Skocz do zawartości
nrl

Razer Mamba

Rekomendowane odpowiedzi

Razer Mamba, standardowo działa w pozbawionej opóźnień technologii 2.4Ghz, jednak dla zagorzałych tradycjonalistów istnieje opcja połączenia za pomocą kabla USB. Gryzoń wyposażony został w laserowy sensor o rozdzielczości 5600DPI, pamięć wewnętrzną, teflonowe ślizgacze, wskaźniki naładowania baterii i aktualnej czułości sensora oraz ceciach!e się czasem reakcji na poziomie 1ms. Producent zapewnia, że mysz działać będzie do 14 godzin bez ładowania. Niestety cena Mamby wynosić ma €129.99, co po przeliczeniu na złotówki przy wysokim kursie €uro może okazać się dość sporą kwotą dla przeciętnego "Kowalskiego". Razer Mamba na naszych półkach sklepowych pojawić powinien się nie później jak pod koniec lutego.

Dołączona grafika

Cechy produktu:

- 5600dpi Razer Precision 3.5G Laser Sensor.

- 200 cali (5,08 m) na sekundę (w zależności od powierzchni)/ akceleracja rzędu 50g

- 1000Hz Ultrapolling/ 1ms czasu reakcji

- działa w bezprzewodowej częstotliwości 2.4GHz

- 7 w pełni programowalnych przycisków

- teflonowe ślizgacze w technologii Ultraslick

- wbudowana pamięć Razer Synapse On-Board Memory

- polimerowy akumulator

- wymagane Windows XP/x64/Vista/Vista64, PC z portem USB, połączenie Internetem (w celu instalacji sterownika), co najmniej 35MB wolnego miejsca na dysku twardym.

 

Sugerowana cena detaliczna w Europie to 129 Euro 580zł po dzisiejszym kursie euro

Mysz trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2009

 

Dołączona grafika

Cena jest iście zachęcająca do zakupu! W dobie kryzysu jak w pysk strzelił :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle widzę, że uważnie czytałeś :P

 

Cechy produktu:

- 5600dpi Razer Precision 3.5G Laser Sensor.

Widziałem to 5600dpi w opisie i właśnie dla tego napisałem : ciekawe ile ma dpi ... bo przy a4tech mam napisane 3200 dpi a z pomiarów wyszło 1600 dpi - czyli chodziło mi o realną rozdzielczość która może ale nie musi się równać temu co pisze producent. Po prostu 5600 dpi brzmi podejrzanie - to po prostu sporo.

 

I jeszcze ciekawi mnie jak duże są przekłamania ruchu (na Razer DiamondBack 3G są ogromne).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zabija.

Swoją droga fajna opcja że może działać jako bezprzewodowa jak i przewodowa.

Sądzę że niemały wpływ na cenę ma ta "opcja" (oczywiście pod wzgl. użyteczności pomysł jest dobry). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zwłaszcza jak baterie padną :mur:

Tu chyba bardziej chodzi o to: na co dzień bezprzewodowo, a do ostrego grania kabel.

Bo dołączany kabel jako zabezpieczenie dla wyładowanej baterii to chyba przesada.

 

Cena to pojęcie bardzo względne, na polskie zarobki jest kosmiczna, na zachodnie trochę duża. Ciekawe jak tam z awaryjnością i jakością wykonania tego cuda...

Razer to razer do jakości się przyczepić nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle widzę, że uważnie czytałeś :P

 

Cechy produktu:

- 5600dpi Razer Precision 3.5G Laser Sensor.

 

 

miałem przyjemność dotknąć tą mysz ... rozdzielczości pracy są naprawdę niemiłosierne w maxymalnej rozdzielczości w crysisie nie mogłem trafić w cel, ładna cicha i droga, dopinany kabel - malina, lepiej się sprawuje niż logitech G9x ale i jest zbyt droga miałem okazję pośmigać ale kupić nie kupię osobiście korzystam z G9 i te 3200 dpi mi wystarcza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczości pracy są naprawdę niemiłosierne w maxymalnej rozdzielczości w crysisie nie mogłem trafić w cel,

Crysis nie posiada regulacji czułości ? :blink: ... później są takie mity : "kupiłem mysz XXXX dpi i zap... jak szalona".

 

Ja mam mysz 1600 dpi i jest dokładnie tak samo szybko jak na modelu 400 dpi :] ... tylko na tej 1600 dpi jest 4x dokładniej/precyzyjniej niż na 400 dpi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mam nadzieje , ze zawiera sie dozywotni zapas slizgaczy i 10 lat gwarancji :D

Majac do wyboru 4 MX518 (czyli zapas na jakies 12-15 lat czestego grania) czy tego razera raczej bralbym logitechy bo 5600 dpi to juz jest w zasadzie tylko i wylacznie marketing a i tak bym gral tylko z kabla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mam nadzieje , ze zawiera sie dozywotni zapas slizgaczy i 10 lat gwarancji :D

Majac do wyboru 4 MX518 (czyli zapas na jakies 12-15 lat czestego grania) czy tego razera raczej bralbym logitechy bo 5600 dpi to juz jest w zasadzie tylko i wylacznie marketing a i tak bym gral tylko z kabla :)

Musiałbym to jeszcze raz sprawdzić ale z tego co pamiętam przy normalnej dla mnie czułości skok celownika na myszy 400 dpi i monitorze pracującym w 1024x768 miałem co ~7 pikseli ... na myszy 1600 dpi byłoby to niemal co 2 pix (pomijam że dzięki AA widać przemieszczenia nawet mniejsze niż 1 pix) ... więc dla gracza używającego normalnej czułości 3200 dpi ma sens ... a może nawet 6400 dpi (rozdzielczość ekranu ciągle się zwiększa (1024x768 to już mega przeżytek) co pozwala dostrzec coraz mniejsze ruchy ... co z kolei przekłada się na dokładność w celowaniu i wygodę podczas gry.

