Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Mój giguś wrócił z naprawy i szanowni testerzy na serwisie gigabyte nie widzą problemu z cewkami przez co nadal mam śpiewającą kartę ;/ Nie zna ktoś jakiegoś sposobu na uciszenie który nie będzie się wiązać z utratą gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój asus 4850 pojechał znów na serwis( nigdy więcej asusa, to w temacie serwisu)

 

Chce kupić SAPPHIRE HD4890 1GB DDR5 PCIE (New Edition) clik

Czy ktoś ma może w/w kartę (czytałam post clik), chodzi mi najbardziej o kulturę pracy i czy nie ma ona tendencji do śpiewu.

Edytowane przez lian-li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój asus 4850 pojechał znów na serwis( nigdy więcej asusa, to w temacie serwisu)

 

Chce kupić SAPPHIRE HD4890 1GB DDR5 PCIE (New Edition) clik

Czy ktoś ma może w/w kartę (czytałam post clik), chodzi mi najbardziej o kulturę pracy i czy nie ma ona tendencji do śpiewu.

kazda karta ma. to czysta loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie mialem taki problem z gtx'em 260, piszczal niemozliwie, oddalem na niezgodnosc towaru z zamowieniem (brak tv-out) i na szczescie sie udalo, teraz mam his 4890, nie piszczy prawie wcale, w atitool jak dam stress test to minimalnie cos tam slychac, ale na 3dmarkach cisza i spokoj :wink:

 

Więc chyba nie ma co kombinować i brać tego HISa.

 

Dzięki za odpowiedzi, pozdrowionka i Wesołych Świąt!

upewnij sie jeszcze najwyzej, te karty sa w wielu salonach komputronika, nie musisz zamawiac, ew od handlowca informacji zaczerpnij jakiej masz sie spodziewac :wink: ale ja tak dostalem jak napisalem wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam maly problem a mianowicie kupilem 4890 HIS i ta karta ma 2 wejscia na zasilanie 6 pin i 8 pin a teraz nie wiem czy trzeba podlaczyc jedno czy dwa zasilania?? z zasilacza mam kabel 6pin z opisem pci-e i 6pin+2 z takim samym opisem pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wpadła mi w łapki Sapphire Radeon HD4890 1GB Vapor-X OC .

poziom pracy chłodzenia i wentylatora bardzo wysoki ale OC masakra najlepiej sami zobaczcie .

Recenzja-Sapphire Radeon HD4890 1GB Vapor-X OC

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Dziś omówię pokrótce taki fajny temat : Cross-SLi PhysX

 

temat znalazłem tutaj :PcLab.pl - Cross-Sli PhysX

 

wzorowałem się na nim.

 

Dla niewtajemniczonych: polega to na tym iż jeżeli masz płyte główną z niewykorzystanym portem PCIE a masz karte ATi i nie możesz uzyskać efektów PhysX (które sa dostępne tylko dla kart Nvidia) możesz połączyć (niedosłownie) 2 karty graficzne z czego twój Ati będzie kartą główna tak jak wcześniej a np 8600gt lub wyżej (nie polecam kart niższych klas) będzie pracować tylko jako karta PhysX

 

Owną Hybryde stworzyłem na :

Intel Q6600 G0 @ 3200 x8 lecz pokazuje 3600

Scythe Mugen + Zalman ZM-STG 1

Gigabyte EX38-DS4

OCZ Reaper 2x2GB 1066mhz cl5

HD4890 + 8600Gt

Windows 7 Ultimate x64

Ati Catalyst 9.12 Hotfix

Nvidia 188.22 WHQL

PhysX - najnowszy

 

a teraz kilka linków oraz zdjęć:

 

CPUZ:

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=897635

FluidMark:

http://www.ozone3d.net/benchmarks/score.ph...1ebc45098a0613d

 

Dołączona grafika

 

Gra Batman Arkham Asylum

Dołączona grafika

 

oraz filmik z YT (nie mój):

http://www.youtube.com/watch?v=nCFsQYQnygA

 

 

Zapraszam do dyskutowania oraz testowania:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o 4980 i czytam, już mam wszystko poukładane i ostatnie pytania.

