Skocz do zawartości
ha7ak

22 Lub 24 Cale

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem nawet podobne głupoty już kiedyś powiem ci jak się skończyło.

.....

nazywaj to sobie jak chcesz, pisz sobie o innych sprawach jak jakies reklamacje wózków - pozwól że ja jednak pozostanę przy faktach i polskim prawie.

 

Nie wiem co musisz a nie musisz wiedziec bo to Twoja sprawa, mozesz sobie nawet kupic samolot a potem płakać że nie wiedziałeś że nie potrafisz nim latać niestety nie będzie to podstawą do zwrotu.

 

To w Twoim interesie jest wiedzieć co kupujesz, obowiązku nie ma, może być tylko rozczarowanie jak serwis odeśle Ci ten sam monitor z pixelem i dodatkowo obciąży kosztami nieuzasadnionej reklamacji i kosztami wysyłki.

 

Proszę wyjaśnij co nazywasz głupotą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tak jak piszesz tylko że monitor sprawny to monitor który może mieć do x pikseli wadliwych. Oczywiście że nie musisz wiedzieć jakiej klasy jest matryca i co się z tym wiąże, ale kupując monitor zgadzasz się z gwarancją producenta, który to dopuszcza wadliwe piksele.

nazywaj to sobie jak chcesz, pisz sobie o innych sprawach jak jakies reklamacje wózków - pozwól że ja jednak pozostanę przy faktach i polskim prawie.

 

Nie wiem co musisz a nie musisz wiedziec bo to Twoja sprawa, mozesz sobie nawet kupic samolot a potem płakać że nie wiedziałeś że nie potrafisz nim latać niestety nie będzie to podstawą do zwrotu.

 

To w Twoim interesie jest wiedzieć co kupujesz, obowiązku nie ma, może być tylko rozczarowanie jak serwis odeśle Ci ten sam monitor z pixelem i dodatkowo obciąży kosztami nieuzasadnionej reklamacji i kosztami wysyłki.

 

Proszę wyjaśnij co nazywasz głupotą?

Ja tu o prawie konsumenta do dochodzenia swoich roszczeń przed sprzedawcą (rękojmia) a wy o serwisie (gwarancja). Konsument ma prawo wyboru do skorzystania z jednego lub drugiego z tym, że jedno wyłącza możliwość skorzystania z drugiego - mamy wybór.

Nie obchodzą, mnie żadne normy gdy idę do sprzedawcy, kładę towar na ladę i mówię takiemu - "Panie da mi Pan nowy taki monitor albo zwróci koszt zakupu, nie interesuje mnie naprawa tego". KONIEC. Więcej o nic się nie martwię, a jeśli wy czy ktoś inny nie potrafi sformułować prostego zdania przed sprzedawcą to wasz problem, że was na serwis odsyłają.

 

Miałem już multum sytuacji gdy coś mi nie pasowało i zawsze dostawałem to czego chciałem, może ktoś tutaj mieszka na innej planecie i tam są inne zwyczaje ale u nas na szczęście prawo obowiązuje i sytuacje gdy sklep sprzedaje ci bubla są tępione chyba, że taki monitor na ruskim rynku od baby jagi kupisz to twój problem.

 

Wracając do tematu, radzę kupującemu przejechać się do makro jeśli ma niedaleko.

Może sobie kupić 20 monitorów, przetestować a później zwrócić te "brzydkie" jest na to 2 tygodnie. Sprawę załatwiają średnio w 3minuty choć przeważnie mniej - zależy jak szybko wypowiesz zdanie "składam reklamację". Od momentu wypowiedzenia tej regułki mijają sekundy na podpisanie się w jednym miejscu i przeliczenie gotówki ze zwrotu. Potem możesz iść kupić coś innego albo pojechać do domu na dobry sex.

Osobiście nie polecam sklepu "ExiSport" (nie kupisz tu monitora) musiałem 3x jeździć żeby oddać kurtkę narciarską bo ten kolor jednak nie przypadł mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie obchodzą, mnie żadne normy gdy idę do sprzedawcy, kładę towar na ladę i mówię takiemu - "Panie da mi Pan nowy taki monitor albo zwróci koszt zakupu, nie interesuje mnie naprawa tego". KONIEC. Więcej o nic się nie martwię, a jeśli wy czy ktoś inny nie potrafi sformułować prostego zdania przed sprzedawcą to wasz problem, że was na serwis odsyłają.

Sory , ale o jakiej Ty w ogole naprawie mowisz w momencie , gdy TN to 2 klasa iso i bady moga byc w okreslonych normach? Jesli sprzedawca po tej twojej formulce przyjal to to jest po prostu osoba , ktora w ogole nie zna nie tylko praw klientow , ale i sklepu jako ich pracownik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kładę towar na ladę i mówię takiemu - "Panie da mi Pan nowy taki monitor albo zwróci koszt zakupu, nie interesuje mnie naprawa tego". KONIEC....

ja takie zachowanie nazywam krotko - pieniactwo.

dyskusja moze i ciekawa, ale jak dla mnie zdecydowanie nie w temacie.

