Skocz do zawartości
Kaeres

Nasze furki

Rekomendowane odpowiedzi

Mamuśkia ma Lanosika 1.6 100HP

Ja mam Dodga Wiper 24HP 0- 100 - 37s 8)

 

A dzisiaj jechałem pierwszy raz z kumplem właśnie sprawił sobie Nissana 200 SX 1.8+turbo 170HP 8O przewiózł mnie dzisiaj ponad 200kmh na takiej drodze że nigdy bym nie powiedział że sie da 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seat Ibiza 1,4 (60 KM), max speed - 160 km/h (tyle ile w katalogu)

 

Ford Taunus P6 15M XL 1,5 V4 (55-60 KM; zależy od gaźniczka) - 1969 rok

max speed - 90 km/h (ale to było przed reanimacja pojazdu; w maju będzie lepiej)

 

dwa kolejne Taunusy w planach na miesiąc maj :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wożę tyłek Clio 1.2 16V 75KM. Może bez rewelacji, ale w sumie całkiem fajne autko.

Stary od niedawna ujeżdża nową Lagunę 2.0T 165KM. Sam jeszcze się do niej nie dobrałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seat Ibiza 1,4 (60 KM), max speed - 160 km/h (tyle ile w katalogu) 

 

Ford Taunus P6 15M XL 1,5 V4 (55-60 KM; zależy od gaźniczka) - 1969 rok

max speed - 90 km/h (ale to było przed reanimacja pojazdu; w maju będzie lepiej)

 

dwa kolejne Taunusy w planach na miesiąc maj :-)

Masz moze fotke tego Fordzika, bo jakos niekojarze go a jestem ciekaw coto za bryczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pojdzie stane sie wlascicielem toyoty corolli rocznik 83

ostatnia wersja z tylnim napedem silnik 1,3 ale niezidentyfikowalem jeszcze wersji wiec moc w najgorszym wypadku 58km w najlepszym 75km, v max (dane wlasciciela)

140 i pojdzie wiecej ale strach :)

mialem wybor w tej cenie nedzny maluch albo toyota wybralem drugie

najwiecej jechalem z kuzynka w niemczech bylo to 210 na autostradzie volvo s50 ?? ale i tak z boku nas skorpiacz scignal :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczek i owszem kupic można. możesz też zaopatrzyć się w 1,7 V4

ale jakoś nie bardzo orientuję się co to jest ten "srajcygiel"

srajcygiel alias <span style="color:red;">[ciach!]</span>pęd alias maluch alias fiat 126p ... nie obrazajac nikogo z posiadaczy tych wspanialych maszyn :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie że taki fordowski motorek 1,5 V4 raczej Ci się nie zmieści w malca. Nawt pomimo tego że cylindry są w układzie V to i tak zajmuje trochę miejsca na długości.Do tego musiałbyś jeszcze podpiąć skrzynkę biegów (również niemała). Ale Polak potrafi więc możesz spróbować :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może fotki wkleicie swoich furek??

ten taunus całkiem nieżły jest...

ja choruje na kadeta C coupe z silnikiem 2.0 16 V (150 ps) z kadeta modelu "E"..

aktualnie jeźdze vw polo starszym...

a wszystko zaczeło się od:

-maurycego zasuwal nawet 135 km/h :) (jedyny sentyment to taki ze był to pierwszy mój bolid :D)

- vw polo MK1 1.3 GT (5 osób na pokładzie ok. 170 km/h na budziku a obrotomierz na prawie 7 tyś - niestety 4 biegi, jakby miał 5 to by z te 180 poleciał. , przyspieszenie ok 10 sek., )

- maluch bis (alu od CC sportinga 13", fotele od CRX, licznik od CC, mieszek, gałka zmiany biegów skórzna seata, drzwi od eleganta, szyberdach, bad look, centralny zamek z alarmem na pilota ok 140 km/h jak przestawiłem zapłon ale jak ustawił aby dobrze odpalał to ok 110 .. - poza wygladdem to był złom.. silnik 700 cm mówi samo za siebie. :)

- VW Scirocco 1.8 GTX na sportowym zawieszeniu, szyber, ok 112 ps, >200 km/h , przyspieszenie <10 sek.. sportowa skrzynia biegów. super autko ale niestety musiałem szybko sprzedać ze względu na problemy finansowe i koszty utrzymania (PZU 1800 pln na rok !!!)

