Skocz do zawartości
Świder

Przerejestrowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie dotyczące przerejestrowania samochodu, piszę ponieważ mam nadziej że ktoś tutaj będzie w stanie udzielić mi zadowalającej odpowiedzi, przejrzałem troche forów, google pracowało, ale w każdym zródle pisze co innego ;)

 

Ogólnie rozchodzi się o to, czy muszę auto przerejestrowywać narażając się przez to na niepotrzebne i dodatkowe koszta... poprzedni własciciel posiadał auto ponad rok i nieprzerejestrowywał go, powiedział mi, że jest to mozliwe gdy ma sie umowe kupna sprzedaży, a ja również mogę jezdzić na dowodzie poprzedniego-poprzedniego własciciela, gdy będzie zachowana ciągłośc umowy kupna sprzedaży, czyli ja posiadam 2 umowy, gdzie na początku "łańcuszka" jest osoba, na która jest obecny dowód. Ogólnie 2 poprzednich właścicieli mieszkało i posiadało zameldowanie w jednym województwie... czy to ma jakieś znaczenie ?

 

Za pomocne odpowiedzi z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest miesiąc:

Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

 

1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.

 

2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:

nabyciu lub zbyciu pojazdu;

 

zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

 

Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

Ale zawsze można mieć to szczęście, że tablice zostaną. Płaci się wtedy tylko za naklejki i dowód. Haczyk jest taki, że auto musiało być wcześniej zarejestrowane w tym samym starostwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie masz 30 dni od daty zakupu rozumiem, że masz druczki potwierdzające opłatę PCC który to należy opłacić do 14 dni od daty zakupu zawartej na umowie, jeżeli tego druczku nie masz to powodzenia przy próbie przerejestrowania samochodu bądź odsprzedaży, kolesiowi co tego nie opłacił, bądź też Tobie jak nie opłaciłeś w terminie przywalą taką kare w US, że się nie pozbiera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda o ile w cenniku który ma US wartość samochodu jest poniżej 1000, ale i tak trzeba zgłosić zakup do US w ciągu 14 dni, tam dostajesz kwitek zwalniający z podatku który kosztuje coś około 17zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wlasnie odebralem nowe tablice.

 

to jest tam ze te 30 dni jest, ale jak je przekroczysz to za to zadnej kary nie ma ;) tak mi nawet znajomy z urzedu prawil. Ja sam chyba w 60dni zglosilem

 

2 sprawa, mozna jezdzic i nie wymieniac tablic jezeli auto kupiles w tym samym miescie i literki na tablicy nie musza ulegac zmianie w przeciwnym wypadku chyba nie da rady. tutaj m4r to ujal ladnie :P

 

z urzedem skarbowym prawda, 1000< nic nie placisz, dajesz tylko ksero umowy swojej i poprzedniej. Na to jest 14 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z serwisowaniem Charadki ;)

Nie jest tak źle :) Sam obecnie remontuje swoją i jedyny lol to cena tylnych tarcz hamulcowych. Rozrząd na japońskich częściach 420 PLN komplet...

 

Sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo jezdziłem na papierach poprzedniego właściela, możesz nieprzerejstrowywać ale ważne żeby była umowa, i ubezpieczenie wykupione na Ciebie no i oczywiscie przegląd. Przy kontroli co najwyzej dostaniesz mandat 50zł wlasnie za to ze nieprzerejstrowałes, w razie wypadku procedura jest taka sama jak by był zarejstrowany na Ciebie. Sprawdzone, obgadane, nie informacje z netu.

A i o mandacie większość mundurowych zapomina albo puszcza ;) no ale czasem jakiś sie trafi.

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem, że nie musze sie spieszyc z tym przerejestrowaniem, gdy będe cierpiał na nadmiar kasy to się za to zabiore :)

 

Co do opłaty PCC & US & reszta złodziejstwa, to okazało się że przy tym roczniku (89') nie trzeba wnosić żadnej opłaty :)

 

Dzięki za wszystkie informacje, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kontroli co najwyzej dostaniesz mandat 50zł wlasnie za to ze nieprzerejstrowałes, w razie wypadku procedura jest taka sama jak by był zarejstrowany na Ciebie. Sprawdzone, obgadane, nie informacje z netu.

 

Policjant nie ma taryfikatora za brak przerejestrowania auta na siebie w odpowiednim terminem, a więc nie może ukarać Cię mandatem. Co najwyżej zostanie zabrany Ci dowód i masz 7 dni na przerejestrowanie.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że wystarczy nie pokazywać umowy w ogóle. Jeśli masz dowód, prawo jazdy i ważne ubezpieczenie i przegląd, to wszystko ok. Mówisz, że to auto szwagra/kuzyna/wujka i tyle. Problem może być, gdy poprzedni właściciel wyrejestruje w tym czasie auto i oni to sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policjant nie ma taryfikatora za brak przerejestrowania auta na siebie w odpowiednim terminem, a więc nie może ukarać Cię mandatem. Co najwyżej zostanie zabrany Ci dowód i masz 7 dni na przerejestrowanie.

kurde mam cholernie duże szczęście skoro mi tego dowodu niezabrali a kontrole w tym czasie miałem nie raz :)

 

a btw :D jak chcesz zarejstrować skoro zabiorą ci dowód ? :D

Edytowane przez bryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co zostalo powiedziane co nie ale ja opisze swoja przygode z nie przerejstrowywaniem:

jezdzilem ladnych kilka miesiecy nie przerejstrowujac auta i ani policja ani punkt zlomowania samochodow ani potem wydzial komunikacji nic nie mowil.

Wazna jest ciaglosc umow.

Choc ustawowo trzeba w ciagu miesiaca przerejestrowac auto.

Ale co jesli sie tego nie zrobi? a tego juz nie wiem co przewiduje ustawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...