Proponuje przeniesc ja do tematu o odpowiednim tytule i skonczyc tego OFFtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzę że dalsza dyskusja nie ma sensu bo żadna ze stron nie zamierza przegrać...(mimo że uważam że Friekage ma zupełną rację, ...ale najwyraźniej kompetencje "niektórych" sprzedawców w sklepach są niewystarczajace)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ;-)

 

tez mam dylemat

potrzebuje czegos 24/26 cali

DVI

Rownomierne podswietlanie

Dobre skalowanie

Mozliwosc Regulacji paramttrow przyciskami (osd)

zeby nie rzezbil bialym kolorem po oczach (jak moj dotychczasowy lcd)

Jednym slowem najlepszy monitor w kwocie do 1500zl

 

monitorow jest mnogosc - ale co wybrac ;//?

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz który masz w większości monitorów panoramicznych jest w formacie 16:10 i jest troche rozciagnięty, a w 16:9 np. postacie przy ogladaniu filmów mają naturalne, przez co "bardziej realistyczne" proporcje...

Edytowane przez TheGent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz który masz w większości monitorów panoramicznych jest w formacie 16:10 i jest troche rozciagnięty, a w 16:9 np. postacie przy ogladaniu filmów mają naturalne, przez co "bardziej realistyczne" proporcje...

Czyli oglądając film w proporcjach 16:9 na monitorze 16:9 nie masz pasków, na 16:10 masz minimalne. Nie wiem gdzie ta większa realistyczność. A jak monit dodatkowo do grania i internetu, to 16:9 moim zdaniem trochę nie trafiony sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow , ale się dyskusja rozwineła ;p tylko czemu nie dostawałem powiadomień o nowych odpowiedziach ??myslałem że temat umarł a tu zonk;p

 

czytajac ostatnie pare postów się zaczołem zastanawiac nad monitem w proporcji 16x9 np

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/24_...pelny,id,66692/

 

jak to jest z tym formatem ?? nie bedzie zniekształconych obrazów ?? czym sie różni oprócz rozmiaru( to oczywiste) od monitów 16x10, no chyba że jeszcze ceną bo np taki http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/23_...pelny,id,63446/ jest śmiesznie tani :blink: jak na taka rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow , ale się dyskusja rozwineła ;p tylko czemu nie dostawałem powiadomień o nowych odpowiedziach ??myslałem że temat umarł a tu zonk;p

 

czytajac ostatnie pare postów się zaczołem zastanawiac nad monitem w proporcji 16x9 np

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/24_...pelny,id,66692/

 

jak to jest z tym formatem ?? nie bedzie zniekształconych obrazów ?? czym sie różni oprócz rozmiaru( to oczywiste) od monitów 16x10, no chyba że jeszcze ceną bo np taki http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/23_...pelny,id,63446/ jest śmiesznie tani :blink: jak na taka rozdzielczość.

Różnią się tym, że modele 16:9 mają mniej linii ( dokładnie 120 ) niż modele 16:10. Przy filmach będziesz miał taki sam obraz jak w 16:10, z tym że paski u górze będą mniejsze lub ich nie będzie w ogóle ( zależy od materiału video ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z rozdzielczością ??

ten samsung co wczesniej podałem ma 2048 x 1152 piksele

iyama ma zaś 1920 x 1080 piksele

a normalne monitory "full HD" mają 1920 x 1200 piksele

różnice są tylko kosmetyczne czy wazne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jednak nie ma Lidera w kategorii - 1500zl

prawde powiedziawszy wolalbym cos wziac na MVA/PVA - ale w tej kwocie przy obecnej cenie dolara

to raczej nic nie kupie ;/

ależ kupisz i to za 1300zł na MVA,24 cale-Benq FP241W

minusy to stosunkow duzy czas reakcji(6ms gtg i 16ms bwb),ale jako użytkownik nie widzę u niego smużenia(a lubie sobie czasami popykać w gierki :wink: ).http://www.gral.pl/preview/BenQ/Benq_24_ca...VI_HDMI_75.html

link to tematu na hardforum

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...ght=benq+fp241w

To chyba jedyny monitor na lepszej matrycy niż TN w tych granicach cenowych.(nie licząć okropnego gatewaya 2485w)

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia ;-) :

 

co do rozmairu postaci w fimlach w formacie 16:9 - to jezeli ktoś z was ma TV LCD i posiada kanł np. ale Kino (w którym filmy są nadawane w 16:9) to mozna zauważyć różnice między filmem np. na TVP 1

w monitorach 16:10 rozciągniecie jest mało widoczne, ale wszystkie nowe gry będą robione już pdo 16:9 a seriale zripowane z zagranicznych tv są też w tym formacie. dlatego zaproponowałem monitor 16:9 bo może to być dobra inwestycja na przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę pod uwagę dwa monitory LG: LG Flatron W2261V-PF lub LG Flatron W2452V-PF.

