Skocz do zawartości
Deliriously

Laser Do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaki laser wybrać do 2000zł. Wymagania:

 

- oczywiście kolor :)

- niezawodny + dobre warunki gwarancji

- wytrzymujący duże przebiegi miesięczne (rzędu kilkudziesięciu tysięcy)

- szybki druk

- stosunkowo cichy

- dobrze jakby był duplex

 

Póki co moim faworytem jest OKI C5750dn

 

Czekam na komentarze/sugestie/inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na komentarze/sugestie/inne propozycje.

Zerknij sobie również na Epsona B500DN: http://www.epson.pl/internetLive/dctm/cont...00-PL.inter.jsp

Jest to co prawda drukarka atramentowa ale wydajnością i kosztami eksploatacji bije laserową konkurencję na głowę (4 osobne tusze po 170 zł szt. o wydajności 7 tys stron każdy) http://www.centrumdruku.com.pl/eksploatacj...dn.cd?materialy

Dodatkową zaletą takiej drukarki jest możliwość drukowania na różnego rodzaju nośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W danych szczegółowych znalazłem info:

Gruby papier: do 190 g/m² / 0,25 mm

 

Ponadto:

Papier zwykły, zwykły papier do drukarek atramentowych Premium (A4), jasno-biały papier do drukarek atramentowych (A4), papier matowy o dużej gramaturze (A4), dwustronny papier matowy (A4), papier jakości fotograficznej do drukarek atramentowych (A4), papier do drukarek atramentowych (A4), papier powlekany (A4), samoprzylepne arkusze jakości fotograficznej (A4), profesjonalny papier do ulotek (A4), papier fotograficzny PhotoPaper (A4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Espon jest spoko, daje radę.. ale wg mnie OKI jest lepszym producentem i jego sprzęt jest mniej awaryjny... przy tej klasie drukarek koszt wydruku będzie podobny...

 

Najlepiej porównaj sobie technologie - LED czy laser; długość gwarancji - czy jest door-to-door; jakieś inne profity np dodatkowy toner po rejestracji na stronie jak w przypadku OKI serii C5000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. Poprzednią drukarkę co chwilę wysyłałem do serwisu nie tylko z powodu awarii, ale także na czyszczenie i wymianę każdej, nawet najmniejszej części. Gdzieś słyszałem, że LED w OKI pod tym względem jest o wiele mniej problemowy bo np. można go czyścić samemu. To prawda? Jak to się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt w drukarce laserowej, lasera niestety samemu nie wyczyścisz... tutaj jest to tak zaprojektowane, że gdy podniesiesz klapę to widać wszystkie 4 listy z diodami LED. Wystarczy użyć wilgotnej szmatki lub nawet palca! i kurz znika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...