Skocz do zawartości
samhain

Warhammer Dow Mod By Samhain

Rekomendowane odpowiedzi

No i sie stalo... taaaaak, konkurs Allegro przyczynil sie do zmotywowania mnie by zaczac (i skonczyc!) moja modyfikacje.

 

Historia w/w siega gleboko, dawno i daleko... szczegoly niektorych jej czesci omawialismy przy browarku z imć. Puchaczem z M-K.net (pozdrowki! chyba jednak zrobie TO pierwszy ;) ) grubo ponad 4 lata temu, ale jakos nie bylo ani czasu, ani motywacji, teraz sie udalo, i prace posuwaja sie naprzod...

 

ze wzgledu na to, iz w modyfikacji bedzie zastosowane kilka rzeczy, ktore nie chcialbym (na razie) ujawniac, wiec czesc prac bedzie owiana tajemnica do czasu pokazania calosci. Mam nadzieje, ze wybaczycie ;)

 

Co moduje:

 

zdecydowalem NIE modyfikowac klawiatury ani myszki... powod? prosty - nie mam takich jakbym chcial miec docelowo, a modowac cos by to pozniej zmienic jakos mi nie lezy ;)

 

- obudowa: zdecydowanie TAK! Rdzeniem calosci jest obudowa desktop Chieftec BE-01W-W-W b/z, dajaca duze mozliwosci ;)

- monitor LCD Iiyama ProLite E483S - ech, a co mi tam, gwara juz minela, a matryca konczy swoja swietnosc, zawsze chcialem przerobic LCD'ka, jak zdechnie nie bedzie szkoda ;)

 

a, no fakt, jeszcze takie male cos jak "temat pracy" hyhyhy

 

tematem przewodnim bedzie gra, a raczej Imperium z Warhammer Dawn of War (oraz niespodzianka nr.1)

 

na czym opieram sie przy robociznie? oto kilka screenow i na dzien dzisiejszy zakoncze...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

WKROTCE updaty ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie Sam zaskoczyłeś czyli 2 obudowy na tym forum będą w tematyce Warhammer :P no cóż zobaczymy jak to będzie chociaż już zdradziłem pewną kwestję dlaczego next up u mnie trwa tak długo chociaż mój modzik będzie mówił o Down II

 

i co nie będzie workloga ?

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie worklog jak najbardziej, tylko jestem w trakcie konczenia pewnych prac, a foto nic ine da wiec nie bede go wstawial

 

@FatAlbert - niespodziewajka, w kompie bedzie chlodzenie powietrzem, uznalem ze w tym wypadku bedzie tak lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update:

 

po calym dniu walczenia z roznymi klejami poddalem sie! elementy "ozdobne" + wysokiej jakosci plastik Chiefteca nie chcialy sie polaczyc. Zrobilem cos czego jestem przeciwnikiem! Uzylem dwustronnej tasmy klejacej, na szczescie udalo sie zalatwic tasme 3m... po sklejeniu ta tasma trzeba sie na prawde moooocno postarac by cokolwiek oderwac... np skalpel od stolu ;)

 

kilka fotek:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

kilka detali na froncie pozostalo jeszcze, plus "brama" wejsciowa do bazy i front bedzie gotowy do malowania, mam nadzieje, ze zrobie to przez weekend :)

 

update wiekszy ;)

 

ciut zmienilem terminarz prac i wlasnie zdradzam niespodzianke nr.1 (niespodzianka nr2, dopiero na samym koncu bedzie zdradzona;) )

 

Glownym elementem obudowy bedzie scena batalistyczna z intro gry (obejzec mozna tutaj:

), ktora bedzie sie rozgrywac na topie obudowy... tylko jednoego moda widzialem, ktory uzywal figurek, sadze, ze jest to jakas nowosc w tym temacie... ten typ nazwalem "Diorama Mod" - moze zyska popularnosc w Polsce... w koncu wiele jest gier, filmow i czegokolwiek jeszcze, a wiele osob chcialoby miec to u siebie ;)

