Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki podałeś powód reklamacji? Wysokie temperatury? Jestem ciekaw jak się sprawa rozwiąże.

Powiedziałem im że karta jest z wadliwej partii,którą sapphire wymienia, że komp się resetuje itd - przyjęli bez zająknięcia, było to w czwartek 7 - dziś dzwoniłem i jeszcze nic nie wiedzą - sklep nazywa się e-market i ma niezłe opinie w necie, mam nadzieję że uzasadnione ;)

Przypuszczam (i z resztą sami tak powiedzieli) że wysyłają to albo do hurtowni z której sami wzieli albo od razu do producenta - mają 14 dni roboczych na załatwienie sprawy ale liczę na to że wyrobią się wcześniej...

 

Do kompa wrzuciłem pożyczonego od kumpla Gforce i hula jak złe :)

 

Pozdrawiam i będę updatował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to powinno sie testowac konstrukcje referencyjne, a nie po przerobkach i tweakach. Test tez troche dziwny, ale moze to moje odczucie.

Na wyniki w grach nie ma to odbicia,sa testowane z zaleceniami NV / ATI Cylone w ogóle ma DF takie jak zaleca ATI.

W pomiarze temperatur jest na wykresach napisane jaki model itd.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy miał ktoś do czynienia z takim Radkiem HD 4890 ?

 

Dołączona grafika

 

Dokładnie to interesuje mnie głośność chłodzenia tej karty. Bo cena jest dość atrakcyjna i jeśli chłodzenie jest ciche to mam zamiar ją kupić.

 

Edit: A chłodzenie tego XFX 4890 ? Jest ciche ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na tym XFX jest niemal identyczne jak u mnie na HiS Icooler różni sie kolorem wentylatora i grafiką u mnie jest ciche ale kiepsko chłodzi tem. przy otwartej obudowie to prawie 90 stopni ale całkiem możliwe, ze mam coś skopane u mnie max obroty to 2% inni piszą, ze jest masakrycznie głośny i to by się zgadzało bo jak wymuszę 20% obrotów już się robi bardzo głośno, a o 100% nie wspomnę ja zmieniam chłodzenie na accelero s1 rev2 więc imo najlepsza opcja to brać najtańszą i zmienić na accelero + cichy wentylator 120mm

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na tym XFX jest niemal identyczne jak u mnie na HiS Icooler różni sie kolorem wentylatora i grafiką u mnie jest ciche ale kiepsko chłodzi tem. przy otwartej obudowie to prawie 90 stopni ale całkiem możliwe, ze mam coś skopane u mnie max obroty to 2% inni piszą, ze jest masakrycznie głośny i to by się zgadzało bo jak wymuszę 20% obrotów już się robi bardzo głośno, a o 100% nie wspomnę ja zmieniam chłodzenie na accelero s1 rev2 więc imo najlepsza opcja to brać najtańszą i zmienić na accelero + cichy wentylator 120mm

Ja mam takiego XFX i chłodzenie jest super. Ale trzeba użyć MSI Afterburner do regulacji . Ja mam w idle 40% i temperature ok 43C. W stresie mam max na 80% ale nigdy nie przekroczyłem 70C . Jest coś skopane w biosie i w 2d szaleją obroty . Głośniej robi się od ok 45 % .

Ogólnie jest cicho i chłodno i jestem nawet zaskoczony bo czytałem że jest głośno i gorąco .

Edytowane przez Adam71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś tego XFX HD 4890. Standardowo zegary ustawione były 870/975 zamiast 850/975, a to napawało optymizmem, ze uda się te 950 MHz na rdzeniu wycisnąć, ale niestety max to 930 MHz. Pamięci również słabiutko bo zaledwie 1025 MHz. Chłodzenie rzeczywiście jest ciche w spoczynku (nie przekracza 40 %), w czasie grania kręci się ponad 80 % i jest głośne, ale to mi za bardzo nie przeszkadza, bo dźwięki z gry je zagłuszają.

 

Jedyne co mnie niepokoi to temperatury. Rdzeń trzyma się całkiem nieźle bo w granicach 70'C pod obciążeniem, ale pamięci są gołe i mają ponad 85'C w stresie. Czy to nie za dużo ? Sekcja zasilania także nie jest niczym chłodzona i jest tak gorąca, ze nie można utrzymać palca.

 

Druga sprawa, to to, ze karta piszczy. Tylko pod obciążeniem i minimalnie, ale jednak piszczy. Czy to kwalifikuje się na wymianę gwarancyjną ? Bo jeśli tak to może bym dostał inny egzemplarz, który nie piszczy i kręci się trochę lepiej.

