Skocz do zawartości
laaval

Xeon 3110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako nowy użytkownik forum z małym doświadczeniem szukam porady u fachowców. Jestem na etapie składania kompa. Chciałbym go złożyć na płycie gigabyte'a EP45 UD3P. Facet ze sklepu właśnie zadzwonił z wątpliwościami czy aby xeon 3110 jakiego zamówiłem będzie na tej płycie chodził, bo w specyfikacji tego mobo nie ma akurat xeonów i on się zwyczajnie boi, że jak coś będzie nie tak to zostanie z prockiem na półce. Czy zatem obawy tego sprzedawcy są uzasadnione, czy też nie brać pod uwagę specyfikacji samej płyty i brać tego xeona, zwłaszcza, że jest parę złotych tańszy?

 

pozrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć E3110 to już wyselekjonowane E8400. Ja bym za duzo nie kombinował.

 

ReaspowN, procki pochodzą z tego samego wafla co E8400, z tym że E3110 są ze środka, a im bliżej środka wafla tym procek będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzam się do tego proca, choć wcześniej nie miałem tego w planie... Na razie walczę z wyborem płyty i przebijam się przez wątki ich dotyczące...

Co myślicie o osadzeniu tego E3110 na takich płytach:

 

P5E 64 WS

P5Q Deluxe

P5Q WS

P5N 64 WS

 

Stwierdziłem, że na mobo mogę wydać większość mojego budżetu, żeby zrobić to raz, a dobrze na jakiś czas, potem będę sobie dopasowywał inne podzespoły...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem tematy o DFI, to chyba płyty nie dla mnie. Nie znam MSI, Asusa lubię, wiem, czego się spodziewać, większość kompów jakie miałem było na tych płytach składane... Ale nie jestem Asusotalibem ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz jestem PO problemie :D

 

Tez stwierdzilem ze trzeba isc na calosc i wzialem 4x1GB Micron D9 a do tego ponoc najlepsza jaka mozna czyli Asus Rampage Formula za 700zl, uzywana ale z 2 letnia gwara. Jakis noob sprzedaje na allegro nowe z hurtowni za 700 ale ma malo komentarzy dlatego wzialem od goscia z forum. Tak czy siak, ta plyta jest wyrabista. Wystarczy poczytac recenzje. A jesli chcesz wydac mniej to chyba lepiej P5Q deluxe bo ma lepsze zasilanie proca. Tyle z moich madrosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta którą polecił kolega faktycznie jest bardzo dobra.

Zależy jednak czego oczekujesz od płyty?? Jeśli masz zamiar ostro kręcić to trzeba się zastanowić nad dobrą (drogą) płytą.

Jeśli jednak interesuje Cię OC w granicach FSB 500 moim zdaniem nie warto płacić kolosalnej sumy za płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jakbym mial za nia dac 1000zl to jasne ze bym nie dal nawet jakby mi to pozwolilo z Xeona 3GHz zrobic 5.5GHz :)

Ale taki P5Q-e kosztuje 500-560zl a ta mozna dorwac za okolo 700zl. Stwierdzilem ze da sie to przezyc a jakosc wykonana 5x lepsza. No ale ja zamierzam podkrecac ile wlezie (o ile sie polapie w tych 500 opcjach w biosie bo od czasu Venice troche ich przybylo w Biosie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jakbym mial za nia dac 1000zl to jasne ze bym nie dal nawet jakby mi to pozwolilo z Xeona 3GHz zrobic 5.5GHz :)

Ale taki P5Q-e kosztuje 500-560zl a ta mozna dorwac za okolo 700zl. Stwierdzilem ze da sie to przezyc a jakosc wykonana 5x lepsza. No ale ja zamierzam podkrecac ile wlezie (o ile sie polapie w tych 500 opcjach w biosie bo od czasu Venice troche ich przybylo w Biosie)

 

 

Jak bym miał kupować płytę pod 775 za 700 zł to wolałbym zaoszczędzić i kupić 1366 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał kupować płytę pod 775 za 700 zł to wolałbym zaoszczędzić i kupić 1366 ...

Ale wtedy nie tylko płytę musiałbyś zmienić.

 

Ja polece coś tańszego - np MSI które ja mam uważam sprawuje się przyzwoicie - ma zagrywki co do ramu ale każdy kolejny bios poprawia sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu bawiłem się i polecam Asus Commando jeśli ją jeszcze dostaniesz. Ostatnio sprzedałem nową (wymiana gwarancyjna po padniętym BIOSie) za 250 zł. Na niej Xeon 3065 robił stabilnie 3.70 GHz przy FSB 528 (max mnożnik x7) i tak 24h na dobę. Niestety ta płyta wbrew obiegowej opinii ma duży vdrop :(

 

Screenshot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać już ktoś zrobił temat o tym procesorze to się dołączę. Posiadam Xeon3110 + płyta główna asus P5Q-E .. Chłodzenie na procesor to Scythe infinity z lepszym wiatrakiem + pasta zalman ZM-STG1

Procesor Jest nie podkręcony i na 2 godzinnym orthosie ma temperature z Core temp ( 58c) a Z everesta (50c/51c) . Zmieniałem pastę to nic nie dało temperatura ta sama.

Podłączyłem starszy procesor E6420 pod ta płytę główną z tym samym chłodzeniem i pasta po 2 godzinnym orthosie ma temperaturę 45c :)

Przemyślałem to i uważam ze trafiłem na felerny egzemplarz Lub czujnik rozwalony.

 

Czy możecie mi coś doradzić co z tym zrobić ...?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeśli chodzi o temperatury Xeona to u mnie w czasie testu OCCT przez 7 godzin temperatura dochodziła do 62* C na rdzeniach. Proc podkręcony do 3,6 GHZ i napięcie ustawione w biosie na 1,34.

W czasie testu LINPACK tempy podskoczyły do 72*C.

 

Jeśli chodzi o wentylator to teraz chyba każdy proc Intela na S775 ma taki sam wentyl, tak mi się przynajmniej wydaje, kiedy ostatnio w sklepie to oglądałem to wszystkie wyglądały na identyczne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem że ten wiatraczek to norma jest 2x mniejszy od zwykłego boxa jak to jest 45nm (ja miałem 65nm 6300/6420) to mniej się grzeje /mniej wydziela ciepła itd . Dosłownie myślałem że to norma ze taki mały ten box ... teraz po 4 miesiącach dopiero się skapnąłem i ci w sklepie mi nie wierzą że taki był w tym pudełku od procesora.

Edytowane przez bobik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...