłbyś kolege oświecić i mnie przy okazji dlaczego P5K to zła płyta bo akurat nie wiem...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus p5K ma 3 fazowe zasilanie co raczej dobre jest dla procków tanich i nie wymagających dużego OC. Nie wsadzisz tam Quada z myślą o dużym i stabilnym OC. Płyta raczej budżetowa i dopiero po modach pokazuje pazurki. Na rynku istnieje wiele lepszych płyt w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie MSI P35 Neo-F jest również budżetową płytą mającą 3 fazy zasilania a na nią nie najeżdzacie. A poza tym on nie chce quada w dodatku podkrecać, a jedynie E5200. Więc jesli ludzie tu piszą że MSI P35 Neo-F ma b. dobre OC "piękne i łatwe" to P5k musi mieć równie dobre. On chce płyte do E5200 i nie do quada! Ludzie... Skoro istnieje wiele płyt w podobnej cenie to mu podaj pare...

 

@ XBiT - A najlepiej bedzie jak sam zajrzysz do tego tematu >KLIK< i sam zobaczysz co dla Ciebie odpowiednie, a zdaje sie że GIGABYTE GA-EP31-DS3L bo dobrze o niej piszą a reszta poza Twoim pułapem cenowym. Ja osobiście bym poczekał na jakieś okazje na Allegro tak jak to było w moim wypadku B-)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie MSI P35 Neo-F jest również budżetową płytą mającą 3 fazy zasilania a na nią nie najeżdzacie. A poza tym on nie chce quada w dodatku podkrecać, a jedynie E5200. Więc jesli ludzie tu piszą że MSI P35 Neo-F ma b. dobre OC "piękne i łatwe" to P5k musi mieć równie dobre. On chce płyte do E5200 i nie do quada! Ludzie... Skoro istnieje wiele płyt w podobnej cenie to mu podaj pare...

Ja nie pisałem że P5Kjest zła. Nie mam zdania że to ścierwo itd. Można ją przyrównać do P35 Neo-F. Możliwości podobne. Obie są budżetowe. Do E5200 będą jak znalazł. Nie trzeba dużego FSB a więc problem z głowy. Ale lepiej kupić na przyszłość coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zwykła tania płyta która o ile jeszcze przy dwóch jajkach 65nm jakoś daje radę to przy 4 rdzeniach już nie. Tam do E5200 może jeszcze być. Czy innego procesora z wysokim mnożnikiem. Lepiej na dużym FSB jej nie żyłować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat P5K to straszny low-end.

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-32

Wiesz. Nie twierdzę że piszą nieprawdę. Pewnie część tych informacji jest prawdą. Ale e-gielda akurat potrafi faworyzować albo najeżdżać na płyty które im sie podobają lub nie podobają. Wiem, bo czytałem ich recenzje o mojej płycie przed kupnem. Na e-gieldzie MSI Neo2-FR dostała też ocenę 3/10 co było głupotą. Nie zraziłem sie i po wypowiedziach na forum kupiłem ją szczególnie że była wtedy aukcja z nią za 220zł z przesyłką. I nie żałuję za tak małe pieniądze. Płyta wręcz świetna a dlaczego dostała tylko 3/10?? Proste - bo redaktorom z e-giełdy nie spodobały sie 'archaiczne' zworki do strapa (co w rzeczywistości jest dość wygodne) i ręczne ustawianie timingów pamięci. Śmieszne. Może i P5K ma zły kodek dźwięku, słabe zasilanie ale za 250zł o idealną płytę cięzko. Może i też bym jej nie kupił ale jak chce sie kupić coś dobrego i taniego to trzeba cierpliwości. Szczególnie jeśli naprawdę nie może wydać więcej jak 250zł to w pośpiechu nic godnego polecenia nie kupi... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...