Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Test Kart Graficznych Klasy średniej

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Ostatnimi czasy z każdej strony jesteśmy bombardowani kolejnymi informacjami na temat globalnego kryzysu finansowego. Dotknął on między innymi branży deweloperskiej, motoryzacyjnej i zapewne odbije się na komputerowej. Wzrost kursów walut również niezbyt optymistycznie nastraja wszystkich, którzy chcieli w najbliższym czasie nabyć sprzęt. Tak więc tym razem prezentujemy test kart ze średniej półki, które są osiągalne dla większej rzeszy użytkowników, a zarazem oferują przyzwoitą wydajność. W naszym teście znajdziemy karty w cenie od około 400 do 700zł, a więc Radeony HD 4830 oraz HD 4850 i GeForce 9800GT oraz 9800GTX+. Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Czytaj całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Do wykresów wkradł się jednak błąd,bo czasem zamiast Szafirka HD4830 pisze Asus HD4850. Poza tym szkoda, że nie sprawdziliście kart na driverach 180.84 i 8.12, ale to już nie wasza wina. Myślałem, że Radki bardziej skopią tyłki, a walka całkiem wyrównana była. Poza tym byłem zaskoczony że HD4830 nie jest dużo bardziej wydajna od starutkiego X3870. Jak go kupowałem, to myślałem, że większego potwora biore, a tu tak średniawo widzę. Za kolejne półtorej roku znów mnie czeka wymiana. ;-)

 

Od siebie na temat HD4830: Moja się kręci dużo lepiej jak widać w sigu i czeka na vmoda,to polecimy dalej.. Chłodzenie jak dla mnie jest głośne, więc nawet nie chcę wiedzieć jakie jest w pozostałych kartach, ale wygląda na to że łatwo będzie można podczepić wentyl 80mm zamiast standardowego, także zobaczymy... ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Do wykresów wkradł się jednak błąd,bo czasem zamiast Szafirka HD4830 pisze Asus HD4850.

Patrzyłem teraz, nie zauważyłem. Byłbym wdzięczny za podanie które to wykresy, to bym poprawił.

Poza tym szkoda, że nie sprawdziliście kart na driverach 180.84 i 8.12, ale to już nie wasza wina. Myślałem, że Radki bardziej skopią tyłki, a walka całkiem wyrównana była. Poza tym byłem zaskoczony że HD4830 nie jest dużo bardziej wydajna od starutkiego X3870. Jak go kupowałem, to myślałem, że większego potwora biore, a tu tak średniawo widzę. Za kolejne półtorej roku znów mnie czeka wymiana. ;-)

Niestety Toxica testowałem gdy najnowsze były 8.10 i testując HD4830 nie chiałem niepotrzebnie mieszać.

 

Od siebie na temat HD4830: Moja się kręci dużo lepiej jak widać w sigu i czeka na vmoda,to polecimy dalej.. Chłodzenie jak dla mnie jest głośne, więc nawet nie chcę wiedzieć jakie jest w pozostałych kartach, ale wygląda na to że łatwo będzie można podczepić wentyl 80mm zamiast standardowego, także zobaczymy... ;-)

Też byłem zaskoczony dość niskim OC jak na HD4830. Jednak nawet te 680/1000 daja niezłego kopa karcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to nie błąd, tylko po prostu brak wyników dla HD4830 w 1920x1200. Swoją drogą nie wiem czemu bo i x3870 sprawdziliście.

Sam test BDB. miło widzieć jak purepc z ostatnimi artykułami wraca do starej dobrej formy. Oby tak dalej Panowie, bo ostatnio wszystko idzie w dobvrym kierunku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4830 i 9800gt nie testowalem w 1920 bo jednak większość osób kupujących te karty będzie grała w niższych rozdzielczościach.

HD3870 był przestestowany wcześniej, a że miałem juz gotowe wyniki to posatnowiłem ich nie usuwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...