Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

i pewnie kilka kolejnych zanim wysla do ciebie. Ja sie dowiadywalem o wersje BlackEdition i mi odpisali ze karta jest. Na stronie jak byk pisze dostepny, a karty oczywiscie nie ma i nie jest dostepna u producenta. ale co z tego, skoro bylo to juz jakies 2tyg a na stronie nadal pisze dostepny i karty nie ma. ogolnie sklep do bani.

 

Nadal czekam na wykminionego BlackEdition, jak tylko bedzie u producenta, to bede mogl zdac sprawe jak smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra grafa przyszła ogólnie wrażenia pozytywne czarne pcb w najtańszej wersji tej za 690 zł chyba jakaś nowa dostawa bo w testach na stronie bachcompu były z czerwonym pcb. W zestawie brak mostka crossfire,przejściówki dvi-hdmi oraz svideo-czincz tylko są przelotki z molexów na pciex. Na pudełku tez pisze że tego w zestawie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby zadziałał ci monitoring w RT dopisz w pliku Rivatuner.cfg w sekcji [GPU_1002] za wpisem RV770 = 9440h-9443h,944Ch ten ciąg 9460h,94B3h -> wsyzstko powinno wyglądać

 

RV770 = 9440h-9443h,944Ch,9460h,94B3h

 

9460h to identyfikator 4890 a 94b3 to 4770

 

jeżeli chodzi o voltowanie rdzenia to

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=217002 - podobno działa z 4890 niestety mam niereferencyjnego Vapor-X i nie działa - na referentach powinno ruszyć

 

jest jeszcze GPUtool -> http://www.techpowerup.com/downloads/1383/..._Preview_1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem oc swojej karty kiepsko poszło tylko 900 na rdzeniu i ani mhz więcej. Temperatura w stresie furmark max 76stopni. W sumie i tak nie będzie oc bo ta karta jest jak do moich zastosowań bardzo szybka rozdzielczość 1280x1024 czasami granie w full hd na tv.

Aha Boxster GPUtool działa na Win7 64 bit. Tak wogóle to ile można max dać v na rdzeń 4890?

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj referencyjny sapphire dziala stabilnie na 950 mhz (z 850) . 1ghz tez jakos zniosl ale widac ewidentne zapotrzebowanie na dodatkowe V bo pojawiają się małe artefakty juz powyzej 955mhz.

 

troche kreci mnie ten Vmod... zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj radioszka ze stajni HIS`a w wersji TURBO :)

Takty 900 dla rdzenia i 4.000 dla memków.

pierwsze co rzucilo mi sie w oczy, to kolor pcb. na wszystkich testach i zdjeciach bylo czerwone. No i szkod, bo kolor jest iscie szmaragdowy :) kolejnym elementem jest zasilanie... zamiast 6+6 jest 6+8. co oznacza mocniejsza sekcje zasilania, a wiec prawdopodobnie mocniejsze OC w graniczach 1G dla rdzenia i 4.4G dla memków, choc nie wiadomo nigdy do konca jak to bedzie... z racji tych szczegolow, zaczalem sie zastanawiac, czy kupiony bloczek bedzie pasowal na karte... oczywiscie srubokret w ruch i po 5 minutach wszystko jasne :) PCB jest referencyjne i bez problemu chodzi bloczek FC od Aquacomputera :)

w nastepny weekend postaram sie zlozyc kompa i dam znac jak to smiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący test wewnątrz rodziny RV790. Niereferenyjne Asus i Powercolor oraz XFX.

driverheven

Test wykazuje stałą przewagę wydajnościową powercolora w najwyższych rozdzielczościach oraz warty uwagi fakt, że pracuje on znacznie ciszej niż referencyjne konstrukcje co w połączeniu z sensowną ceną zaczyna ciekawie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący test wewnątrz rodziny RV790. Niereferenyjne Asus i Powercolor oraz XFX.

driverheven

Test wykazuje stałą przewagę wydajnościową powercolora w najwyższych rozdzielczościach oraz warty uwagi fakt, że pracuje on znacznie ciszej niż referencyjne konstrukcje co w połączeniu z sensowną ceną zaczyna ciekawie wyglądać.

Co w tym ciekawego? Ciekawy byłby gdyby wykazywał stałą przewagę wydajnościową przy identycznych zegarach, a to niestety niemożliwe :)

Karta nie jest tańsza od konkurencji, a zegary PCS+ osiągnie każda inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawego, że karta powercolra jest tak cicha jak AsuS F1 a jest wydajniejsza i prawdopodobnie tańsza.

 

Karta nie jest tańsza od konkurencji, a zegary PCS+ osiągnie każda inna.

Nie jest to najtańszy model, ale inne po OC huczą i trzeba zmieniać chłodzenie co kosztuje od 100zł w wzwyż a często kosztuje też gwarancję. Tu masz wszystko na def i 20-25dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hd 4890 od PowerColor z niereferencyjnym chłodzeniem ZeroTherm to na esc kosztuje chyba 699 zł, ja 2 tygodnie temu kupiłem taką, myślałem że będzie referencyjne chłodzenie a tu buch - takie ładne zerotherm :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje tej karty. Podbita o 50MHz za 795zł i tej się nie opłaca. Z tym samym chłodzeniem ale nie podbita za 699zł i tą na pewno bardziej się opłaca. Podbija się bez problemu więc po co przepłacać, tu kwasior masz rację. Mi chodziło o chłodzenie i jego 20dB na idle i 25dB na stres. To różni te karty od standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakiś czas temu stałem sie posiadaczem Radka HD 4890 firmy Sapphire i muszę powiedzieć ze się genialnie kręci :D

NA początek na standardowym napięciu 1GHz na rdzeń i 1050 na ramy

Dołączona grafika

Niestety wyżej zaczynały się artefakty więc podbiłem napięcie na GPU z 1.3125V na 1.3225 i oto co uzyskałem

Dołączona grafika

Potem na 1.3325

Dołączona grafika

Ramu i GPU dalej nie kręciłem bo są słabo chłodzone, Jak kupię sobie T-RAD2 GTX to wtedy jeszcze pokręcę B-)

Pochwalcie się swoimi wynikami :wink:

aa radek na standardowym chłodzeniu tylko pasty mu zmieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wyniki OC lepsze dla karty będzie 1GHz na standardowym napięciu bo dla 20MHz moim zdaniem nie warto dodatkowo grzać karty wyższym napięciem. Pewnie na WC miałbyś lepszy rezultat i bez spadku wydajności.

Jednak przy 1GHz ta karta ma bardzo dużą moc więc nic tylko się cieszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze temat trochę zastygł :] mam pytanie do posiadaczy tych kart mianowicie nie mogę ustawić napięcia w gputool ogólnie ta zakładka jest zablokowana pozdr

mnie tez gpu tool nie działa za to riva tuner świetnie i do tego monitoring jak należy, a temat zastygł bo wszyscy napalają sie na hd5870 i bardzo dobrze bo hd4890 to stary złom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...