Skocz do zawartości
Boyco

R9500, 9500PRO => 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Temat co prawda wałkowany ale informacje są tak porozrzucane że proponuje ich poukładanie w tym wątku. Była by to jednoczesnie odpowiedz na moje pytanie.

 

1. Radeony 9500 z kostkami pamieęci poukładanymi w jednym rządku da się podkręcić do chociaż 9500PRO? (tzn przerobic) A jezeli tak to w jaki sposób?

 

2. Co da zmiana BIOSU i przelutowanie tranzystora na 9500 (tych nowych)?

 

3. Jaka firma produkuje R9500 na kostkach ETRONTECHA?

 

Pytanie kieruje w związku z możliwością zakupu okazyjnie R9500 (ale z poukladanymi pamiątkami w jednym rzędzie - czyli te juz nowe) przerobionego ponoć na R9700 (w co nie chce mi sie wierzyć).

 

Aha i jeszcze jedno w 3DMark2001 SE 330 mam na moim sprzecie z tym nowym Radkiem około 7500 punktów - o czym to moze swiadczyc? Bo mi sie wydaje w granicach normy...

 

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jednak mało :?  :?

Na www.tomshardware.pl zrobili testy 3DMarka 2001 na Athlonie 1000MHz i wyniki były następujące (KT133A):

 

R9700 PRO - 8774

R9700 - 8535

R9500 PRO - zwiecha ale mysle ze by było w granizach 7500...

 

Testy bez DX 9 i na Catalystach 2.5

 

Wiec wynikałoby ze nie jest to 9500 tylko 9500 PRO (przerobiony). Bo z tego co wiem 9500 jest duzo słapszy od PRO.

 

Ale prosze jeszcze ludzi o odpowiadanie na moje powyższe pytania...

 

A dla zainteresowanych jeszcze link do mojej stronki www.kni.e-ar.pl :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co jeszcze jeden watek na ten temat.

Proponuje to zamknac. Kto zechce i jest tym zainteresowany, to znajdzie. Nie potrzeba kolejnego watku. :twisted:  :twisted:  :evil: 

IMHO niepotrzebny jest taki smietnik!!!

No nie wiem... bylo może troche o tym ale jest z tym niezły bałagan. A tak to mozna tu wszystko łądnie powtórzyć i nie będzie nikt miał wątpliwości. Czekaj ja też kiedyś znajde powtarzany przez CIebie temat :twisted: .

 

A tak na poważnie to może dał byś linka do takiego wątku żebym sobie poczytał a nie tylko o tym wspominasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisze sie slapszy tylko slabszy,a pozatym to temat walkowany do granic mozliwosci w calym inecie , wystarczy tylko znac obsluge google :D

:oops: Wiem! Spieszyłem sie...

 

Tylko czy naprawde nikt nie wie:

 

1. Kto produkuje R9500 128MB Ram na pamięciach Etrontecha? Może ktoś z was takiego ma?

2. Czy mozna go chociaz przerobic na 9500PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sapphira      9500 pro na EtronTechach 3.3 ns kreci sie niezle a podobno ET to cienkie pamieci

Dzieki Hajmon3! Teraz przynajmniej mam rozeznanie co do firmy.

Ludzie mozecie mi ten jeszcze jeden, ostatni raz :wink: odpowiedzieć na powyższe pytania? A nie tylko "szukaj", bo szukałem i na forum i w necie i informacje są często sprzeczne. Jeżeli uważacie, że to zaśmiecanie forum to dajcie tylko linka do artykułów na ten temat lub maile do korespondencji. Z góry dzieki!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak te nowe Radeony 9500 z pamieciami w linii prostej mozesz probowac przerobic na wersje pro. Oczywiscie karta musi miec sprawne pozostale 4 potoki. Wsumie to mniej wiecej ta sama loteria co ze starymi 9500. Nie da sie przerobic tych nowych na 9700 ale na 9500 pro tak.