 

Edit: Już się dowiedziałem, że to nie jest temperatura pamięci, tylko kontrolera pamięci (GPU MEMIO). Ale to nie zmienia kwestii, ze chyba jest trochę za dużo.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie krecony 850/3900 w idle 50 w stresie 80-90, memio leci ponad 110, ale nic sie nie dzieje, dziala ciagle dobrze i nie ma zwiechow, choc wydaje mi sie ze te temp sa za duze, ale za porada jednego z uzytkownikow olalem temat na zasadzie - sie zepsuje to wymienie :wink:

 

pytanko przy okazji: dlaczego czasem przy dzialaniu furmarka predkosc gpu nagle mi spada z 850 na 500 mhz na gpu? :blink:

 

*edit*

 

Dołączona grafika

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej testować stabilność karty ? ATITool przechodzi przez ponad 30 min, tak samo Furmark, coś jeszcze powinienem włączyć by być pewnym taktów ? Może jakieś czułe gry ? Bo jak miałem HD3850 to bardzo czuły był Bioshock, GRID oraz FarCry 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też szaleją obroty w 2d, tak jak u Adama71 (między 0 a 56%). Oj nie bardzo mi się ta karta podoba. Chłodzenie w spoczynku szaleje, w stresie już bardzo głośne, a karta i tak się nieźle grzeje. Do tego kręci się słabiutko. Jestem skłonny ją odesłać, tylko nie wiem na co zamienić. Myślałem nad GTX 260 jakimś ale nie wiem jakim. Od Gainwarda/Palita z 2 wiatrakami jest podobno głośny nawet na 40 % w idle, a do referatów jakoś nie mam zaufania.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem to chłodzenie jest do [gluteus maximus]... jest ciche jak jest ustawione na 1-2% to jak u mnie było ale wtedy to juz nie za bardzo mozna to było chłodzeniem nazwać :lol: Zmień tak jak ja chłodzenie na accelero s1 rev2 + 120mm wentylator jest cisza i co najwazniejsze chłodno...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też szaleją obroty w 2d, tak jak u Adama71 (między 0 a 56%). Oj nie bardzo mi się ta karta podoba. Chłodzenie w spoczynku szaleje, w stresie już bardzo głośne, a karta i tak się nieźle grzeje. Do tego kręci się słabiutko. Jestem skłonny ją odesłać, tylko nie wiem na co zamienić. Myślałem nad GTX 260 jakimś ale nie wiem jakim. Od Gainwarda/Palita z 2 wiatrakami jest podobno głośny nawet na 40 % w idle, a do referatów jakoś nie mam zaufania.

Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. Obroty sam sobie ustawiłem przez MSI AFTERBURNER. Jak Ci piszczy to zmieniłbym zasilacz.

Mam ją 4 tydzień i żadnej zwiechy itp. Tylko ja nie kręciłem bo nie miałem takiej potrzeby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też szaleją obroty w 2d, tak jak u Adama71 (między 0 a 56%). Oj nie bardzo mi się ta karta podoba. Chłodzenie w spoczynku szaleje, w stresie już bardzo głośne, a karta i tak się nieźle grzeje. Do tego kręci się słabiutko. Jestem skłonny ją odesłać, tylko nie wiem na co zamienić. Myślałem nad GTX 260 jakimś ale nie wiem jakim. Od Gainwarda/Palita z 2 wiatrakami jest podobno głośny nawet na 40 % w idle, a do referatów jakoś nie mam zaufania.

ja mialem gtx-a 260 wczesniej od gainwarda, piszczal nawet przy ogladaniu filmow :D nie dalo sie z nim wytrzymac, na szczescie kupilem karte z innymi wyjsciami video niz chcialem i udalo sie oddac, nie przekonala mnie do siebie nvidia, a podobno wiele tych gtx-ow (nie tylko 260) ma wlasnie problemy z piszczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Adam71

 

To, ze karta piszczy to nie jest wina zasilacza. Mój Corsair ciągnął GTX280 i nie było problemu. To wina karty, ale to piszczenie było bardzo słabo słyszalne. Nie przeszkadzało mi to w niczym. Przeszkadzał mi za to wiatrak. W spoczynku można mu dać 30 % i będzie cicho, a temperatury nie przekroczą 50'C, ale w stresie powyżej 70 % robi się bardzo głośno i to na dłuższą metę jest bardzo irytujące. W grach akcji tego bardzo nie słychać, ale w takim Empire: Total War jest jeden głośny szum. DO tego niczym nie sa chłodzone pamięci i co bardziej mnie martwi sekcja zasilania, która rozgrzewa się do ogromnych wartości. Koszt Accelero S1 z wentylatorem 120 mm to ponad 100 zł. Jeśliby jeszcze karta się nieźle kręciła, a ona robi jedynie 930 MHz na rdzeniu. Odesłałem ją do sklepu i nie wiem na co zmienić. Waham się miedzy HD5770, a GTX260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, piszczenie nie zalezy od zasilacza