- .....

- obecnie zagazowane VW POLO 89' silnik :oops: z górki 160 km/h :) jeden spory plus: "wchodzi w zakrety jak po szynach" , zawieszenie JAMEXa, oponki przód 175/50/13" ; tył 195/45/13" , sportowa kiera, wydech itp pie_rdoły.. Auto wykorzystywane jako urządzenie do przemieszczania się z pkt A do pkt.B .. Na zatłoczonych ulicach ZG mało które autko ma szanse 8)

 

postaram się wkleic fotki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie że taki  fordowski motorek 1,5 V4 raczej Ci się nie zmieści w malca. Nawt pomimo tego że cylindry są w układzie V to i tak zajmuje trochę miejsca na długości.Do tego musiałbyś jeszcze podpiąć skrzynkę biegów (również niemała). Ale Polak potrafi więc możesz spróbować :-)

eee...tam, 1,1 rzedowe od sc/cc wchodza to v-ka nie wejdzie (?). byl sral z silnikiem (boxer) 1.8 od alfy33 i to dopiero chodzlilo ! a norma to 903 od 127 w sralu ... i tak wszystko rozbija sie o to kto zrobi dystans do skrzyni i z jakiego materialu (grubszy/cienszy). po ile takie codo (60 KM 8) ) mozna nabyc, z kompletem papierow oczywiscie, i czy tylko silnik czy trzeba calego taunusa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fajny filmik RS4 jak jedzie 280KM/h ... popatrzylem na otoczenie jakies znajome... popatrzylem na samochody jakies takie znajome... posluchalem co mowia pasazerowie w samochodzie... i mowia po polsku... hehe a jednak da sie jechac 280KM/h po polskich dziurach :lol: sciagnijcie sobie z kazy bumball rally dwa pliki mpg po 380MB super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fajny filmik RS4 jak jedzie 280KM/h ... popatrzylem na otoczenie jakies znajome... popatrzylem na samochody jakies takie znajome... posluchalem co mowia pasazerowie w samochodzie... i mowia po polsku... hehe a jednak da sie jechac 280KM/h po polskich dziurach  :lol:  sciagnijcie sobie z kazy bumball rally dwa pliki mpg po 380MB super!!!

Wspomnaini goście lecieli już ponad 310 km/h po Polsce... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

silnik 1.4

75 koni mech.

0-100 - 10 sek.

A te 10 sekund to skąd ? Mierzone super dokładnym stoperem :roll: , czy z katalogu ? :oops:

 

Ludzie dajcie sobie siana z tymi osiągami. Bo jak to czytam to wychodzi, że połowa aut do miasta to istne rakiety :P :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedes 123 2.4D 84'

Fotka w updacie o godz. 22.00 , jak nie zapomnę ;)

 

0-100km/h: (tym autem się buja a nie przyspiesza)

V-MAX: 150km/h: na trasie Zurich-Łodź żeby wyrobić się w 12h ;)))

 

Mój max: Audi 200 2.2T 2WD 89'

V-MAX: 225km/h na odcinku 2.2km(!!!) między basenem w Nowinach a Agromą w Kielcach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie mam sie czym chwalić - Fiat Uno 94' 1.0 VMax 150Km/h - nic go nie tunninguje, bo nie widze sensu, a zbieram na nowy.

