Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie. tak samo jak z kazdym innym sprzetem. przyklad. moj cep idzie na def vcore na prawie 3,7 a do 4,0 potrzebuje 1,4v xD. skalowanie sie zmniejsza. na poczatki +0,1v pozwoli na podniesienie zagara o 200mhz a pozniej zeby osiagnac 50 hmz wiecej trzeba bedzie dac drugie 0,1 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś program do kręcenia 4890 bo w Asusowskim smarcie mi się suwaki skończyły :D 990 def V :rolleyes: na 1 GHz się sypie <_< Amd GPU clock tool (0.9.8) nie dziala Riva 2.24 nie działa siedzę na Catach 9.3 jbc :)

 

Edit: Jednak tylko 980 bez zmiany V pamiątki 4500MHz :D na 4600MHz w 3D smarku lekki spadek wydajności :)

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Raczej stare od nowa, bo nowa na starych "nie może"/"nie powinna" być testowana.

Owszem , zgadzam sie tylko jest jeden problem - o ile ja sie orientuje to tworzy sie baze danych , baze wynikow i pozniej juz tylko mozna to wklejac. Problemem jaki pojawia sie przy twoim zalozeniu , ktore jest sluszne , jest dostep do sprzetu. Jesli nie maja "starszych" modeli tak walimy stare stery , jesli zas mamy ten sprzet tak wszystko idzie na nowych.

 

Swoja droga , 9.4 bety i nie tylko Kotor 2 dziala - o czym juz pisalem , ale u mnie AI w Crysisie pod DX10 tez.

 

W Proline Gigabyte zA 1039 - dostepny od reki we Wrocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ns5

 

Bajo Gongo :) wiesz co to ??

 

Szczerze Ci zycze zeby ci ta karta stabilnie chodzila z GPU 980MHz bez podnoszenie papu

ale raczej mozna sobie takie bajki pociskac na podworku .

No chyba ze stabilnosc dla Ciebie to jak jeden raz przeleci 3DMark06

 

dawaj wiecej papu i krec

jak po godzinie grania w Crysisa VHigh sie nie posypie to bedzie semi stable

 

 

Co Ja pitole ,przeciez ty wogole nei masz tej karty

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem , zgadzam sie tylko jest jeden problem - o ile ja sie orientuje to tworzy sie baze danych , baze wynikow i pozniej juz tylko mozna to wklejac. Problemem jaki pojawia sie przy twoim zalozeniu , ktore jest sluszne , jest dostep do sprzetu. Jesli nie maja "starszych" modeli tak walimy stare stery , jesli zas mamy ten sprzet tak wszystko idzie na nowych.

 

Swoja droga , 9.4 bety i nie tylko Kotor 2 dziala - o czym juz pisalem , ale u mnie AI w Crysisie pod DX10 tez.

Pewną pomocą może być też testowanie jednej starej karty na nowych sterach i dodanie wyników tego testu w różnych grach w celu określenia jak wpływa na daną serię nowy sterownik. Był by przynajmniej orientacyjny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ns5

 

Bajo Gongo :) wiesz co to ??

 

Szczerze Ci zycze zeby ci ta karta stabilnie chodzila z GPU 980MHz bez podnoszenie papu

ale raczej mozna sobie takie bajki pociskac na podworku .

No chyba ze stabilnosc dla Ciebie to jak jeden raz przeleci 3DMark06

 

dawaj wiecej papu i krec

jak po godzinie grania w Crysisa VHigh sie nie posypie to bedzie semi stable

 

 

Co Ja pitole ,przeciez ty wogole nei masz tej karty

Wow zazdrość :P

Karte mam i leci ładnie teraz już zwodowana 1035Mhz(1.45V)/~4800MHz :D nie wierzysz twoja sprawa :) w Crysis'a grałem Fur marka puszczałem 3D smarki tez i niby gra :) na Def V ostatecznie wyszło 970 ze stockowym chłodzeniem teraz może więcej :D musze cos jeszcze z pamięciami i sekcja zrobić bo w cieple dni przy 1.45V potrafi 125C osiągnąć w fur marku :blink: w grach sporo mniej :D

 

Masz i płacz :D 3258725[/snapback]

Ok, mialem nadzieje ze taki Swiftech MCW60-R2 albo D-Tek FuZion GFX 2 bedzie pasowal sadzac po tym zdjeciu.

http://img18.imageshack.us/img18/8295/4890vs4870.jpg

Swiftech wchodzi bez problemów tylko trza te gumki z BP zdjąć :)

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdoror a jak karta padnie to zapłacisz ? :lol: bo mi się jakoś nie widzi katować sekcji :wink: no cóż panowie nie wiedziałem ze jesteście aż tak ograniczeni... screen był po to co by udowodnić Panu Mario2k ze takie urządzenie posiadam no ale cóż wy nie macie i wiece lepiej :D Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No i mamy 1GHz na co dzień do tego "na powietrzu" :lol: pzdr

Zabawne jest to jak ludzie wierza w tej bajki :lol:

 

Wiesz , na zasadzie "kazdy tyle robi" , a pozniej albo na forach nie widac tego , ale widac - przy gwarancji :lol2:

 

Zreszta , czesc "madrych" bedzie to pewnie sprzedawac na zasadzie "zrobisz 1GHz na gpu , a to wydajniejsze od nV".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy 1GHz na co dzień do tego "na powietrzu" :lol: pzdr

wystarczy zalać wodą sekcje i spoko :P jak było zimniej to sekcja przy 1.45V miała 106C "tylko" :razz: ogólnie w grach jest zimniej tylko w fur marku tak gorąco :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

wystarczy zalać wodą sekcje i spoko :P jak było zimniej to sekcja przy 1.45V miała 106C "tylko" :razz: ogólnie w grach jest zimniej tylko w fur marku tak gorąco :unsure:

W grach? Znaczy sie w Crysisie? Odpal Clear Sky i pogadamy :D To grzeje mocniej niz Crysisi , znacznie mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie odnośnie chłodzenia 4890 ? karta to zwykły "Szafir"

 

edit:

OC bez ruszania V - 971/1166, dokładnie stabilność jeszcze nie przetestowana ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...