Skocz do zawartości
marcin_groen

Pomoc Przy Złożeniu Pierwszego Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem pobawić się w WC :) Wybrałem sobie parę elementów i proszę fachowców o zweryfikowanie mojego zestawu ewentualnie o jakieś propozycje zmian.

Chciałbym aby na początek chłodziło mi tylko CPU.

 

Oto co wybrałem :)

 

Blok CPU

Aquacomputer Cuplex HD G1/4 i7 LGA1366 (chyba jedyny jaki znalazłem na core i7)

 

Chłodnica

Black Water Advanced 123 rev. 3.0

lub

Black Water COMBO 123 Cu rev.3 (różnica w cenie spora w wydajności również ?)

 

Pompa

Laing DDC 12V 1RT

lub

Pompka D-Tek dB-1 12V

 

Rez

Black Water O-Tank 250

lub

Black Water O-Tank 400 (jest różnica w wydajności układu w związku z większa pojemnością reza?)

 

Wąż

Feser Tube - 10/13 Clear UV

a może

Tygon wąż R3603 (co do weża szukam czegos dobrego przezroczystego)

 

Czy płyn również ma znaczenie ? Jak tak to również proszę o propozycję, myslę o jakimś w kolorze niebisekim :)

 

To chyba tyle na początek jak już pomożecie mi wybrać części to pewnie bede miał pytania co do samego montażu :)

Nie wykluczam dołożenia w przyszłości bloczka na GPU także chciałbym zrobić "przyszłościowy" zestaw :)

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(chyba jedyny jaki znalazłem na core i7)

do i7 zapinki ma GTZ, EK Supreme,Enzotech Luna a do reszty może wystrugać Maniakalny

 

także chciałbym zrobić "przyszłościowy" zestaw

to chłodnica TC albo Feser trójka

 

Laing DDC 12V 1RT

OK+ jakis top rozsądny

 

Rez lepiej EK albo ManiakalnyTank

 

Wężyki OK oba

 

Złączki by się przydały

 

Płyn Feser 1 jakby ci się ulało to nie przewodzi przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygon r3606 to klasa, ale jeśli nie planujesz jakiś małych łuków typu mosfety/cpu to wystarczy feser.

Polecam rez EK. Droższy ale więcej opcji podłączenia i jakość wyższa. W tych BW lubią uchwyty pękać.

 

Z tą wydajnością to ciężko powiedzieć (pasowałoby sprawdzić). Im więcej cieczy w układzie tym większa jego pojemność cieplna co powinno prowadzić do lepszej wydajności ale na ile to ma znaczenie to naprawdę nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy układ tylko wydłuża nagrzewanie się płynu ;)

Na moja logike to chyba szybciej sie plyn nagrzewa przy wiekszym ukladzie ? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak np. z ciałem w ruchu. Im większa masa tym trudniej coś wprawić w ruch (ocieplić coś), a wprawione w ruch ciężej zatrzymać (ostudzić coś).

Czyli w praktyce nie ma to znaczenia, chyba ze dysponujemy naprawdę dużym zbiornikiem o pojemności 100l i więcej. W wielo godzinnym stresie czy idle temperatury będą porównywalne. To tyle z teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...