 

 

Calosc wojska pochodzi z zestawu startowego Warhammer 40k: Inwazja na Czarną Grań - tutaj wiecej info: http://bard.pl/?act=showProduct&catId=...d=4839&l=pl

 

zmienilem malowanie pod oddzial Blood Ravens, ktory wystepuje w grze ;)

 

 

Oto kilka fotek z prac dioramy:

 

Dołączona grafika

 

podstawa, na ktorej beda przyklejone plyty piankowe (na nich bede formowal teren)

 

Dołączona grafika

 

przyklejone plyty oraz wstepne rozrysowanie terenu, zapory, oraz ulozenie modeli

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wstepnie wyciety teren i ustawione wojsko Space Marines (Orkowie jeszcze nei sa do konca pomalowani i sklejeni, wiec nie bede ich wystawial), dodatkowo to moje pierwsze malowanie figurek Warhammera, wiec znawcy tego tematu zapewne beda wieszac na mnie psy za "plewne" malowanie... ale przynajmniej pierwsze koty za ploty ;)

 

Teren jeszcze nie skonczony, dojdzie do tego jeszcze szpachla, posypka i malowanie... oraz oczywiscie dodatkowe figurki :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że każdy ludzik jest w takiej samej pozie ;)

 

1. niestety mod opiera sie naproduktach firmy GW, ktora jest wlascicielem Warhammera, wiec ich wina, ze maja malo atrakcyjne figurki

2. sa rozne, ale to sa detale, np rozne glowy, ulozenie stop inna bron... bedzie to widac dopiero jak sie przyjzy - i to wydaje mi sie bedzie fajne ;)

3. dojda jeszcze Orkowie, ktorzy maja wieksza mozliwosc regulacji modeli (maja ruchome rece;) ) oraz kapitan Marinsow, ktory ma ciekawa poze i powinien nadac dynamiki "stronie czerwonych"

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobisz z tą budą coś więcej poza doklejeniem kilku pasków na froncie i postawieniem dioramki na wierzchu :?: :P

 

Do tak małej dioramki proponował bym odjąć trochę figurek, bo się zrobi trochę tłoczno, trzeba tu zachować umiar i nie będzie się aż tak rzucała w oczy ich jednolitość ;)

To że są jednakowe możesz zniwelować różnorodniejszym malowaniem, pozmieniać odcienie barw, urozmaicić malowanie szczegółów, dodać do figurek coś jakieś elementy extra.

I chyba ostatnia sprawa, nie zamierzasz chyba zostawić podstawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobisz z tą budą coś więcej poza doklejeniem kilku pasków na froncie i postawieniem dioramki na wierzchu :?: :P

taaak!!! :D zostala jeszcze niespodzianak nr.2 ;) ale tu juz musze sie pobawic mlotkiem, dremelem itp

 

 

Do tak małej dioramki proponował bym odjąć trochę figurek, bo się zrobi trochę tłoczno, trzeba tu zachować umiar i nie będzie się aż tak rzucała w oczy ich jednolitość ;)

nie zastosowalem wszystkich modeli z tego zestawu, nie zmiescilyby sie raczej na powierzchnidioramy ;)

 

 

 

To że są jednakowe możesz zniwelować różnorodniejszym malowaniem, pozmieniać odcienie barw, urozmaicić malowanie szczegółów, dodać do figurek coś jakieś elementy extra.

po 10 na kazda strone to max... dokladnie jeszcze wyjdzie jak wszystkie beda skonczone, co do dodatkow, wole juz kasy nie wydawac, bo to wiadro bez dna... jak kompy zreszta... zawsze mozna cos ulepszyc.. tutaj zostane przy opcji, jeden oddzial, takie samo malowanie, dodatki rozne takie jak byly w zestawie... z tego co pamietam to tylko 2 figurki sa identyczne, reszta rozni sie chocby jednym szczegolem... jak wszystko poustawiam, porobie fotoski i bedzie to widac

 

