Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno XFX BE. Ja mam szmaragdowa od HIS`a.

Nie tylko XFX BE:

 

Dołączona grafika

 

Czy mam tez ekran miga co jakis czas?

 

Narazie tylko z CCC 950/1000 MAx 65C

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Pewnie takie pytanie już na forum padło z 10 razy ale za cholerę nie mogę znaleźć odpowiedzie więc w razie co proszę o podanie linku i uwalenie tematu ;)

 

Pytanie jest następujące

Zakupiłem Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X z wyjściem HDMI między innymi po to żeby móc oglądać filmy na plazmie bez pierdzielenia się z masą kabli. Miałem podłączyć kompa do TV jednym kablem HDMI i z głowy. No i oczywiście wszystko jest ok karta wymiata, obraz po HDMI wypuszcza świetny ale dźwięku ni *uja.

Działam pod WinXP i w panel sterowania ->dźwięki i urz. audio->audio nie mogę wybrać innej opcji niż zintegrowana na p5ql/epu karta dźwiękowa.

Taki zupełnie zielony w temacie nie jestem więc co mogłem posprawdzałem, dodam że instalując grafikę musiałem zmienić slot katy FireWire która od tej pory nie chce mi się zainstalować mimo podawania sterów i dodatkowo w managerze urządzeń mam jedno nie rozpoznane urządzenie (może właśnie dźwięk na karcie) którego w żaden sposób nie mogę rozpoznać i zainstalować.

 

Co robię źle, co powinienem sprawdzić ?

 

Dzieki za pomoc

pozdrawiam

Cytuje sam siebie bo od pytania minęło troche czasu.

 

Karta działa z dźwiękiem ale cała naprawa splotła się z reinstalką systemu (XP 32) więc tak na prawdę nie wiem co było źle poprzednim razem...

 

 

Ale jeszcze jedno bardzo ważne pytanie się pojawiło - od kiedy mam tą nową grafikę - Sapphire Radeon HD 4890 Vapor-X !024Mb GDDR5 czasem przy grze restartuje mi się komp - było tak przy poprzednim XP jest tak teraz. Jak na razie stało sie to w 2 grach COD MW2(stary system) i The Saboteur (nowy sys.) Komp robi dziwną akcję bo w w pewnym momencie następuje reset, włączają się wszystkie wiatraki na max trwa to i dopóki nie wyłączę mu zasilania albo ręcznie (przyciskiem znaczy) nie zresetuję

 

Co to może @##^*# byc?? :huh: :mur:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz po jakim czasie jest ten zwis, jakie temperatury gpu (w gpu-z masz komplet odczytów). Czy przed zwisem masz przekłamania obrazu czy po prostu wszystko znika i jest czarny ekran? Czy w innych grach jest to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz po jakim czasie jest ten zwis, jakie temperatury gpu (w gpu-z masz komplet odczytów). Czy przed zwisem masz przekłamania obrazu czy po prostu wszystko znika i jest czarny ekran? Czy w innych grach jest to samo?

Zwis jest różnie czasem w tym samym miejscu gry a czasem sam z siebie bez żadnego sygnału, zrzut temperatur z GPU-Z :

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zainstalowałem Star Wars The Force Unleashed i tez w konkretnym momencie gry sie wywala z tym że nie zawiesza kompa tylko w ułamku sekundy wychodzi do windowsa - bezpośrednio z gry na pulpit (zabija proces??) i koniec, mogę sobie dziać w windowsie.

 

Nie robię nic w kierunku OC

Temperatury sprzętu są chyba ok - przesyłam

Dołączona grafika

 

żadnych artefaktów podczas grania nie mam, żadnych przycinek nic, po prostu bez uprzedzenia zwis:) :huh:

tak jak napisalem komputer sie resetuje tyle że zatrzymuje się w momencie maksymalnego rozkręcenia wiatraków.

Jeszcze pytanie - Jak sprawdzić czy zasilacz dobrze funkcjonuje?? Ten który mam to zasilacz

Pozdr i fajnego nowego roku :)

Edytowane przez detritus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: czym chłodzisz tego E4500, że masz 29C? Czemu tak mało zakładek odnośnie wskazań z gpu? Ja mam kilkanaście. Spróbuj odkręcić trochę zegary pamięci na grafie. No i przede wszystkim jaka temp gpu podczas stressu? Bo tu widze idle (240MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: czym chłodzisz tego E4500, że masz 29C? Czemu tak mało zakładek odnośnie wskazań z gpu? Ja mam kilkanaście. Spróbuj odkręcić trochę zegary pamięci na grafie. No i przede wszystkim jaka temp gpu podczas stressu? Bo tu widze idle (240MHz).

