Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

mnie tez gpu tool nie działa za to riva tuner świetnie i do tego monitoring jak należy, a temat zastygł bo wszyscy napalają sie na hd5870 i bardzo dobrze bo hd4890 to stary złom ;)

wole tego złoma, niż przegłupiałą cenę za 5870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://downloads.guru3d.com/RivaTuner-v2.2...wnload-163.html tą wersję ale trzeba dodać odpowiednie wpisy w cfg (1-2 strony wstecz ktoś daje opis czy tam linka jak to zrobić)

Yogi trzeba iść z czasem, postępem i osiągnięciami, sprzedawaj grata na allegro za 400zł., dokładaj 1k, masz nową generację ;) dx11 wszystkie bajery będziesz ELO i zyskasz szacunek na purepc :P

tak naprawdę to 4890 daje radę w prawie wszystkich obecnych grach na rynku i to w fullhd (nie daje racy w crysisie, arma 2, stalker cs a w ta ostatnią idzie w miarę przyjemnie pograć) mnie to jedynie battlefield 3 jest w stanie zmusić do zmiany grafy

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego grata dopiero kupilem i nie zamierzam zmieniac przez jakis czas. poczekam na HD6870 :P

jako ze mam monitorek 1680 to grafa wystarczy mi w zupelnosci. jak bedzie slabsza, to sie ja troche podgoni. niestety narazie nie wiem na ile, poniewaz jeszcze nie zlozylem WuCa i szkoda mi ja zylowac na boxowym wyjcu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączyłem do grona posiadaczy 4890 na razie bez szaleństw lecimy na 900/1100 z domyślnych 870/1050

 

Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X 1GB DDR5 PCI-E Battlestations Edition BOX

 

Dołączona grafika

 

Na koniec mam takie małe pytanko kontrolne, ile mniej więcej PK powinna mieć ta karta w 3DMark 06 ?

 

EDIT:

 

Jak na razie bez większych problemów osiąga moja karta 930/1130 :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik raczej ok, ja na swoim sprzęcie mam 16900, Mardok nie chcesz kupić drugiej grafy do crossfire w dobrej cenie ;)

Co do wyniku to u mnie pewnie CPU trochę zawyża ale cóż ;) Co do grafy to za ile i czemu tak drogo ? ;) i na jakich taktach chodzi ... wtedy bym się mógł ewentualnie zastanowić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że jestem świeżo upieczonym posiadaczem HD4890 mam kilka pytań :

1. Czy kart ati mają taką funkcje która na GeForc-sie zwie się cyfrowa głębia ?

2. Jakim program się ją najlepiej podkręca ? Da się zmieniać napięcie ? Jeśli tak to jakie jest napięcie standardowe ? I dla czego ATI Overdrive jest nie aktywne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że jestem świeżo upieczonym posiadaczem HD4890 mam kilka pytań :

1. Czy kart ati mają taką funkcje która na GeForc-sie zwie się cyfrowa głębia ?

2. Jakim program się ją najlepiej podkręca ? Da się zmieniać napięcie ? Jeśli tak to jakie jest napięcie standardowe ? I dla czego ATI Overdrive jest nie aktywne ?

1. Nie, reszta opcji z tej zakładki w GF jest w sterownikach "Właściwości pulpitu > Kolory"

2. RivaTuner - Klik! natomiast co do ATI Overdrive to należny kliknąć tą kłódkę (lewy górny róg - tak brzydka jak cholera) co do podnoszenia napięcia (o ile to referent) to AMD GPU Clock Tool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik raczej ok, ja na swoim sprzęcie mam 16900, Mardok nie chcesz kupić drugiej grafy do crossfire w dobrej cenie ;)

Ja też, i tu widać dobrze że 2 rdzenie od intela to 4 od amd;]

 

Ptys, robiłeś już jakieś testy na tych opencl beta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, i tu widać dobrze że 2 rdzenie od intela to 4 od amd;]

 

Ptys, robiłeś już jakieś testy na tych opencl beta?

testy robiłem oczywiście na radku z podpisu i kapa nie działa to mnie może ktoś z was spróbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem na 4890 w 06 i vantage - generalnie zadnej roznicy, 100 czy tam 200pkt ale to pewnie efekt restartu bo normalnie nie wylaczam kompa przez kilka dni. Jedyna zaleta tego jest taka że mam nowsze stery. Skoczylem z 9.7 na 9.11. Wrzuce screeny pozniej to zobaczycie

 

Zestaw jak w podpisie czyli stock 4890 i C2D E8400@4ghz

 

3D Mark 2006

 

przed 16840

 

Dołączona grafika

 

po 16997

 

Dołączona grafika

 

3D Mark Vantage

 

przed 10188 (gpu)

 

Dołączona grafika

 

po 10434

 

Dołączona grafika

 

Nawet Gpu clock tool od amd nie chce wspolpracowac z tymi sterami..