 

pytalem wyzej o obnizanie taktowania gpu do 500 mhz, dzis zauwazylem - gpu spada do 500 mhz po uspieniu kompa, a co najlepsze - zeby wrocilo w 3d na 850, wystarczy wcisnac ctrl alt del :blink: co to moze byc? stery najnowsze 10.1 + win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od kilku dni mam nowego kompa który ma w środku kartę PowerColor Radeon 4890 PCS+ (z chłodzeniem ZeroTherm). Wg. specyfikacji karty ma ona trochę podniesione taktowania względem referencyjnych konstrukcji czyli zamiast 850/900 ma 950/1050 (http://www.guru3d.com/article/powercolor-radeon-hd-4890-pcs-review/). Natomiast jak uruchamiam Catalyst Control Center a potem ATI Overdrive to na dole mam Current Values i dla GPU: 800 a dla Memory: 1000. Z tego co wiem to w 2D rdzeń zwalnia, ale co z pamięciami? Czy tu nie powinno być 1050?

 

 

EDIT:

 

Kwestia się rozwiązała. PowerColor ma dwie wersje modelu PCS. (1) PCS+, (2) PCS - obydwie mają chłodzenie ZeroTherm ale różnią się zegarami. (1) 950/1050. (2) 900/100. Ja po prostu mam tą drugą , czyli zwykłego PCS'a. :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KaczyXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KaczyXP

 

Możesz mi powiedzieć jak sprawuje się chłodzenie na tym Powercolor PCS ? Bo czytałem, ze jest głośne. To prawda ?

Kwestia punktu odniesienia :) Wcześniej miałem P4 3,0Ghz i+ Radeon X1950Pro na AGP - to dopiero była suszarka. Ten zestaw jest wg. mnie o niebo cichszy (teraz dopiero słyszę dyski - wczesniej myślałem że są bezgłośne ;)). W 2D karty nie słychać - zlewa się z szumem całego kompa. W 3D dźwięk jest wyraźnie słyszalny ale, podkreślam, jak dla mnie, nie przeszkadza. Zresztą, jak grasz to zawsze jakaś muzyczka leci w grze, czy to na głośnikach czy w słuchawkach a wtedy karty nie słychać bo ją zagłuszasz.

 

Nie mam niestety odniesienia do referenta ale z tego co czytałem na różnych serwisach (guru3d, tweaktown, itd), jest i tak cichsza.

 

A tu zrzucik z ATI - Overdrive. W 2D, temperatura i prędkość wiatraka. Tak jak pisałem - jak w 2D karty nie słyszę.

Dołączona grafika

Edytowane przez KaczyXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, a możesz mi powiedzieć jakie masz temperatury pod obciążeniem ? Bo XFX był bardzo głośny, a temperatury za ciekawe nie były. Wklejałem screena kilka postów wyżej. A pamięci mają radiatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, a możesz mi powiedzieć jakie masz temperatury pod obciążeniem ? Bo XFX był bardzo głośny, a temperatury za ciekawe nie były. Wklejałem screena kilka postów wyżej. A pamięci mają radiatory ?

Wieczorem sprawdzę jakie są temperatury pod obciążeniem (na razie nie mogłem). Co do pamięci - tak mają radiatory, na szczeście nie połączone z radiatorem rdzenia (więc rdzeń nie podgrzewa pamięci). Dodatkowo na sekcji zasilania są radiatory (dość spore) i całkiem nieźle dają radę, tzn. można spokojnie utrzymać paluchy na nich czego przy HIS iCooler 4890 zrobić nie mogłem.

 

EDIT:

 

Podczas 3dSmarka 2006:

Dołączona grafika

Edytowane przez KaczyXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio bawiłem się trochę w oc kompa, odpalałem różne testy itp. No i trafiłem na program OCCT, na którym postanowiłem z głupa zrobić GPU test. Ku mojemu zdziwieniu karta zdycha po 2-4 minutach testu wywala VPU Recover.. Komp w tej chwili lata na defaultowych ustawieniach i dalej to samo. Zastanawiam się czy jest to może wina tego programu ? Wszystkie inne aplikacje graficzne działają bez problemu 3d marki, gry itp.. Odpalam test GPU w OCCT temperatura grafiki rośnie w przeciągu 2 min do ~100 stopni C i zonk...

 

puszka

 

mobo: Gigabyte MA770T-UD3P

procek: AMD Athlon II X4 620

ram: DDR3 2x2GB PC12800 1600MHz

hdd: Samsung F3 500 Gb

zasilacz: be quiet! Straight Power E6-500W

grafa: Gigabyte Radeon HD4890 1GB

buda: CM Elite

 

 

Przetestowałem grafe innym softem GPUTool, Ati Tray tools na obu programach temperatura gpu wynosi ~90 stopni. Nie wywala się Vpu recover, ale po jakiś 30-40 sekundach testowania pojawiają się artefakty. I teraz pytanie, co jest nie tak ? mam się bać ? :}

 

Screen z Gpu-z (15 min testowania): http://www.smlw.pl/~zeciak/pure/zz.jpg

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...