Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, podejrzewam że grafa się przegrzewa mimo tego że temperatury nie są niepokojące, opiszę objawy.

 

Gram sobie w Mass Effecta 2 i nagle komp mi się wyłącza i włącza po chwili.Miałem już tak jakiś czas temu i myślałem że to może zasilacz -pisałem o tym, potem samo z siebie ustało.

Było to ze dwa miesiące temu, no i teraz nagle w zeszłym tygodniu znowu to samo.Zmniejszyłem takty grafiki do stockowych z 900/4000 na 850/3900 i przez kilka dni było ok (prędkość wentylatora ustawiam do grania zawsze na 52% jest cicho i wydajnie) no i nagle dziś znowu to samo, jak komp się wyłączył otworzyłem go, dotykam grafikę z tylnej strony pcb i gorąca, wcześniej za nią siedziała karta dźwiękowa teraz przeniosłem ją na port pci na dole pod grafiką tak żeby Katana owiewała tylną część pcb, no i odpalam znowu grę i po jakichś dwóch minutach to samo.

Potestuję teraz z wentylem rozkęconym na 100% (ale jest głośno wtedy).

Kompa czyszczę zazwyczaj raz na tyzień/dwa tygodnie z kurzu.

Ewentualnie mogę zdjąć chłodzenie i przesmarować rdzeń i mosfety ( GPU-Z nie pokazuje temperatur na nich w tej wersji grafy chyba nie ma tam czujników) ale zastanawiam się czy nie oddać jej w choolerę na gwarancję.

Temperatury tuż przed resetem (gpu-z log) to rdzeń 65 stopni i pamięci 72. Więc nie są duże (to przy wentylu na 52%) podejrzewam że może układ zasilania karty za bardzo się grzeje mimo tego że ma tak radiator.

Co o tym myślicie?

Wszystko w systemie Win 7 Home Prem oryginalny .

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żebyś wiedział, zrobiłem to wczoraj i wszystko jest ok.

Nie spodziewałem się żeto procek, stara pasta (Artic Ceramique) zaschła ,ostatnio z pół roku temu smarowałem.

Już jest ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom Feel 3 500w utrzyma te kartę? :P Chodzi mnie o to że na standardowych 850 resetuje po momencie grania w coś bardziej wymagającego. Obniżam taktowanie i jest ok. Tempy nie wykraczają po za 70 stopni. Standardowe chłodzenie cyclone. Also: przed momentem na 600 mhz rdzeń!! podczas gry w stalkera w menu się zresetowało. Toż to na 4850 na wyższym taktowaniu było w porządku. Możliwe że to przez 2 linie-pci=e które ta karta wymaga..

Edytowane przez Senseipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem HIS Radeona HD 4890. Zamontowałem na nim chłodzenie Scythe Musashi (wiatraki non stop na 100%). Tempy przy IDLE to 40 - 42* a przy stresie 55 - 57* (przy oc bez zmiany napiec na 925/1100). I tu pojawia się moje pytanie. Chce wkręcić kartę na 1GHz. Jakie dać napięcia żeby było w miarę bezpiecznie? (próbowałem na 1,35v 975MHz ale po włączeniu benchmark z FC2 odrazu pojawiło się kilka artefaktów na liściu, jak ktoś wie o co chodzi - to moim zdaniem najlepszy test na stabilność ). Do ilu można podbić napięcie żeby było dość bezpiecznie??

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem HIS Radeona HD 4890. Zamontowałem na nim chłodzenie Scythe Musashi (wiatraki non stop na 100%). Tempy przy IDLE to 40 - 42* a przy stresie 55 - 57* (przy oc bez zmiany napiec na 925/1100). I tu pojawia się moje pytanie. Chce wkręcić kartę na 1GHz. Jakie dać napięcia żeby było w miarę bezpiecznie? (próbowałem na 1,35v 975MHz ale po włączeniu benchmark z FC2 odrazu pojawiło się kilka artefaktów na liściu, jak ktoś wie o co chodzi - to moim zdaniem najlepszy test na stabilność ). Do ilu można podbić napięcie żeby było dość bezpiecznie??

Karta to Referent lub ma układ Voltera ? bezpieczne napięcie to nawet 1.45V tylko trzeba kartę schłodzić :) Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Przed:

Dołączona grafika

 

Test Po:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Strasznie sie ta karta grzeje, do tego jest glosna.. testowalem grafe po oc na 2 gierkach, NFS SHIFT - jakiejs szczegolnej roznicy nie zauwazylem, smiga na full jak do tej pory, za to na GTA IV wydaje sie byc "ciut" lepiej, zero przycinek, po mimo wyraznego ostrzezenia w gierce -ustawilem wszystko na maxa, .. i o dziwo dziala, oczywiscie testowalem to przez pare minut, nie wiem jak gra by sie zachowywala po np 2 godzinach.

Tak sie zastanawiam czy jest sens podkrecac ta karte bardziej, czy moze wrocic do starych zegarow i nie katowac jej zbytnio ;P

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione identycznie jak ty. wydaje sie typowe dla stockowego chlodzenia...

 

Używa ktoś najnowszych sterów? Są jakieś różnice?

 

mam nie zauwazylem problemow.

 

Co ważne wreszcie w anno 1404 mam normalne wyspy a nie czarne plamy. Nie jestem pewien czy to efekt patcha 1.2 czy sterow 10.2 Stawiam na stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4890 His Icooler X4 - Dwie Wersje ?

 

Witam..

