Skocz do zawartości
Krzysiu1983

Dalej Zwiecha Podczas Grania

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej mam te same zwiechy PC podczas grania - albo czysta zwiecha i ręczny restart Windy albo musze sam go zrestartować....

 

Dodam że wymieniłem zasiłke na OCZ PC Power & Cooling Silencer 500W - nówka sztuka z dzisiaj. E7200 nie kręcone, Radek 4850 (Palit) też nie ... Sprawdzałem całość na 30 minut w OCCT - temp. na procku max 60 stopni (na procku zawieszone Karakorum).

 

Za radami wymieniłem zasiłke na coś konkretnego. Wiec to nie zasiłka... :( System to Vista Ultimate 64

 

Ps. w ati tools mam wyłączone reczne ustawianie obrotów wiatraka - i wiatrak nie przyspiesza w grach sam - chyba powinien... jak wziąłem na reczne 80% to gry chodziły dłużej ale też w końcu padają ... - jakieś pomysły ? Na 100% to kosiara ... przeżyje ale chyba mógłby sobie auto ustawić i sam dopasować do temperatury

 

Stery to katalysty 8.12 - wiec nowe...

 

GTA wogóle nie odpala - po ok 20 sekundach jak Nicko puka do pokoju zacinka ...

 

Jest jakiś program który zapisze mi temp na grafie ? Tzn gram przez ok 30 minut a potem moge sobie sprawdzic w jakim zakresie skakały ???

 

Czy jeszcze czyms innym sprawdzic kompa ? Brak juz mi pomysłów - pewnie reinstal systemu malo da ... a moze przesiąść sie na XP ?

 

Proszę o sugestie - nawet te najbardziej nieprawdopodobne ... Czy oddac grafe na gware ? tylko co powiem - w grach sie wiesza ??? Pewnie jak się okaże ze dobra to jeszcze bede płacił za serwis :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam te same zwiechy PC podczas grania - albo czysta zwiecha i ręczny restart Windy albo musze sam go zrestartować....

 

Dodam że wymieniłem zasiłke na OCZ PC Power & Cooling Silencer 500W - nówka sztuka z dzisiaj. E7200 nie kręcone, Radek 4850 (Palit) też nie ... Sprawdzałem całość na 30 minut w OCCT - temp. na procku max 60 stopni (na procku zawieszone Karakorum).

 

Za radami wymieniłem zasiłke na coś konkretnego. Wiec to nie zasiłka... :( System to Vista Ultimate 64

 

Ps. w ati tools mam wyłączone reczne ustawianie obrotów wiatraka - i wiatrak nie przyspiesza w grach sam - chyba powinien... jak wziąłem na reczne 80% to gry chodziły dłużej ale też w końcu padają ... - jakieś pomysły ? Na 100% to kosiara ... przeżyje ale chyba mógłby sobie auto ustawić i sam dopasować do temperatury

 

Stery to katalysty 8.12 - wiec nowe...

 

GTA wogóle nie odpala - po ok 20 sekundach jak Nicko puka do pokoju zacinka ...

 

Jest jakiś program który zapisze mi temp na grafie ? Tzn gram przez ok 30 minut a potem moge sobie sprawdzic w jakim zakresie skakały ???

 

Czy jeszcze czyms innym sprawdzic kompa ? Brak juz mi pomysłów - pewnie reinstal systemu malo da ... a moze przesiąść sie na XP ?

 

Proszę o sugestie - nawet te najbardziej nieprawdopodobne ... Czy oddac grafe na gware ? tylko co powiem - w grach sie wiesza ??? Pewnie jak się okaże ze dobra to jeszcze bede płacił za serwis :/

temperatury możesz zapisać GPU-Z a tak btw jaki palit ? bo ja z sonickiem 4850 mam podobnie, na gwarze nie wymienili bo im ati tool dziłał przez 1,5 h a mi gry wywala po 30 min czasem po 1h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź zapuśc 3dmarka vantage i na bierzaco sprawdz temp. a pozatym zdaje mi sie ze jak na E7200 nie krecone i karakorum 60 stopni to duzo, moze chlodzenie źle przylega do CPU ?

nie wydaje mi sie aby problem lezal w procku - zawsze jak wywali to na bluescreenie pokazuje błąd grafy ... poza tym te 52 (dokładnie sprawdziłem w dzienniku OCCT - sorki za pomyłke) stopni to przy obciążeniu proca w 99% (wiec chyba moze tak być).

