Skocz do zawartości
Nicolass

Ati Radeon HD4890 RV790 - Topowe 55 Nm Od Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Wentyl na 100% :D

 

Fur Mark chyba grzeje najbardziej.

@Ns5

Na tych taktach (970).... przejdzie pół godziny Fur Marka Stability Test w 1900X1200 MSAA= 12 ????? (komp za oknem :) )

mam monitor 1680x1050 wiec nie :P z tego co się w chłodne dni bawiłem to latało po 20 min bez problemu(więcej mi nie trzeba byle by w grach chodziło ok :razz: ) na 1035Mhz(1.45V) :) 1045Mhz lekkie arty :)

 

Firekage-Clear Sky

Nie posiadam tej gry bo mi się nie podoba :D zazwyczaj gram w 2 gry w których FPS jest ZAWSZE powyżej 60 ;) wiec na co dzień karta łazi na DEF :wink: raz na jakiś czas w coś innego pyknę ale to może ze 1-2 razy w tygodniu ;]

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam monitor 1680x1050

Nie szkodzi, odpali sie w oknie, oczywiście rozdzielczości nie zobaczysz ale obliczać będzie pod 1900X1200

 

Edit: zapraszam TU, pod spodem jest taki wykresik: "overclockability", widać że gęsto się robi między 975 a 1000 MHz

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma co liczyć na jakieś konkretniejsze testy kolegi, bo pewnie nie ma testu lub gry/coś mu się nie podoba/mama mu nie pozwala lub woła go właśnie na kolację* :lol:

 

*niepotrzebne skreślić

 

Jak ktoś ma jakieś życzenia co do testów to chyba lepiej uderzyć do Greg'a :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, ze nie ma co sie obawiac wysokich temperatur sekcji zasilania w furmarku. Sporo testow rozbilem z moja karta i kosci osiagaly/osiagaja 115'C. Karta zaczyna sypac warningami tylko przy 90'C GPU lub 100'C MEM. A sekcja zasilania, choc monitorowana - nie wzbudza podejrzen czujnikow :D

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage, Cemiczny Ali - może konkretniej bo z tego co czytałem 4890 spokojnie lata @970 a po vmodzie do 1ghz. Przy tym jest znacznie wydajniejszy na stock od 275 a po OC radek skacze w okolice 285 ale nie we wszystkich grach.

Zawsze piszecie że nVidia taka super, szczególnie Ali to podajcie konkretne zestawienia porównania testy nie wybiórcze gdzie w jednej grze akurat się trafiło ale przeciętne.

Zarzucacie chłopakowi który się boi Oc że nie podkręcił. Macie rację bo to śmieszne dawać screena bez Oc ;) ale to nijak nie wpływa na wartość overclockerską kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja mu nic nie zarzucam to raz. Dwa - ja mam ATI. Trzy - wiesz czym jest socjotechnika w formie "recenzji" oraz komentarzy w stylu "radek bo 1GHz jest w zasiegu reki"? Cztery - to jego karta , jego oc. Odnioslem sie tylko do faktu jak i Stalkera , ktory mocniej rozgrzewa. Piec - zycie weryfikuje oc. Sprawdzam , sledze sobie to juz 3 czy 4 lata. O ile na poczatku w recenzji moze pojsc lepsza sztuka (polecam watek o MSI i biosach w wersjach sklepowych...) o tyle z realem to nie ma wiele wspolnego , vmody zostaw. To samo jest z procami - pomijajac selekty to im dalej , tym nizej. Pamietam jak pisano o PDC - kazdy z palcem w d... 3.2GHz. Pozniej bylo 3GHz , a na koncu ludzie na tym Forum pisali i o 2.7. Zreszta , sam mialem i stanal mi na 2.84. Pozniej analogiczna sytuacja np. z Wolfami , pamietam tez oc 8600 i "kazdy 700-720" , gdy pozniejsze sztuki stawaly na 650 (moja). Teraz zas karmi sie nas belkotem o tym , ze zrobisz "se" 1GHz i masz wydajniejsza karte. Odpowiedz mi w jakich warunkach. Odpowiedz mi wreszcie czy bez wody i dodatkowych duzych wydatkow w ogole skorzystasz z tego w grach? Kolega wyzej pisal - wentyl 100%. O ile mu to dziala , nie neguje , o tyle to jest sport dla sportu bo nie wykorzysta tego ani w nocy , ani nawet w dzien bo zejdzie przez wentylator.