 

czy dany producent może mieć dwie lub więcej wersji kart ??

wygląda że tak:

 

http://forum.pcformat.pl/thread-188019.html

 

http://www.tweaktown.com/reviews/2930/his_...ard/index3.html

 

chodzi mi o wyjścia..

 

DVI i D-SUB and HDMI :o

Edytowane przez acess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4890 His Icooler X4 - Dwie Wersje ?

 

Witam..

 

czy dany producent może mieć dwie lub więcej wersji kart ??

wygląda że tak:

 

http://forum.pcformat.pl/thread-188019.html

 

http://www.tweaktown.com/reviews/2930/his_...ard/index3.html

 

chodzi mi o wyjścia..

 

DVI i D-SUB and HDMI :o

oczywiscie, ja kupilem wersje z tv-out a dostalem z hdmi... wczesniej identyczna sytuacje mialem z gtx 260 choc tu akurat sie cieszylem bo oddalem piszczaca karte jako niezgodnosc towaru z umowa :D , chyba do sprzedawcow z tv-out nie docieraja juz karty

 

*edit*

 

ukazaly sie testy 5830 (nastepcy 4890) - zerknijcie, ciekawe, ciekawe... http://pclab.pl/art41145.html

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem płytę z gwarancji i ucieszony poskładałem kompa na standardowym chłodzeniu, żeby wiadomo było, że wszystko gra. No i q... nie gra. Po odpaleniu kompa, widzę kwiatki na ekranie... o ile w biosie da się coś zobaczyć, bo te "kropeczki, paseczki itd" są porozsiewane, to już winda ma ogromny problem, bo ciągle się coś przełącza. Jak dobrze myślę, to grafa się sp... i na gwarę nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem płytę z gwarancji i ucieszony poskładałem kompa na standardowym chłodzeniu, żeby wiadomo było, że wszystko gra. No i q... nie gra. Po odpaleniu kompa, widzę kwiatki na ekranie... o ile w biosie da się coś zobaczyć, bo te "kropeczki, paseczki itd" są porozsiewane, to już winda ma ogromny problem, bo ciągle się coś przełącza. Jak dobrze myślę, to grafa się sp... i na gwarę nie?

 

 

dokladnie .. sie wysypala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma podpięty telewizor pod grafę? Konkretnie chodzi mi o ustawienie dobrej rozdzielczosci na TV. Wcześniej na nvidii sprawa była prosta jak budowa cepa: wykrywałem drugi monitor, rozdzielczość dobierała się automatycznie, puszczałem film na pełny ekran i tyle. Kilka sekund roboty i można było usiąść do filmu. A na ATI? Za każdym razem trafia mnie $$#%% jak mam coś obejrzeć. Albo zmieniam rozdzielczość na monitorze, żeby pasowało do TV (ale i tak jest obcięte), albo wyłączam całkowicie monitor i tylko tv jest aktywny. Ale to dosyć utrudnia użytkowanie takie duetu, bo sprzęty są w innych pokojach. Znalazłem stronkę, gdzie niby wszystko jest ładnie opisane co i jak, ale jakoś to nie działa u mnie.

Jeśli ktoś ma jakieś rady/pomysły, to będę bardzo wdzięczny. Niestety teraz oglądanie jakiegokolwiek filmu (a raczej problemy z ustawieniem) doprowadzają żonę i mnie do szewskiej pasji ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV to LCD Samsung 32" HD Ready 1360x768, kabel dvi-hdmi (komp-tv). Próbowałem przepinać kabel do drugiego gniazda w grafie, ale też nic to nie daje. Generalnie problem jest z wykryciem telewizora, tzn. jest wykrywany poprawnie, ale jest problem z ustawieniem rozdziałki. Muszę stosować klonowanie obrazu z monitora na tv co kończy sie ucinaniem połowy. Wtedy zmieniam rozdzielczość na w miarę podobną co ma tv (1280x800) i jakoś to wygląda. Mam nadzieję, że wyjaśniłem mniej więcej co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

Witam, mam problem z XFX HD 4890, podczas grania w gry niezależnie od ustawionej rozdzielczości i detali są momenty, że gry się przycinają, temperatura karty nie przekracza 80 stopni, sterowniki to Catalyst 10.3a, taktowanie karty ustawione na 900/1000 - testowana stabilność, na domyślnym napięciu, dokładny model karty to XFX HD 4890 1024 MB DDR5 (HD-489X-ZSQC). Zauważyłem też, że na górnej stronie karty gdzie się nie znajduje chłodzenie w pewnym obszarze karty jest biała, lepiąca się warstwa jakby nacieku, od czego to może być? może to jest przyczyną? Reszta podzespołów jest następująca:

 

Athlon II X3 435 2,9 GHz@Phenom II X4 B35 3,4 GHz 1.35V

Asrock M3A770DE 1.40

Goodram 2 GB 1333 MHz CL9@CL7-7-7-20

Western Digital Blue 500 GB

XFX HD 4890 1 GB@900/1000

Fortron FSP400-60GHN 400W 80+ Bronze

Tacens Prior

Benq G2220HD

Windows 7 Home Premium 32 bit

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

framerate

 

NFS Shift, Dirt2 przecież to nie są wymagające gry, w Dirt2 w ustawieniach graficznych pisze, że mam 90 FPS więc jak to możliwe, że są miejsca w grze, że się gra przytnie?

może tylko HD 4890 od XFX ma takie problemy?

Edytowane przez marcin1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...