 

Zbieram na Vectrę 1.8/2.0 z 1999/2000 - ale to jeszcze długo potrwa

 

VMax - 210Km/h Nubirą 2.0 na austostradzie Kraków-Katowice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do baltazaar: jeżeli szukasz takiej małej V-ki to zapraszam na www.capri.pl bądź na www.taunuspl.org ale uprzedzam, że jak się chłopaki dowiedzą po co ci ten silniczek to biada Ci :-) . Nawiasem mówiąc nie dam sobie ręki obciąć że ktokolwiek będzie chciał się pozbyć takiego motorku ale spróbować możesz. (ew. możesz kupić 2.0 V6 albo 2.3 V6; to dopiero ma dźwięk....)

 

 

do xslimakx: do 2000 roku miałem Ibizkę (model 94, więc ta nowsza już) z Volkswagenowskim motorkiem 1.05 (całe 45 KM). To auto katalogowo rozpędzało się do 145 km/h i taką max. prędkość udało mi się uzyskać. Ani grama więcej. Nową Ibizką (60 KM) też uzyskałem katalogową prędkość (160 km/h) i ani krzty ponad to. Może dlatego że nie rozpędzałem się z górki, tylko na prostej, równej drodze?? a nawiasem mówiąc te Twoje 185 km/h to chyba raczej licznikowe niż rzeczywista prędkość :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze Lanosem 1,6 106ps. Osiągnąłem nim już pare razy 200km/h na prostej drodze. Od 0-100 przyspieszyłem najszybciej w 9,4s (wiatr w plecy), a tak normalnie to ok. 10,2. Duże znaczenie ma paliwo w przypadku tego samochodu, bo czasem mam wrażenie że nie chce dobrze jechać. Najwieksza predkość to jako pasażer 220km/h z moim bratem - Laguna II 3.0 automat 207ps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te 10 sekund to skąd ? Mierzone super dokładnym stoperem  :roll: , czy z katalogu ?  :oops: 

 

Ludzie dajcie sobie siana z tymi osiągami. Bo jak to czytam to wychodzi, że połowa aut do miasta to istne rakiety  :P  :twisted:

No zebys wiedzial ze stoperem (a czy super dokladnym to nie wiem) wiec mozesz sobie dodac 1 sek. jesli chcesz.

Brat prowadzil, ja mierzylem, mozesz mi nie wierzyc wali mnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A te 10 sekund to skąd ? Mierzone super dokładnym stoperem  :roll: , czy z katalogu ?  :oops:  

 

Ludzie dajcie sobie siana z tymi osiągami. Bo jak to czytam to wychodzi, że połowa aut do miasta to istne rakiety  :P  :twisted:

No zebys wiedzial ze stoperem (a czy super dokladnym to nie wiem) wiec mozesz sobie dodac 1 sek. jesli chcesz.

Brat prowadzil, ja mierzylem, mozesz mi nie wierzyc wali mnie to.

Spoko :)

 

Wiesz tylko dla niektórych ludzi nawet pół sekundy to przepaść, oni to czują :P

 

Gratuluję udanego auta. Bo w katalogu ma chyba ponad 12 s.

 

W moim mniemaniu idealne auto, powinno przyśpieszać w 8 sekund, i mieć wymiary rodzinnego auta :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

silnik 1.4

75 koni mech.

0-100 - 10 sek.

A te 10 sekund to skąd ? Mierzone super dokładnym stoperem :roll: , czy z katalogu ? :oops:

 

Ludzie dajcie sobie siana z tymi osiągami. Bo jak to czytam to wychodzi, że połowa aut do miasta to istne rakiety :P :twisted:

a te 10 sekund da sie latwo wytlumaczyc z tego co wiem osiagi aut sa miezone z pelnym zaladunkiem a dwie osoby to raczej nie jest obciazenie na maxa

przypomina mi sie gdy jezdzilem pozyczonym na 2 tyg kadetem 1,3 tzw kwadraciak i strasznie bylem zdziwiony moca tego malego silniczka - 10 metrowe czarne slady podczas ruszania piszczal jak glupi 140 osiagal bez problemu mimo ze byl trupem

zas po wzieciu dodatkowych pasazerow byl calkiem innym samochodem - mul powolny straszne przyspieszenia

a jak zaladowalem mu do bagaznika 200 kg cementu to byla masakra :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...