 

3d Marka zapuszcze jutro ... po poludniu - i wtedy dam znac jak poszło - a nie dziwi fakt braku zwiększania obrotów w trybie auto ? chyba powinien ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, tyle że u mnie to przegrzewająca się płyta głowna powodowała zwisy peceta i restarty. Ostatecznie problem rozwiązał się sam ( płyta padła). Obecnie na nowej płycie ( z solidnym 4 fazowym zasilaniem) problemy się skończyły. Nauczka, dla mnie to kupować dobre a nie tanie płyty główne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie podałem modelu płyty - MSI P45 Neo 2 (chyba więc nie najgorsza).

Co do napięcia ramów - hmmm...nie sprawdzałem - włożyłem i tak śmigają ...

 

Moje drobne uwagi - OCCT 30 min - tem w normie - max 52 (przy 99% obciążenia proca) - eliminuje procka

MemTest też zapuszczałem - nic nie wskazał ... - eliminuje Ramy (chodził ok 30 min. - ale zwiechy mam po 5 min. grania)

Zasiłka jest solidna i nowa - eliminuje zasilacz...

 

Wg mnie (nie jestem fachowcem) coś nie tak z grafą ...

 

Dzisiaj zapuszcze 3DMarka Vantage. Zobaczymy co wskaze ...

 

Btw - co doradzacie ?

1 pomysł - wywale Viste i przesiąde się na Xp (swoją drogą którą wersje wybrać? - pakować się w 64? czy nie ma sensu?). Wgram nowego biosa, nowe stery (zostać przy Catalystach ? czy jest cos lepszego - pamiętam że kiedyś było coś bodajże rosyjskiej myśli technicznej... - jeszcze na mojego Radka 8500)

2) oddać grafę na gwarancji do sklepu (problem - co powiedziec ... - jeżeli mi się 3DMark się wywali to wtedy raczej jest podstawa chyba ...)

3) obroty wentyla na grafie na 100%, otworzyć budę i zobaczyc jak będzie (Swoją drogą obok grafy wieje Zephyr 12 cm... - organoleptycznie jest chłodno - ale grafa jest dosyć ciepła)

 

Poza tym - możliwe że to wszystko system powoduje ? Jak widze większość i tak ma poczciwe XP... więc może coś w Viscie nie gra ...

No i jak to jest z wentylatorem na grafie - zakładając że nic nie wiem na temat innych sterów, instaluje te z płytki - wentyl sam powinien dopasować obroty ? czy się mylę ?

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam MSi neo3 fir p45 i pwoiem ze MSI troche ssie....jedyne co mi do glowy przychodzi w Twoim wypadku to upgrade na najnowsyz oficjalny bios (NIE BETA)

ssie - tzn prądu ? zasiłka chyba daje rade...

 

BTW- a na jakim systemie lecisz ? bo jak na XP to da mi kolejny powód na pożegnanie z Vistą :)

 

jeszcze jedno - oczywiście na polskiej stronie MSI nie ma najnowszego Biosu. I tu pojawiło mi się magiczne pytanie (przyznaje się że nie wiem) - nie ma problemu jak wgram angielską wersje ? zadnych problemów być nie powinno ?

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Ściągnij z netu program Furmark.

Obciąża on na maxa kartę graficzną i monitoruje temperaturę grafy w czasie rzeczywistym.

Też stawiam diagnozę na grafę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Fakt nie podałem modelu płyty - MSI P45 Neo 2 (chyba więc nie najgorsza).

 

 

1 pomysł - wywale Viste i przesiąde się na Xp (swoją drogą którą wersje wybrać? - pakować się w 64? czy nie ma sensu?). Wgram nowego biosa, nowe stery (zostać przy Catalystach ? czy jest cos lepszego - pamiętam że kiedyś było coś bodajże rosyjskiej myśli technicznej... - jeszcze na mojego Radka 8500)

2) oddać grafę na gwarancji do sklepu (problem - co powiedziec ... - jeżeli mi się 3DMark się wywali to wtedy raczej jest podstawa chyba ...)

 

 

Poza tym - możliwe że to wszystko system powoduje ? Jak widze większość i tak ma poczciwe XP... więc może coś w Viscie nie gra ...

No i jak to jest z wentylatorem na grafie - zakładając że nic nie wiem na temat innych sterów, instaluje te z płytki - wentyl sam powinien dopasować obroty ? czy się mylę ?

1. HeatheN pisal cos o biosie - sprawdz to bo taka sama akcja tyczy sie P35 od MSI - bez updejtu biosa 4850 nie lazi poprawnie , zawieszki , zacinki , freezy etc.

2. Grafike sprawdz najlepiej monitoringiem rivy tuner , odpal , daj logowanie na pulpic , zaraj - mozliwe ze sekcja karty przegrzewa sie.