 

Planuję kupić referenta od His (coś w okolicach 700pln, w różnych sklepach) i do tego Accelero S1v2 (80-90pln), na to fander 120 i jakaś

80 na sekcję zasilania. Ma to ktoś tak połączone?

 

 

Wejdzie S1v2 na to?

Według specyfikacji powinno.

 

Powinno być wydajniej, taniej i ciszej niż kupowanie wersji vapor-x za około 800pln.

 

Mam rozumieć że referent pozwala na modyfikację napięć przez soft, tak jak to bylo w 1950xt, które było moim ostatnim ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój asus 4850 pojechał znów na serwis( nigdy więcej asusa, to w temacie serwisu)

 

Chce kupić SAPPHIRE HD4890 1GB DDR5 PCIE (New Edition) clik

Czy ktoś ma może w/w kartę (czytałam post clik), chodzi mi najbardziej o kulturę pracy i czy nie ma ona tendencji do śpiewu.

Ja mam, nic nie śpiewa i jest cicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mój asus 4850 pojechał znów na serwis( nigdy więcej asusa, to w temacie serwisu)

 

Chce kupić SAPPHIRE HD4890 1GB DDR5 PCIE (New Edition) clik

Czy ktoś ma może w/w kartę (czytałam post clik), chodzi mi najbardziej o kulturę pracy i czy nie ma ona tendencji do śpiewu.

Miałem wersje o taktowaniu 850/975, (co ciekawe gpu-z podawał 870/1050 również też tak tez bylo w programie do flashowania a i tak Catalisty ustawialy referencyjne zegary,a OC rdzenia konczyl sie w granicach 935Mhz). Natomiast nie spodobało mi się że podczas gry wentylator raz zwalniał raz przyśpieszał. np. w MW2 biegało się hipkiem to było stosunkowo cicho, przykładałeś giwerkę do oka i już wiatrak wchodził na wyższe obroty, by potem znowu zwolnić. Wiem wiem, można sobie ustawić w programie do flashowania jak ma pracować wentylator ale sam fakt :)

Edytowane przez woojtekn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Pewnie takie pytanie już na forum padło z 10 razy ale za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzie więc w razie co proszę o podanie linku i uwalenie tematu ;)

 

Pytanie jest następujące

Zakupiłem Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X z wyjściem HDMI między innymi po to żeby móc oglądać filmy na plazmie bez pierdzielenia się z masą kabli. Miałem podłączyć kompa do TV jednym kablem HDMI i z głowy. No i oczywiście wszystko jest ok karta wymiata, obraz po HDMI wypuszcza świetny ale dźwięku ni *uja.

Działam pod WinXP i w panel sterowania ->dźwięki i urz. audio->audio nie mogę wybrać innej opcji niż zintegrowana na p5ql/epu karta dźwiękowa.

Taki zupełnie zielony w temacie nie jestem więc co mogłem posprawdzałem, dodam że instalując grafikę musiałem zmienić slot katy FireWire która od tej pory nie chce mi się zainstalować mimo podawania sterów i dodatkowo w managerze urządzeń mam jedno nie rozpoznane urządzenie (może właśnie dźwięk na karcie) którego w żaden sposób nie mogę rozpoznać i zainstalować.

 

Co robię źle, co powinienem sprawdzić ?

 

Dzieki za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam taka przejsciowke allegro.pl karta ma wyjscia hdmi, dvi, vga, podpinam ja pod vga, telewizor (stary curtis) przez euro -> s-video i z drugiej strony do karty graficznej jest s-video, na starym 3850 dzialalo to bez zarzutu, ale na tej przejsciowce nie chce, podpinam s-video do niej i calosc na vga i nie da sie obrazu przeniesc, pomozecie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zmienilem zasilacz i karte graficzna na widoczne w sygnaturce na platfromie Windows 7.

Niestety zaobserwowalem cykliczne BSOD podczas grania w COD: Modern Warfare 2.

