Skocz do zawartości
qbass

Szybka Decyzja - Dzisiaj Zamawiam

Rekomendowane odpowiedzi

Już byłem zdecydowany ale znowu wrócily watpliwości 

 

HD 4870 x 2 miałbym za 1200 zł Sapphire (sprzedawca trzyma mi go tylko do dzisiaj )

 

GTX 280 też za tyle bym wyczaił na forum u nas jest do sprzedazy

 

Tutaj specyfikacja calego zestawu 

 

Procesor : Intel Xeon E3110 - 639 zł

Chłodzenie Procesora : Aurasa Wave - 120 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5QL-E /intel P43/ 360zł 

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition - 179 zł

Karta Graficzna : ???? 

Zasilacz: Pentagram CAV-500-A12S - 220 zł / BeQuiet StraightPower E6 500W 320zl / CHIEFTEC 600W CFT-600-14-CS 279,99

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 99 zł

Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS] 199zł 

OBUDOWA COOLER MASTER ELITE BLACK RC 330 139zl

 

Monitor 24'' FULL HD 

 

Szybka odpowiedz: jaka karta i dlaczego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również tak samo twierdzę. Warto wspomnieć, że 4870 ma wydajniejsze chłodzenie, 2 GB pamięci, 2 procesory graficzne i taktowanie rdzenia 750 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tylko spróbuj go kupić na esc.pl, to dead. ^_^

Nie no żart, chcę kupić Gainwarda HD 4870x2 na początku lutego. Radziłbym się, jednak wstrzymać. Dzisiaj w osobnym temacie jeden z kolegów napisał, że HD 4870x2 staniały o ok. 100$ i ta różnica będzie widoczna jeszcze w tym tygodniu w polskich sklepach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać, tylko brać Radeona. Zwłaszcza, że to przeciwnik GTXa 295, a nie 280. A to przesądza sprawę:

 

HD 4870 x 2 miałbym za 1200 zł Sapphire (sprzedawca trzyma mi go tylko do dzisiaj )

A czekać na obniżki nie masz co, bo widzę, że masz znajomości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... 1200 zł, teraz zwróciłem uwagę. Tak jak poprzednik powiedział... ten Radeon to konkurent GTX 295, pod niektórymi względami go przewyższa jak np. to, że Radek ma 2 procesory, rdzenie komunikują się przez mostek PLX, więc dużo szybciej niż GTX 295. Ten kloc działa jak 2 karty graficzne połączone mostkiem, jak w SLI, a jak wiadomo bywa, że z powodu zbyt powolnej komunikacji, choćbyś miał nie wiadomo ile FPS, to gra może się czasem bardzo lekko przycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... bierz, albo ja Ci go sprzątnę jak się dowiem skąd. :D Joke, nie martw się tylko bierz. Spokojna głowa, wszystko będzie ok z nim. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. 650 W(Antec EarthWatts 650 W) byłby ok. Zawsze masz ten luz i możesz coś do niego dorzucić bardziej wymagającego i trochę więcej pobawić się w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczekamy aż autor tematu odpisze. Napisz czy chcesz sprzęt katować over-clockingiem, czy chcesz jeszcze dokonywać w przyszłości jakichś modyfikacji większych(Lub trochę mniejszych ;) ). Jak nie bardzo to bierz 600W, chociaż ja bym brał zasilacz proponowany przez Miquela707 .

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 600W przy HD4870 X2 pozwoli i na małe i na duże OC a nawet na jakieś modyfikacje w przyszłości. Jak weźmiesz Pentagrama 620W to będzie aż za dość. Nie wiem po co jakaś moda na zasilacze kij wie ile Wat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa... racja, w sumie i tak będziesz mógł zrobić porządne modernizacje, a jak będziesz potrzebował kiedyś czegoś o wiele potężniejszego to sobie wrzucisz inny. ;)

 

Moda? :) Człowieku, gdybym mógł to bym sobie 100 W zasilacz wrzucił do nowego komputera. :D Narazie mam laptopa i nie martwię się o rachunki, ale teraz np. 650 W wciskam i może się zrobić nieciekawie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 600W przy HD4870 X2 pozwoli i na małe i na duże OC a nawet na jakieś modyfikacje w przyszłości. Jak weźmiesz Pentagrama 620W to będzie aż za dość. Nie wiem po co jakaś moda na zasilacze kij wie ile Wat :wink:

To NiE SłYsZaŁęŚ !?!?!?! , jak masz mocniejszy zasilacz to masz lepszego kompa , przecież każdy wie super silenium no name 600W jest lepszy od jakiegoś marnego bq 450 o modecomie mc już nie wspominając. A teraz na poważnie , każda markowa 550 jest w stanie udźwignąć dowolna pojedynczą kartę , nawet biorąc pod uwagę oc całego zestawu .

 

@KitKat

To nie moc zasilacza decyduje o rachunkach , tylko zapotrzebowanie reszty bebechów.

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KitKat

To nie moc zasilacza decyduje o rachunkach , tylko zapotrzebowanie reszty bebechów.

I sprawność zasilacza. Im mniej wytraci ,,zużytych,, Wat w postaci ciepła tym lepiej. Ale obecnie producenci starają się dążyć do sprawności 80%+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

A sprawność powyżej 80% jest uzyskiwana w okolicach mocy nominalnej zasilacza-dlatego nie warto brać "na wyrost".

No ale do pojęcia takich niuansów potrzeba choć odrobinę podstaw elektroniki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczekamy aż autor tematu odpisze. Napisz czy chcesz sprzęt katować over-clockingiem, czy chcesz jeszcze dokonywać w przyszłości jakichś modyfikacji większych(Lub trochę mniejszych ;) ). Jak nie bardzo to bierz 600W, chociaż ja bym brał zasilacz proponowany przez Miquela707 .

Oc napewno będzie. Modernizacja?? Hmmm napewno ale to za rok, ale nie chciałbym zmieniać zasilacza. Tylko ewentalnie grafike i płytę główną.

 

Narazie przychylam sie w strone pentagrama . 

 

Co do pamięci ram będą dobre? W esc te a-daty kosztuja juz 200zl.  Proc będzie kręcony (mam nadzieje) do 4ghz. 

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zamawiam niebawem te pamięci i ogółem są wysokiej klasy. ;) Weź 600, lub 620 W tego co Ci Miquel707 polecał. Na Twoim miejscu nie zmieniałbym za rok tej karty graficznej, a pokatował ją trochę dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...