Skocz do zawartości
eclip

Co Będzie Bardziej Wydajne Raid 0 7200.10 Czy 7200.12 ?

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy ile masz kasy. Seria 12 jest szybsza.

Jak dokupisz drugi z serii 10 to musisz zrobić gdzieś backup starego dysku, bo przy tworzeniu macierzy trzeba usunąć wszystkie dane.

I dowiedz sie jak jest z obsługą raid na twojej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden pojedynczy dysk 7200 nie bedzie szybszy od raid 0 7200.

 

Plyta obsloguje raid 0, wiec najlepiej bedzie wlasnie dokupienie drugiego, takiego samego dysku i utworzenie macierzy.

Oczywiscie zrob jak kolega wyzej napisal.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/509/ASUS/P5N...Krol/taniego/OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden pojedynczy dysk 7200 nie bedzie szybszy od raid 0 7200.

Twoje stwierdzenie jest błędne.

 

Ale w tej sytuacji 7200.10*2 w konfiguracji raid 0 będą szybsze od jednego 7200.12.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tu mam raid 0 z dysków (ST3250410AS) Mardok'a

Dołączona grafika

W przypadku macierzy RAID0 duże znaczenie ma odpowiedni dobór paska (stripe). W moim przypadku różnica najgorsze - najlepsze ustawienie była blisko 30 MB/s!

Najgorsze: stripe 128kb, średni odczyt 165 MB/s, najlepsze: stripe 32k, średni odczyt 193 MB/s. Testy bez włączonego WBC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym paskiem to nie jest tak do końca. Syntetyczne testy (HD Tune, HDTach) rzeczywiście faworyzują mniejszy pasek (32KB), ale już testy, które w dużo większym stopniu symulują rzeczywistą pracę w Windowsie (rozpakowywanie plików, kopiowanie itp.) osiągają lepsze wyniki na pasku 128KB. W moim przypadku tak było, testowałem ustawienia 32 i 128. Na 32 miałem o ponad 20MB/s większy średni transfer, ale system pracował tak jakoś ospale (pamiętaj, że jak masz duże pliki (filmy, obrazy ISO itp.) to kontroler RAID musi rozbić taki plik na kawałki po 32KB (ogromna liczba), przy odczycie musi je wszystkie złożyć spowrotem, przy dużych plikach trochę tego jest. Przy pasku 128KB tych kawałków do złożenia jest już czterokrotnie mniej), natomiast przy 128KB pasku nabrał życia. Nie upieram się przy jakimś konkretnym rozmiarze, zwracam tylko uwagę na fakt, że syntetyczne testy nie odzwierciedlają normalnej racy, tak jak 3DMark nie odzwierciedla normalnych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda! Argumentem był wykres HDTacha, więc i ja się HDTachem posłużyłem. Duże pliki - oczywiście, większy pasek. Ja przed założeniem macierzy sprawdziłem jaki jest przeciętny rozmiar pliku na partycjach które miały wylądować na RAID0 i wyszło mi że 32kb będzie optymalne, w sensie że średni plik będzie rozbijany na najmniejszą liczbę kawałków i jednocześnie ich rozłożenie na obu dyskach będzie równomierne.

Zastanawiam się czy nie powtórzyć testów na obecnych danych -trochę ich od momentu instalacji przybyło i średni rozmiar pliku też się zmienił - i zrobić jakieś testy rzeczywiste, z kopiowaniem i kasowaniem dużej liczby plików włącznie, ale jak pomyślę że mam ghostować tyle GB to stwierdzam że można ten czas lepiej zagospodarować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podałem wyniki hdtach ponieważ trudno odnaleźć codzienne odczucia z dysku :)

Nie zależy mi na wynikach hdtach, mam viste 32 i często ten dysk jest wąskim gardłem a ze względu że jest jego końcówka to i transfer zapewne spadł.

Chodzi mi o najlepsze rozwiązanie dla:

1.system/internet

2.gry (nie jestem fanem ale gram).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to reguły, rzeczywiście trudno zmierzyć codzienne użytkowanie. Najlepiej by było gdybyś postawił na parę dni macierz na pasku 32 i potem znowu na pare dni pasek 128. Porównując pracę z tych dwóch ustawień dojdziesz do tego, która opcja jest dla Ciebie lepsza (w moim przypadku ta druga okazała się szybsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy widział ktoś moze testy 7200.12 w raid 0 ?? nigdzie nie mogę znaleść

 

moje dwa samsungi sp2004c w raid 0 maja gorsze wyniki niż pojedynczy 7200.12 (CC33) dlatego mam w planach małą przesiadkę ;) zastanawiam sie tylko co będzie cichsze nowa barka czy 2x obecny samsung

Edytowane przez oswalddini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty sie lepiej martw czy 7200.12 bedzie trwale czy bedzie sie sypac jak seria 11....

a jak juz chcesz inwestowac to pomysl nad ssd - tanieja wciaz......i mimo slabych transferow szybkosc widac zdecydowanie bardziej niz po stworzeniu raid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...