 

Konkretne linki? Malo tego w sieci. Pamietam jak sie tutaj podniecano modowaniem chlodzenia 4870 i pozniej - eee...na sekcji mam 115 i problemy. Zabawna rzecz bo znacznie wczesniej czytalem o tym samym problemie na zachodnich portalach , ale co ja tam wiem.

 

Swoja droga , zauwaz cos jeszcze - tutaj mimo , ze tematy maja po 200 stron (wyjatek 4890 - nowosc) tak ludzie wiedza co wiedza w obrebie tego co robia (oc) i nic ponadto , a pozwolisz mi chyba na to abym sie wypowiadal o tym co mnie po czesci bawi. To jest nota bene sprzet do grania , a pewnie z polowa ludzi w ogole nie wie jak to sie zachowuje w grach. Przyklad? Zagraj sobie w Splintera Pandore. Ciekawe czy zauwazysz pewien brak :D Powiedzmy tak - ja slucham muzyki , czesc osob jednak kabli :lol2:

 

Z tego co ja czytalem to Wolfy robia po 4.5GHz z palcem w d... :lol2:

 

Tak na powazniej - znacznie bardziej interesuje mnie (dlatego sledze) ile to podziala na takim oc , niz ile wycisnie punktow w Vantage :lol2: Pamietam pisanie : jak masz dobre napiecia i chlodznie to nie padnie samo z siebie. Pozniej zas watki , ktore temu przeczyly :D

 

W zasadzie czym jest dla mnie oc? Czyms co zwieksza wydajnosc tanich czesci. Czym jest oc drogich gratow? Nie odpowiem , jednak - czy kazdy z Was kreci po to bo mocy w Crysisie brakuje? Retoryczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*

Sporo masz racji. Poza tym, że im starszy proc tym gorzej lata, tak jest u Intela u AMD odwrotnie (przynajmniej w x2). Ale i phenomy II fajnie chodzą ok 6000mhz :D tylko w budzie mało kto robi więcej niż 3800 :D.

Jak to się ma do 4890?

No fakt, że ten 1GHz pewnie nieco nadmuchany ale jak widzisz wiele osób podkręca bez vmodów do 970 co w sumie jest dość wysokim OC i może zadowalać.

Na pocieszenie ci powiem, że jak sobie czytałem wątek o 8600gt/gts to też mógł bym przyjąć, ze kręci się wysoko, a owszem da się ją trochę podbić, ale cudów nie ma, wyżej niż mam w podpisie lecą już arty w trudnych testach. Jak ktoś tego nie widzi to pewnie jest dla niego wyższe OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wg. Was opłaca się w ogóle zmieniać 4870 na 4890?

Mam 4870 z 1 gb pamięci.

Osobiście wydaje mi się że sensu za dużego nie ma, myślałem o sprzedaniu swojego i kupieniu 4890 ale obecnie dokladanie kilku stów jest myślę ze bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy wg. Was opłaca się w ogóle zmieniać 4870 na 4890?

Mam 4870 z 1 gb pamięci.

Osobiście wydaje mi się że sensu za dużego nie ma, myślałem o sprzedaniu swojego i kupieniu 4890 ale obecnie dokladanie kilku stów jest myślę ze bez sensu.

Nie mowiac o tym , ze mialbys problem ze sprzedaniem tego Radka. Nowiutkie GTX260 leca za 710-730-750 zl (Galaxy , Gigabyte, Gainward) , a uzywane Radki stoja na Allegro za 600-650 i jakos tlumow nie ma. Ciebie ratuje 1GB , ale to zadne pocieszenie ani na forum , ani na Allegro.

