Skocz do zawartości
Krzysiek78887

Jakie Urządzenie Wielofunkcyjne Do 350/400 Zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam sobie kupić jakieś dobre urządzenie wielofunkcyjne mam na nie ok 350/400 zł.

Potrzebuje go bo zblizają sie matury i chce se drukować arkusze z ubiegłych lat, materiały pomocnicze i różne inne ciach!ły. Możliwe że będe drukował se też zdjęcia, a skner przyda sie zawsze.

Chce żeby sprzęt miał bardzo dobrą jakość wydruku, był wydajny i żeby miał możliwie najtańsze zamienniki to tuszu. Przydałby sie też kolorowy wyświetlacz, czytnik kart pamięci-no i musi mieć ładny design.

Oblukałem kilka ofert na allegro ale prosze o rade i wasze propozycje.

Myślałem nad czymś takim :

BROTHER DCP-357C DCP-357 - http://www.allegro.pl/item525045045_brot...ielce.html

HP Photosmart 2610 Ethernet PicBridge - http://www.allegro.pl/item523847192_hit_...ridge.html

EPSON DX8450 - http://www.allegro.pl/item520220659_epso...ratis.html

Canon Pixma MP620 (ale ta jest za droga) z tuszem ok 500 zł (chyba że ktos znajdzie taniej)

 

Więc jeśli macie jakieś sensowne propozycje do max 350/400 zł to był bym wdzięczny

Zależy mi na czasie więc niedługo będe zamawiał

Dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem brother, sprawdz sobie ceny tuszow do canona albo hp...

W brotherze za tusz placisz 7-8zl.

A propos brothera - czy ma jakieś działające sterowniki pod Vistę 64? U mnie się zawiesza na samym początku paska postępu instalacji (już po wybraniu folderu itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też moim zdaniem lepiej wziąć Hp, znacznie trwalsze i były mniej awaryjne, ewentualnie jakieś samsungi. Brothera kumpel kupił niedawno i narzeka troszke że sie dziwnie zachowuje przy dłuższym drukowaniu, ale może to tylko taki jeden przypadek. W każdym razie Hp to powinno być to a najlepiej zajrzyj na sklep.drtusz.pl tam jest wybór kilku właśnie HP i też samsungi no i oczywiście tusze i tonery także co potrzebujesz to wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochami moi z HP PSC4280 Zamienniki nie chodza !!!!!!!! Ino tylko oryginały...

Brother i FOTO ? srednio to widze.. druk czarny ma ok...

 

Jak cos to bierz Canona ... tylko nie takiego ze stała głowica.... bo jak ci padnie to koszt nowej to nowa drukarka...

 

Szukaj czegos na wkładach PG40/41 520/521...lepij wymienic wkłąd jak padnie niz głowice...

 

A jak masz smykałke to MP210 z przeróbka na CISS

 

Koszt wydruku strony to jakies 0.009zł ?

I zawsze wiesz ile masz tuszu :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do foto to wole iść żeby mi ładnie wydrukowali w punkcie jakimś itp:P

Zależy mi żeby tekst był wmiare dobry(a koloe mi potrzbeny do różnych wykresów itp), miał skaner. Takie coś typowe do domowego użytkowania. A widzę że te brothery są chwalone, zamienniki nie są drogie.

 

PS. trudna jest taka przeróbka? Traci się wtedy gwaranację? Czy może da sie to potem zrobić tak jak było oryginalnie jakby się coś zepsuło?

Edytowane przez mlun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt przerobki srednio 60-80zł ( wszystko robisz samemu bo do Mp210 -190 w PL nie ma ciss ) jak by był to koło 200zł...

 

Sa 2 szkoły :

Rurki pociagniete wewnatrz drukarki i wyprowadzone przez podajnik pap.. ( trzeba czesciowo rozebrac bok drukarki ) ja swoja rozebrałem i nie widac ze była rozbierana ...

 

Przełozyc je przez "paszcze" pod skanerem.. wada ze rurki sa z przodu przygniecione skanerem i nie wyglada to pro i ELO.

 

Czas konstrukcji... kilka godzin ale by zestroic porzadnie układ to trzeba troche powalczyc ( mi to zajeło kilka godzin ) bo mi przy zwykłym druku lekko rosił czerwony ( za duzo miałem nalane do kardrige zmniejszyłem napełnienie do 4ml i juz jest ok zeby była poduszka powietrzna )

 

Brotherki maja 2 wady : WPIER.. tusz przy tarcie i wyłaczeniu drukarki ( lub komputera) Epson robi to samo....

2 to własnie pojemnik na zuzyty tusz jak drukarka powie stop ( unable to print ) to albo serwis ( czesto po gwarancji ) lub kombinacja jak skasowac w drukarce "pampersa" co jest w niektórych brotherach narazie niemożliwe...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze jescze nie spotkałem Brothera który by nie czyscił jak opetany głowicy...

