Jump to content
Greenfoxy5

Laptop Na Samym Zasilaczu.....

Recommended Posts

Drobne pytanie, czy laptopa mogę zostawić bez baterii na samym zasilaczu? Zauważyłem że tak też działa, i drugie pytanie dla kolegi, laptopa nie można uruchamiać zimnego, a z jaką temperaturą nie można uruchomić? Od - ileś do 6 Celsjusza?

Que? Ja miałem baterie włożoną na stałe i po ponad trzech latach używania - ~30% utraty pojemności. Chyba nie za wiele, nie? :P

Laptop kuzyna, 3 tygodnie pracy na baterii podłączonej w trakcie korzystania z zasilacza. Wynik? Bateria padła, może i wyda się to nieprawdopodobne, ale różne cuda się zdarzają. Bateria nie mogła się naładować za Chiny Ludowe.

EdiT: Powód, dupna forma ostatniego zdania, jakoś tak razi po gałach.

Edited by OCM4n14k

niestety czesc lapkot po wyjeci baterii ma sklannosci do "wywrotek" , sa chwiejne jak ja po litrze wodki

Wlasnie z bateria inside sa cuda... np nie uruchomisz dziada ni w kij zero reakcji... odłacz baterie podłacz sam zasilacz wstanie od razu...

Ja wogóle bateri nie wsadziłem do lapa jak go kupiłem...

NP. Dell ma licznik ladowan baterii i kupa za którymś tam razem powie wam PA wymiencie baterie.... a bateria czesto jeszcze w 50% sprawna...

Boże ile jeszcze osób powieli mit o niekorzystaniu z laptopa z naładowaną baterią i podłączonym zasilaczem ??

Gratuluję tym, którzy z baterii nie korzystają, np naładowując ją i pozostawiająć na pułce. To zdecydowanie szybciej wpłynie na jej zużycie.

Mi na ponad rocznym sprzęcie z sigu bateria trzyma prawie 2,5h przy zabawie (dodam, że dopiero niedawno wsadziłem 4gb ram i wymieniłem dysk na scorpio) ;) więc według mnie teoria o nieużywaniu baterii przy zasilaniu sieciowym zależy tylko i wyłącznie od wadliwości samej baterii bądź elektroniki ją napędzającej ...

...albo od poziomu intelektualnego użytkowników laptopów ;) Ja nigdy baterii nie wyciągałem z notebooka, używałem HP i Dell'a (teraz używam Xps M1530) i non stop na zasilaczu. Bateria co najmniej raz dziennie jest rozładowywana i nigdy nie doświadczyłem z tego powodu problemów ze znaczną utratą sprawności baterii.

Ja rozladowuje baterie do 3% laduje do 100% rozladowuje do 40% i odkladam na polke. Zadko uzywam lapka z baterii odkad chodze do szkoly uzywam baterii tylko co dwa tygodnie dwa dni. Mam lapka 3 lata jak powiecie jak sprawdzic sprawnosc baterii to wam powiem jak sie trzyma. Ale z tego co ja udczuwam to nie widze roznicy.