 

Musialbys dolozyc minimum 300-350 zl za jakies 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, odpali sie w oknie, oczywiście rozdzielczości nie zobaczysz ale obliczać będzie pod 1900X1200

 

Edit: zapraszam TU, pod spodem jest taki wykresik: "overclockability", widać że gęsto się robi między 975 a 1000 MHz

wywala komunikat i nie może wyświetlić więcej jak 1680x1050 obojętnie czy full scren czy w oknie

1680x1050 AAx8 w okienku ponad 30 min :wink:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...a781926523.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dal bym linki do 3D smarków ale nie mogę wyników upublicznić zapewne ze względu ze nie widzi karty :) w 05 było troszkę ponad 28100pkt(E8500@4.6GHz karta 1035MHz/1200MHz) zapewne dało by się jeszcze coś wycisnąć bo artów jeszcze nie ma :D temp. fajne bo woda :D na standardowym chłodzeniu było max 1015/1170 i podnoszenie V nic nie dawało karta miała 80 stopni wiec czym niższa temp tym idzie więcej wycisnąć :D

 

E:chyba jednak max to 1050 na 1055 lekkie arty idą ciężko wyczuć :unsure:

E2: lecimy dalej :D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...d3737bbf18.html (FPS 27-53)

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage, Cemiczny Ali - może konkretniej bo z tego co czytałem 4890 spokojnie lata @970 a po vmodzie do 1ghz. Przy tym jest znacznie wydajniejszy na stock od 275 a po OC radek skacze w okolice 285 ale nie we wszystkich grach.

Zawsze piszecie że nVidia taka super, szczególnie Ali to podajcie konkretne zestawienia porównania testy nie wybiórcze gdzie w jednej grze akurat się trafiło ale przeciętne.

Zarzucacie chłopakowi który się boi Oc że nie podkręcił. Macie rację bo to śmieszne dawać screena bez Oc ;) ale to nijak nie wpływa na wartość overclockerską kart.

Nawet słowem nie wspomniałem o nV, ale lubisz wywoływać wilka z lasu :lol: Baa nawet nie napisałem, że rv790 to lipna karta. Gdybym teraz wybierał to danym przedziale (~£200) nie ma konkurencji, bo imo dopłacanie kilku funtów do 275 to krok wstecz, a bulenie za 285'tkę ponad trzy stówki w ogóle nie ma sensu. Pozostaje jednak kwestia grzania się tej karty (na referencyjnym)i o oc 1GHz (na co dzień) można sobie pomarzyć :wink: Z czasem pewnie o/c będzie spadać i osiągnięcie 900-950MHz będzie sukcesem. Pozostaje też kwestia nieszczęsnych sterowników, które to różnie potrafią działać :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet słowem nie wspomniałem o nV, ale lubisz wywoływać wilka z lasu :lol: Baa nawet nie napisałem, że rv790 to lipna karta. Gdybym teraz wybierał to danym przedziale (~£200) nie ma konkurencji, bo imo dopłacanie kilku funtów do 275 to krok wstecz, a bulenie za 285'tkę ponad trzy stówki w ogóle nie ma sensu. Pozostaje jednak kwestia grzania się tej karty (na referencyjnym)i o oc 1GHz (na co dzień) można sobie pomarzyć :wink: Z czasem pewnie o/c będzie spadać i osiągnięcie 900-950MHz będzie sukcesem. Pozostaje też kwestia nieszczęsnych sterowników, które to różnie potrafią działać :) pzdr

Tylko przypuszczenia. Powyżej miałeś OC niedoświadczonego użytkownika na 1050 więc?

Co do braku konkurencji dla tej karty obecnie to po prostu fakt, przynajmniej tu się zgadzamy ;) Nie sądzę aby ati zaczęło wciskać kit i w późniejszym okresie robiło już tylko sztuki po 950mhz max. Wszystko możliwe, ale do tej pory z czymś takim u AMD się nie spotkałem wręcz przeciwnie. co rewizja to lepsze OC. (patrz procki G1 i G2 lub F2 do F3 albo B1 do B2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedoświadczonego użytkownika ? a co ty tam wiesz ? to ze tu nie dalem wynikow z Super PI 3D smarkow itp nie znaczy zie sie nie znam to samo moge powiedziec o Tobie to ze sie tu malo udzielam nie znaczy ze sie nie znam... testuje fur markiem i sprawdzam potem w grach niedoswiadczony urzytkownik raczej by w fur marku karty nie sprawdzal tylko odrazu w grach i mowil ze mu to chodzi Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wszystko możliwe, ale do tej pory z czymś takim u AMD się nie spotkałem wręcz przeciwnie. (...)