I chyba ostatnia sprawa, nie zamierzasz chyba zostawić podstawek ;)

podstawki beda wkonwertowane w podstawe, a moze kiedys mi sie zachce zagrac nimi ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 10 na kazda strone to max... dokladnie jeszcze wyjdzie jak wszystkie beda skonczone, co do dodatkow, wole juz kasy nie wydawac, bo to wiadro bez dna

No właśnie wydaje mi się że chcesz zrobić tak jak jest na pierwszej fotce i tam jest zdecydowanie za tłoczno, zwłaszcza jak dodasz jeszcze jakieś "przeszkody" ;) Zrób tam raczej jakąś potyczkę a nie bitwę.

Co do dodatków to nie miałem na myśli kupowanie czegoś od GW tylko samemu coś podłubać z kawałków plastiku, drucików, blaszek itp. BIP...erelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. niestety mod opiera sie naproduktach firmy GW, ktora jest wlascicielem Warhammera, wiec ich wina, ze maja malo atrakcyjne figurki

2. sa rozne, ale to sa detale, np rozne glowy, ulozenie stop inna bron... bedzie to widac dopiero jak sie przyjzy - i to wydaje mi sie bedzie fajne ;)

3. dojda jeszcze Orkowie, ktorzy maja wieksza mozliwosc regulacji modeli (maja ruchome rece;) ) oraz kapitan Marinsow, ktory ma ciekawa poze i powinien nadac dynamiki "stronie czerwonych"

 

:)

Zawsze mozna samemu porobic jakies konwersje, zeby kazda figurka byla z innej pozycji, nic trodnego poucinac nogi, troche green stuffu i odrobina wyobrazni :P No ale sie nie czepiam, bo nie to jest w tym modzie najwazniejsze. A moze dasz jakies lepsze fotki figsow, zeby bylo malowanie dobrze widac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrchak, Fog - jak pisalem moja pierwsza stycznosc z GW wiec jeszcze green stuffem sie nie bawie ani w konwersje... co do "bitwy" czy tez "potyczki" uksztaltowanie terenu jak i usytuowanie postaci brane z intra... ;)

 

Zawsze mozna samemu porobic jakies konwersje, zeby kazda figurka byla z innej pozycji, nic trodnego poucinac nogi, troche green stuffu i odrobina wyobrazni :P

i czasu, a boje sie, ze moge nie dac rady skonwertowac ich do zakonczenia wysylania prac na allekompa... pozniej moze sie pobawie w realistyczna batalie typu poodcinane nogi i rece ;)

 

edit:

ladniejsze fotki figsow zrobie jak odzyskam swoje halogeny... mam nadzieje ze bedzie to w poniedzialek

 

edit:

kolejny, moze malo pokazujacy up, ale juz powinno byc z gorki, dotarly wszystkie czesci i teraz tylko "prace manualne" zostaly :)

 

na top przyszla szpachla...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ciut czarnego podkladu oraz kasza jako wieksze kamienie ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i ciut czerwonego podkladu... pozniej zostaja rozne brazy do nalozenia :)

 

 

dodatkowo zaslepka na naped optyczny...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

oraz "przod" bazy, ktorego brama wejsciowa bedzie przykrywala przyciski i sterowanie serwomechanizmu ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

w weekend koncze malowanie Orkow :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyteczne to to na pewno nie będzie. Oryginalne - z pewnością.

 

Tylko nie spapraj detali.

 

wlasnie na samym koncu chce by to bylo uzyteczne jak sie tylko da... zobaczymy czy wszystkie pomysly wyjda :D

 

dzieki za mile slowa :)

 

edyta: 31 stycznia

 

niestety dzis stanalem przed wyborem, albo pospiesznie koncze obudowe i wystawiam na konkurs taka jaka jest, lub nie wystawiam w konkursie, ale zrobie ja taka jaka chce ja zrobic. Druga opcja wygrala, wole skonczyc moda w spokoju, a co wazne, zgodnie z tym co zaplanowalem ;)

 

 

 

oto kolejny update ;)