 

 

Sam mam MSi neo3 fir p45 i pwoiem ze MSI troche ssie....jedyne co mi do glowy przychodzi w Twoim wypadku to upgrade na najnowsyz oficjalny bios (NIE BETA)

To samo z P35 od nich.

 

a zapodaj stery 8.11 - ja na 8.12 mialem BSOD-y...

Ja mam 8x12 na Viscie 32bit , na Windowsie 7 - zero problemow.

 

Autor , jesli juz cos ze sterami to wina Wisty 64bit , sprawdz 2 albo XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jeszcze tylko jedno - update z Biosu zrobić z poziomu Windy? Mam na myśli ten program co dostaje sie z Mobo... Po drugie - lepiej zrobic chyba update Biosu teraz na Viscie - i potem cały format ?

 

Wroce do XP chyba - tylko pewnie nie pakować się w 64 ? tylko jak to jest z 4Gb ram - wiem ze mi nie zobaczy - ale czy wydajnosc nie spadnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kaplica - FurMark sie wiesza po ok 3 sekundach - wyskakuje ten słynny "donat" i zwiecha...co ciekawsze nie zawsze do blue screen - czasem ekran robi się czarny - komp dalej chodzi ...

 

Więc cos nie tek z grafą na 100% - zabieram sie za zmianę Biosu i powrót do Katalystow 8.11. Jak zdąze to zrobie formata ...

 

Jeżeli to nie pomoże - grafa walnięta ?

 

 

Jak na razie się udało - zmieniłem biosa, catalsyty w dół (8.11) - na Viscie bez zmian ... zmiana systemu na poczciwego XP Prof pomogła - FurMark się odpalił i przeszedł cały test (wynik 4600 pkt). Jeszcze przetestuję go jak wrócę z pracy Smarkiem Vantage.

Co ciekawe - po zmianie biosu Vista się zaczeła krzaczyć - 4 razy odpalałem aby zaskoczyła...

 

Co mnie cieszy w XP - to jak na razie w FurMarku grafa chyba sama reguluje obroty. BTW. czym lepiej bawić się w OC grafy ? Korzystać z ATI Ovedrive czy lepiej cos innego np Riva Tuner ???

Edytowane przez Krzysiu1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam problem z kartą Palit Radeon HD4850, tą suszarką jak ktoś tu pisał pare postów wyżej. Zainstalowałem ostatnio demo Empire: Total War. Gra po jakiś 1 do 4 minutach wiesza się. Na różne sposoby:

- znika obraz i po chwili zwis systemu (zapętlony dźwięk w głośnikach).

- obraz znika, pojawia się z krzakami (artefakty), znika i zwis

- nagle białe pionowe pasy na cały ekran i zwis

- pomiga, powyświetla krzaki i BSOD (coś z sterownikiem grafiki)

 

Gram w rozdziałce 1920x1200, ustawienia dość wysokie. Jest płynnie, dopóki nie zawiśnie...

 

Pare innych faktów:

- większość gier chodzi bez problemu (RACE, Supreme Commander, FEAR2). Podobny problem występuje tylko z Age of Empires III, ale tam dopiro po około pół godziny zwiecha (zazwyczaj pionowe białe pasy, identyczne jak przy jednej z opcji zwiechy dla Empire: TW)

- Czasem normalnie na pulpicie w windows vista potrafi mi na chwile zniknac ekran, pojawic sie z powrotem znowu zniknac, ale w koniec koncow jest dobrze.

 

Co sprawdzałem:

- Odpalałem sobie Empire w trybie okienkowym i badałem temp za pomocą CCC. Zwiecha następowała, gdy karta nie zdąrzyła się jeszcze porządnie rozgrzać (~60C)

- FurMark na 1920x1200 chodził pół godziny, temp doszedł do 74C po 10 minutach. Zero problemów, zero artefaktów, nic...

- Testowałem pamięc karty programem Video Memory Tester - wszystko OK (tylko przy dwóch pozycjach miałem not supported)

- Zaktualizowałem BIOS płyty - zero poprawy

- Sterowniki najnowsze catalysta (było jeszcze gorzej, np po starcie kompa bez wlaczonego monitora, po wlaczeniu nie bylo obrazu, trzeba bylo odlaczyc i podlaczyc kabel DVI lub restart kompa (juz w wlaczonym monitorem)).

