Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest najcichsza wersja Hd 4890 ?

Sprzedaje swojego 5850 ( brak czasu na jego wykorzystanie) i narazie planuje przeczekać na Hd 4890 wcześniej miałem 4870 1 gb ze scythe musashi więc do ciszy się przyzwyczaiłem :-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najcichsza wersja Hd 4890 ?

Sprzedaje swojego 5850 ( brak czasu na jego wykorzystanie) i narazie planuje przeczekać na Hd 4890 wcześniej miałem 4870 1 gb ze scythe musashi więc do ciszy się przyzwyczaiłem :-)

mam referencyjnego HIS`a Turbo i nie powiem ze jest az tak glosny jak niektore referenty ktore mialem. Ale jak cisza, to bym bral sapphire vapor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, udało mi się wyczaić na allegro Ati 4890 His nówkę za 500zł. Kolejny udany zakup :lol2: a wcześniej trafiłem na okazję z procesorem i za 400zł trafiłem Q9400.

Dołączona grafika

 

Poczekam, aż szał cen Ati z serii 5XXX na polskim rynku się ustatkuje, może Nvidia coś nowego odgrzeje :)

I się zmieni na coś mocniejszego w sensownej cenie.

 

Do samej grafy na standardowym chłodzeniu wentylator dla mnie chodzi za głośno. w ustawieniach jest puszczony na 5% obrotów wentylatora to i tak głośno. Jednak S1 i wentylatory na 800rpm robią swoje. Poza tym bez modów bardzo fajnie się podkręca na GPU 1020Mhz na rdzeniu i 4200Mhz na pamiątkach. Powiem szczerze tego się nie spodziewałem.

 

Xibi

Później zapodam foty grafy po zmianie bielizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księże dobrodzieju chyba twoją maszynę diabli biorą, bo grałem w risena na 9.9, 9.10 jaki i 9.11 i żadnych zwiech nie miałem (9.9 i 9.10 za czasów 4890)

 

9.11? :)

 

Problem występuje na Viscie 64 jak i świeżej 7,obraz staje w miejscu,robi się szaro zielony i kompletna zwiecha kompa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, 9.11. to są te stery beta pod open CL, widoczne jako 9.11.

 

Ja nie zauważyłem żadnej poprawy , zmienia sie tylko numer sterow a bledy sa, potem ich nie ma potem znow sa...głupota. Pamietam ze 9.8 powodowaly brak wody w Anno 1404 te 911 juz nie, 9.8 i 9.9 sypaly artami przy AA w battleforge a niby gra optymalizowana pod Ati..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś o/c karty za pomocą wgrania biosa z innej karty? Czytam coś na XS forum to tam chyba wgrywają właśnie biosy i w taki sposób podkręcają...próbował ktoś?

BTW wie ktoś jakie mają wymiary chipu mają pamięci na hd 4890? I jaka jest ich MAX temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś o/c karty za pomocą wgrania biosa z innej karty? Czytam coś na XS forum to tam chyba wgrywają właśnie biosy i w taki sposób podkręcają...próbował ktoś?

BTW wie ktoś jakie mają wymiary chipu mają pamięci na hd 4890? I jaka jest ich MAX temp?

no ja mam...może nie problem a pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja mam problem, mam przejściowo 4890 od His'a z chłodzeniem Icooler X4 i zauważyłem że podczas nawet najmniejszego podniesienia taktów pamięci obraz na monitorze zaczyna skakać. Rdzeń leci elegancko, robi stabilnie 950, za to pamięci podniesione powiedzmy delikatnie do 4000 z 3900 powodują że obraz miga i się trzęsie. Miał już ktoś taki problem?

Co prawa pamięci nie mają radiatorów ale żeby nawet 10mhz więcej robiło im problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie to jest twoj problem

bardzo mu pomogłeś...

A jakie masz temp na pamięciach?

Z tego co widzę na necie to ludziom zawsze pamięci idą wysoko...w kilku testach które widziałem to ponad 4500mhz, może faktycznie przez to iż nie ma radiatorów a może przez to że są nie dovoltowane? Radiatorki na allegro są po 6zł ;p wiele nie stracisz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temp na pamięciach?

Z tego co widzę na necie to ludziom zawsze pamięci idą wysoko...w kilku testach które widziałem to ponad 4500mhz, może faktycznie przez to iż nie ma radiatorów a może przez to że są nie dovoltowane? Radiatorki na allegro są po 6zł ;p wiele nie stracisz ;]

Temp na pamięciach nie jest za wysoka, to chyba nie do końca chodzi o temp bo nawet gdy system co dopiero wstał; a trwa to max paręnaście sekund, po przestawieniu taktów pamięci na powiedzmy nawet 3920 z referencyjnych 3900 obraz wyczynia cuda...albo mam takiego pecha że referencyjne takty pamięci to praktycznie ostatnie słowo jakie te pamięci mogą powiedzieć ale szczerze w to wątpię....

Wydaje mi się że to może jakiś problem z Catalystami, ten radek to nie konstrukcja referencyjna ATI, jak w większości teraz produkowanych 4890 nie ma w pełni cyfrowej sekcji zasilającej, nie ma regulacji voltag'u rdzenia ani pamiątek. Pcb jest niebieskie, ma 6pin+8pin jeśli chodzi o zasilanie.

 

Edit:

Radiatorki już założone, problem nadal ten sam. Z tego co znalazłem na komputroniku w opiniach ludzi to część z nich pisze także o trzęsącym się obrazie ale w necie jakoś nie znalazłem żadnych wzmianek o czymś takim.

 

Będę dalej kombinował ale jakby komuś coś wpadło do głowy to było by miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebiesk? Czyli masz od gigabyte?

To tylko konstrukcje referencyjne mają zmiany napięć?

Generalnie w tym radku to raczej taktowanie rdzenia ma kluczowe znaczenie...

Jak chcesz kombinować to spróbuj wgrać mu innego biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 4890 to był HIS, nie tylko Gigabyte ma niebieskie pcb.Piszę był bo nie zawracałem sobie nim głowy i go sprzedałem. Uważam że ta sztuka była po prostu tak cienka do oc, zdarzają się przecież nie tylko same dobre sztuki, czasami są też padaki, choć ja sam mam raczej fart do ciekawych egzemplarzy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można gdzieś znaleźć jakiś spis czy coś które z radków są referentami a które nie?

Spis nie wiem czy istnieje. Ale jak masz zamontowane seryjne chlodzenie (referencyjne) to bedzie konstrukcja referencyjna (nawet jak masz podniesione takty, czy 6+8 pin, tak jak ja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem hd4890 od gigabyte w wersji oc tego z zalmanem no i kurde nie mogę wytrzymać hałasu jaki generuje! ;/ jest w radeonach jakiś nie wiem tryb 2d czy coś takiego? ten hałas jest nie do wytrzymania ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...