Nie chodzi tu o sam pojemnik na tusz tylko o skasowanie w urzdzeniu licznika czyszczen głowicy.. Oczywiscie z wnetrza drukarki tez trzeba wyjac gąbke i ja wymyć...

 

Kumpel ma własnie po połtora roku problem z Brotherem Serii 5xx i nie ma systemu na reset Pampersa... oczywiscie w urzadzeniu pampers juz "pływa" w zużytym tuszu......( rozebrał by zobaczyc ) Dobrze ze urzdzenie jest jeszcze na gwarze bo nie wiadomo ile seris zaspiewa sobie za to po gwarancji...

 

Eposn tez ma ten problem i narazie jest problem z nowszymi drukarkami niz DX 3800 ( jeden gosciu napisał program : SSC service utility )

 

A producenci zamiast ułatwic serwis po gwarancji to utrudniaja ( by kupic nowa drukarke lub bulic za skasowanie pampersa + czyszczenie gąbki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak reszta producentów ale przy standardowym użytkowaniu z zastosowaniem oryginalnych tuszy to ciężko przebić licznik w Epsonie (a miałem do czynienia z ich paroma prostymi modelami sprzed DX3800 jak i również po). Problem ten może się pojawić przy stosowaniu zamienników co często powoduje konieczność częstego przeczyszczania głowicy i szybszego zapełniania pampersa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catmax akurat twoja teoria nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia... przyszła do mnie kobieta z D78... pampers full ( 1.5 roku drukara na org atramentach )

 

Wiec to nie tedy droga...

 

Tu

jak epsonik żre tusz.... ( hp nowej serii z wkładami 88 i nowszymi tez łyka az miło )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 40latek

Witam!

jeżeli ten temat jeszcze jest aktywny to się podłącze i spytam jak funkcjonuje sprawnie iekonomicznie takie urządzenie wielofunkcyjne?HP PhotoSmart Plus

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwazor dawno juz napisales tego posta, wiec pewnie juz tego nie odwiedzasz go. Zainteresowal mnie twoj rzekomy " problem" z brotherem. Poswiecilem 5 minut na google i nie nie spotkalem sie zeby ktos mial faktyczny problem z tym co piszesz, natomiast znalazlem jeszcze cos takiego

 

skopiowalem ze strony

Resetowanie licznika – Brother

 

 

Resetowanie licznika – Brother

 

Poniżej przedstawiam opis jak zresetować licznik wydruków w urządzeniach wielofunkcyjnych Brother.

 

 

Dla urządzeń bez klawiatury numerycznej:

Wchodzimy w tryb serwisowy klikając: menu -> mono start -> menu -> mono start

Klikając na plus (+) tak długo aż na wyświetlaczu pojawi się maitenance 80

Wcisnąć Set

Klikamy tak długo mono start, aż pojawi się na wyświetlaczu Purge xxxxxx (w miejscu x jakieś cyfry – nie ważne)

Strzałkami + lub - wybieramy 2

Potwierdzić Set’em

Strzałkami + lub – wybieramy 7

Potwierdzamy Set‘em

Strzałkami + lub – wybieramy 8

Potwierdzamy Set’em

Strzałkami + lub – wybieramy 3

Potwierdzamy Set‘em

Jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie na wyświetlaczu powinno się pokazać Purge z samymi zerami

Naciskamy na klawisz Stop lub Exit zależności od modelu

Może pojawić się Błąd 46

Wyjmujemy kabel zasilający i wkładamy ponownie

 

 

W przypadku modeli z klawiaturą numeryczną resteowanie jest szybsze z uwagi na to, że 2,7,8,3 wprowadza się z klawiatury. Opis:

Wchodzimy w tryb serwisowy naciskając klawisze 8 i 0

Klikamy tak długo mono/black start, aż pojawi się na wyświetlaczu Purge xxxxxx (w miejscu x jakieś cyfry – nie ważne)

Naciskamy klawisze 2,7, 8, 3

Naciskamy klawisz Start Stop, żeby wyjść z trybu serwisowego

 

(w/w sposób nie był przeze mnie testowany ponieważ miałem do czynienia jak na razie tylko z modelami bez klawiatury numerycznej)

 

Trzeba pamiętać, że ten licznik został stworzony w jakimś celu (pomijając ten aby odwiedzić serwis producenta i im zapłacić ;p) i że czasem warto rozebrać drukarkę (co nie jest w tym modelu trudne) i przepłukać absorber (tzw. pampers) żeby w przyszłości nie było problemów.

 

 

Jednak chyba jestes system na reset pampera w brother :) 5 minut w google :)

Edytowane przez skidoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałes absorber w Brotku ? Bo ja tak... i przepłukanie jego to trzeba zerwac folie z niego... a poźniej kombinacja jak to uszczelnić.... ( wczesniej wysuszyć)... Bo w Brotkach absorber na poziomie głowicy a w Epsonach na dole ( i zajmuje poł drukarki ) i wez przypadkiem niech on ci sie przeleje....

