Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Tego 4890 od PC odpuść sobie. Też skusiła mnie cena (u dystrybutora 610 brutto) ale GPU do tej wersji to chyba ze śmietników fabryki TMSC biorą. Karta nie jest na referencyjnej PCB zatem programowa zmiana napięć odpada a rdzeń idzie max 875 bez artefaktów. Chłodzenie powyzej 50% głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problemik związany z tym ze nie mogę włączyć opcji przesyłania dźwięku do tv poprzez kabel HDMI

 

zacznę od początku

w poprzedniej karcie graficznej jaką posiadałem (był to gtx260) wystarczyło podpiąć kabelek S/PDIF i można było spokojnie przesyłać dźwięk po przestawieniu w opcjach odtwarzanie windowsa źródło na HDMI Output i wszystko grało.

Jednakże że ATi Radeon HD4890 ma zintegrowaną kartę dźwiękowa 7.1 i tutaj jest problem który wygląda następująco:

 

Dołączona grafika

 

sterowniki grafiki to 9.11

sterowniki High Definition Audio Codecs z płyty głównej to R2.38

sterownik ATI HDMI Audio Device R2.35

obecnie używana karta Creative X-Fi Gamer Edition

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinalem jeszcze HDMI, wiec nie wiem czy dobrze podpowiem, ale moze w przypadku ATi trzeba zmienic zrodlo sygnalu w ustawieniach dzwieku? tam gdzie jest wyjscie masz pewnie ustawionego Creativa, to przestaw na ATi HDMI Audio i powinno grac, ale to tylko moj pomysl. Ja wylaczylem audio na radku.

 

 

Mam rowniez pytanie, na ile wartosci pokazane przez GPUTool, gdy klikniemy dla rdzenia i pamieci FindMAX, sa prawdziwe, ze to juz max?

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinalem jeszcze HDMI, wiec nie wiem czy dobrze podpowiem, ale moze w przypadku ATi trzeba zmienic zrodlo sygnalu w ustawieniach dzwieku? tam gdzie jest wyjscie masz pewnie ustawionego Creativa, to przestaw na ATi HDMI Audio i powinno grac, ale to tylko moj pomysl. Ja wylaczylem audio na radku.

 

 

Mam rowniez pytanie, na ile wartosci pokazane przez GPUTool, gdy klikniemy dla rdzenia i pamieci FindMAX, sa prawdziwe, ze to juz max?

 

Yogi czy ty w ogóle czytałeś mojego posta oraz widziałeś screena??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi czy ty w ogóle czytałeś mojego posta oraz widziałeś screena??

tak :damage_wall: zgapilem sie, bo jeszcze nie przywyklem do wygladu opcji w W7. Jak rozumiem kabelek masz podpiety? Jesli tak, to wyglada na to, ze karta/driver nie wykrywa podlaczenia.

 

a probowales wylaczyc kompa, podpiac kabelek i odpalic do razem z podlaczonym kabelkiem i wlaczonym TV, czy co tam podlaczasz? Czasami to pomaga.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko... a mianowicie mam kartę Sapphira 4890 NEW EDITION ( http://www.sapphiretech.com/presentation/p...d=277&lid=7 ).

 

I co mnie nurtuje to fakt iż GPU-Z pokazuje Default Clock na poziomie 870/1050 jak rowniez Radeon Bios Editor.

Wg specyfikacji na stronie producenta ma ona taktowania 850/975 i takie też ustawia sterownik Catalyst.

Skad sie biorą ów rozbieżności ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :damage_wall: zgapilem sie, bo jeszcze nie przywyklem do wygladu opcji w W7. Jak rozumiem kabelek masz podpiety? Jesli tak, to wyglada na to, ze karta/driver nie wykrywa podlaczenia.

 

a probowales wylaczyc kompa, podpiac kabelek i odpalic do razem z podlaczonym kabelkiem i wlaczonym TV, czy co tam podlaczasz? Czasami to pomaga.

yogi znowu musze cię skrzyczeć :P

 

niestety mój drogi kolego karta hd4890 nie ma portu S/PDIF na PCB

 

oto zdjęcia karty:

http://www.goodgearguide.com.au/review/pc_...13534/images#cb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wyrzuca DVI ?

NIe rozumiem zapytnia lecz jeżeli ci chodzi o port to dla wyjaśnienia ja chcę przesłać dźwięk poprzez kartę graficzną do złączki DVI>HDMI(przejściówka) potem kablem HDMI do TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem zapytnia lecz jeżeli ci chodzi o port to dla wyjaśnienia ja chcę przesłać dźwięk poprzez kartę graficzną do złączki DVI>HDMI(przejściówka) potem kablem HDMI do TV

A jaka masz przejciowke ta ktora byla dolaczona do karty? Mialem tan sam problem na nie orginalnej przejsciowce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wiadomo tutaj jest twój problem, wiem bo już to przerabiałem zakupiłem oryginalną przelotkę od ati na allegro i teraz wszystko gra. Problem z tym ze jest bardzo słabo dostępna.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko wiadomo tutaj jest twój problem, wiem bo już to przerabiałem zakupiłem oryginalną przelotkę od ati na allegro i teraz wszystko gra. Problem z tym ze jest bardzo słabo dostępna.

