Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

to szkoda, ze temu "jednemu ziomkowi" jeszcze nie pokazales fsaa w AC z pachem i bez oraz bioschocka z fsaa w dx10, tylko podwinales ogon i szybko zakonczyles "polemike". tak wiec na temat "picu" sie nie wypowiadaj bo raz, ze kompletnie do Ciebie nie dociera co "ziomek" mial do przekazania, a dwa, sam podpadasz pod "zabieraja zdanie o tych kartach ludzie , ktorzy ich w ogole nie mieli i przez szybe ogladali".

Przestan pirolic farmazony , co Ci mam pokazac jak gry nie mam.

 

Ty juz udowadniales swoje w tamtym temacie i jakos Ci nie wyszlo. W COHu wydumane roznice ,w Gridzie "brakujace" barkierki na ATI , w Crysisie przelaczanie sie tekstur na ATI. Daruj sobie bo Twoja osobe dokladnie na PCLu okreslono , miano FANBOJA.

 

PS , do twojej wiadomosci - brakowalo mi RAMU na RADKU przez co siedze na GTXie. Gdybm wiedzial pare dni wczesniej , ze znajomy z Actionu moze mi zalatwic to (4870) w identycznej cenie co 260 ale z 1GB ramu to nie byloby w ogole zmiany loga.

 

(nie przypominam sobie rowniez tego bym podwinal ogon jako , ze TY jestes osoba , ktore nie udziela odpowiedzi , odpowiada na wyrwany fragment z kontekstu i nie odbiera tego , ze ROZNICE w obrebie tytulu moga byc z racji roznej architektury , ale nie z racji OSZUKIWANIA NA IQ - masz Crysisa na nV , masz wreszcie Grida i znikajace barierki. Daj sobie spokoj i przestan nawracac. Zreszta , jak Ci pokaze lepsze mipmapy na ATI w rF to pewnie uslysze od Ciebie , ze to stara gra , nikt w nia nie gra , problem jest niskiego kalibru - przypominam sobie "dobrze kombinujesz"* , gdy kolo mial problem z 2 monkami na 4850)

 

BTW - polemike to TY zakonczyles , nawet nie raczyles odpowiedziec ludziom we wlasnym temacie , w ogole jakos szybko zwiales. Przypomij sobie STALKERA i roznice na ATI..gdzie wykonales to i owo w innym przedziale czasowym...

 

*chec wymiany sprawnej 4850 (u kolegi tego ziomka z problemem lazilo poprawnie) na GTX+ bo niby "mniej problemow z drajwerami".

 

Eh , sklera , zapomnialbym - doskonale wiem co ten "ziomek" chcial pokazac , co wielokrotnie sam pisales w postach "doplac do dobrego wina / nV to sklep Marka Kondrata" i inne zmyslne haselka by wytlumaczyc spore roznice w cenie przy identycznej wydajnosci.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ci mam pokazac jak gry nie mam.

typowe tlumaczenie. o ME juz zapomniales zapewne. tez taki "twrdziel" byles, ale jak doszlo do konkretow, to sie "wycofales" wlasnie typowym "piroleniem farmazonow". zreszta co kogo obchodzi, ze nie masz jakies gry? czy ja neguje rF? wyjechales z Crysisem w ogole nie trafiajac w temat, a tytuly o ktorych ja wpomnial wlasnie dobiteni (dla ati) potweirdzaja to o czym ja pisze. ale oczywiscie najlepiej zaslonic sie brakiem gry i udawac, ze sie nie wie ocb.

 

Ty juz udowadniales swoje w tamtym temacie i jakos Ci nie wyszlo.

wczytaj sie czlowieku jeszcze raz w tamten temat i jak czegos nie rozumiesz to pytaj, a nie kombinuj na sile.

 

PS , do twojej wiadomosci - brakowalo mi RAMU na RADKU przez co siedze na GTXie.

malo mnie to interesuje. tak samo jak twoje ciagke pokazywanie jaki to ty jestes elo pro bo "potrafisz pokazywac bledy u obu firm". no, tylko, ze to caly czas nie o to chodzi, ale do ciebie to i tak nie dociera. pomijam juz fakt, ze linkow gdzie to niby ludzie pisza, ze na nv nie ma w ogole problemow, sie i tak nie doczekam.

 

Przypomij sobie STALKERA i roznice na ATI..gdzie wykonales to i owo w innym przedziale czasowym...

wczytaj sie w temat jeszcze raz. przy okazji zwroc uwage na pionowe pasy na ati. umknelo??

