Skocz do zawartości
Schranzer

Boot - Wybor Systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oto moj problem:

 

Do tej pory jechalem sobie na win xp sp3 i dalej jade. Ale postanowilem na drugim dysku na pierwszej partycji w ramach nauki/przelamania niecheci zainstalowac sobie Viste. No i wszystko pieknie, ale mam problem.

 

Moj problem polega na tym ze: Pierwsze odpalenie komputera wszystko gra jest wybor systemu i jest pieknie. Restart czy to z visty czy z xp = nie mam wyboru systemu - po okolo 20-30 sek czarnego ekranu wlacza sie xp. Trzeba wylaczyc komputer i wlaczyc go by miec wybor systemu. Czym moze to byc spowodowane? Przejchalem wszystkie opcje biosu z ksiazka i nic nie wyczarowalem. Przejechalem wiele tematow na forum i poki co tez nic.

 

Moje dyski: Dysk z ktorego sie botuje to 2 letni 250gb samsung Pata.. nie mam z nim problemow zadnych bad sectorow wolnego dzialania.. Wszystko w normie.

Na tym dysku jest win xp.. Drugi dysk ktory niedawno mi doszedl to 1TB WDC Sata2. Na nim dalem Viste.

 

Komputer jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko (bo nie mam czasu tera na madrzejsze wypowiedzi) to podczas wlanczania kompa wlacz "boot menu" (w instrukcji do plyty powinno byc jaki to klawisz, umnie to F8) i w zaleznosci czy chcesz viste czy xp to bootoj z odpowiedniego dyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...