 

Teraz moja konfiguracja (nic nie kręcone):

- C2D E6600

- ASUS P5K Pro

- 2x 1GB OCZ Special Ops 800 + 2x 512 OCZ Special Ops (troszke inne, ale nie było wcześniej żadnych problemów)

- Palit Radeon HD4850 GDDR3 512MB 256bit

- BeQuiet Straight Power 650W

- Samsung Spinpoint F1 320GB

 

Teraz pare argumentów laika za teorią o wadliwej płycie głównej lub zasilaczu:

- dziś zdarzyło mi się przy starcie kompa, że w momencie łądowania systemu jakby zrestartował się dysk (ponowny rozruch), poc zym poleciał BSOD i restart po 0,1s (nie zdarzylem zerknac o co poszło:) )

- jakiś czas temu poleciał mi RAID 0, mimo że oba dyski były w pełni sprawne

- czasem nie wiedzieć czemu potrafi mi przestać działać karta sieciowa. Przy próbie restartu sieciówki proces restartujący przestaje odpowiadać. Pomaga tylko restart

 

Z góry dzięki za pomoc w diagnozie problemu. Niestety mam ten pech, że wszystkie elementy kupowałem w znak.pl... Sklep padł jak wszyscy wiedzą, wysłałem już im maila z moją sytuacją, ale nie uśmiecha mi się czekanie miesiąc na odbiór sprzętu (o ile mi przyjmą w ogóle teraz).

 

Przy okazji pytanko, może ktoś był w podobnej sytuacji: czy jak ten znak.pl padł, a mnie np za pol roku wyniknie problem z jakims urządzeniem na gwarancji, to gdzie to bede reklamowac? U producenta bezposrednio?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mój problem dalej trwa, ale mam kilka nowych faktów, które może spowodują, że coś komuś do głowy przyjdzie.

 

Oddałem niedawno kompa do diagnozy. Przez 48h obciążali go maksymalnie, wszystkie podzespoły na raz i nie wykryli _żadnych_ problemów. Serwisant podpowiedział mi,że może to być problem z monitorem. Oczywiście wróciłem do domu i następnego dnia znowu BSOD po minucie Total Wara. Dodam jeszcze, że kolejna gra (Spore) ma identyczne objawy.

 

Wyeliminowałem kabel jako przyczynę - na innym, nowym kablu jest to samo.

 

Monitor faktycznie budzi podejrzenia, bo np gdy uruchomie komputer (pod vistą) z wyłączonym monitorem, to po jego włączeniu nie będzie sygnału (tzn monitor wykrywa, że jest podłączony pod DVI, ale od razu przechodzi w stan czuwania). Czasem pomaga wyjęcie i włożenie pare razy kabla z karty graficznej, a czasem niezbędny jest restart (lub uśpienie i wznowienie).

 

Postanowiłem sprawdzić powyższe objawy pod windows xp sp3. Co prawda obraz jest, gdy włącze monitor po włączonym systemie, ale zdarzyło już mi się raz, że po wyłączeniu monitora i ponownym włączeniu po 1,5h obrazu już nie było (pomogła akcja z odłączaniem i podłączaniem kabla DVI).

 

Macie jakieś sugestie jeszcze? Rozważałem przez chwile powrót do starej płyty głównej (P6N SLI), ale przecież ludziom w serwisie wszystko działało.

 

Z góry dzięki za pomoc, bo już szlag mnie trafia...

 

---

 

EDIT:

 

Jeszcze jedno info: podłączyłem stary monitor CRT na kanlu D-SUB (karta graf. nie ma, ale przez przejściówkę). Nie było problemu z brakiem obrazu ani pod vistą, ani xp. Uruchomiłem tez Total Wara, chodził 1h bez problemu (z tym, ze w rozdzialce 1600x1200). Problem tylko w tym, ze po ponownym podłączeniu monitora LCD, też chodził przez ponad 1h. Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale czasem wszystko działa bez zarzutu przez godzinę, a następnego dnia poleci BSOD po minucie. Także problemy nie występują zawsze.. Załamka ;)

Edytowane przez piechot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli monitor gaśnie spróbuj podłączyć go w drugi kanał DVI. Przez tydzień porałem się z problemem w opisanym w tym wątku: http://forum.purepc.pl/Podstawowe-Zagadnie...iu-t294785.html

Może być to ewidentna wina monitora. Szukając rozwiązania mojego problemu czytałem wiele for krajowych i zagranicznych. Bywa tak, że karta graficzna z DVI pod vistą chcąc zmienić rozdzielczość monitora może w niektórych przypadkach uszkodzić EDIT monitora (czyli jego soft). Wtedy trzeba dokonać naprawy za pomocą programu Phoenix EDID Designer.

Problem może leżeć też w samych sterownikach. Jeżeli podczas botowania monitor się załącza to wina sterowników, jeżeli nie, wina sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES, właśnie wróciłem do domu, więc zajmę sie tym topiciem jutro wieczorem.

