Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą sądziłem, że AMD upora się z poborem prądu w IDLE, a tej chińskiej stronki, wynika, że nadal do 260-tki daleka droga jeżeli chodzi o pobór Watów przy czystym pulpicie <_< .. trudno..

 

czyli w sumie chyba nie ma na co czekac 0 chyba sie szarpne na 4870 z 1gb w koncu, bo ceny ładnie poleciały

niby gdzie .>? Edytowane przez D.rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy RADEON bardziej energooszczędny

RADEON HD 4890 ma w trybie 2D zużywać mniejszą ilość prądu niż bazujący na układzie RV770 RADEON HD 4870.

 

Jak udało się nam ustalić, AMD zajęło się sprawą poboru energii przez układ RV790 - dzięki wysiłkom inżynierów w trybie 2D (czyli w idle) nowy RADEON będzie pobierał mniej prądu niż HD 4870. Podczas grania karta potrzebować będzie nieco więcej prądu, ale nie będą to zbyt wielkie różnice. Ponadto za sprawą większej energooszczędności w trybie 2D sumarycznie nowe GPU nie powinno nam w sposób odczuwalny podnieść rachunków za prąd.

 

Ponadto wszystko wskazuje na to, że jednostki cieniowania - 800 SPu - które posiada nowy RADEON, będą bardziej wydajne pd tych występujących w RV770 - dzięki czemu nawet "zegar w zegar" HD 4890 będzie wydajniejszy od HD 4870. Nowa karta trafi na rynek w przyszłym tygodniu, w czwartek.

źródło: nvision.pl

 

Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy RADEON bardziej energooszczędny

 

źródło: nvision.pl

 

Dziwne...

W sumie by prawdę wybadać, trzeba poczekać do oficjalnych testów.. Ale i tak, z tej chińskiej stronki wynika, że RV790 jest jakieś 2-4 klatki szybszy w grze... Ale jeżeli potwierdzą się plotki o jego możliwościach OC (drugi Phenom II hehe :> - AMD uczy się :banana: ) to nic jak tylko zacierać rączki i kupować, hehe :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To on ma mieć 800, czy 900-ileś SPU?

800.

 

Marketingowo świetnie to rozwiązali. Wszystkie serwisy będą trąbić o możliwym 1GHz na rdzeniu, czyli powtórzy się sytuacja z PH II - pozytywne informacje na temat OC stworzą pozytywną opinię na temat produktu i podwyższą sprzedaż wszystkich Radeonów z serii HD4 i HD3. Tak, tu nie tylko chodzi o HD4890, o resztę też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby gdzie .>?

kombo

można kupić 4870 Gainward 1gb GS poniżej 800zł, więc cena raczej spoko, wcześniej koło 900 latały

myślałem o 4850 1gb też gs(660zł), ale chyba lepiej dopłacić te ~150zł i miec 4870 1gb

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombo

można kupić 4870 Gainward 1gb GS poniżej 800zł, więc cena raczej spoko, wcześniej koło 900 latały

myślałem o 4850 1gb też gs(660zł), ale chyba lepiej dopłacić te ~150zł i miec 4870 1gb

Po obniżkach cen przez AMd miały stanieć o 25%. Referencyjna cena z 200$ na 150$. A tu co? 10%, kicha. Dopiero po wyjściu nowych kart stare faktycznie stanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

kombo

można kupić 4870 Gainward 1gb GS poniżej 800zł, więc cena raczej spoko, wcześniej koło 900 latały

myślałem o 4850 1gb też gs(660zł), ale chyba lepiej dopłacić te ~150zł i miec 4870 1gb

W Kombo mieli chyba , moze maja , GTX260 Gigabyte za 750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mniej niż tydzień będziemy wszystko wiedzieć ;) Ja - przynajmnie na razie - traktuję tę kartę jako coś, co spycha cenę HD 4870 1 GB w dół. JUż można kupić poniżej 800 zł, więc jest nieźle.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Za mniej niż tydzień będziemy wszystko wiedzieć ;) Ja - przynajmnie na razie - traktuję tę kartę jako coś, co spycha cenę HD 4870 1 GB w dół. JUż można kupić poniżej 800 zł, więc jest nieźle.

Zadna okazja , poczytaj o ich problemach. Ta karta potrafi przegrzewac sie sama z siebie i walic pozniej artami - edycja , jak zwykle edycja lub modzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obniżkach cen przez AMd miały stanieć o 25%. Referencyjna cena z 200$ na 150$. A tu co? 10%, kicha. Dopiero po wyjściu nowych kart stare faktycznie stanieją.

już dawno obniżyli i jest te 150$

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814131140

i z lepszym chłodzeniem na dodatek

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16814161268

a tu dostajesz Stalker CS w tym HIS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyjechałem i karta sobie przez weekend odpoczywa :P

A tak dokładniej została uruchomiona, ale nie udało się zainstalować sterów, bo coś się gryzła chyba z moją dźwiękówką. Od niedzieli zaczynam testy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Trzeba byc nienormalnym by wywalic 1100-1200 za to , gdy GTX260 kosztuja 750-850 w wersjach 192-216C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh juz lepiej kupic 2x4850 + pencil mod >> 850mhz na liczniku i jazda. napewno taki secik pobije 4890. ja tylko czekam na premiere z tego wzgledu ze cenki 4870 powinny spasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__kata...256_bit_PCI_E_/

 

juz dostepna w Polsce.

Choc czy cenowo warta tego hmm mam watpliwosci.

Znów ścinają z nowości, a już było dobrze ;) przy cenie 900 zł myślę, że karta wymiata. Za tyle co teraz to można powiedzieć ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...