Wiesz procki swoje (i jak już porównujesz to wypadałoby porównać tą samą rewizję z początku produkcji i z końca), a grafy swoje. Za młody jesteś (albo już za stary? :wink: ) żeby pamiętać taką kartę jak Radeon x1800xl (co prawda jeszcze ATI), umierała z dnia na dzień i to są fakty. Oczywiście każdy uczy się na błędach i oby takie o/c wytrzymywały również późniejsze egzemplarze, ( z drugiej strony temperatura sekcji zasilania mówi raczej, że tak się nie stanie) ale to czas pokaże :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ali

Czas pokaże, jak na razie jest dobrze to po co szukać dziury w całym?

Co do wieku to pamiętam te czasy i starsze też, wyluzuj z takimi wycieczkami.

 

niedoświadczonego użytkownika ? a co ty tam wiesz ? to ze tu nie dalem wynikow z Super PI 3D smarkow itp nie znaczy zie sie nie znam to samo moge powiedziec o Tobie to ze sie tu malo udzielam nie znaczy ze sie nie znam... testuje fur markiem i sprawdzam potem w grach niedoswiadczony urzytkownik raczej by w fur marku karty nie sprawdzal tylko odrazu w grach i mowil ze mu to chodzi

No dobrze, doświadczonego. Ładne OC.

 

Ale karty w super Pi się nie testuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedoświadczonego użytkownika ? a co ty tam wiesz ? to ze tu nie dalem wynikow z Super PI 3D smarkow itp nie znaczy zie sie nie znam to samo moge powiedziec o Tobie to ze sie tu malo udzielam nie znaczy ze sie nie znam... testuje fur markiem i sprawdzam potem w grach niedoswiadczony urzytkownik raczej by w fur marku karty nie sprawdzal tylko odrazu w grach i mowil ze mu to chodzi

tylko to ma się to do siebie że ten program ma zawsze wyższe OC niż w grach tak dla jasności. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to ma się to do siebie

Co ma sie, co do czego, z kim? :) :)

tylko to ma się to do siebie że ten program ma zawsze wyższe OC niż w grach tak dla jasności.

Jakieś dowody? Ja powiedziałbym że FurMar sie wcześniej wysypie niż gierka....

Pozatym nie wiem dlaczego wszyscy tak płaczą. Ns5 pokazał możliwości tej karty, a jakoś widze że nikt nie chce mu wierzyć.

Czy karta będzie sie sypać, czy nie bedzie, to sie okaże. Narazie robi te 1000 MHz i jest stabilna.

Nie wiem czy wy wszyscy pracujecie w AMD-ATI że macie takie dobre info.

To że 10 lat temu jakiś radek padał nie znaczy że ten też musi sie sypać. To tak jabyś napisał:

Kupiłem sobie bmw i jeżdżę nim 160 km/h. A ktoś ci odpisuje: nie jeździj tak szybko, ja miałem Poloneza, jeździłem 160 i mi sie silnik rozsypał :)

Tyle z mojej strony.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pozatym nie wiem dlaczego wszyscy tak płaczą. Ns5 pokazał możliwości tej karty, a jakoś widze że nikt nie chce mu wierzyć.

Czy karta będzie sie sypać, czy nie bedzie, to sie okaże. Narazie robi te 1000 MHz i jest stabilna.

(...)

Nikt się nikogo nie czepia kolego. User posiadający kartę robi bardzo wybiórcze testy, a o/c pokazał... NA WODZIE, jakbyś miał problemy z czytaniem. Na powietrzu pokazał, że karta nawet nie dobijając do 1GHz z def napięciem jest tak gorąca, że prawdopodobnie zejdzie prędzej czy później :lol:

 

Tyle z mojej strony :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Jakieś dowody? Ja powiedziałbym że FurMar sie wcześniej wysypie niż gierka....

