Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Daj mi dobre chłodzenie to chętnie pokaże ;)

Fajnie jakby AC wypuściło Accelero Xtreme na 4890

 

edit:

ciekawe jakie temperatury mają te ver 1GHz :lol:

1GHz to pewnie większość 4890 zrobi tylko zależy na jakim napięciu, ja po zwodowaniu mojego na rdzeniu bez ruszania V teraz mam 980 stabilnie, V nie ruszam bo i tak nie ma do czego hehe.

Na wodzie max temp w stresie jaką widziałem narazie to 47*C B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do posiadaczy referenta 4890. Czy przy wartościach 900MHz rdzeń i 4GHz pamięci temperatury są znośne? Jak z hałasem? Sprzet dojdzie do mnie pewnie w poniedziałek i od razu zamierzam trochę pokręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX sprzedaje przecież karty które w biosie mają 1000MHz i 4000MHz pamięci i na referencyjnym chłodzeniu więc temp muszą być jakoś znośnie ale z hałasem chyba nie.

Edytowane przez Ponczyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hałas to na standardowych nie jest znośny :P Karta jest naprawdę głośna :I Odpal sobie jeszcze furmarka na stress to masz suszarkę:D i pod względem głośności jak i temperatury ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba głośniejsza od stareńkiego 6600GT nie będzie? Nie jestem żadnym cichofilem, ma być przede wszystkim wydajnie. Poza tym boxowy wentylator Phenka też chyba do cichych nie należy. I po co ja brałem cichy zasilacz????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak chodzi 6600gt.Ale karta w stresie NA PRAWDĘ chodzi bardzo głośno.:) Zależy od gry ;]

Ale jednak pozioma wydzielanego hałasu przez nią momentami jest męczący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem wysłużonego hd4850 na xfx hd4890 takty ja w sigu czy 16020 w 3dmarku 2006 to normalny wynik przy mojej konfiguracji, czy ktoś z was próbował zmiany referencyjnego chłodzenia na coś innego np. accelero s1 które zalega na mi na szafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ten z bachcomu, moja karta bez zmian napięcia pomyka na 930mhz dla gpu i 1050mhz dla pamiątek, ale działa stock bo nie ma potrzeby kręcić, chłodzenie ciche w 2d natomiast w 3d trochę słychać turbinkę, karta daje rade a w tej cenie rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie miałeś kiedyś geforca 8800gt 1gb jak oceniasz wydajność radeona 4890 w porównaniu do tego gf-a.

Oraz czy jest możliwość ograniczenia poboru prądu w idle przez zmianę woltażu dla trybu 2d?

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800gt 1gb był po podkręceniu słabszy od wykręconego ;) hd4850 1gb wiec po gforcie (heh spolszczyłem trochę :)) miałem radeona, który po wykręceniu na 800mhz gpu jest sporo słabszy od obecnej grafy, prawde mówiąc nie spodziewałem się takiej różnicy, co do poboru pradu to nie wiem czy da się coś jeszcze zrobić, stacjonarnego używam od czasu do czasu a więc nie martwie sie poborem prądu ma być POWER i tyle, do przeglądania netu i innych drobnych czynności używam msi winda, znacznie wygodniejszy (gleba na wyrku, lapek na brzuszku, zimny browarek w ręce :))

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem szczęśliwym posiadaczem 4850 z cichym chłodzeniem, acz średnią sekcją zasilającą.

Gra i hula pięknie, ale po niedawnej przesiadce na Vistę brakuje mi mocy w Crysisie: Warhead (na XP z DX9 hulał na Gamer, na Vista Bussines 32bit z DX10 muszę lecieć na Mainstream) co mi się wcale nie podoba.

 

Niestety Quimonda w 4890 mi się nie uśmiecha - czy istnieją już może konstrukcje na dobrych, stabilnych i zimnych Samsungach?

 

Czy w ogóle zmiana (i dopłacanie drugie tyle) jest opłacalna na dzień dzisiejszy?