 

jeszcze tylko jedno. jak juz masz zamiar uzywac czegos jako "argumentu", to wysil sie troche i zapodaj linkiem. i nie dotyczy to tylko wspomaniego teamtu, ale ogolnie. daj innym szanse na wlasna opinie.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry6408835

 

z mojej strony EOT, bo i tak niczego konretnego dot. tematu z Twojej strony sie nie dowiem.

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

typowe tlumaczenie. o ME juz zapomniales zapewne. tez taki "twrdziel" byles, ale jak doszlo do konkretow, to sie "wycofales" wlasnie typowym "piroleniem farmazonow". zreszta co kogo obchodzi, ze nie masz jakies gry? czy ja neguje rF? wyjechales z Crysisem w ogole nie trafiajac w temat, a tytuly o ktorych ja wpomnial wlasnie dobiteni (dla ati) potweirdzaja to o czym ja pisze. ale oczywiscie najlepiej zaslonic sie brakiem gry i udawac, ze sie nie wie ocb.

O ile dobrze pamietam to ja pisalem , ze NIC Ci nie musze udowadniac , zas skoro klepiesz o "tanim winie - ATI" tak ja jedynie wskazalem , ze to samo jest na nV , czego raczyszz nie zauwazac , ba - nie przyjmujesz tego do wiadomosci.

 

wczytaj sie czlowieku jeszcze raz w tamten temat i jak czegos nie rozumiesz to pytaj, a nie kombinuj na sile.

Nie musisz mi udowadniac tego , ze lepiej doplacic do NV bo...sa roznice WARTE doplaty czyli tego , ze jak zwykle masz racje i ATI to guffno bo "oszukujom" na obrazie.

 

 

malo mnie to interesuje. tak samo jak twoje ciagke pokazywanie jaki to ty jestes elo pro bo "potrafisz pokazywac bledy u obu firm". no, tylko, ze to caly czas nie o to chodzi, ale do ciebie to i tak nie dociera. pomijam juz fakt, ze linkow gdzie to niby ludzie pisza, ze na nv nie ma w ogole problemow, sie i tak nie doczekam.

No , jak zwykle wyrywka. Jesli dobrze pamietam to "dobrze kombinujesz" odnosilo sie do tego jakie to "ati jest guffno" i wymien sobie na nV. Eh , sklera to przykra rzecz :|

 

wczytaj sie w temat jeszcze raz. przy okazji zwroc uwage na pionowe pasy na ati. umknelo??

Umknelo Tobie przelaczanie sie tekstur w Crysisie , brakujaca barierka na nV? Jak widzisz - mozemy tak naprawde bardzo dlugo. Rzecz w tym , ze ja nie wbijam sie w tematu "co kupic" i nie wyskakuje z postami takimi jak twoje , ot problem. Raczyles na to odpowiedziec? Zarzucasz mi , ze ja cos pomijam? LOL.

jeszcze tylko jedno. jak juz masz zamiar uzywac czegos jako "argumentu", to wysil sie troche i zapodaj linkiem. i nie dotyczy to tylko wspomaniego teamtu, ale ogolnie. daj innym szanse na wlasna opinie.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry6408835

 

z mojej strony EOT, bo i tak niczego konretnego dot. tematu z Twojej strony sie nie dowiem.

Generalnie nie jestesmy na onecie i jesli komus bedzie zalezalo to znajdzie ten temat.

 

Jednoczesnie widze , ze Ciebie jednak to bardzo boli skoro zdecydowales sie w ogole odpowiedziec , az jestem w szoku.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jednak bym wolał wyłączyć ten ati powerplay... podczas grania w world of warcraft karta chodzi z taktowanie na rdzeniu około 300 mhz ... ; p Przeważnie wszystko jest ok ale są momenty że spadną fps poniżej 25, Chciałem to wyłączyć według tego poradnika ale utknołem na edytowaniu tego pliku ponieważ nie mogę go znaleśc:I Mam vistę i tutaj jest chyba gdzie indziej.Wiecie gdzie go znajdę ?Dało by się rownież zrobić np 2 profile ? 1 to ati powerplay off a drugi z włączonym?Zmieniał bym tylko podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...threadid=100048

http://www.hardforum.com/showthread.php?p=1033022803

http://oc-forum.org/index.php?showtopic=30...entry1057456310

 

Aby to zrobic musisz miec najpierw zalozony choc 1 profil - wtedy zapisze sie notatnik i bedziesz mogl to wyedytowac.

