Skocz do zawartości
jimmy1

Pierwsza Rejestracja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe problemy z rejestracją.Kupiłem auto na terenie niemiec i zostało przywiezione na lawecie do polski.Mam juz wszystkie niezbędne dokumenty do rejestracji,jednak zastanawia mnie jedna kwestia.

W briefie i dowodzie rejestracyjnym jako własciciel widnieje np:"Helmut Koll" a auto sprzedał mi "Jurgen Kowalski" i umowę kupna sprzedaży mam z "Jurgenem Kowalskim".teraz urzędnik w polsce pyta mnie jak "Jurgen" mógł mi sprzedac auto skoro nie był na briefie ani dowodzie rejestracyjnym?Powinienem dostarczyć do urzędu umowę kupna sprzedaży między "Jurgenem a Helmutem"tak radzi urzędnik.

Dzwonie do Jurgena a on sie śmieje i mówi że absolutnie nie muszę żadnej umowy dostarczać a on sam nawet nie posiada takiej umowy bo u nich jest to niepotrzebne i takich umów ponoc sie nie zawiera.Tłumaczy ze ten który ma brief ten jest właścicielem.Idzie do ichniego urzędu i poprostu zgłasza kupno pojazdu i chęc rejestracji po opłaceniu jakiegoś tam podatku.Zgłupiałem.Spotkaliscie się z czymś podobnym?

 

Auto zostało wyrejestrowane na terenie niemiec.

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam już zapłacona akcyzę i vat 24 na "Jurgena Kowalskiego"

 

Znalazłem coś takiego:

Rejestracja pojazdu sprowadzonego indywidualnie z zagranicy

W przypadku, gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, jako dowód własności wymagany do rejestracji rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu (pomiędzy właścicielem wymienionym w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, a zbywcą wymienionym w dowodzie własności pojazdu). Nie dotyczy pojazdów sprowadzonych z zagranicy, gdy przeniesienie prawa własności pojazdu nastąpiło za granicą.

 

żródło:

http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,4/...-zagranicy.html

 

 

A więc jednak nie potrzeba takiej dodatkowej umowy?

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie polska cała, w skarbówce się nie przyczepili, na celnym się nie przyczepili, a w komunikacyjnym jakiś fajans co pozjadał wszystkie rozumy się przyczepił, powiedz mu by przedstawił Ci podstawę prawną tego, że wymagany jest taki dokument jak umowa zawarta za granicą pomiędzy poprzednim właścicielem a sprzedającym, bo jak blokuje możliwość rejestracji to przecież na podstawie jakiś przepisów a nie własnego "widzimisie" prawda ?

 

a co do twojego problemu, to tej umowy pomiędzy jurgenem a helmutem NIE MUSISZ MIEĆ !! robię w tej branży i nie raz rejestrowałem samochody z niemic czy z włoch, gdzie kto inny był na dowodzie a kto inny na umowie, po prostu kupiłeś samochód os pośrednika i tyle.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. - poproś o podstawę prawną...

 

Znajomy ma problemy z rejestracją, bo kupił Golfa III z DE, który ma w papierach moc silnika taką a taką... przychodzi rejstrować a kobieta do niego, że auta nie zarejstruje, ona nie ma w bazie silnika o takiej mocy... ze musi jechac na hamowanie bla bla bla zaswiadczenie o faktycznej mocy auta bla bla bla...

(tu jest kwestia faktu, że max 1.8 to pani ma 90km, on ma tego wyzej 115km czy jakoś tak - by nie skłamać);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowy nie musisz miec, u nich faktycznie to tak dziala, co do mocy, w niektorych autach sa fabryczne chipy i one sa wpisywane do dowodu i pozniej wychodza takie szopki, tak poza tym co za roznica jaka moc masz w dowodzie, caly nasz system podatkowy i ubezpieczeniowy opiera sie na pojemnosci silnika, nie na mocy, nasi urzednicy potrafia wynajdywac problemy i utrudniac zycie jak sie tylko da, kumpel raz zrobil taki motyw ze wzial kolejny numerek i poszedl do innego okienka i tam juz jakos nie bylo problemow

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie polska cała, w skarbówce się nie przyczepili, na celnym się nie przyczepili, a w komunikacyjnym jakiś fajans co pozjadał wszystkie rozumy się przyczepił, powiedz mu by przedstawił Ci podstawę prawną tego, że wymagany jest taki dokument jak umowa zawarta za granicą pomiędzy poprzednim właścicielem a sprzedającym, bo jak blokuje możliwość rejestracji to przecież na podstawie jakiś przepisów a nie własnego "widzimisie" prawda ?