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...d=l22LGW2261VPF

http://www.znak.pl/index.php?cid=209&s...d=l24LGW2452VPF

Bardzo prosiłbym o opinie, który z nich lepiej poradzi sobie z odwzorowaniem kolorów. Czy wogóle będzie jakaś różnica?

Czas reakcji Lg 22" jest lepszy wiec teoretycznie powienien lepiej sobie poradzić w grach. No i ten 22" ma rozdz. 1920x1080 a wiec do filmow HD idealny. No ale 24" to zawsze 2" więcej więc totalnie jestem w kropce. Liczę bardzo na pomoc. Monitor tak naprawde ma byc do wszystkiego (łącznie z pracą w Photoshopie, Indesign, Corelu). Pod tym względem im większy obszar roboczy tym lepiej (swobodnie moża okienka sobie poustawiać).

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu brednia? Przecież nie napisał że TYLKO POD 16:9 a śmiem podejrzewać że wszystkie nowe gry będą już pisane także z obsługą 16:9

Brednia dla tego że napisał jakoby nowe gry były pisane tylko do 16:9 (tak to właśnie napisał - "każda nowa gra pod 16:9") ... a jeśli nie o to mu chodziło to po co w ogóle pisał skoro już stare gry (Hitman 1, Unreal Tournament 1) obsługują każde proporcje :] ... po prostu od dłuższego czasu każda przyzwoita gra obsługuje panoramiczne proporcje.

 

ps. gry powinny być tak pisane by poprawnie pracowały przy praktycznie każdej rozdzielczości o całkowicie dowolnych proporcjach

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia ;-) :

 

co do rozmairu postaci w fimlach w formacie 16:9 - to jezeli ktoś z was ma TV LCD i posiada kanł np. ale Kino (w którym filmy są nadawane w 16:9) to mozna zauważyć różnice między filmem np. na TVP 1

w monitorach 16:10 rozciągniecie jest mało widoczne, ale wszystkie nowe gry będą robione już pdo 16:9 a seriale zripowane z zagranicznych tv są też w tym formacie. dlatego zaproponowałem monitor 16:9 bo może to być dobra inwestycja na przyszłość...

Ale Ty chyba nadal nie rozumiesz, ze na monitorze 16:10 mozna wyswietlic obraz 16:9 bez zmiany proporcji, z malymi pasami na gorze i na dole.

 

nie licząć okropnego gatewaya 2485w

A co z nim jest nie tak, powaznie pytam? Zakladam, ze rozmawiamy o sztuce bez wad matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniue wielu opinii na kilku forach skłaniałbym sie raczej na 24". Czy mógłby ktoś mi odpowiedź tylko jak ten monitor radzi sobie z odwzorowaniem kolorów? Czy da się popracować na nim w miarę rozsądnie w Photoshopie przy obróbce zdjęć?

Bardzo liczę na Waszą pomoc tymbardziej, że przy poprzednim poscie nikt mi niestety nie pomógł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

%) dobre co to znaczy ze w 16:9 masz "bardziej realistyczny obraz" ?? :lol2:

To znaczy , ze jak masz na nim pracowac to ma uciety najwazniejszy wymiar czyli wysokosc :) Mniej kodu zmiesci ci sie na stronie, mniej wierszy w arkuszu kalkulacyjnym i tym podobne atrakcje.

 

IMHO 16:9 to pomylka no chyba , ze ktos nie planuje ambitniejszych dzialan niz podlaczenie konsoli do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy , ze jak masz na nim pracowac to ma uciety najwazniejszy wymiar czyli wysokosc :) Mniej kodu zmiesci ci sie na stronie, mniej wierszy w arkuszu kalkulacyjnym i tym podobne atrakcje.

 

IMHO 16:9 to pomylka no chyba , ze ktos nie planuje ambitniejszych dzialan niz podlaczenie konsoli do monitora.

 

rozumiem że Twoim zdaniem 1080 pixeli w pionie to pomyłka?

W takim razie powiedz wszystkim użytkownikom monitorów 5:4 - 17" 19" i 16:10 - 20" i 22" że ich monitory są pomyłką....

 

rozumiem, że 900pixeli na 19" wide może wkurzać choć wiele osób pracuje i nie narzeka ale nie rób wody z mózgu bo 1080pixeli i aż 1920 szeokości to bardzo dużo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powiedz wszystkim użytkownikom monitorów 5:4 - 17" 19" i 16:10 - 20" i 22" że ich monitory są pomyłką....

Ale po pierwsze przecież tam masz właściwe proporcje w pionie i poziomie :? A po drugie 1024 czy 1050 pixeli są w pełni wystarczające, czego nie można powiedzieć o 900px przy 1440 szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...