możesz zrobić zdjęcie swojej przejściówki?? bo chciałbym zobaczyć czym się różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta od ati nie ma wszystkich pinów w dvi i podobno ma pozamieniane przewody żeby dźwięk mógł iść przez hdmi. Testowałem przejściówki z wszystkimi pinami od palita 8800gt i bez wszystkich pinów od zotaca 9600gt i nie działało. Fotkę dam wieczorem bo akumulatory się ładują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuje zakup HD4890 ale nie wiem jakiego wybrać.. heh

 

Chcę żebyście pomogli mi w wyborze, kupić referencyjną czy z fabrycznym OC, ale taka może być znowu prawie 200zł droższa

Mam dość duże braki jeśli chodzi o podzespoły komputerowe więc liczę na Was.

 

Shapphire?

XFX?

PALIT?

MSI?

a może Connect3D?

 

Za odpowiedzi z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi cena/jakosc to chyba ta wersja jest dosyc dobrze dostepna i oplacalna his 4890 w komputronik

Ten HIS ma standardowe zegary a cena nie najniższa.. Podobno świetne chłodzenie ma Sapphire Vapor-X, a wysoką wydajność HIS Turbo+ Ale są mało dostępne... HIS w ogóle... Po za tym zależy mi na wyjściu HDMI..

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=23082 -

 

A co myślicie o tej? Miał ktoś z nią styczność? Jak dla mnie to ona nawet wygląda na głośną, a jak jest w rzeczywistości?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=21525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego HIS-a z Komputronika to bym się zastanowił. Mam właśnie takiego i cewki niemiłosiernie piszczą :( Poza tym jeszcze 2 dni temu kosztował jakieś 680zł, a dziś juz ponad 700zł. Yogi pisał, ze ma referenta (tego droższego) i jemu nic nie piszczy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HIS Turbo i jakos nie moge narzekac ani na cewki, ani na wentyl - jak na referenta jest cichy.

Cześć. Więc ten Twój Radeon ma taktowania 900 dla rdzenia i 4000 dla pamięci tak?

One kosztują około 730zł..

 

Orientujecie się może jak wypada ta karta? http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=21525

Jest tańsza ale ma niższe zegary...

 

Widziałem jeszcze jedną z Club3D 950/4200 na Allegro za 639zł ale teraz nie mogę jej już znaleźć.. Wiecie coś o niej?

 

Dodam, że była to wersja SUPERCLOCKED EDITION

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mar95P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twojego linku nie da sie wejsc.

 

Co do wersji Super kreconych, raczej juz takich nie bedzie. jesli sa to tylko na polkach sklepowych. swoja kupilem w wakacje w Kompu za 769,-

Porownanie pomiedzy wersja zwykla a fabrycznie krecona, widzialem gdzies na necie. poszukaj testow XFX Black Edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twojego linku nie da sie wejsc.

 

Co do wersji Super kreconych, raczej juz takich nie bedzie. jesli sa to tylko na polkach sklepowych. swoja kupilem w wakacje w Kompu za 769,-

Porownanie pomiedzy wersja zwykla a fabrycznie krecona, widzialem gdzies na necie. poszukaj testow XFX Black Edition.

Poprawione.

 

Poszukam testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HIS ma standardowe zegary a cena nie najniższa.. Podobno świetne chłodzenie ma Sapphire Vapor-X, a wysoką wydajność HIS Turbo+ Ale są mało dostępne... HIS w ogóle... Po za tym zależy mi na wyjściu HDMI..

ma hdmi, komputronik robi jak proline, karta w ofercie ma dvi x2 + tv-out, a klient dostaje hdmi + vga + dvi

 

wersje mocno krecone maja rowniez mocno podniesiona cene :wink:

 

piszczenie cewek moze ci sie trafic na kazdej karcie teraz, nie ma wyjatkow, pozatym nawet jak karta nie piszczy to moze zaczac :lol: akurat w tym HIS-ie piszcza, ale ciszej niz glowica dysku pracuje, trzeba sie mocno skupic zeby je slyszec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma hdmi, komputronik robi jak proline, karta w ofercie ma dvi x2 + tv-out, a klient dostaje hdmi + vga + dvi

 

wersje mocno krecone maja rowniez mocno podniesiona cene :wink:

 

piszczenie cewek moze ci sie trafic na kazdej karcie teraz, nie ma wyjatkow, pozatym nawet jak karta nie piszczy to moze zaczac :lol: akurat w tym HIS-ie piszcza, ale ciszej niz glowica dysku pracuje, trzeba sie mocno skupic zeby je slyszec

Więc chyba nie ma co kombinować i brać tego HISa.

 

Dzięki za odpowiedzi, pozdrowionka i Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...