W zasadzie to sam jestem w szoku :) proca prawie nie chłodzę mam założony boxowy wiatrak który działa jak suszarka i zmieniam w poniedziałek :)

Zakładek mam tyle i nie wiem jak zrobić żeby było więcej.

co do stressu zrobię test i podeśle wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@detritus: jak suszarka to się nie dziwię, że tak chłodno :D ale to już OT

Ryzyk fizyk z tym mirchem, co z tego że masz fvat jak np. firma się zwinie za rok i zostaniesz z palcem w..? lepiej chyba szukać okazji z normalną gwarą - ja trafiłem 2-tygodniowego hisa z gwarą w komputronie (chybiony prezent mikołajowy) i mam spokój, a dałem 560zł. z wysyłką. Fakt, że szukałem 3 tygodnie, ale opłaciło się.

Pytanie do ludzi co mają Hisa: jakie max temperatury osiągacie na "podzespołach zasilających-podających napięcie"? U mnie pod Boinc dochodzą do 94-95 nawet ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem =/

 

Odpalam HAWX"a lub Crysis'a i po jakims czasie mam freeza. Zamykam gre i wracam do pulpitu wszystko wporzadku.

Grafa na defaultach i temp w normie. Stery najnowsze z hotfixem. Winda 7 testowa wersja.

 

Jakies pomysly lub sugestie?

 

W ustawieniach gry HAWX nie mam dostepnej zakladki odnosnie grafy Dx10 to norma?

Edytowane przez Vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o HD4890 od HIS-a z niereferentem Icooler x4? warto brać tą karte, mogłby mi ktoś coś o niej powiedzieć, czy moze lepiej GTX 260 216Core? wiadome do gierek to wszystko, mialo by to chulać na i5 750, 2x2gb 1333Mhz, msi p55 gd65, enermax pro82+ 625W wd black 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego HIS-a. Jedyne co mi przeszkadza to temperatury (powyżej 65C włącza się suszarka ;/) i piszczące cewki, ale do tego zdążyłem się przyzwyczaić już. Generalnie jak to się przyjęło porównywać to gtx 260=4870, a 275=4890. Nvidia ma cuda i physx. Ja kupiłem 4890 bo natrafiłem na dobrą cenę, ale skłaniałem się do gtx-a, który jest tańszy parędziesiąt złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzieki za odp, czyli mogę zamiast tego HD4890 od Hisa <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> od Gainward GTX725? golden sample? czy już lepiej tego radka? jaką polecicie karte do 750zł załużmy?, Bo waham się miedzy tymi dwoma. Albo od tego samego producenta GTX260, bo szczerze mowiąc chciałbym ciupnąć w GTA IV na rozdzialce 1650x1080 na high chociaż :)

Edytowane przez RafalJDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisali że Power Color to lekki shit jeśli chodzi o podkręcanie.

Ja róweniż niedlugo kupuję tą kartę, wybiorę eferenta od shaphira, może His'a.

 

Dołóż do tego Accelero S1 v2 i 120mm wiatrak, albo 2 i będzie cicho i chłodno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzieki za odp, czyli mogę zamiast tego HD4890 od Hisa <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> od Gainward GTX725? golden sample? czy już lepiej tego radka? jaką polecicie karte do 750zł załużmy?, Bo waham się miedzy tymi dwoma. Albo od tego samego producenta GTX260, bo szczerze mowiąc chciałbym ciupnąć w GTA IV na rozdzialce 1650x1080 na high chociaż :)

Ja na tej karcie niekreconej gram w Crisisa w 1600x1200 full detalach =] fps jakos ok 35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma artefaktów, więc karta działa poprawnie. Jak się zaczną artefakty/resety/zwiechy to wtedy oddaj na gwarancje.

jaka temp jest niebezpieczna dla tej karty? bo patrzac na CCC to nawet 100-110 nie powinno nic robic (90 mam lekko za polowa skali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to sam jestem w szoku :) proca prawie nie chłodzę mam założony boxowy wiatrak który działa jak suszarka i zmieniam w poniedziałek :)

Zakładek mam tyle i nie wiem jak zrobić żeby było więcej.

