Skocz do zawartości
subar

Instalacja Windows XP problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalka win xp pro. Instalacja z dosa czyli boot cd. Podczas instalacji gdy komp kopiuje pliki z cd-romu na twardziela gdzies tak w polowie wyskakuje mi wiadomosc ze plik "xxxxx" nie mogl zostac skopiowany. Mam do wyboru - omin plik, probuj ponownie, lub QUIT. Czasami proba ponownie powodzi sie i plik zostaje wkoncu skopiowany, jednak w wiekszosci wypadkow konczy to sie niepowodzeniem i jestem zmuszony wybraniem opcji omin plik.

 

W koncu gdy dojde do konca i komp sie restartuje i wchodzi w menu instalacyjne gdzie robi swoje czesto sie zawiesza, lub poprostu restartuje w pewnym momencie i dzieje sie to za kazdym razem.

 

Dziwne jest ze gdy ponownie formatuje i probuje install gdzies w polowie znowu nie moze skopiowac jakis plikow, lecz tym razem sa to inne pliki. Plyta jest czysta bez rys, kable posprawdzalem. Probowalem wszelkie kombinacje, stary i nowy bios, odlaczenie wszystkim zbednikow. Plyta jest to Asus A7V8x z lanem i audio, 1 giga ddr 400 pamiec. Czesto sie rowniez zdarza ze podczas instalacji wstepnej lub po restarcie pojawia sie niebieski ekran z kilkunastoma liniami tekstu. Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za każdym razem nie mogą zostać skopiowane różne pliki to mogą występować błędy przy dekompresji plików( prawie wszystkie pliki na instalce są kompresowane w formacie cab , np explorer.exe jest spakowany do caba którego nazwa jest zmieniona na explorer.ex_ ).

Błedy czesto są powodowane przetaktowaniem procesora bo caby dają duże obciążenie ramu i procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalka win xp pro.  Instalacja z dosa czyli boot cd.  Podczas instalacji gdy komp kopiuje pliki z cd-romu na twardziela gdzies tak w polowie wyskakuje mi wiadomosc ze plik "xxxxx" nie mogl zostac skopiowany.  Mam do wyboru - omin plik, probuj ponownie, lub QUIT.  Czasami proba ponownie powodzi sie i plik zostaje wkoncu skopiowany, jednak w wiekszosci wypadkow konczy to sie niepowodzeniem i jestem zmuszony wybraniem opcji omin plik.

 

W koncu gdy dojde do konca i komp sie restartuje i wchodzi w menu instalacyjne gdzie robi swoje czesto sie zawiesza, lub poprostu restartuje w pewnym momencie i dzieje sie to za kazdym razem.

 

Dziwne jest ze gdy ponownie formatuje i probuje install gdzies w polowie znowu nie moze skopiowac jakis plikow, lecz tym razem sa to inne pliki.  Plyta jest czysta bez rys, kable posprawdzalem.  Probowalem wszelkie kombinacje, stary i nowy bios, odlaczenie wszystkim zbednikow.  Plyta jest to Asus A7V8x z lanem i audio, 1 giga ddr 400 pamiec.  Czesto sie rowniez zdarza ze podczas instalacji wstepnej lub po restarcie pojawia sie niebieski ekran z kilkunastoma liniami tekstu.  Bardzo prosze o pomoc.

kumpel miał identyczny problem ale gdy wyciagnal 1 kosc ramu to juz bylo spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( prawie wszystkie pliki na instalce są kompresowane w formacie cab , np explorer.exe jest spakowany do caba którego nazwa jest zmieniona na explorer.ex_ )

Witam

 

W przypadku Win NT4/2000/XP algorytm pakowania-odpakowywnia wyglada tak: name.ext <-> name.zip <-> name.ex_. Operacja jest symetryczna, tzn. odwracalna. W cabach sa jedynie niektore pliki: sterowniki, fragmenty IE.

Zas co do problemu: polecam skopiowac caly katalog /i386 na dysk twardy, i z poziomu MS-DOS (dyskietka) uruchomic Setup poleceniem: C:i386winnt.exe. Jesli sie nie uda, wadliwy jest sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem identyczny problem, i "kością niezgody" były za ostro ustawione timingi (niepamietam jak to sie pisze :oops: ) pamieci, po powróceniu do ustawien fabrycznych wszystko poszło jak z nut.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( prawie wszystkie pliki na instalce są kompresowane w formacie cab , np explorer.exe jest spakowany do caba którego nazwa jest zmieniona na explorer.ex_ )

Witam

 

W przypadku Win NT4/2000/XP algorytm pakowania-odpakowywnia wyglada tak: name.ext <-> name.zip <-> name.ex_. Operacja jest symetryczna, tzn. odwracalna. W cabach sa jedynie niektore pliki: sterowniki, fragmenty IE.

