Skocz do zawartości
ryshard

"modernizacja" Staruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze forumowiczów o pomoc w zakupie nowego zestawu.

 

Obecnie posiadam:

Sempron 2200+

Asus A7N8X-X

900 MB (512+256+128) DDR bliżej nie znanych mi producentów

Geforce 2 MX 400

2x Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB + 160GB i 80GB na ATA

jakies tam DVD

Chieftec GPS-350EB-101 A 350W z tej serii http://www.chieftec.com/smart-power.html

monit to 19 calowy LCD philipsa

 

Chce zmienic na:

procek : Pentium Dual Core E5200

plyta g: Asus P5QL-E s.775 P43 lub Gigabyte GA-EP43-DS3LR IP43

RAM: Geil 4GB DDR2 800 4-4-4-12 Dual Chanel Kit Black Dragon

grafa: ASUS HD4650 512MB 128bit PCI-E DDR2

 

reszta zostaje. I tu własnie rodzi sie pytanie - czy bede potrzebował nowego zasilacza? Czy ten wystarczy mi do obsłużenia tego sprzetu ? no i czy ma wszystkie odpowiednie wtyczki?i :> dalej , którą wziać płyte główna ? i czy nie lepiej jakichs tanszych ramow wziąć ?

 

Na kompie raczej żadnych wielkich cudów nie robie, internet , filmy (chciałbym sobie wreszcie cos w HD obejrzec ;) ) programuje, ofice , pdfy. Robie zwykle kilkanaście rzeczy na raz wiec mysle ze mozna wziąć te 4GB ramu zamiast 4 mimo tego ze bede siedział dalej na XP. W gry gram sporadycznie i jak juz to zwykle w jakies strategie , ostatnia moja gra był Faraon ;) ale fajnie by było jakby kompik uciagnał takiego S.T.A.L.K.E.Ra. A no i w podkręcanie sie nie bawie raczej - bo sie na tym kompletnie nie znam :)

 

W niedalekiej przyszłosci chce jakis wiekszy monitor kupic 22 lub 24 cale i dorzucic jeszcze jeden dysk.

 

Odnosnie wymagań jakie mam to: chce miec obsługe RAID, 2 łacza PCI.

 

Moj budżet to jakies 1200 złotych. No jak ktoś mi uzasadni dlaczego lepiej kupic cos droższego to te 300 złotych wyskrobie.

 

Proszę o ocene zestawu, uwagi co mozna zmienic a co lepiej zostawic.

Edytowane przez ryshard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa do zmieny na HD4670 na DDR3. DDR2 poważnie hamują tą kartę.

 

Pamięci możesz zmienić na Goodramy 2x2GB 800MHz CL5, wystarczą nawet do OC tego proca, a róznica między CL4 a CL5 jest mało odczuwana i piszę to z własnego doświadczenia.

 

Aha, zapomniałbym, zasilacz teoretycznie powinien dać radę. Powtarzam: teoretycznie.....

 

Bo niby ma te 2 linie 12V ale słabiutkie.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile i czego wymagasz...

 

Jak najtaniej to MC-350, drożej PSF-460, jeszcze drożej ale imho najlepiej CAV-500, ten ostatni jest bardzo cichy, wręcz niesłyszalny. A przy Twoim zestawie wogle się nie zmęczy więc będzie cichutki nawet pod obciążeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...