 

Pozatym nie wiem dlaczego wszyscy tak płaczą. Ns5 pokazał możliwości tej karty, a jakoś widze że nikt nie chce mu wierzyć.

Czy karta będzie sie sypać, czy nie bedzie, to sie okaże. Narazie robi te 1000 MHz i jest stabilna.

 

Nie wiem czy wy wszyscy pracujecie w AMD-ATI że macie takie dobre info.

To że 10 lat temu jakiś radek padał nie znaczy że ten też musi sie sypać. To tak jabyś napisał:

Kupiłem sobie bmw i jeżdżę nim 160 km/h. A ktoś ci odpisuje: nie jeździj tak szybko, ja miałem Poloneza, jeździłem 160 i mi sie silnik rozsypał :)

Tyle z mojej strony.

 

1. Dowody? Prosze bardzo:

-oc pod Furmarka - stabilne. To same oc w Crysisie - zwis po paru minutach gry.

Te same OC - od razu crash w NFSach. FURMARK nie testuje pamieci przez co g...to daje.

 

2.

Jak pokazal?

 

3.

To , ze to... To , ze tamto a posty pokazuja to i owo. Nie musisz mnie , ja Ciebie przekonywac do tego , ze takie cos pozyje dlugo.

 

Przeczytaj to :

3263167[/snapback]

Nikt się nikogo nie czepia kolego. User posiadający kartę robi bardzo wybiórcze testy, a o/c pokazał... NA WODZIE, jakbyś miał problemy z czytaniem. Na powietrzu pokazał, że karta nawet nie dobijając do 1GHz z def napięciem jest tak gorąca, że prawdopodobnie zejdzie prędzej czy później :lol:

 

Tyle z mojej strony :lol:

 

Wlasnie to mialem na mysli piszac o weryfikowaniu tego przez zycie :lol:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nikogo nie czepia kolego. User posiadający kartę robi bardzo wybiórcze testy, a o/c pokazał... NA WODZIE, jakbyś miał problemy z czytaniem. Na powietrzu pokazał, że karta nawet nie dobijając do 1GHz z def napięciem jest tak gorąca, że prawdopodobnie zejdzie prędzej czy później icon_lol.gif

Na powietrzu pokazał

Dla ścisłości nie na powietrzu tylko na boxowym coolerze.

Jak masz standardowe chłodzenie to wiadomo że sie grzeje. Widziałeś kogoś kto kręci np. e8400 na BOX-sie i pracuje z tym na codzień???? To że wyskrobał chłodzenie wodne na tą kartę to jego wybór, ale pewnie dała by rade na jakimś konkretnym AC.

 

No czytałem i najbardziej zaintrygowało mmnie to:

Stary , ale co ma piernik do wiatraka. 4GHz to jaie FSB? Co to jest FSB? Zbyt wysoka czestotliwosc czyli zmieniles fizyczne wlasciwosci krzemu przez co proc zdycha.

Zmienił właściwości fizyczne krzemu przez zbyt wysoką częstotliwość... sam to wymyśliłeś?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz standardowe chłodzenie to wiadomo że sie grzeje. Widziałeś kogoś kto kręci np. e8400 na BOX-sie i pracuje z tym na codzień???? To że wyskrobał chłodzenie wodne na tą kartę to jego wybór, ale pewnie dała by rade na jakimś konkretnym AC.

(...)

Po tym poście widzę, że nie do końca dobrze się czujesz porównując chłodzenie procka do chłodzenia grafy :lol: Kończ waść wstydu oszczędź :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skończe bo widze że z dziećmi nie ma co dyskutować.

Bo rdzenie kart graficznych w odróżnieniu od procesorów robione są z drewna.

 

Ps. to wytłumacz mi czym się różni chłodzenie procka od chłodzenia grafiki. Bo według mnie, zasada działania jest ta sama, czyli odprowadzić nadmiar ciepła wydzielanego przez dany element.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...