Skocz do zawartości
Bombay

Gdzie Mogę Kupić Olej Mineralny

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak w temacie - piszę pracę magisterską na temat metod chłodzenia sprzętu elektronicznego i jedną z części ma być zbudowanie komputera w akwarium - zanurzonego i chłodzonego olejem mineralnym.

 

Co ważne chodzi mi o to, żeby olej był przezroczysty. Wiem, że można użyć oleju takiego jak do wspomagania w samochodzie, ale niestety jest on ciemnozielony.

 

Czy ktos wie, gdzie mogę się w taki olej zaopatrzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goglować potrafię ;) Tam w większości to firmy lub hurtownie, oferujące sprzedaż z "minimalną ilością zamówienia", która pewnie jest dla mnie ponad maksymalną ;)

Pytam, bo spodziewalem się, że może ktoś już kupował i mógłby coś polecić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goglować potrafię ;) Tam w większości to firmy lub hurtownie, oferujące sprzedaż z "minimalną ilością zamówienia", która pewnie jest dla mnie ponad maksymalną ;)

Pytam, bo spodziewalem się, że może ktoś już kupował i mógłby coś polecić...

A może by tak zdobyć się na heroiczny wyczyn i zapytać, czy sprzedadzą Ci ile potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zdobyć się na heroiczny wyczyn i zapytać, czy sprzedadzą Ci ile potrzebujesz?

Pytałem :) Musiałbym wziąć powyżej 100 l. A akwarium planuję na jakieś 30l. Olej jest dosyc drogi (około 8 zł/l), także muszę znaleźć jakiś sklep, gdzie mógłbym detalicznie wziąć mniej. Co do stacji, to owszem można tam kupić olej mineralny, do silników, ale nie jest przezroczysty... 

 

Myślalem jeszcze nad zastosowaniem oleju parafinowego, bo latwiej dostać, tylko musiałbym dowiedzieć się czegos więcej o jego własciwościach i możliwości uzycia jako substytutu oleju mineralnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem :) Musiałbym wziąć powyżej 100 l. A akwarium planuję na jakieś 30l. Olej jest dosyc drogi (około 8 zł/l),

Ostatecznie można sprzedać resztę na Allegro. Baniaczek 5l- np. 45zł. Jeszcze zarobisz :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się nawet jadalny rzepakowy :) Problem w tym, że chcę przezroczysty. Poza tym olej jadalny po jakimś czasie zjełczeje :P

 

Chodzi mi o efekt dokładanie o taki jak w filmilku, z kilkoma innowacjami:

http://pl.youtube.com/watch?v=t0Tj4wMF5EY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz zalać go olejem jadalnym. Sam zalałem swojego olejem słonecznikowym nawet go opisałem na forum. Chodzi już ponad pół roku a codziennie na nim coś robię i nie miałem z nim żadnych problemów. Olej jeszcze nie zjełczał tylko jak się nachylę nad akwarium to trochę pachnie frytkami;), ale nie ma żadnych innych śladów i sam nie wiem, kiedy i czy w ogóle to się stanie, bo może to temperatura robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję olej transformatorowy taki jak w elektrowniach do chłodzenia transformatorów . Skuteczny (transformator a konkretnie uzwojenie jest nim zalane )

 

(Olej transformatorowy to olej mineralny lub olej syntetyczny stosowany w transformatorach jako izolator oraz pełniący funkcje chłodzące.

 

Olej transformatorowy jako ciecz elektroizolacyjna oraz materiał dielektryczny posiada zastosowania do chłodzenia urządzeń elektrycznych. Wykorzystywany jest w elektrowniach do chłodzenia transformatorów oraz baterii dużych kondensatorów.

 

Olej transformatorowy może zawierać silnie toksyczne substancje rakotwórcze np. polichlorowane bifenyle (PCB), furany, dioksyny.)

Edytowane przez 13Jacek13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...