Bo w 1280x1024 GRID i tak mi hula, a problemy mam w sumie głównie z Crysisem (chciałbym wreszcie zobaczyć jak to wygląda w całej okazałości, bo wybuchy na DX10 ładniejsze, ale z płynnością lipa)

Reszta kompa mnie zadowala wydajnością (mam wrażenie, że na Viscie podciągnę procka jeszcze wyżej, a wkrótce zmiana pasty się kroi) i czuję się ograniczony przez grafikę.. w sumie mam obawy też co do CoD 4 i 5 w DX10 (a w testach ciężko wyczuć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem szczęśliwym posiadaczem 4850 z cichym chłodzeniem, acz średnią sekcją zasilającą.

Gra i hula pięknie, ale po niedawnej przesiadce na Vistę brakuje mi mocy w Crysisie: Warhead (na XP z DX9 hulał na Gamer, na Vista Bussines 32bit z DX10 muszę lecieć na Mainstream) co mi się wcale nie podoba.

 

Niestety Quimonda w 4890 mi się nie uśmiecha - czy istnieją już może konstrukcje na dobrych, stabilnych i zimnych Samsungach?

 

Czy w ogóle zmiana (i dopłacanie drugie tyle) jest opłacalna na dzień dzisiejszy?

Bo w 1280x1024 GRID i tak mi hula, a problemy mam w sumie głównie z Crysisem (chciałbym wreszcie zobaczyć jak to wygląda w całej okazałości, bo wybuchy na DX10 ładniejsze, ale z płynnością lipa)

Reszta kompa mnie zadowala wydajnością (mam wrażenie, że na Viscie podciągnę procka jeszcze wyżej, a wkrótce zmiana pasty się kroi) i czuję się ograniczony przez grafikę.. w sumie mam obawy też co do CoD 4 i 5 w DX10 (a w testach ciężko wyczuć).

Dla jednej gry to bez sensu, ale 4890 to dużo mocniejsza karta i bardziej przyszłościowa. Więc w tym sensie warto. Chyba że poczekasz jak za pare miesięcy wejdzie 5XXX. W Crysis możesz pograć później ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na DX10 widzę inny dym/mgłę i wybuchy

nowsze tytuły powinny to lepiej wykorzystywać

Vista jest stabilniejsza i planuję jej używać (zarzynam kompa programami do nagrywania i kupą wtyczek VST :) )

 

seria 5xxx będzie pewnie droga, a w sierpniu 4890 może jeszcze stanieją, zaś mój 4850 ma już rok, a nie chcę go mocno kręcić, bo cenię bezwzględną stabilność (potrafię orać system nawet co miesiąc)

 

btw - czy jest różnica w działaniu gier między 32, a 64bit przy założeniu stałej ilości RAMu? (żeby nie robić offtopu odeślijcie mnie do odpowiedniego tematu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szanowny kolego, bardzo ceniłem Twoje wypowiedzi w innych wątkach, jednak uprzejmie proszę o nie zwracanie się do mnie w ten sposób :)

DX10 to nie tylko grafika, ale i np. inna obsługa kompresji (i nie mówię tu o formacie mp3, a o efekcie wpływającym na dynamikę dźwięku) w audio..*

 

bo komputer służy mi do grania, ale głównie na basie,

a nie odpalę chyba Crysisa na DX9, używając ogólnie DX10 (chyba, że nic mi o tym nie wiadomo)

 

nie zmienia to również faktu, że na 4850 mogę zapomnieć o płynnej grze w trybie v.high/enthusiast i jeszcze z AAx4 na 1280x1024

 

pzdr

 

*edit celem wyjaśnienia

mówiąc o kompresji mam na myśli pluginy w programach producenckich. Przepraszam za zamieszanie.