 

ps. to co napisałem wyżej tyczy się tych którzy grają na normalnej czułości ... bo jak ktoś robi obrót w grze fpp po przejechaniu myszą 0,5 metra lub więcej to sytuacja wygląda nieco inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Ja mam mysz 1600 dpi i jest dokładnie tak samo szybko jak na modelu 400 dpi :] ... tylko na tej 1600 dpi jest 4x dokładniej/precyzyjniej niż na 400 dpi :]

zostało to już udowodnione wielokrotnie, że nadwyżka dpi nie powoduje wzrostu precyzji myszki nawet o 1 setną procenta

 

drugiego twojego posta już nawet nie chce komentować, tu masz podsumowanie o swojej twórczości

http://forum.purepc.pl/Klawiatury-myszki-j...Zl-t289032.html

Edytowane przez DancingShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostało to już udowodnione wielokrotnie, że nadwyżka dpi nie powoduje wzrostu precyzji myszki nawet o 1 setną procenta

 

drugiego twojego posta już nawet nie chce komentować, tu masz podsumowanie o swojej twórczości

http://forum.purepc.pl/Klawiatury-myszki-j...Zl-t289032.html

Nie rozumiesz podstawowych mechanizmów. Jak można być tak niekumatym? Jak masz czułość w grze Battlefield 2 ustawioną na 0.4 dla piechoty na myszy 1600 dpi i 1.6 dla myszy 400 dpi to na obu realna czułość będzie identyczna ale precyzja na kombinacji 1600 dpi 0.4 będzie 4 x większa niż na kombinacji 400 dpi 1.6 - kumasz czy nadal zero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest nikomu potrzebne do szczescia ( no moze grafikom) skoro do tej pory IE3.0 majacy 400 dpi uchodzi za jedna z najlepszych myszy do grania.

 

Nie wiem jak gigantyczna masz czulosc , ale ja przy dużym icemacie i myszce 800 dpi nie odczuwam braku precyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość DancingShadow

Nie rozumiesz podstawowych mechanizmów. Jak można być tak niekumatym? Jak masz czułość w grze Battlefield 2 ustawioną na 0.4 dla piechoty na myszy 1600 dpi i 1.6 dla myszy 400 dpi to na obu realna czułość będzie identyczna ale precyzja na kombinacji 1600 dpi 0.4 będzie 4 x większa niż na kombinacji 400 dpi 1.6 - kumasz czy nadal zero ?

jeśli starasz się zmusić myszkę żeby przekroczyła swoje realne dpi i dziwisz się, że jest nieprecyzyjnie to jesteś zwyczajnie debilem

 

ile razy mam tobie powtarzać, jeśli ty sobie ubzdurałeś, że myszka po przejechaniu 2.5cm powinna robić 2500px na pulpicie i uważasz to za normalne to już twój i tylko i wyłącznie twój problem

 

jaki jest sens posiadania myszki 4000dpi która po 1.5cm zrobi DWA RAZY długość pulpitu, nawet Neo nie jest w stanie tego ogarnąć, to jest debilizm sam w sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli starasz się zmusić myszkę żeby przekroczyła swoje realne dpi i dziwisz się, że jest nieprecyzyjnie to jesteś zwyczajnie debilem

Nie wiem o czym piszesz. To jest bez sensu.

 

ile razy mam tobie powtarzać, jeśli ty sobie ubzdurałeś, że myszka po przejechaniu 2.5cm powinna robić 2500px na pulpicie i uważasz to za normalne to już twój i tylko i wyłącznie twój problem

Nic takiego sobie nie ubzdurałem, więc znowu nie wiem czemu do mnie pijesz. Moja mysz na pulpicie przesuwa się o 800 pikseli po przejechaniu 2,54 cm ... bo tak ją ustawiłem (mysz 1600 dpi i dzielnik dla pulpitu ":2" czyli suwak prędkości w Windows o dwie jednostki w lewą stronę)

 

jaki jest sens posiadania myszki 4000dpi która po 1.5cm zrobi DWA RAZY długość pulpitu, nawet Neo nie jest w stanie tego ogarnąć, to jest debilizm sam w sobie

Dla mnie do pulpitu w Windows XP/Vista w zupełności wystarcza ~800 dpi (monitor ~90 dpi czyli piksel 0,282mm) ... nawet bym powiedział że jest minimalnie za szybko ... tak więc optimum dla takiego ekranu dla mnie to raczej jakieś 700 dpi. Tak więc jak wyżej - "WTF are you talking about" ?

 

Ale to nie jest nikomu potrzebne do szczescia ( no moze grafikom) skoro do tej pory IE3.0 majacy 400 dpi uchodzi za jedna z najlepszych myszy do grania.

 

Nie wiem jak gigantyczna masz czulosc , ale ja przy dużym icemacie i myszce 800 dpi nie odczuwam braku precyzji

800 dpi do pulpitu (2D) w dzisiejszych czasach wystarcza w zupełności (patrz wyżej).

Tysiące dpi przydaje się dopiero w środowisku wektorowym czyli np. grach 3D ... i lubię zwykłą czułość (ani nie niską ani wysoką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego pulpitu ?

Przeciez ja pisze o uczciwym graniu w FPSy gdzie ludzie dalej uzywaja myszek po 400 dpi i je sobie chwala bo wiecej nie potrzeba.

1 - pulpitu windows

 

2 - ile cm po podkładce przejeżdżasz by obrócić postać o 360 stopni w grze 3D pierwszej perspektywy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...