Skocz do zawartości
kunio2003

Z Winampa Do Wzmacniacza Stereo Przez Ethernet ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Może to niewykonalne, ale kombinuję jak uzyskać dźwięk z mojego Winampa na laptopie na wieży stereo. Chodzi mi o to, by NIE UŻYĆ KABLI AUDIO pomiędzy komputerem a wzmacniaczem - laptopa mam na wifi.

 

Wzmacniacz ma na tylnej ściance gniazda Multi-Room, w tym jakieś dwa RJ45, więc może dopięcie go do routera coś da?

Dołączona grafika

 

Oprócz tego mam do wykorzystania wspomniany router wifi i odtwarzacz stacjonarny DVD z USB. Myslałem, czy nie ma może zewn. dysków (USB,RJ45) zarządzanych z www i z wyjściem audio - wtedy bym mógł przez www (?) odpalić jakiś plik mp3 z sieci i puścić go na wzmacniacz.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple airport express - mam i polecam. Takie pudełko 15x15cm, wpinasz do kontaktu obok wieży. Dźwięk przesyła się bezstratnie do niego po wifi (z dodatkowym softem zadziała i z winampem), a z AE Toslinkiem do jakiegoś DACa i do wzmaka. Chyba że nie zależy ci tak na jakości to możesz skorzystać z wbudowanego DACa i zwykłym minijack-chinch do wieży.

 

Aha, o ile do muzy się dźwięk po wifi nadaje idealnie, to o grach zapomnij ze względu na ok 1s laga. Filmy można synchronizować, ale gier już nie bardzo.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite! Dokładnie o to mi chodziło - wielkie dzięki. Możesz polecić jakiś przetwornik DAC - i czy ten wbudowany jest aż tak zły? Będę się łączył z wieżą Cambridge Audio, więc może warto jednak doinwestować w lepszy przetwornik. Chodzi mi wyłącznie o mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, to jednak tylko dodatkowa opcja do, w sumie, wzmacniacza wifi. Gra trochę lepiej od wyjścia głośnikowego macbooka, przy lepszej jakości mp3 na dobrej wieży możesz czuć różnicę. Jeśli masz swoją kolekcję muzy na płytach, a to ma służyć tylko odpalaniu od czsu do czasu mp3 z kompa to bym nie kupował daca, ale jeśli całą muzykę masz na hdd, to zmniejszysz potencjał wieży.

 

Ja bym zrobił tak: nie kupuj na razie DACa i zobacz jak gra. Kosztować cię to będzie kabel jack-chinch za 5zł. Jak będziesz chciał czegoś więcej to polecam np. DAC Beresforda, który ja mam podpięty, TC-7510, bo ma niewyobrażalnie dobre ratio cena/jakość.

 

http://allegro.pl/item534677179_dac_beresf...owym_mod21.html

 

Aha, jakbyś się zdecydował na AE to do przesyłania dźwięku z dowolnej aplikacji, winampa, przeglądarki etc. użyj programu Airfoil. Często używam go do odtwarzania muzy z wrzuta.pl.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...