Zas co do problemu: polecam skopiowac caly katalog /i386 na dysk twardy, i z poziomu MS-DOS (dyskietka) uruchomic Setup poleceniem: C:i386winnt.exe. Jesli sie nie uda, wadliwy jest sprzet.

 

Skąd wziąłeś tego zipa przy pakowaniu plików Win NT4/2000/XP. Tam jest dokładnie tak jak napisałem wcześniej. Ten algorytm postępowania jest dobry, tyle że powinno być Cab zamiast zip. Pliki są pojedyńczo spakowane Cabem. A pliki sterowników itp są spakowane zbiorczo do caba i już nie mają pozmienianych rozszerzeń. Pliki Windows nigdy nie były pakowane Zipem !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz :-)..

PS. Dane pochodza ze.. szkolenia MS.PL.

W takim razie na tym szkoleniu wprowadzają ludzi w błąd. Jak mi nie wierzysz to skopiuj np. z płyty XP na dysk plik explorer.ex_ zmień rozszerzenie na zip i spróbój otworzyć to WinZipem (pokaże błąd) zmień rozszerzenie na cab a uruchomi sie bez problemów(tak samo jest przy pomocy WinAce). W niektórych programach otworzy się przy rozszerzeniu zip bo programy sprawdzają po struktórze pliku jaki to format (Total Commander,WinRAR) ale w kolumnie packed np w WinRAr bedzie zamiast wielkości znak ? co jest charakterystyczne dla cabów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprwdzilem (fakt, nie zprzatalem sobie, jak dotad tym glowy). Header jest : "MSCF" (dla zipa bylby "PK"). Chociaz.. nie wiem, co moglaby miec wspolnego metoda pakowania z powyzszym problemem? Pomylilem sie, ale i Ty niepotrzebnie poruszyles temat pakowania (jedynie stare CPU Intela mialy problemy z zipami - slawny blad kooprocesora). Jesli plyta CD jest wadliwa, nalezy ja wymienic w sklepie. Jesli zas problem jest z napedem CD, pomoze wstepne skopiowanie katalogu Setupu na dysk. Jesli zas plyta CD jest piracka (od zlodzieja) - radzilbym ja po cichu wyrzucic - grozi za to do trzech lat wiezienia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał identyczny problem ale gdy wyciagnal 1 kosc ramu to juz bylo spox

No to ja jestem ten jego kumpel ... ja też tak miałem .... myślałem że to coś wina PŁYTY GŁÓWNEJ albo CD ROMU ale jak brałem hdd do kubasika to u niego było wszystko GIT.Zacząłem sam kombinować i nagle wpadłem na pomysł wyciągnięcia KOŚCI no i odrazu był efekt WIN XP działa od tamtego czasu u mnie non stop !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalka win xp pro.  Instalacja z dosa czyli boot cd.  Podczas instalacji gdy komp kopiuje pliki z cd-romu na twardziela gdzies tak w polowie wyskakuje mi wiadomosc ze plik "xxxxx" nie mogl zostac skopiowany.  Mam do wyboru - omin plik, probuj ponownie, lub QUIT.  Czasami proba ponownie powodzi sie i plik zostaje wkoncu skopiowany, jednak w wiekszosci wypadkow konczy to sie niepowodzeniem i jestem zmuszony wybraniem opcji omin plik.

 

W koncu gdy dojde do konca i komp sie restartuje i wchodzi w menu instalacyjne gdzie robi swoje czesto sie zawiesza, lub poprostu restartuje w pewnym momencie i dzieje sie to za kazdym razem.

 

Dziwne jest ze gdy ponownie formatuje i probuje install gdzies w polowie znowu nie moze skopiowac jakis plikow, lecz tym razem sa to inne pliki.  Plyta jest czysta bez rys, kable posprawdzalem.  Probowalem wszelkie kombinacje, stary i nowy bios, odlaczenie wszystkim zbednikow.  Plyta jest to Asus A7V8x z lanem i audio, 1 giga ddr 400 pamiec.  Czesto sie rowniez zdarza ze podczas instalacji wstepnej lub po restarcie pojawia sie niebieski ekran z kilkunastoma liniami tekstu.  Bardzo prosze o pomoc.

kumpel miał identyczny problem ale gdy wyciagnal 1 kosc ramu to juz bylo spox

Dokladnie to zrobilem i zadzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kumpel miał identyczny problem ale gdy wyciagnal 1 kosc ramu to juz bylo spox

No to ja jestem ten jego kumpel ... ja też tak miałem .... myślałem że to coś wina PŁYTY GŁÓWNEJ albo CD ROMU ale jak brałem hdd do kubasika to u niego było wszystko GIT.Zacząłem sam kombinować i nagle wpadłem na pomysł wyciągnięcia KOŚCI no i odrazu był efekt WIN XP działa od tamtego czasu u mnie non stop !

 

Ja mialem dokladnie taki sam problem oddalem komp do serwisu wymienili jedna z kosci i bylo wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...