 

2 Co do zmiany biosu to nie warto bo one maja juz odblokowana mozliwosc O/C a przerobic mozesz je na 9500 pro np Riva Tunerem przelutowanie rezystora zrobi z niej 9500 pro ale nie 9700

 

3 co do pamieci juz mowilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak te nowe Radeony 9500 z pamieciami w linii prostej mozesz probowac przerobic na wersje pro. Oczywiscie karta musi miec sprawne pozostale 4 potoki. Wsumie to mniej wiecej ta sama loteria co ze starymi 9500. Nie da sie przerobic tych nowych na 9700 ale na  9500 pro tak. 

 

2 Co do zmiany biosu to nie warto bo one maja juz odblokowana mozliwosc O/C a przerobic mozesz je na 9500 pro np Riva Tunerem przelutowanie rezystora zrobi z niej 9500 pro ale nie 9700 

 

3 co do pamieci juz mowilem :)

Jeszcze raz dzieki. Może ktoś ma jeszcze inne karty na etrontechach?

 

Miałbym jeszcze jedną ogromną prośbę by ktoś kto jest zarejestrowany w Futuremark sprawdził mi wyniki 3DMark 2001 SE 330 dla mojego konfigu (chociaż przyblizonego) dla kart (niepodkrecanych) R9500, R9500PRO, R9700. Ja tego nie moge zrobić bo stukam aktualnie z kompa siorki i nie jestem tam nawet zarejestrowany :cry:

 

Z góry wielkie dzieki dla tego kto sie pofatyguje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla R9500 bedzie to kolo 7000 - 7500 dla 9500pro bedzie 8000 - 9000 a dla 9700 bedzie od 9000 do 10500.

O ja pier... Hajmon3 gdybys byl ze szczecina to bys dostal flaszke dobrej wódki za pomoc!

 

Co do wyników to troszke sie rozczarowalem bo widocznie Radek którego mam kupić to "tylko" 9500. No ale chyba i tak sie opłaca za 250 zeta :twisted: .

 

Dziwi mnie tylko fakt że wykrywa go jako 9700 (czyżby podmieniony BIOS?). Dodatkowo wymaga specjalnych sterowników. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla R9500 bedzie to kolo 7000 - 7500 dla 9500pro bedzie 8000 - 9000 a dla 9700 bedzie od 9000 do 10500.

O ja pier... Hajmon3 gdybys byl ze szczecina to bys dostal flaszke dobrej wódki za pomoc!

 

Co do wyników to troszke sie rozczarowalem bo widocznie Radek którego mam kupić to "tylko" 9500. No ale chyba i tak sie opłaca za 250 zeta :twisted: .

 

Dziwi mnie tylko fakt że wykrywa go jako 9700 (czyżby podmieniony BIOS?). Dodatkowo wymaga specjalnych sterowników. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam forumowiczów!

Bios rzeczywiscie jest chyba podmieniony a co do specjalnych sterow to jakies podejrzane ale najlepiej uzyj riva tunera moze uda Ci sie przerobic karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla R9500 bedzie to kolo 7000 - 7500 dla 9500pro bedzie 8000 - 9000 a dla 9700 bedzie od 9000 do 10500.

O ja pier... Hajmon3 gdybys byl ze szczecina to bys dostal flaszke dobrej wódki za pomoc!

 

Co do wyników to troszke sie rozczarowalem bo widocznie Radek którego mam kupić to "tylko" 9500. No ale chyba i tak sie opłaca za 250 zeta :twisted: .

 

Dziwi mnie tylko fakt że wykrywa go jako 9700 (czyżby podmieniony BIOS?). Dodatkowo wymaga specjalnych sterowników. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam forumowiczów!

Bios rzeczywiscie jest chyba podmieniony a co do specjalnych sterow to jakies podejrzane ale najlepiej uzyj riva tunera moze uda Ci sie przerobic karte?

Wlasnie wrocilem z imprezki ale ci odpowiem :) karte sprawdze jak nalezy ale i tak ja wciagne... mysle ze nawet gdyby to byl r9500 to sie oplaca. szkoda tylko ze koles ktory mi ja sprzedaje takie sciemy wali.

 

po raz n-ty dzieki i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...