Jump to content
Greenfoxy5

Laptop Na Samym Zasilaczu.....

Recommended Posts

Drobne pytanie, czy laptopa mogę zostawić bez baterii na samym zasilaczu? Zauważyłem że tak też działa, i drugie pytanie dla kolegi, laptopa nie można uruchamiać zimnego, a z jaką temperaturą nie można uruchomić? Od - ileś do 6 Celsjusza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Que? Ja miałem baterie włożoną na stałe i po ponad trzech latach używania - ~30% utraty pojemności. Chyba nie za wiele, nie? :P

Laptop kuzyna, 3 tygodnie pracy na baterii podłączonej w trakcie korzystania z zasilacza. Wynik? Bateria padła, może i wyda się to nieprawdopodobne, ale różne cuda się zdarzają. Bateria nie mogła się naładować za Chiny Ludowe.

 

EdiT: Powód, dupna forma ostatniego zdania, jakoś tak razi po gałach.

Edited by OCM4n14k

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety czesc lapkot po wyjeci baterii ma sklannosci do "wywrotek" , sa chwiejne jak ja po litrze wodki

Wlasnie z bateria inside sa cuda... np nie uruchomisz dziada ni w kij zero reakcji... odłacz baterie podłacz sam zasilacz wstanie od razu...

 

Ja wogóle bateri nie wsadziłem do lapa jak go kupiłem...

 

NP. Dell ma licznik ladowan baterii i kupa za którymś tam razem powie wam PA wymiencie baterie.... a bateria czesto jeszcze w 50% sprawna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boże ile jeszcze osób powieli mit o niekorzystaniu z laptopa z naładowaną baterią i podłączonym zasilaczem ??

 

Gratuluję tym, którzy z baterii nie korzystają, np naładowując ją i pozostawiająć na pułce. To zdecydowanie szybciej wpłynie na jej zużycie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi na ponad rocznym sprzęcie z sigu bateria trzyma prawie 2,5h przy zabawie (dodam, że dopiero niedawno wsadziłem 4gb ram i wymieniłem dysk na scorpio) ;) więc według mnie teoria o nieużywaniu baterii przy zasilaniu sieciowym zależy tylko i wyłącznie od wadliwości samej baterii bądź elektroniki ją napędzającej ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...albo od poziomu intelektualnego użytkowników laptopów ;) Ja nigdy baterii nie wyciągałem z notebooka, używałem HP i Dell'a (teraz używam Xps M1530) i non stop na zasilaczu. Bateria co najmniej raz dziennie jest rozładowywana i nigdy nie doświadczyłem z tego powodu problemów ze znaczną utratą sprawności baterii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rozladowuje baterie do 3% laduje do 100% rozladowuje do 40% i odkladam na polke. Zadko uzywam lapka z baterii odkad chodze do szkoly uzywam baterii tylko co dwa tygodnie dwa dni. Mam lapka 3 lata jak powiecie jak sprawdzic sprawnosc baterii to wam powiem jak sie trzyma. Ale z tego co ja udczuwam to nie widze roznicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.