Skocz do zawartości
kolesgit

Abit Czy Jednak Ecs? Prosze PomoŻcie !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję kupić płytę główną jestem napalony 2 modele pierwszy to: ABIT AN52 (SOCKET AM2) druga płyta to: ECS NFORCE6M-A (V3.0) (AM2+),

 

sprawa wygląda tak, jak pamiętam ecs jest jedną z gorszych firm tak było przynajmniej za czasów athlon'a xp, nie wiem jak to wszystko teraz wygląda, proszę o poradę którą płytę bardziej się opłaca kupić i która jest wydajniejsza, nie wiem czy ecs ma funkcjie o/c.

 

Z góry dziękuje za pomoc i Pozdrawiam wszystkich, kolesgit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie Ecs. Płyta jest marna do oc. Nie ma co liczyć na dobre kręcenie. Abit by byl lepszym wyborem ale ten model raczej odpada bo również z oc nie jest ciekawie. Jedne z lepszych to były Abity kn9 ale ich już nie ma w sprzedaży. Jedynie na aukcjach można wyhaczyć ale to też rzadko ;/

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie Ecs. Płyta jest marna do oc. Nie ma co liczyć na dobre kręcenie. Abit by byl lepszym wyborem ale ten model raczej odpada bo również z oc nie jest ciekawie. Jedne z lepszych to były Abity kn9 ale ich już nie ma w sprzedaży. Jedynie na aukcjach można wyhaczyć ale to też rzadko ;/

Dobra a co z wydajnością oby dwóch płyt i jakością wykonania?, czy ecs jest dużo gorszy ? dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem w paru testach oc jest praktycznie zerowe. Są opcje do zmiany fsb itd. Fakty są takie ze osiagniecie na obu płytach nawet 230 bywa nierealne. Wnioski możesz sobie sam wyciągnąć.

 

A co do jakości wykonania? nie orientujesz się może czy są awaryjne, jeśli mają być porównywalne to wolę ecs ponieważ jest dużo tańszy w przypadku u mnie gdzie znajomy oferuje mi te płyty za abita liczy 130zł a za ecs 90zł. dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowałbym sie Abitem bo to jednak lepsza firma. Tutaj nie ma co ukrywać, obie płyty to budzetowki a co za tym idzie nie są jakoś specjalnie super zbudowane. Ecs zbytnio nie cieszy sie prymem wśród userów. Mój kuzynek ma jakiś model co prawda pod athlona xp i nie narzeka. Ja bym osobiście wolał AN52. Zawsze możesz spróbować powalczyć wgrywając nowy bios z oc jeśli da radę ale to jak mówiłem loteria.

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowałbym sie Abitem bo to jednak lepsza firma. Tutaj nie ma co ukrywać, obie płyty to budzetowki a co za tym idzie nie są jakoś specjalnie super zbudowane. Ecs zbytnio nie cieszy sie prymem wśród userów. Mój kuzynek ma jakiś model co prawda pod athlona xp i nie narzeka. Ja bym osobiście wolał AN52. Zawsze możesz spróbować powalczyć wgrywając nowy bios z oc jeśli da radę ale to jak mówiłem loteria.

Dobra dzięki za pomoc, jednak wybrałem ecs'a, zobaczę jak to wszystko będzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...