Skocz do zawartości
Gość Greenfoxy5

Laptop Na Samym Zasilaczu.....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Greenfoxy5

Drobne pytanie, czy laptopa mogę zostawić bez baterii na samym zasilaczu? Zauważyłem że tak też działa, i drugie pytanie dla kolegi, laptopa nie można uruchamiać zimnego, a z jaką temperaturą nie można uruchomić? Od - ileś do 6 Celsjusza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Que? Ja miałem baterie włożoną na stałe i po ponad trzech latach używania - ~30% utraty pojemności. Chyba nie za wiele, nie? :P

Laptop kuzyna, 3 tygodnie pracy na baterii podłączonej w trakcie korzystania z zasilacza. Wynik? Bateria padła, może i wyda się to nieprawdopodobne, ale różne cuda się zdarzają. Bateria nie mogła się naładować za Chiny Ludowe.

 

EdiT: Powód, dupna forma ostatniego zdania, jakoś tak razi po gałach.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w Chinach Ludowych bateria była produkowana :P (ta, wiem. wszystkie tam teraz robią :P)

IMHO bateria musiała być wadliwa - ja bym ją oddał do serwisu, z reguły dają na nie przynajmniej pół roku gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Que? Ja miałem baterie włożoną na stałe i po ponad trzech latach używania - ~30% utraty pojemności. Chyba nie za wiele, nie? :P

Moj acer po 3 latach podlaczenia na stale mial ponizej 30% pojemnosci poczatkowej, wiec roznie to bywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety czesc lapkot po wyjeci baterii ma sklannosci do "wywrotek" , sa chwiejne jak ja po litrze wodki

Wlasnie z bateria inside sa cuda... np nie uruchomisz dziada ni w kij zero reakcji... odłacz baterie podłacz sam zasilacz wstanie od razu...

 

Ja wogóle bateri nie wsadziłem do lapa jak go kupiłem...

 

NP. Dell ma licznik ladowan baterii i kupa za którymś tam razem powie wam PA wymiencie baterie.... a bateria czesto jeszcze w 50% sprawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże ile jeszcze osób powieli mit o niekorzystaniu z laptopa z naładowaną baterią i podłączonym zasilaczem ??

 

Gratuluję tym, którzy z baterii nie korzystają, np naładowując ją i pozostawiająć na pułce. To zdecydowanie szybciej wpłynie na jej zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na ponad rocznym sprzęcie z sigu bateria trzyma prawie 2,5h przy zabawie (dodam, że dopiero niedawno wsadziłem 4gb ram i wymieniłem dysk na scorpio) ;) więc według mnie teoria o nieużywaniu baterii przy zasilaniu sieciowym zależy tylko i wyłącznie od wadliwości samej baterii bądź elektroniki ją napędzającej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...albo od poziomu intelektualnego użytkowników laptopów ;) Ja nigdy baterii nie wyciągałem z notebooka, używałem HP i Dell'a (teraz używam Xps M1530) i non stop na zasilaczu. Bateria co najmniej raz dziennie jest rozładowywana i nigdy nie doświadczyłem z tego powodu problemów ze znaczną utratą sprawności baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozladowuje baterie do 3% laduje do 100% rozladowuje do 40% i odkladam na polke. Zadko uzywam lapka z baterii odkad chodze do szkoly uzywam baterii tylko co dwa tygodnie dwa dni. Mam lapka 3 lata jak powiecie jak sprawdzic sprawnosc baterii to wam powiem jak sie trzyma. Ale z tego co ja udczuwam to nie widze roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...