 

Po zdebgowaniu widac jedynie wskazania na DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL bez zadnych innych szczegolowych informacji.

 

Zauwazylem takze ze BSOD wystepuje czesciej gdy gra hula w FullHD, po przestawieniu na HD dzieje sie to znacznie rzadziej.

 

Jesli idzie o ttemperatury to zarowno, procesor jak i poszczegolne sektory karty graficznej nie zbilizaja sie do niebezpiecznych temperatur (dobre chlodzenie + dobrze wentylowana buda)

 

Poczatkowo myslalem ze winny moze byc mocno przekrecony procesor, wiec przetaktowalem go na nizsze wartosci, na ktorych nigdy nie bylo z nim problemu (@3.6Ghz - obnizyc bardziej, lub dac na domyslne zeby go wykluczyc?)

 

BSOD wystepuje jedynie podczas grania, co wiecej komputer przechodzi testy stabilnosci zarowno forsujac grafike w FurMarku jak i CPU w Everescie i Prime95

 

 

Prosilbym o jakies rady, czy winne sa sterowniki grafiki (aktualnie najnowsze Catalist 9.12 + najnowszy Hotfix, dodam jeszcze ze grafika nie jest podkrecona), system czy sama gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Wlasnie zamowilem XFX 4890. Mam pytanie czy moja 8800 GTS G80 da sie wykorzystac jako karte fizyki w moim pudelku?

/// znalzlem juz odpowiedz =]

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@detritus

zainstalowałeś sterownik do kodeka audio wbudowany w 4890 ?

Na płycie był tylko all in one install pack który zainstalowałem, potem sciagnąłem i założyłem najnowsze catalysty i dalej nie działa spróbuję jeszcze 9-12_xp32-64_hdmiaudio.exe i napiszę czy zadziała:)

 

A system to XP 32

pozdr

Edytowane przez detritus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z Was taka karte: 1GB XFX HD 4890 OC. Kupilem i bede w posiadaniu za dwa dni. Jakie jest na niej chlodzenie? Pytam bo w sieci jest wiele fotek z roznym chlodzeniem na niej.

 

Aha zapomnialem jesli wgram do karty bios np od asusa to wind bedzie wykrywal karte XFX czy asusa? zmiana biosu zmienia cos w tej kwestii?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy temperatura ok 60 stopni idle i ok 90 w stresie (np po 10 min furmarka) jest nienormalna? karta nic sypie artefaktami, nie zawiesza sie, a pytam profilaktycznie :wink: jaka jest dla tych radkow "niebezpieczna"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie idle 43-45C, stress max 64C, przy 65C rozkręca wiatrak. Mówię o grach, marka nie puszczałem. Odnośnie piszczenia cewek co pytałem wcześniej to już sie powoli przyzwyczajam, daję głośniej efekty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie idle 43-45C, stress max 64C, przy 65C rozkręca wiatrak. Mówię o grach, marka nie puszczałem. Odnośnie piszczenia cewek co pytałem wcześniej to już sie powoli przyzwyczajam, daję głośniej efekty ;)

no wiec bardzo duza roznica, a niby to chodzenie takie dobre mialo byc, pogralem troszke dluzej dzis (2 godz) i utrzymuje sie w granicach 80-85 st, idle 55-60, sam nie wiem, uszkodzona? obudowe mam z obiegiem powietrza (120 mm wylot + 80 mm wlot)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za nalepka na karcie informujaca o usunieciu jakiegos 'filmu' przed zyciem? :huh:

jakbys napisal oryginalny napis, a nie tlumaczenie, to moze ktos by wiedzial o czym mowisz... podejrzewam, ze chodzi o folie ochronna na naklejce firmowej na chlodzeniu, ale to tylko moje domysly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remove Protective film before use - oryginalny text

 

Przezroczysta nalepka na chlodzeinu karty.

no jest taka, duza, na calej plastikowej obudowie chlodzenia, nie mam jej od poczatku, czytalem komnetarze na komputroniku odnosnie tej grafy, i kilka osob podaje temperatury ponizej 70 st... sam nie wiem, co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...