Skocz do zawartości
Gary

Jaką Płytę Na P45 Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem aktualnie na etapie modernizacji kompa i mam dylemat a propo płyty głównej.

Do tej pory miałem zawsze platforme AMD ale teraz chcę spróbować Intela.

Procesor myślę kupić E8400 i podkręcić.

Pamięci będą ddr3.Myślałem o płycie na chipsecie P45 tylko nie mogę się zdecydować na konkretną.

Obecnie mam DFI i myslałem o DFI UT P45 T3RS ewentualnie Msi P45 D3 Platinum albo jakiś Biostar lub Asus.

Ogólnie płyta ma być dobra do podkręcania i stabilna.Będzie tylko jedna karta graficzna.

Może ktoś coś poleci bo osobiście jestem bardzo za DFI tylko zastanawiam czy sie opłaci wywalić

tyle kasy bo może jakieś inne mobo oferuje to samo.No i DFI to tylko 2 lata gwarancji a Msi lub Asus dają 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem na forum idg i koles pokazywal screeny z ddr3 ustawione na 1400MHz CL 8-8-8-20 @ 1.7v.

Wyniki sa nizsze od ddr2 1000 mhz cl5 w everescie.

 

Fotki:

 

DDR3 CL8

 

Dołączona grafika

 

DDR2 CL5

 

Dołączona grafika

 

Nie warto przeplacac za mobo pod ddr3, no chyba, ze montujesz tam ddr3 2000 mhz.

Edytowane przez UGH--ZAN III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie ddr3 są drogie ale jak niedługo potanieją to płyta będzie jak znalazł.

Myślałem kupić ddr-y Corsaira 1800 i cl7.Idą spokojnie na 1900 cl7.

A co do płyty to warto napalać się na DFI czy lepiej Asusa lub Msi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego chcesz koniecznie DDR3? Za różnice cen pamięci można dołożyć do lepszego proca. A DDR3 do kompów wejdzie na stałe najszybciej za rok.

Dokładnie... Nie ma co kupować "przyszłościowo", bo za to płacisz więcej, a za rok będziesz miał pewnie drr3 2000 za cenę sporo niższą.

 

Zresztą pojawiają się głosy, że ddr3 także w tym roku nie zastąpi ddr2, z powodu kryzysu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te corsary kosztuja okolo 550 zeta za 2 gb :blink:, czyli ponad tysiac trza wydac, zeby zagrac plynnie w crysis warhead.

Do bani takie na ramie bron.

Za tyle + 400 stowy mam gtx 285.

Plyta tez bedzie kosztowac z tysiaka.

 

http://www.ceneo.pl/Plyty_glowne;017P0-2561P4-51385.htm

 

Ja jestem za dfi...pewnie dla tego, ze zawsze o niej mazylem no i ja mam :razz:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może i rację z tymi ddr3.Kupię raczej na ddr2.

Tylko teraz mam pytanie czy kupować moduły np. 2x2gb czy lepiej 4x1Gb?Najlepiej z tego co wiem na kościach Microna.

Bedzie jakieś znaczenie na wydajność?Bardzo nie w temacie jestem jeśli chodzi o nowe chipsety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x2GB. Nie ma jeszcze kontrolerów pamięci na 4ry kanały więc nie ma sensu brać 4rech kosci RAMu.

Na D9 nie dostaniesz 2x2GB. Ale do OC E8400 (albo lepiej E3110) wząć jakieś najtańsze co robią 1066MHz i będzie ok.

Co do płyty to myślę że P5QL-E albo P5Q PRO. Jak DFI to LanParty DK P45-T2RS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i podjąłem decyzję co do płyty i pamięci.

Będzie DFI i pamięci ddr2.

dzikidaniel dlaczego piszesz że lepiej E3110.To procek serwerowy chyba jest.

Patrzyłem ceny podobne jak E8400.Bedzie lepiej się kręcił :blink:?

Edytowane przez Gary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ze 8500 ma wyzszy mnoznik, tylko dla tych prockow i pamieci 1066 mhz najlepszym fsb jest 500 mhz. W takim ukladzie mnoznik i tak idzie w dol na x8. Probowalem roznych ustawien i najwydajniejszy okazuje sie 1:1 czyli 500x8.

Moj 8400 z mnoznikiem x9 musialem zanizyc do x8. Niestety wiecej jak 4.1 ghz nie chce isc :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie najmniejszy, bo jak kupisz memki ddr2 800 mhz i bedziesz chcial wyocowac procka na 4.0 ghz lub wiecej, to Ci tych pamieci braknie i bedziesz sie wkurzal, ze nie wziales memek 1066 mhz.

Jest taka zasada i mysle, ze jest rozsadna....

Jak ma sie procesor z szyna 1333 mhz (bo taki omawiamy), to nalezy do niego stosowac pamieci 1066 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci kupiłem Crucial Tracer 800Mhz 4-4-4-12 ale idą spokojnie na 1150Mhz na 5-5-5-15 testowałem już u kumpla.

W poniedziałek przyjdzie płyta i procek to poskładam i potestuje.Procek niestety będzie E8400 bo E3110 już niemieli na składzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie najmniejszy, bo jak kupisz memki ddr2 800 mhz i bedziesz chcial wyocowac procka na 4.0 ghz lub wiecej, to Ci tych pamieci braknie i bedziesz sie wkurzal, ze nie wziales memek 1066 mhz.

Jest taka zasada i mysle, ze jest rozsadna....

Jak ma sie procesor z szyna 1333 mhz (bo taki omawiamy), to nalezy do niego stosowac pamieci 1066 mhz.

No tak faktycznie bo które pamięci zniosą 900mhz...chyba żadne :wink: Przecież do 4ghz potrzeba mu 450mhz FSB co przy dzielniku 1:1 da mu 900mhz na memkach a tyle to zrobią nawet goodramy 800mhz Cl5 ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...