 

a co do twojego problemu, to tej umowy pomiędzy jurgenem a helmutem NIE MUSISZ MIEĆ !! robię w tej branży i nie raz rejestrowałem samochody z niemic czy z włoch, gdzie kto inny był na dowodzie a kto inny na umowie, po prostu kupiłeś samochód os pośrednika i tyle.

to jakbys byl niemcem moglbym ukrasc Ci brief i auto jest moje? Wtedy moge sprzedac je komus innemu i zawiazac umowe miedzy mna a kupcem chociaz na briefie jest ktos inny jako wlasciciel? Troche to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to nie jest dziwne tylko normalne.Dziwne wydaje sie dlatego że mamy/mają typowy polski tok myślenia(kombinowania)Polski urzędnik uwielbia papierkową robotę ,czym więcej papierów tym więcej można się czepiać.Jeszcze jak dołożymy często nieprecyzyjne,dwuznaczne prawo to mamy komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakbys byl niemcem moglbym ukrasc Ci brief i auto jest moje? Wtedy moge sprzedac je komus innemu i zawiazac umowe miedzy mna a kupcem chociaz na briefie jest ktos inny jako wlasciciel? Troche to dziwne

pierw musisz sobie celne tablice wykupić w Niemczech później przepuścić ten samochód przez urząd celny, urząd skarbowy i wydział komunikacji by go zarejestrować, zgubna twa nadzieja jeżeli myślisz, że ci się to uda z kradzionym samochodem bez wałów, po za tym jest duży brief u mały brief z małym nic nie zdziałasz :P

 

po za tym umowę kupna/sprzedaży można sporządzić na kolanie i jakie to ma znaczenie przy kradzionym samochodzie ? żadne, tak samo jak i przy samochodzie z legalnego źródła, papier przyjmie wszystko.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakbys byl niemcem moglbym ukrasc Ci brief i auto jest moje? Wtedy moge sprzedac je komus innemu i zawiazac umowe miedzy mna a kupcem chociaz na briefie jest ktos inny jako wlasciciel? Troche to dziwne

a w miedzyczasie wlasciciel zglosi kradziez, pozniej pojdziesz co UC, gdzie podasz numery silnika i wyprowadza cie juz pod reke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przygotowany od strony prawnej ruszyłem zarejestrować samochód.Obsługiwała mnie dzisiaj inna osoba ,całkiem miła pani i nie miałem żadnych problemów!Mało tego pani powiedziala ze jej nie interesuje czy nazwisko na umowie i briefie jest inne czy takie same!Sprawdza tylko czy VIN się zgadza ze wszystkimi papierami i pozostałe wymagane dokumenty.Auto zarejestrowane w 30 minut :rolleyes:

Ach ta Polska i jej urzędnicy brak słów <_<

Edytowane przez jimmy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem mianowicie na umowie mam dane niemca a w dowodzie samochodu jest belg. Niemiec jest tylko pośrednikiem ale w dowodzie nie ma adnotacji o zmianie właściciela. Jak to ugryźć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego obowiązku by pokazywać umowy pomiędzy nim a belgiem, pomyśl teraz koleś daje Ci swoją umowę, a jego umowa jest dowodem tego, że on ten samochód zakupił, przecież jakoś musi się rozliczyć, czy tam w razie kontroli okazać dokumenty zakupu, ty mu tej umowy oczywiście nie odsyłasz bo gdzie Ci się chce umowy do Niemca słać i co ? i gość jest w [gluteus maximus], umowy pośrednie są tylko wymagane w przypadku samochodów zarejestrowanych w Polsce, taki mamy chory kraj, że każdy w każdym widzi złodzieja i jak już pośredniej nie ma to ukradł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...