co do stressu zrobię test i podeśle wyniki

Update :

Wiatrak zmienilem na Tacens Gleus Extreme i jest duuuuużo ciszej:)

A co do karty to okazyje sie ze po prostu Sapphire wypuścił wadliwą partię i oddałem do serwisu, mam nadzieję ze za max tydzień dostanę nową:)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomozcie :D w idle 58 st, stres 92 stopnie przy 80-85% szybkosci wiatraczka to jest przesada (tak mi sie wydaje) czy tak po prostu jest i to jest dobrze? nie mam zwiechow i artefaktow ale martwi mnie taki wynik (wskazania z gpu-z i ccc), wysylac na gwarancje? nie podoba mi sie ten stosunek temp/obroty tym bardziej, ze sporo posiadaczy tej grafy ma jakies 20 stopni mniej na odczytach...

 

ewentualnie co moze byc przyczyna? karta byla wsadzana w inny komp i dokladnie tak samo to wychodzi, zle nalozona pasta na gpu lub za wysokie napiecia z fabryki wyszly?

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomozcie :D w idle 58 st, stres 92 stopnie przy 80-85% szybkosci wiatraczka to jest przesada (tak mi sie wydaje) czy tak po prostu jest i to jest dobrze? nie mam zwiechow i artefaktow ale martwi mnie taki wynik (wskazania z gpu-z i ccc), wysylac na gwarancje? nie podoba mi sie ten stosunek temp/obroty tym bardziej, ze sporo posiadaczy tej grafy ma jakies 20 stopni mniej na odczytach...

 

ewentualnie co moze byc przyczyna? karta byla wsadzana w inny komp i dokladnie tak samo to wychodzi, zle nalozona pasta na gpu lub za wysokie napiecia z fabryki wyszly?

temperatura moze nie jest straszna, ale wydaje sie wysoka. zdejmij chlodzenie, przeczysc i naloz nowa paste. U mnie na referencie temp w stosunku do standardowej spadly o 3* :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomozcie :D w idle 58 st, stres 92 stopnie przy 80-85% szybkosci wiatraczka to jest przesada (tak mi sie wydaje) czy tak po prostu jest i to jest dobrze? nie mam zwiechow i artefaktow ale martwi mnie taki wynik (wskazania z gpu-z i ccc), wysylac na gwarancje? nie podoba mi sie ten stosunek temp/obroty tym bardziej, ze sporo posiadaczy tej grafy ma jakies 20 stopni mniej na odczytach...

 

ewentualnie co moze byc przyczyna? karta byla wsadzana w inny komp i dokladnie tak samo to wychodzi, zle nalozona pasta na gpu lub za wysokie napiecia z fabryki wyszly?

 

Nie wiem skąd macie tak wysokie temperatury. Ja pełen obaw kupowałem swoje XFX 4890 jak czytałem ten temat ale teraz przy wiatraku na max 62% miałem temperaturę max 70C a średnią temperaturę ok 64 C. ( grając w COD MW2) . Chyba macie strasznie gorąco w swoich budach i coś z przepływem powietrza jest nie tak .

Teraz jak to pisze ( po godzinie grania więc dobrze się wygrzał) w idle mam wiatrak na 43% i temperature 45 C .

Edytowane przez Adam71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd macie tak wysokie temperatury. Ja pełen obaw kupowałem swoje XFX 4890 jak czytałem ten temat ale teraz przy wiatraku na max 62% miałem temperaturę max 70C a średnią temperaturę ok 64 C. ( grając w COD MW2) . Chyba macie strasznie gorąco w swoich budach i coś z przepływem powietrza jest nie tak .

Teraz jak to pisze ( po godzinie grania więc dobrze się wygrzał) w idle mam wiatrak na 43% i temperature 45 C .

ja mam bude z 2 coolerami (wlot/wylot) kabelki wszystkie uporzadkowane takze raczej element zlej wentylacji wykluczam, tym bardziej, ze w innym kompie jest dokladnie tak samo

 

temperatura moze nie jest straszna, ale wydaje sie wysoka. zdejmij chlodzenie, przeczysc i naloz nowa paste. U mnie na referencie temp w stosunku do standardowej spadly o 3* :)

mam silver 5 ale nie chce narazie nic grzebac, bo karta ma miesiac i szkoda mi juz gwarancji

 

czym odczytac napiecia karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...