Skocz do zawartości
mostasz

Lg W2261v-pf

Rekomendowane odpowiedzi

link do strony prodecenta:

 

http://www.lge.com/products/model/detail/w2261v-pf.jhtml

 

nowe lg full hd 21,5" dostępne na allegro za 800 zł, na polskiej stronie lg nie ma jeszcze żadnego info

jak widać dosyć ładne, ciekawe jak z jakością wykonania i równomiernością świecenia

 

edit:

na ceneo dostępne od 743 zł

jeżeli ktoś miał do czynienia z tym monitorem to proszę o opinie

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas, poza nielicznymi wyjątkami, rozdzielczość zbliżoną do Full HD miały dopiero monitory o przekątnej min. 24''. Poza tym nie było to zwykłe widzimisię producentów, tylko kierował tym zdrowy rozsądek i wygoda użytkowania takiego monitora. Monitory 21,5'' Full HD mają malutką plamkę i robienie na nich czegokolwiek poza oglądaniem filmów i gier zwyczajnie wkurza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadacie bzdury...widać że żaden z was nie pracował na takim monitorze a pracuje się bardzo przyzwoicie

 

po pierwsze 24 cale nie miały zbliżonej tylko miały full hd niestety nie w formacie 16:9 a 16:10

ten ma format 16:9

ile nam odchodzi od formatu 16:10?120 linii !!! - po przekątnej będzie to jeden cal albo ciut więcej

i co tak tragicznie z ta plamką?jest bardzo zbliżona do tej z 30" monitorów ale tamtymi to już byście się podniecali......

 

mostasz prosił byście nie smiecili - ale oczywiście każdy musi się bez sensu pomądrzyć

 

 

nie widziałem tego monitora ale zastanawia mnie ten kontrast - żeby się nie skończyło na zwykłym max 500:1 jak to najczęściej bywa

akurat do analogowej tv czy divxów to nie robi różnicy bo tam czerni też nigdy nie było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadacie bzdury...widać że żaden z was nie pracował na takim monitorze a pracuje się bardzo przyzwoicie

dodałbym tylko że przyzwoicie to mało powiedziane, przy odpowiedniej konfiguracji praca jest równie komfortowa jak w innych rozmiarach, a obraz to żyletka - od siebie polecam ten rozmiar :)

 

1600x1200 75 Hz i pracuje mi się całkiem ergonomicznie

yy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizys, ale mnie ten monitor gryzie!

Nie ma testów, na papierze wygląda świetnie i b. dobra cena.

A ja własnie do 800 zł monitor mam kupić. I co ja mam zrobić? Najgorsze jest to, że przesiadam się z staruszka 17' crt :D Więc spodziewam się szoku i zastanawiam się czy FHD na 22' to jest dobre rozwiązanie. Poza tym nie wiem czy mój gf9800gt uciągnie jakieś gry w tej rozdzielczości, czy zreskalowane będą wyglądać równie dobrze? Heh mnóstwo pytań, a nikt nie udziela odpowiedzi na żadnych forach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizys, ale mnie ten monitor gryzie!

Nie ma testów, na papierze wygląda świetnie i b. dobra cena.

A ja własnie do 800 zł monitor mam kupić. I co ja mam zrobić? Najgorsze jest to, że przesiadam się z staruszka 17' crt :D Więc spodziewam się szoku i zastanawiam się czy FHD na 22' to jest dobre rozwiązanie. Poza tym nie wiem czy mój gf9800gt uciągnie jakieś gry w tej rozdzielczości, czy zreskalowane będą wyglądać równie dobrze? Heh mnóstwo pytań, a nikt nie udziela odpowiedzi na żadnych forach :)

Czyli jesteśmy w podobnej sytuacji, obecnie siedze na CTR'ku 17" i wydaje mi się że czas najwyższy na wielki krok do przodu ;)

Jak narazie ten monitor jest moim faworytem jeśli chodzi o przyszły zakup. Czy coś się zmieni w tej kwestii - czas pokaże...

 

W każdym razie jesli ktoś będzie miał jakieś konkrety na jego temat lub porównanie do innych modeli - będziemy wdzięczni za podzielenie się tym na forum. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizys, ale mnie ten monitor gryzie!

Nie ma testów, na papierze wygląda świetnie i b. dobra cena.