Oczywiście wolę analogowe kompresory studyjne, ale na amatorskie potrzeby domowe to wystarcza, a dobrych VSTków też do domu kupować nie będę - korzystam więc z freeware;owych używających właśnie bibliotek DirectX. I np kompresja wielopasmowa imho funkcjonuje lepiej (choć i tak do analoga zupełna przepaść, ale nie oczekuję cudów :) )

Edytowane przez Burning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dx10 nie ma nic do dżwięku i kompresji etc. Jeżeli jakiś program i sterowniki obsługują coś nowego to prosto zostało zaimplementowane tylko pod viste , ale nie ma to nic współnego z dx10. Vista nie ma żadnych nowych bibliotek odnośnie dżwięku ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

a nie odpalę chyba Crysisa na DX9, używając ogólnie DX10 (chyba, że nic mi o tym nie wiadomo)

 

nie zmienia to również faktu, że na 4850 mogę zapomnieć o płynnej grze w trybie v.high/enthusiast i jeszcze z AAx4 na 1280x1024

...

DX10 w Crysis to zwykła ściema (powiedziałbym nawet oszustwo producenta). Gra jest napisana w DX9 tylko pod XP i obecności tylko dx9 w systemie zablokowano max efekty w grze. Podmiana odpowiednich blibliotek w grze powoduje odblokowanie tych najlepszych ustawień. Pod Vistą gdzie jest w systemie dx10 jest to odblokowane samoczynnie. Nie oznacza to jednak że to zasługa dx10.

 

Co by tu nie mówić 4850 jest za słaba na pełną rozkosz w tej grze ;) a 4890 dużo pomogłoby w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra i hula pięknie, ale po niedawnej przesiadce na Vistę brakuje mi mocy w Crysisie: Warhead (na XP z DX9 hulał na Gamer, na Vista Bussines 32bit z DX10 muszę lecieć na Mainstream) co mi się wcale nie podoba.

To dałeś się zrobić, bo Warhead na XP i Viscie wygląda tak samo. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa i kwasior500:

dzięki za info :)

a problem grafy został rozwiązany przez kumpla, co za grosze opyla 4870

więc chyba poczekam do serii 5xxx

 

pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może was to zaciekawi jak HD4890 wypada w najwyższych detalach z AA i anizo w stosunku do GTX275,gdybym zmieniał grafy to bym na dzisiaj skłaniał się w stronę GF.AMD po premierze olało stery czego nie można o konkurencji.

Radeon HD4890 1GB-Kolejna inwazja?

najbardziej jestem rozczarowany H.a.w.x nie dużo lepiej chodzi na moim CF choć już porównywalnie z GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się wgrać BIOS z wersji XFX 1 GHz na rdzeń do wersji ze standardowymi taktami za 719 zł // allegro? Obie karty mają to samo chłodzenie, ale nie wiem, czy ich PCB czymś się różni. Gdyby taki mod był łatwy i bezproblemowy, jest to kusząca propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może was to zaciekawi jak HD4890 wypada w najwyższych detalach z AA i anizo w stosunku do GTX275,gdybym zmieniał grafy to bym na dzisiaj skłaniał się w stronę GF.AMD po premierze olało stery czego nie można o konkurencji.

Radeon HD4890 1GB-Kolejna inwazja?

najbardziej jestem rozczarowany H.a.w.x nie dużo lepiej chodzi na moim CF choć już porównywalnie z GTX

To rozczarowanie nie tyle kartą co sterownikami. Potencjał ma o wiele większy jesli nawet GTS250 go tu wyprzedza.

Ale to w skumie nic nowego że producenci nie nadąrzają z poprawkami w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może was to zaciekawi jak HD4890 wypada w najwyższych detalach z AA i anizo w stosunku do GTX275,gdybym zmieniał grafy to bym na dzisiaj skłaniał się w stronę GF.AMD po premierze olało stery czego nie można o konkurencji.

Radeon HD4890 1GB-Kolejna inwazja?

najbardziej jestem rozczarowany H.a.w.x nie dużo lepiej chodzi na moim CF choć już porównywalnie z GTX

Rozumiem, że na radku testowałeś w dx 10.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...