 

najpierw "stol":

 

 

Dołączona grafika

doszly nowe kolory oraz dodatkowa posypka w postaci maku... ;)

 

Dołączona grafika

podstawki pod figurki zrobione w stylistyce podloza

 

Dołączona grafika

prawie finalne ulozenie figurek na stole

 

Dołączona grafika

z innej strony ;)

 

kolej na front, tutaj prace posunely sie znacznie ;)

 

Dołączona grafika

zaslepka na 3,5" w ktorej beda zielone swiatla w "okienkach" - mocno widoczny element na szkicu bazy, dla przypomnienia ponizej

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

nie mam fotek ze szlifowania tego... ech... jakos nie chcialem tego uwieczniac ;)

 

Dołączona grafika

ogolnie zaczelo to jakos wygladac ;)

 

Dołączona grafika

tak przedstawia sie front z "drzwiami" do bazy, pod nimi znajduja sie przyciski power, reset, sterowanie serwomechanizmem, panel i/o. Na razie wszystko nieruchome, lecz niedlugo bedzie na zawiasie sie pieknie zamykac ;)

 

Dołączona grafika

dodatkowo caly naped cd w miare mozliwosci takze w czerwieni

 

Dołączona grafika

tacka

 

Dołączona grafika

panel przedni oryginalny

 

Dołączona grafika

po zamontowaniu

 

czas na monitor :D

 

Dołączona grafika

moja ofiara ;)

 

Dołączona grafika

... od tylu ;P

 

Dołączona grafika

tutaj juz bez przedniej pokrywy - sama matryca

 

Dołączona grafika

malowanko wstepne

 

Dołączona grafika

przednia pokrywa oparta o pokrywe obudowy - piekna czerwien Ferrari ^^

 

Dołączona grafika

i tyl, a na nim z plezi plytka stanowiaca mocowanie dla malej "ozdoby" ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

monitor dostal nowe ramie podtrzymujace

 

 

na dzis tyle ;) mam nadzieje, ze w ciagu tygodnia uda sie zakonczyc prace, szkoda ze sie nie udalo zdarzyc na konkurs, no ale - wole miec dobrze zrobionego kompa, ktory posluzy kilka lat ;)

 

mam nadzieje, ze sie podoba :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo ( choc na to juz za pozno) - trzeba bylo zrobic w dioramie zaglebienia na podstawki, duzo lepiej by to wygladalo.

Drugie primo - opusc lewa reke dreda, obecne ulozenie IMHO bardzo zle wyglada.

Trzecie primo - wspolczuje tym Orkom... IMHO zmniejsz ilosc Marines do 5+Dred, zeby choc troszke bylo widac typowa dysproporcje liczebnosci (orkowych chopakuf jest zawsze duzo ;) )

Czwarte primo - nie wierze, ze Kropelka czy cyjanopan nie daly rady :P

 

Do osob narzekajacych na podobienstwo figurek do siebie - Assault On Black Reach jest zestawem startowym i figurki w nim sa uproszczone w stosunku do normalnych produktow GW (ktore i tak czesto nie powalaja szczegolowoscia, ale to nie o tym temat). Roznica jednak jest taka, ze caly starter dostajemy za cene jednego oddzialu zwyklych Space Marines z niewielka przylegloscia ;)

Poza tym te figurki sie od siebie roznia, ale to widac dopiero na zblizeniach, bo np. wzory korpusow sa chyba 3. Do tego dochodzi mozliwosc podoklejania jakichs ciach!lek oraz lekkiej podyfikacji pozy (wysokosc trzymania broni, chyba kierunek patrzenia).

 

samhain - poszukaj jakichs ludzi grajacych w 40k w Trojmiescie (dobrym punktem startu moze byc np. ksiegarnia bodajze Iskra na Miszewskiego w Gdansku) - kazdy grajacy SM na pewno bez problemu da Ci pare bitsow w stylu granatow, auspexu, kabur itp.

 

EDIT: tusze, ze podstawka Dreda nie zostanie taka gola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...