A ja własnie do 800 zł monitor mam kupić. I co ja mam zrobić? Najgorsze jest to, że przesiadam się z staruszka 17' crt :D Więc spodziewam się szoku i zastanawiam się czy FHD na 22' to jest dobre rozwiązanie. Poza tym nie wiem czy mój gf9800gt uciągnie jakieś gry w tej rozdzielczości, czy zreskalowane będą wyglądać równie dobrze? Heh mnóstwo pytań, a nikt nie udziela odpowiedzi na żadnych forach :)

niektóre gry uciągnie, a i przeskalowane wyglądają bardzo ładnie. mam konkurencyjny produkt czyli E2200HD i przyznam, że pracuje mi się znakomicie (czcionki +10%) i w końcu wystarczająco dużo miejsca by robić kilka rzeczy na jednym pulpicie. gry, filmy to bajka - też zrobiłem przeskok z 17'" CRT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie przyjechała do nas do sklepu dostawa tych monitorów, na pierwszy rzut oka jest nieźle. Podłączyliśmy jeden egzemplarz do komputera testowego z Windows 7 i muszę powiedzieć, że wysoka rozdzielczość w żaden sposób nie przeszkadza w korzystaniu z komputera (ikony nie są wcale małe, mimo ustawienia w systemie opcji - małe ikony). Jak znajdę chwilę to wrzuce jakieś foty i szersze info.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor robi naprawdę dobre wrażenie...

 

do plusów podanych w recenzji zamieszczonej przez mojego przedmówcę dołączył bym jeszcze :

 

Kontrast - 20 000:1

Złącza - D-Sub, DVI-D, HDMI

Czas reakcji - 2-5 ms

Kąty - H : 170°, V : 160°

Edytowane przez TheGent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie przyjechała do nas do sklepu dostawa tych monitorów, na pierwszy rzut oka jest nieźle. Podłączyliśmy jeden egzemplarz do komputera testowego z Windows 7 i muszę powiedzieć, że wysoka rozdzielczość w żaden sposób nie przeszkadza w korzystaniu z komputera (ikony nie są wcale małe, mimo ustawienia w systemie opcji - małe ikony). Jak znajdę chwilę to wrzuce jakieś foty i szersze info.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Czekamy niecierpliwie, i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast - 20 000:1

Na prawdę proszę bez fantazji. Ten podawany kontrast rodem "moc głośników PMPO" zaczyna już nudzić. Jeśli ten model będzie miał ~950:1 to będzie wspaniale (to na prawdę bardzo dużo jak na TN - najwięcej na tego typu matrycach widziałem ~960:1 co mnie pozytywnie zaskoczyło)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

monitor robi naprawdę dobre wrażenie...

 

do plusów podanych w recenzji zamieszczonej przez mojego przedmówcę dołączył bym jeszcze :

 

Kontrast - 20 000:1

Złącza - D-Sub, DVI-D, HDMI

Czas reakcji - 2-5 ms

Kąty - H : 170°, V : 160°

?? 2-4ms = RTC , ale 5ms = brak RTC , a wiec jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od wersji V-PF 2 ms w innych różnie to wyglada...chociaż nie każdemu zależy na czasie reakcji.

 

co do kontrastu to jest to oczywiście kontrast dynamiczny, a LG wylicza go w nastepujacy sposób :

średnia wielu odczytów z róznych miejsc na matrycy a wynik nie jest zokraglany do góry przynajmniej takie inf. znalazłem niektórych bardziej szczegółowych opisach.

Edytowane przez TheGent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę proszę bez fantazji. Ten podawany kontrast rodem "moc głośników PMPO" zaczyna już nudzić.

A ja się nie zgodzę, kontrast dynamiczny jest wielkością mierzalną (podawaną w jednostka NIT) przez specjalne urządzenia, i na pewno nie jest to tylko chwyt marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niektórych przypadkach kontrast dynamiczny jest chwytem marketingowym... załóżmy że LG lub inna dobra firma wypuszcza monitor z kontrastem 100000:1 to w ciągu niecałego miesiąca np. smasung czy inni producenci też przedstawią produkty ze zbliżoną rozdzielczością (która w rzeczywistaosci będzie zmierzona tylko w niektórych miejscach na matrycy, a nie będzie średnia wielu pomoarów dokonanych w róznych miejscach na matrycy)

Wszystko jest kwestią rzetelności producenta i danych które podaje w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat przycichł... Nikt nie chce sie podzielić wrażeniami z użytkowania? icon_smile3.gif

W ciągu tygodnia będzie u mnie więc postaram się napisać kilka słów, ale recki prosze się nie spodziewać :)

 

Wszystkim tym którzy zwlekają z zakupem lub zastanawiają się ciagle - radze się pośpieszyć. Monitor w ciągu tygodnia podrożał wszędzie o 60-120 złotych. Producent na razie nie ma tego monitora w PL, jest tylko to co w sklepach. Nastepna partia od producenta przewidywana jest koło 20 lutego - cena spodziewana to ok 949 złotych. A więc ponad 200 złotych więcej niż na samym początku.

Mi jeszcze cudem udało się zamówić w Electro za 787 złotych.

 

Edit: EDIT: 10 minut po moim zamówieniu na stronie electro cena zmieniła sie z 787 na 834 złote. Szok :) CO sie dzieje z tymi monitorami :D

Edytowane przez Xenoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...