 

(Ps - by widziec pozniej profile musisz miec wskazane by Wndows pokazywal ukryte pliki , pod Vista to jest gdzie indziej niz w XP , szukaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ... całkiem zapomniałem o ukrytych plikach , już znalazłem :) Tylko plik jest praktycznie pusty :I

Znajduje się tylko

 

<Profile>

<Caste name="Graphics">

<Adapter name="PCI_VEN_1002&DEV_9460&SUBSYS_05021002&REV_00_4&E8F8674&0&0010A" />

<Groups />

</Caste>

</Profile>

 

W poradnikach pisało że plik będzie wypełniony tylko trzeba pozmieniać wartości :I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie czytales mnie dokladnie , a w linkach to jest - musisz sobie zrobic choc jeden profil z fanfixem , by ten plik byl wypelniony po brzegi , zaznaczyc to co w tamtych linkach podawalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem o co chodzi:I Mógł byś krok po kroku opisać jak to zrobić? Ja robiłem tak , przechodzi w Profiles ,Profiles Manager, tam daje nazwe profilu , zaznaczam opcje all catalsyt control center settings i daje active & close i wchodze w plik a tam nadal to samo :I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mógł by ktoś kto ma tą kartę lub np 4870 ( bo chyba podobnie będzie ? ) wrzucił ten plik na serwer :I Bo już tyle się męczę i nadal nie mogę tak zrobić by plik był wypełniony wszystkimi danymi... Próbowałem już odinstalować stery i od nowa i i nic ... :I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja robiłem tak i w pliku nadal nie ma żadnych ważnych rzeczy!Robiłem 1 profill robiłem 2 robiłem 5 i nic ! Właśnie gram w wowa i mam momentami po 15 fpsow :I a karta nic ... trzyma sobie 300 mhz

 

 

Nie wiem mam poprzepisywać te rzeczy??

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja robiłem tak i w pliku nadal nie ma żadnych ważnych rzeczy!Robiłem 1 profill robiłem 2 robiłem 5 i nic ! Właśnie gram w wowa i mam momentami po 15 fpsow :I a karta nic ... trzyma sobie 300 mhz

A ustaw w programie ATi Tray Tools taktowanie dla trybu 3d jakie Cie interesuje, czyli np. 750 mhz dla rdzenia i 900mhz dla pamięci i wtedy zagraj w jakąś gierkę. Mnie się wydaje, że ATT utrzymuje stałe wartości taktowania. Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia..standardowo problem tym razem z ati tray tools , zainstalowalem odpalilem a tu :

Can not connect to low level driver.Please reinstall ati tray tools under local system admistrator account or try to start driver manuall low level driver installation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia..standardowo problem tym razem z ati tray tools , zainstalowalem odpalilem a tu :

Can not connect to low level driver.Please reinstall ati tray tools under local system admistrator account or try to start driver manuall low level driver installation.

Pewnie masz Viste, a więcej z nią problemów jak korzyści. Na xp wszystko lata jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy właczaniu kompa wciśnij f8 i wybierz wyłącz wymuszanie podpisu sterowników i bedzie chulać ale przy kazdym włączeniu to samo bedzie trzeba robić, albo Viste puścić w tryb testowy i podpisac sobie programem driver od att bodajrze programik nazywa się ngo coś tam :) ja tam tego nie używam bo kompa najwyżej usypiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pewnie masz Viste, a więcej z nią problemów jak korzyści. Na xp wszystko lata jak ta lala.

Na Viscie ATT tez dziala , mialem razem z CCC - najwnosze dostepne i tyle. Starsze nie dzialaja poprawnie.

 

1.6.9.1382 beta stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ta sama wersje sciagnalem:I z tad i nie dziala ....... ehh zaczyna mnie denerwowac ta karta... jak by sieroty nie mogly w sterownikach dac Ati powerplay off i on ... i po problemie :I

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Raczej ironizuje bo mialem 7mc. 4870 i nie mialem problemow z wyszukaniem profilu - daj sobie skrot na pulpit i wskaze Ci miejsce katalogu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia..standardowo problem tym razem z ati tray tools , zainstalowalem odpalilem a tu :

Can not connect to low level driver.Please reinstall ati tray tools under local system admistrator account or try to start driver manuall low level driver installation.

x64 a podpisanie sterowników cyfrowych wyłączył raz po instalacji i resecie .

 

I co teraz:(?

F8 i wyłącz podpisanie sterownika cyfrowego (przed ładowaniem systemu)

 

Pewnie masz Viste, a więcej z nią problemów jak korzyści. Na xp wszystko lata jak ta lala.

o to podejście godne pochwały :blink: Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic , do 5 maja jakoś wytrzymam :P 5 Maja instaluje siódemkę i zobaczymy jak tam to będzie wyglądało.(wiecie może jak jest ze sterownikami do 7 ? do karty graficznej widziałem ale czy do innych rzeczy nie będzie problemu? Czy warto od razu instalować 7?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...