Skocz do zawartości
Labovsky

Gigabyte Ga-ex58-ud3r

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum nie ma jeszcze żadnej wzmianki o tej płycie, a tak się składa, że nabyłem drogą kupna takie dwie. W momencie zakupu kosztowały mnie po 760zł za sztukę, ale teraz Złotówka znów poszła w dół, więc poniżej 800zł ich ostatnio nie widziałem.

 

Link do strony Gigabyte: >>>klik<<<

 

Z głównych różnic względem mocniejszych braci - "tylko" 4 porty DDR3 - triple channel jest jednak możliwe, audio to słabszy, ale nadal chyba niezły Realtek ALC888, no i chyba najlepsze rozłożenie portów dla kart. Jeśli korzystać z jednej karty z dwuslotowym chłodzeniem to nadal do dyspozycji pozostają 2 złącza PCI i 2 złącza PCI-E x1. Są tylko dwa złącza PCI-E x16... dla mnie na szczęście.

 

Ponieważ nie mam możliwości ich jeszcze przetestować to je sobie tylko obejrzałem i cyknąłem kilka fotencji:

 

Rzut ogólny z chłodzeniem i bez. Blaszki z radiatorów zdjąłem od razu - siedzą na jakiejś taśmie i dość łatwo odchodzą.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Sekcja zasilania procesora. Kontroler zasilania to Intersil 6334A - 4 fazowy (nie wiem czy się bać), choć cewek i par mosfetów jest 9.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Mostek północny i południowy.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Tyle ode mnie na początek :rolleyes:

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma jeszcze żadnej wzmianki o tej płycie, a tak się składa, że nabyłem drogą kupna takie dwie. W momencie zakupu kosztowały mnie po 760zł za sztukę, ale teraz Złotówka znów poszła w dół, więc poniżej 800zł ich ostatnio nie widziałem.

To ja już wolę dołożyć 49zł i kupić DS4 z solidniejszą sekcją zasilającą i bogatszym wyposażeniem..

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GIGABYTE+EX58-DS4

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ciekaw jestem czy da sie na tym krecic:) nie widzialem zadnych testow:) wiec pomecz to troche:)

Pomęczę nie wcześniej niż za dwa tygodnie niestety. Nie będę miał wcześniej okazji.

To ja już wolę dołożyć 49zł i kupić DS4 z solidniejszą sekcją zasilającą i bogatszym wyposażeniem..

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GIGABYTE+EX58-DS4

Na szczęście jest już trochę płyt, więc można sobie swobodnie wybierać. Mnie DS4 nie pasuje ze względu na kiepskie rozłożenie złącz kart. Do wykorzystania pozostaje tylko po jednym PCI i PCI-E x1. Tym bardziej nie potrzebuję 3 złącz PCI-E x16. Swoją drogą gdzieś słyszałem, że DS4 ma być wycofane i dlatego wprowadzono całą serię UD4, UD4P i UD3R. Co ciekawe tylko UD4P ma laminat jak w UD5 i Extreme. UD4 jest już bardzo podobne do UD3R.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pieniędzy na wielkie modernizacje niestety, ale kręcić oczywiście zamierzam. Nie będzie to nic ekstremalnego na pewno, ale coś tam spróbuję :)

  • Intel Core i7 920 z serii 3836 :rolleyes:
  • Rzeczony Gigabyte GA-EX58-UD3R
  • 3x 2GB A-Data DDR3 1600G
  • Sapphire Radeon HD4870 512MB
  • 3x Samsung F1 HD322HJ - RAID 5
  • + Xigmatek HDT-S1284 Big Scorpion, Lancool K7C i parę innych drobiazgów :)
Pozdrawiam Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuję sobie tę płytkę od paru dni i tragedii nie ma- ma parę wad związanych z oszczędnościami w projekcie, do tego napięcie vtt max 1.495v tylko ale bclk robi przyzwoite- właśnie leci mi occt na 210 i po podbiciu ioh do 1.4v chyba jest stabilnie ;)

 

niestety nie mam zasilacza pozwalającego puścić cepa w okolicach 4ghz z ht- enermax coolergeant 520w daje ciała no ale ma prawo jak by nie patrzeć leciwa konstrucja.