 

Reset moza wykonać to prawda i wiem jak go sie robi... w starszych drukarkach. on miał z tego co pamietam serie 5XX i za ni H nie szło... (chyba nowa blokada )

 

To samo HP serii 4280 4480 ( wszystkie z 80 na koncu) Zamienniki regenerowane niechodza ( zwłaszcza kolor) po porstu wyje : pojemnik z tuszem niezgodny... ( coz w chipe jest zapisane zerowy poziom atramentu i drukara za ni hu hu nie ruszy )

Wiec tylko oryginały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tego typu urzadzenie jak autora ale potrzebuje 2 rzeczy (a na pewno jedna). Tj. duplex i jesli jest jakis model ktory to posiada - drukowanie przez wifi. Cena najlepiej do 400 zl, max 550 (tu wiem ze jest model CANONA ktory ma druk po sieci/wifi/bt dodatkowo).

 

Polecicie cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Również jestem przed zakupem urządzenia wielofunkcyjnego. Planuję wydać do 600 zł. Początkowo chciałem kupić trochę droższą laserówkę z kolorem, ale koszty eksploatacji są ogromne.

 

Brother... Super, fajnie, ale... (zastanawiam się nad modelem DCP-585CW), tylko, że poprzedni Brother DCP-330C umarł - błąd 4F. Tak, stosowałem zamienniki, drogie zamienniki. Raptem 2x wymieniałem tusze. Oczywiście drukarka padła po gwarancji. Dlatego nie wiem czy znowu pakować się w Brothera. Oczywiście chcę dalej stosować zamienniki, więc najlepiej gdyby drukarka miała wymienną głowicę i żeby takową dało się kupić.

 

Canon... brat ma, ale widziałem, że tusze strasznie małe i mają chipy. Jeszcze nie wymieniał.

 

HP, z tego co wiem tusze malutkie i drogie. Kolega ma urządzenie wielofunkcyjne HP z 4 tuszami - dużymi. Niestety nie jest już produkowane.

 

Epson, kompletnie nie wiem z czym to się je.

 

Lexmark... hehehe, nie było tematu.

 

Proszę o polecenie jakiegoś urządzenia wielofunkcyjnego do 600 zł. Chcę wydrukować prace magisterskie, w sumie około 1000 str. bo nie tylko swoją. Jakość wydruku się liczy bo są obrazki. Fajnie by było gdyby drukarka miała WiFi, ale nie jest to niezbędne. Najważniejsze są tanie zamienniki, łatwość ich wymiany, niska awaryjność i najlepiej możliwość wymiany głowicy. Chcę dmuchać na zimne.

 

Propozycje:

Epson Stylus Photo PX710W - chyba za dużo tuszy - odpada...

Brother DCP-585CW

Canon PIXMA MP640

Canon PIXMA MX870 (tylko cena - może warto?)

Edytowane przez StillX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem się zapytać jakie urządzenie wielofunkcyjne polecacie do 400 - 500 zł (może być nawet za 150 zł ), chodzi mi przede wszystkim o niskie koszty zakupywania tuszy (mam samą drukarkę PIXMA IP 1700 i gdy chciałem dolać tusz do kartridża to wyskakiwał mi komunikat że mino iż dolałem to zbiornik jest pusty i musiałem restartować IP TOOLS) , czy możecie wskazać drukarkę do której spokojnie można dolać tusz bez kupowania nowego oryginalnego kartridża i ile kosztowały by tusze do dolewania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań:

 

mam 1200 pln i chce kupić 2 urzadzenia wielofunkcyjne: laser-mono i atrament-kolor ...

 

co kupic?

 

czy ktores do których sa zamienniki lub systemy w rodzaju "wieczny tusz" mama glowice nie zintegrowane z mechanizmem drukarki?

 

moze byc dowolna firma byle nie Lexmark ...

 

najlepiej zeby atramentówka mogla jechac na zastepczych tuszach, wymagania dla niej:

 

ksero (bez wlanczania komputera) + drukarka + skaner + ewentualnie faks ale nie koniecznie ...

 

komunikacja: praca w sieci i wi-fi ....

 

 

wymagania dla laserówki: to samo co atrament, jesli jedna bedzie miala faks to druga juz nie musi ... tzn. jedna z nich mogla by miec, nie pogniewalby sie ale to nie jest konieczne ....

 

 

wazne zeby do laserówki byly zastepcze tonery lub proszki do uzupelnien ....

 

walcze z tematem juz od miesiaca i konca bojów nie widac ...

 

P.S. jesli 1200 pln nie starczy na 2 urzadzenia to moge dolozyc byle nie drugie tyle ...

 

wymagania mam w sumie podobne do kolegi StillX ...

 

moze mi ktos wyjasnic czym wlasciwie roznia sie od siebie, dla mnie identyczne poza wygladem, serie urzadzen np SX od BX Epsona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...