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręcałem GPUTOOL'em i polecam go wszystkim ! Wynik w 3dmarku to coś ponad 18k , kartę nie kręciłem na razie wysoko( zasilacz nie daje rady :I ) Do ilu z napięciem można w miarę bezpiecznie iść? I jaka temp zaczyna być groźna dla tej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręcałem GPUTOOL'em i polecam go wszystkim ! Wynik w 3dmarku to coś ponad 18k , kartę nie kręciłem na razie wysoko( zasilacz nie daje rady :I ) Do ilu z napięciem można w miarę bezpiecznie iść? I jaka temp zaczyna być groźna dla tej karty ?

Teoretycznie 100stC ma wytrzymać, sam staram się ją trzymać poniżej 90stC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje archiwalne wyniki ;)

 

jedna karta -> 3388663[/snapback]

Teoretycznie 100stC ma wytrzymać, sam staram się ją trzymać poniżej 90stC.

Temperatura się tyczy oczywiście samego rdzenia tak ? Bo sekcje to chyba wyżej?

A jak z napięciami ? Ile jest w miarę bezpiecznie ?

Mam zamiar kupić nowy zasilacz i zmęczyć procesor ( chociaż już jest 1,55v ... ) oraz kartę do granic możliwości :)

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ładny wynik na tak niski taktach :o Gz :D

Bo to zasługa wykręconego i7.

 

Temperatura się tyczy oczywiście samego rdzenia tak ? Bo sekcje to chyba wyżej?

A jak z napięciami ? Ile jest w miarę bezpiecznie ?

Mam zamiar kupić nowy zasilacz i zmęczyć procesor ( chociaż już jest 1,55v ... ) oraz kartę do granic możliwości :)

Tak rdzenia, sekcja u niektórych do 120stC dobija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą mojego HD 4870 na jakiś wykręcony model Hd 4890 ponieważ na HD 5870 jeszcze nie chcę się przesiadać a swojego sprzedam i niewiele dopłacając mogę mieć lepszą kartę.

Zależy mi na wydajności i ciszy, na oku mam dwa modele.

 

http://www.allegro.pl/item789085924_gigaby...n_ultra_oc.html

 

http://www.allegro.pl/item787919020_sapphi...on_extreme.html

 

Co o nich sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą mojego HD 4870 na jakiś wykręcony model Hd 4890 ponieważ na HD 5870 jeszcze nie chcę się przesiadać a swojego sprzedam i niewiele dopłacając mogę mieć lepszą kartę.

Zależy mi na wydajności i ciszy, na oku mam dwa modele.

 

http://www.allegro.pl/item789085924_gigaby...n_ultra_oc.html

 

http://www.allegro.pl/item787919020_sapphi...on_extreme.html

 

Co o nich sądzicie?

sapphire ma lepsze chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie , może nie do końca związane z tematem ale w pewnej części tak.Znacie może jakiś program który umozliwia pokazywanie aktualnej temperatury karty graficznej,procesora w grze ? Np w taki sposób jak fraps pokazuje fpsy ? Chciał bym na bieżąco kontrolować temperatury(Scythe Kaze Server 5.25 ma za duży różnice temp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie , może nie do końca związane z tematem ale w pewnej części tak.Znacie może jakiś program który umozliwia pokazywanie aktualnej temperatury karty graficznej,procesora w grze ? Np w taki sposób jak fraps pokazuje fpsy ? Chciał bym na bieżąco kontrolować temperatury(Scythe Kaze Server 5.25 ma za duży różnice temp)

GPU-Z dla grafy, RealTemp dla CPU

 

A ogólnie dużo mi da do wydajności zmiana z mojego 4870 na tego Sapphira taktowanego 975 rdzeń i pamięci 4200?

zysk bedzie, zalezy ile bys musial doplacic. przejrzyj testy i zazwyczaj znajduja sie obie. zobaczysz po fps i bedziesz wiedzial, a ze to wersja OC, to zysk bedzie wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=YoGi=- mógł byś podać dokładniej gdzie to ustawić w GPU-Z ?

Niestety RealTemp jest niekompatybilny z moim procesorem :(

sory, nie spojrzalem na sygnaturke, niestety nie znam programow dla amd.

co do gpu-z

odpal go i wejdz do gry. pograj itd, a pozniej wyjdz i luknij na gpu-z tam beda temperatury pokazane na zakladce z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...