Bez ht jakoś sobie radzi i nawet 3dmarka da się puścić na i7@4ghz i kręconym radku 4890

 

 

Na tym tle dziwią wyniki testu ryby wyższego modelu gigabyte, gdzie max to było 180 mhz na bclk :blink:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta jest bardzo dobra :) 10 faz zasilania technologia UD3 i inne bajery dodatkowo 8 złączy sata to też jest plus. nowy bios dodaje obsługę SLI a na zagranicznych forach ludzie po zmianach biosu wyciągają, na powietrzu, na C0/C1 nawet 4000 Mhz ;) to jest moja alternatywa gdyby budżet nie pozwolił zakupić RIIE albo BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie mam tą płytkę... nie jest zła:)

 

Więc tak oto moim zdaniem wady i zalety:

 

Zalety:

1. TANIA

2. TANIA:D

3. Silnik znacznie droższych płyt

4. Moim zdaniem całkiem niezłe rozłożenie na laminacie:)

5. Niby nie płacimy za SLI a jednak w Biosie je dali;D

6. Nawet ładnie kręci i do tego bez problemowo... 4.0 prawie bez ruszania napięć udało mi się zrobić:)

7. Przekroczyła 200 BLCK

 

Wady:

1. Słabe wyposażenie

2. Jednak okrojony silnik, zwłaszcza układ zasilania.

3. Rozłożenie niezłe, poza niestety złączem IDE... no na szczęście rzadko już je potrzebuje.

4. Niestety ledwo co przekracza 200 BLCK - 203 u mnie i na razie więcej mi się nie udało... 205 już system się co chwile wywala.

5. Układ zasilania niestety piszczy po OC... zwłaszcza w programach obciążających:/ Bardzo tego nie lubię... Trzeci mój Gigabyte i znowu ta sama przypadłość;P

 

No to tak na szybko co sądzę o tej płycie... do tych 700-750 zł najlepsza płyta teraz na rynku... znacznie lepsza od tanich Asusów i tym bardziej od Asrocka... jedyne co jeszcze by mnie ciekawiło to XFX ale nigdzie nie widziałem jakiś wyników oc czy niezależnych opinii;P A cena płytek też ok. 700 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja słyszałem , że 1.6 właśnie mniej potrafi;D znaczy się więcej BLCK ale słabiej zasila proca;) Jak to różnie w sieci mówią;P Moja działa dobrze i nie jest zła... dałem za nią bodajże 450 zł:) Coś takiego, więc jak za tą kasę nie mam totalnie CO narzekać;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniadze to rzeczywiscie bardzo dobry zakup. Z tym BCLK to wydaje mi sie, że powinna wyżej polecieć.

ja czytałem, że 1.6 potrafi wyżej lecieć z bclk. Nie ma też ograniczenia PCI-E powyżej 103.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

first of all płyta nie ma silnika

dalej - to, że układ piszczy to może być kwestia zasilacza...

 

ale cena - masakra

sam chętnie kupie w tej cenie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim ograniczeniu mówisz powyżej 103 ?? Ja dawałem 110 u siebie nie miałem z tym problemów - może o czymś nie wiem:D

 

majkel84 - dobrze wyraziłem się bardzo nieprofesjonalnie:) Jest zbudowana w oparciu o znacznie droższe konstrukcje;P

 

Nie to nie kwestia zasilacza, mam do tego dostępy spory z każdym piszczy;) One tak mają po prostu. Problem taki, że ja jestem maniakiem ciszy;) I to nawet bardzo mocno nie piszczy, ale pod obciążeniem to słychać. Dla typowego kompa, gdzie np. są wentyle co mają 1200 obr. jestem pewien, że tego nawet się nie usłyszy, coś czuję, że mniej czułe osoby nawet w cichym pomieszczeniu by tego nie wyłapały:) Tak to już jest z piszczeniem:/ Miałem podobnie na UD3R na P35;D

 

Co do BCLK to troszkę się pobawiłem, i po zwiększeniu znacznie napięcia na procu udało się 210 zrobi - to jednak jego wina, sztuka nie lubi wysokiego BLCK:/ Więcej już nie chce:) Więc płyta pewnie i więcej potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No piszczenie to nie jest taka prosta sprawa. Znam przypadki jak DFI X58 piszczało z Taganem 1100W. Nikt by nie pomyślał przecież, że to wina zasilacza. A po wymianie na Enermaxa 1050W nie piska :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim ograniczeniu mówisz powyżej 103 ?? Ja dawałem 110 u siebie nie miałem z tym problemów - może o czymś nie wiem:D

Na pewno masz wersję 1.0 płyty? Moja extreme nie bootuje przy PCI-E powyzej 103 i z tego co wyczytałem to inne GB serii x58 zachowują się identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...