 

DRuMah, właśnie dziś ugadałem się z kumplem, wymienimy się kartami, wezmę jego 8800GTS. Zdam raport jak już test przeprowadzę :) Wbrew pozorom nie tak łatwo pożyczyć kartę. Sporo osób się boi, że im ją zjaram np ;)

 

Pawelek69, mój problem jest nieco inny (zakładając, że BSODy i brak sygnału to jeden problem). Gdy uruchomie kompa z włączonym monitorem, nie ma problemu z brakiem obrazu, tzn nie znika on po załadowaniu systemu np. Tylko gdy uruchomie bez włączonego monitora na kablu DVI (to dzisiejsza nowość) tak jest. Na D-SUB jest ok, ale w grach nadal potrafi zniknąć obraz (BSODy sie jeszcze nie zdarzyly - pierwszy dzień testów). Przełączanie między dwoma wyjściami DVI nic nie daje. Na obu to samo. Jeśli zaś chodzi o ten EDIT, to faktycznie jest to sprawa godna sprawdzenia, thx ;)

 

Jakie nowości... (ten topic ILLISSESA przejrze jutro, moze rozwiaze moj problem). Zapuscilem Furmarka w 1920x1200 wychodząc teraz na piwko ;) Kiedy wróciłem po 6h, temp karty osiągnął swoje max (sądząc po wykresie) równe 86C. I obraz co chwila gasł, pojawiał się, 20 sekund i gasł, pojawiał, itd. Czyli jednak udało mi się w końcu benchmarkami osiągnąć efekt znany mi z gier (BSOD jednak nie poleciał, tylko chwilowe to znikanie obrazu). Ciekawe tylko, czemu w serwisie to im się nie udało... Jutro ponowie test na innym monitorze (niestety CRT 1600x1200) i dam znać.

 

Pozdro i wesołego... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem się dzisiaj z kumplem kartami. Na jego 8800 GTS, mimo zawrotnej temperatury 96C, Furmark chodził pięknie, obraz nie zniknął ani razu, żadnych zakłóceń też nie zauważyłem. Po włożeniu ponownie mojej, objawy wróciły. Także jutro lece kupić 9800 GTX+, a tego Radka oddam na gwarancję (niestety kupowałem w znak.pl i teraz reklamacja przez inna firme trwa nawet do miesiąca...), a później sprzedam.

 

Btw to polecacie tego Gigabyte 9800GTX+ 1GB. Dobrze by było, jakby był nieco cichszy od obecnego palita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem komputer to wszyscy goście w sklepach odradzali karty graficzne Gigabyte. Mówili, że one się psują szybko czy coś takiego :( Może to bujda, a może nie... ja nie wiem.

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak ja kupowałem komputer to wszyscy goście w sklepach odradzali karty graficzne Gigabyte. Mówili, że one się psują szybko czy coś takiego :( Może to bujda, a może nie... ja nie wiem.

Moj Referent 4870 lazi juz 7 miesiecy , ponad 7 miesiecy.

 

Kolega pytal o karte za 620? Daruj sobie :

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+GTX260+896

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...089&katid=5

 

wydajnosc drastycznie wyzsza od GTX+. WARTO !!!

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się spytam co to jest za taktowanie pamięci? To trochę dziwne, bo ja mam domyślnie 999MHz, a nie 1998MHz :blink: :wacko:

 

Edit:

To jest moja grafa http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15351 ja wcale nie mam pamięci na 1998MHz :mur: Albo to jest jakieś krętactwo, albo mnie oszukali :(

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się spytam co to jest za taktowanie pamięci? To trochę dziwne, bo ja mam domyślnie 999MHz, a nie 1998MHz :blink: :wacko:

 

Edit:

To jest moja grafa http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15351 ja wcale nie mam pamięci na 1998MHz :mur: Albo to jest jakieś krętactwo, albo mnie oszukali :(

 

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!

//ULLISSES

999 x 2 =1998. Nie oszukali Cie. To Ty nie odróżniasz rzeczywistego taktowania od efektywnego. Wszystko jest jak w najlepszym porządku i zgodnie z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7Press7

Zrestartuj bios, może tam coś... masz czujnik temperatury na karcie?

 

999 x 2 =1998. Nie oszukali Cie. To Ty nie odróżniasz rzeczywistego taktowania od efektywnego. Wszystko jest jak w najlepszym porządku i zgodnie z opisem.

jak by to powiedział zizzy, I LOL'D !!!!

 

Może to początkujący uczestnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...